Анкета: Каква марка телефон използвате в момента и защо? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Samsung
26.09%
42
26.09%
Apple
6.21%
10
6.21%
Huawei
18.63%
30
18.63%
SONY
1.86%
3
1.86%
LG
7.45%
12
7.45%
HTC
0.62%
1
0.62%
Nokia
1.24%
2
1.24%
Xiaomi
29.19%
47
29.19%
Motorola
0.62%
1
0.62%
OnePlus
3.11%
5
3.11%
Oppo
0%
0
0%
Vivo
0%
0
0%
Друга
4.97%
8
4.97%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Каква марка телефон използвате в момента и защо?
#26

В момента ползвам Huawei, защото преди две години беше най-добрият избор (за мен) като телефон със съотношение цена/качество.
Сега в момента Huawei с нищо не може да ме впечатли...

Sony Xperia 1 II, black
[-] 1 потребител изказва благодарност на zdravko959 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#27

Бях върл фен на Сони (още от времето на Сони Ериксон), но като си купих нексус 4, разбрах какво е истински смартфон. Последва нексус 5, после кратка пауза със сони Z3 компакт. После камерата на LG G4 ме остави без думи и обратно към тях.
В момента съм с V30 щото не успях да си намеря V35, но и от V30 съм много доволен. Адски издържлива батерия (за което помагат и софтуера и черната тема на олед панела), сравнително компактен размер за 6 инча.
Като минуси мога да посоча: предната камера е зле, високоговорителя е слаб (спрямо G4 и G5) и липсва IR дистанционното (много полезна екстра).
В скоро време не мисля да го сменям, тъй като новите модели станаха предимно лопати струващи една торба пари. Да не говорим, че не предлагат нищо наистина по-добро спрямо предишните, а даже липсват неща като 3,5мм жак, IR, FM радио и сменяема батерия.
[-] 4 потребители изказват благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • oxuboxu, robi07, vargala81, Victormihov
Цитирай
#28

Самсунг и Айфон за личната и служебна карта. Почти 4 години я карам така и не мога да преценя кое е най-доброто за мен. Всеки един си има своите предимства и недостатъци.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 3 потребители изказват благодарност на tonus за това мнение:
  • dessexc, oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#29

Чудех се какви слушалки да си взимам, Samsung Galaxy Buds или AirPods 2. Имах тогава Samsung Galaxy Note 9, но ми писна и си мислех с какво да го сменя. Та си казах, ако взема Galaxy Buds и си взема iPhone, тогава какво да ги правя. А тогава много бяха нашумели AirPods и реших ако са наистина толкова добри, колкото ги изкарват, че ще си взема, а и да мога да си използвам и с Note 9, и ако сменя с iPhone, да е още по-добре. Така и направих, ползвах ги с Note 9. После се чудех и какъв телефон да си взема, iPhone 11 Pro Max или Samsung Galaxy S20 Ultra, но реших, че искам нещо различно от Samsung, пък и нали първоначалната ми цел беше да си взема iPhone и сега с тези слушалки, та го взех. И в момента чакам iOS 14.

[Изображение: wwdc-2020-13-11-20-PM.png]

Тези, които ползват Android може да се смеят, но това за тях сега е исторически момент, да можеш да си персоналижираш началния екран, както и още естри, които от години ги има в Android.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#30

(2020-06-24, 11:44:25)hazART написа:  Чудех се какви слушалки да си взимам, Samsung Galaxy Buds или AirPods 2. Имах тогава Samsung Galaxy Note 9, но ми писна и си мислех с какво да го сменя. Та си казах, ако взема Galaxy Buds и си взема iPhone, тогава какво да ги правя. А тогава много бяха нашумели AirPods и реших ако са наистина толкова добри, колкото ги изкарват, че ще си взема, а и да мога да си използвам и с Note 9, и ако сменя с iPhone, да е още по-добре. Така и направих, ползвах ги с Note 9. После се чудех и какъв телефон да си взема, iPhone 11 Pro Max или Samsung Galaxy S20 Ultra, но реших, че искам нещо различно от Samsung, пък и нали първоначалната ми цел беше да си взема iPhone и сега с тези слушалки, та го взех. И в момента чакам iOS 14.

[Изображение: wwdc-2020-13-11-20-PM.png]

Тези, които ползват Android може да се смеят, но това за тях сега е исторически момент, да можеш да си персоналижираш началния екран, както и още естри, които от години ги има в Android.
Точно това си мислех и аз, как неща, които Андроид има от години сега се появяват и за Ios. Струва ми се, че до няколко години, почти няма да има разлика между двете ОС.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 2 потребители изказват благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • oxuboxu, _nib_
Цитирай
#31

Да, то това е хубавото, въпреки че никога няма да е толкова свободна iOS като Android, но добре вървят.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#32

Да, това го четох - тотален смях - iOS 14, че да "измислят" (както обикновено правят - със закъснение от няколко години) уиджетите. Това обяснява в някаква степен и защо поддържат толкова дълго време устройствата си - че то рядко въвеждат нещо ново.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#33

По-добре късно, отколкото никога, нали знаеш. Поне е изпипано и не вкарват недообмислени неща.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • dessexc, oxuboxu
Цитирай
#34

Използвам IPhone 8Plus и Huawei p30 pro.
IPhone-а се ползва за втори телефон. Използвам го защото работодателят ми държи да използваме фейстайм. Ползва се за бизнес комуникация - Терминал общо взето. По мое мнение е пръчка. Когато го използвам за основен телефон батерията не ми изкарва деня. Сравнявайки едни и същи приложения предназначени за Apple и Android, айфонските са жалки. По тези причини не съм оставил 5ст. в app store-а им и не мога да разчитам на него за основен телефон.

Huawei-a избрах заради батерия, камери, volte/vowifi, ползва се за всичко, от което ме лишава айфона.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pocko за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#35

Как да вкарат недообмислени неща, като ето колко изобщо измислят някакви? Макар че и те са имали своите издънки.
Цитирай
#36

Да но уиджетите излиза информация че са били представени от Стив Джобс още 2005 година под формата на Dashboard,в macOS,3 години преди първия андроид https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...39364.html
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#37

Ахаха, macOS си е настолна операционна! Няма общо. Иначе ако караме така, без Юникс няма macOS.

Добре са пуснали уиджети, дори се чудя какво се туткаха толкова години, ама зор да се правят на различни.
[-] 4 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • eksoldier, milss, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#38

Те цедат до край, един iPhone SE, хем знам, че е на 6 години, че и повече и му искат толкова пари, хем ми харесва още дизайна му. Но просто могат да си го позволят, защото са различни. Както и да е.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#39

Вземал съм LG Optimus Black, Lenovo A3500, Huawei Y6 2018, Huawei P10, LG G4 (телефон с една от най-невероятните камери, забива конкурентите дори с години след него).
Сега съм с LG G8s.
Каквото и да съм виждал и ПРОБВАЛ в мои роднини и приятели, каквото и да съм ползвал...най-много ми допада софта на LG. Дори и да няма чести ъпдейти, всичко си работи на max, добре оптимизирано.
И е направо перфектно на серията V50/G8s.
Някои се вживяват със седмични и месечни ъпдейти (и им се радват като малки деца на желирани бонбонки) ...
Добре де, щом има проблеми, всеки се надява на ъпдейти. Но това нормално ли е?
Да ти пуснат телефон прибързано, само заради маркетинга и печалбата, а после да си правят кръпките...за мен не е нормално...
Мисля, че щом вземеш нещо, то би трябвало да ти заработи перфектно още от кутията.
Затова смятам, че върлите фенове на iPhonе и Pixel имат право да си защитават вижданията със зъби и нокти, особено почитателите на Аpple.
При LG в последните години също е така.
Не ми трябват ъпдейти, при условие че няма проблеми, бъгове които после да ги "кърпят". Ако има някоя глезотийка в повече или пач по сигурността - да (имаше вече няколко ъпдейта такива).
Но всичко с G8s си работи перфектно направо ОТ КУТИЯТА.
Та . . . не съжалявам, че пак взех LG.

Изпратено от LM-G810 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 9 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • BGDropche, DoryanY, fifth_root, NaniG, pezilink, robi07, vargala81, whitehart, zdravko959
Цитирай
#40

Аз с lg g4 нямах тая софтуерна радост... За хардуера да не говоря.
Цитирай
#41

(2020-06-29, 12:35:30)oxuboxu написа:  Някои се вживяват със седмични и месечни ъпдейти (и им се радват като малки деца на желирани бонбонки) ...
Добре де, щом има проблеми, всеки се надява на ъпдейти. Но това нормално ли е?
Да ти пуснат телефон прибързано, само заради маркетинга и печалбата, а после да си правят кръпките...за мен не е нормално...
Мисля, че щом вземеш нещо, то би трябвало да ти заработи перфектно още от кутията.
Не ми трябват ъпдейти, при условие че няма проблеми, бъгове които после да ги "кърпят". 
Напълно съм съгласен, че да пуснат телефон прибързано, а после да правят кръпки не е нормално. Разбира се, че щом вземеш нещо, то би трябвало да ти заработи перфектно още от кутията.
Също не е нормално да казваш, че не ти трябват ъпдейти. Ръзбира се , че трябва да има ъпдейти и поддръжка. Иначе е несериозно и безотговорно от страна на производителя.
Цитирай
#42

(2020-06-29, 13:09:47)eksoldier написа:  Аз с lg g4 нямах тая софтуерна радост... За хардуера да не говоря.
Оо, заради него и скапания модулен модел хората намразиха ЛГ.
Цитирай
#43

И аз съм в клуба на Xiaomi (нещо много неща у дома са ми от тая марка и почвам да се притеснявам... Big Grin ) с Mi 9T. Честно казано от всички телефони бих избрал Oneplus, но за 600 лв (ново) нямаше какво друго да взема Big Grin Доволен съм от телефона, до толкова че е сравнително пъргав, камерата е бих казал добра (за по екстремни HDR ситуации Google Camera-та спасява положението), звука е силен (както при музика, така и при разговор), микрофоните са бих казал хубави, екрана е прекрасен - без дупки и ночове. Пръстовия ме радва, със всеки нов ъпдейт, става все по-бърз и приятен за ползване. И така, на последно място - лично за мен е красив телефон. Батерията е малко куца, но проблема е софтуерен, не толкова хардуерен, та я пишем в графата "добра е" Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#44

След всички опити със Samsung: note 8, note 9, после Huawei p30 pro, (Все нещо ме дразнеше в тях: Кофти процесор, батерия, интерфейс с леки фризове, една камара излишни приложения и "функции" тн.) открих One Plus. Сега съм с 8 pro и мога да кажа, че това е моята марка на този етап Smile  Never Settle!

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
[-] 3 потребители изказват благодарност на elzin за това мнение:
  • BGDropche, oxuboxu, whitehart
Цитирай
#45

камера камера камера. само заради това мога да сменя телефон или да дам една камара пари.всичко друго- пънчоеве холове интерфейси ...се преживява.ама като не можеш една читава снимка да си направиш на семейството за къв тие. понастоящем ползвам p30 pro и с малки изключения съм много доволен.не случайно им удариха пърта- стана прекалени добри.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dodcha за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#46

Нокия 7 плюс, заради чистия Андроид. Камера за мен е добра. Избрах го предимно заради чистия Андроид, понеже от предишните ми телефони ми беше омръзнало да имам много преинстал програми.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на GodPetar за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#47

Ползвам LG V40 като основен, снимам с LG G4 , защото съм свикнал с него и ми е трудно да се разделя, толкова спомени, хиляди снимки, работи като пушка...
Ползвам и Samsung Note 10, който не ме впечатлява особено и най-вероятно и той ще си замине по реда продаден, както Huawei P20/PRO, P30 Pro, 2 Xiaomi-та, Nokia 7 и още други, които купих и бързо продадох.
Имам и един по-скъп , който купих от мой познат и не смятам ,че ще го продам.
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu, robi07
Цитирай
#48

След четири модела Xiaomi, някалко Самсунга, Нокии , Huawei и др. екзотични марки, ползвам телефон на Google. Разбрах какво е да пиеш вода от извора. Моментални ъпдейти на ОС, които подобряват работата му. Беше ми омръзнало от натъпкани с какво ли не модификации на ОС, ъпдейтите на които идват след една година, което е смехотворно. На всичкото отгоре влошават работата на телефона и карат хората да казват , че не искат нови ъпдейти, което е абсурдно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#49

Всеки си купува апарат според вкуса си,според това какво търси,какво му харесва и други.Първия ми тъч скрийн телефон беше Нокиа 5800.За времето си е било супер-седнеш си в някое заведение с безжичен нет,свържеш се и си цъкаш из нета, изкараш стилусчето при нужда.През 2011 попаднах на Ноут сериаята на Самсунг.Впечетлен от големия екран,се впуснах към този модел,който също е със стилус.И така от 2011г до днес съм с Ноут серията на Самсунг.

П.п: Все още си стои нокиата,ползвам го,като будилник само,от доста време насам Bu Visslar


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 4 потребители изказват благодарност на beko9 за това мнение:
  • BGDropche, fu4ko, oxuboxu, scorceni
Цитирай
#50

Lg g8X и Samsung s9. Като цяло на lg-то само дисплея не ми харесва други забележки няма всичко му е идеално цял ден го щракам по 7 ч екран си правя въобще идеален си ми е.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)