Анкета: Каква марка телефон използвате в момента и защо? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Samsung
26.09%
42
26.09%
Apple
6.21%
10
6.21%
Huawei
18.63%
30
18.63%
SONY
1.86%
3
1.86%
LG
7.45%
12
7.45%
HTC
0.62%
1
0.62%
Nokia
1.24%
2
1.24%
Xiaomi
29.19%
47
29.19%
Motorola
0.62%
1
0.62%
OnePlus
3.11%
5
3.11%
Oppo
0%
0
0%
Vivo
0%
0
0%
Друга
4.97%
8
4.97%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Каква марка телефон използвате в момента и защо?
#51

От няколко дни съм с Note 20 Ultra и съм мега доволен. Страхотен телефон. Около 2 години бях с Huawei Mate 20 Pro, но нещо в последно време ми омръзна и исках да сменя.

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
[-] 2 потребители изказват благодарност на Goldberg за това мнение:
  • oxuboxu, scorceni
Цитирай
Аксесоари
#52

У дома накупих Шаомита.От известно време не съм доволен.Камерата след ъпдейти на редми 9 взе да снима по бавно,обхвата взе много да се мени.Същата работа е и с Шаоми редми 8 два броя.Покофон 1 на детето е горе долу добре.От скоро съм с Huawei p smart 2021. Дисплея предава по добре цветовете,особено бялото, камерата снима бързо,обхвата е по добър.Батерията не държи чак толко като при Шаоми и няма гугъл магзина, но се свиква. Има приложенията,които ми трябват с изключение на някои игри,но и без това не играя много.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#53

iPhone
Защото имах глупостта да си купя Samsung.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Happy за това мнение:
  • dessexc, KurtiMakarov, oxuboxu
Цитирай
#54

Samsung galaxy a71....доволен съм.
Цитирай
#55

Айфон, защото вече хуавей не са това, което бяха (или са-за тези, които нямат проблем с липсата на Гугъл ) ,а други модерни андроиди особено не харесвам, пък от що годе харесваните от мен все има някоя дреболия, която ме дразни или са гигантски. Определено вече знам, че iOS е моето поне за момента. Обичам телефонът да работи идеално 100% от времето без излишни неща и всяко приложение да е както трябва. Не съм по персонализиране и не ме интересуват някакви екстри, които голяма част от времето дават бъгове. Във всеки хуавей съм имала проблеми с известия, инстаграм и разни служебни, а последните месеци с локацията и на трите семейни хуавеи, иначе другото си е супер и си ги харесвам. В айфона пък предната камера ме дразни на тъмно, защото на п30 про задните и видеото са по-назад със сигурност(ако махнем гигантичния зуум), но предната прави много по- светлu снимки на тъмно без нужда от светкавица, докато предната на айфона в идентични условия има нужда от такава. Дразни ме и липсата на възможност да махна изобщо заключване с каквото и да е и май на без звук звукът на мултимедийни приложения е спрян (примерно сторита в инста), докато при хуавей при регулиране на звука има опции отделно за медия, звънене, аларми и обаждания. Общо взето пълно щастие няма и тестваме докато намерим своето и с кои компромиси сме ОК. Иначе новите хуавеи изглеждат бомбастично, но….

Много готина анкета, очаквах Самсунг да спечелят, но не, а и са наравно с моите любимиSmile)
[-] 3 потребители изказват благодарност на dessexc за това мнение:
  • Bavarche, Happy, oxuboxu
Цитирай
#56

Samsung Galaxy S20, но не съм особено очарован от него. Преди това идвам от iPhone, но също съм имал и Galaxy Note 10, който страшно много съжалявам, че продадох. Просто батерията на Samsung при мен не държи и това си е, не го намирам за нормално да го изключвам от зарядното на 100% сутрин и докато стигна на работа (около 1 час, с включен always on и мобилни данни, но не цъкам) да ми е 80% вече батерията. Камерите не са чак толкова уау, иначе другото е добре, полезна ми е опцията за обратно безжично зареждане и always on. Скоро, живи и здрави ще го сменям, но не знам на какво да заложа този път, а някак не се навивам да мина на Huawei oще.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vasilev97 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#57

(2021-09-23, 15:03:49)Vasilev97 написа:  Просто батерията на Samsung при мен не държи и това си е, не го намирам за нормално да го изключвам от зарядното на 100% сутрин и докато стигна на работа (около 1 час, с включен always on и мобилни данни, но не цъкам) да ми е 80% вече батерията.

Това с батерията - никак не е добре.
Huawei - модела е на 4, апарата - на 3,5 години. Вечерта - не точно преди лягане е на 100%. Сутринта - след 8-9 часа е на 90%. Включен WiFi, Bluetooth, GPS (никога не го изключвам) и още някой неща.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 3 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • oxuboxu, Vasilev97, _nib_
Цитирай
#58

(2021-09-23, 15:57:33)jhoro написа:  Това с батерията - никак не е добре.
Huawei - модела е на 4, апарата - на 3,5 години. Вечерта - не точно преди лягане е на 100%. Сутринта - след 8-9 часа е на 90%. Включен WiFi, Bluetooth, GPS (никога не го изключвам) и още някой неща.
Да, в семейството имаме две P40 Pro-та, страшни машинки са, нищо общо от към батерия спрямо моя "тюфлек" Big Grin
[-] 3 потребители изказват благодарност на Vasilev97 за това мнение:
  • dessexc, jhoro, oxuboxu
Цитирай
#59

Тя марката умря, но аз още си я ползвам. LG Velvet - изключително приятен и стилен смартфон, покрива всичките ми нужди и засега нямам планове да го сменям, стига да не се прецака нещо. С Андроид 11, получава си ъпдейти, има 5G, батериятя държи добре, всичко по него работи перфектно.

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
[-] 4 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • fu4ko, ganchev, jhoro, oxuboxu
Цитирай
#60

Z fold 3
Mi11 Ultra
Pixel 4
Ще гласувам за Самсунг, щото вероятно той ще е основния. Просто лятото си купих Mi11 Ultra заради зверската камера, да снимам през отпуската. Знаех че като излезе Z fold3 няма да му устоя и Mi11 ще трябва да го продам с огромна загуба. Хубаво , ама Mi 11 не искам да го продавам. Ако ще пътувам все с него искам да съм заради чудната камера и това зареждане за 20 минути. Просто има ситуации в който е незаменим. И наистина е по пъргав и мазен от Самсунг. Fold пък за еждневието е огън щото, абе отваряш - затваряш, влиза в джоба пък като седнеш някъде хоп и таблет имаш. Да разгледаш нещо, да покажеш нещо на някой. Почти еждневно го ползвам за преводач и тоя мултитаскинг е чуден, много удобен. Пиксела 4 просто си ме кефи и си го ползвам от време на време като ме хване мъката по компактните телефони. Пазя го и щото ще пробвам скоро на него Андр.12. Абе не е лесна тя моята , сериозни алтернативи и няма един ясен фоворит.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • fu4ko, Victormihov
Цитирай
#61

(2021-09-30, 18:55:30)Bavarche написа:  Z fold 3
Mi11 Ultra
Pixel 4
Ще гласувам за Самсунг, щото вероятно той ще е основния. Просто лятото си купих Mi11 Ultra заради зверската камера, да снимам през отпуската. Знаех че като излезе Z fold3 няма да му устоя и Mi11 ще трябва да го продам с огромна загуба. Хубаво , ама Mi 11 не искам да го продавам. Ако ще пътувам все с него искам да съм заради чудната камера и това зареждане за 20 минути. Просто има ситуации в който е незаменим. И наистина е по пъргав и мазен от Самсунг. Fold пък за еждневието е огън щото, абе отваряш - затваряш, влиза в джоба пък като седнеш някъде хоп и таблет имаш. Да разгледаш нещо, да покажеш нещо на някой. Почти еждневно го ползвам за преводач и тоя мултитаскинг е чуден, много удобен. Пиксела 4 просто си ме кефи и си го ползвам от време на време като ме хване мъката по компактните телефони. Пазя го и щото ще пробвам скоро на него Андр.12. Абе не е лесна тя моята , сериозни алтернативи и няма един ясен фоворит.

На такива постове - поне слагайте знак „РЕКЛАМА“.
Похвали се, че можеш да си купиш едновременно три скъпи апарата - нищо повече.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#62

(2021-09-30, 19:21:21)jhoro написа:  На такива постове - поне слагайте знак „РЕКЛАМА“.
Похвали се, че можеш да си купиш едновременно три скъпи апарата - нищо повече.

Не, просто отговорих на анкетата и накратко сравних 2 от най интересните модела на пазара. Ако за някой е дразнещо, за други ще е полезно. И по скоро се оплаках, че не направиха идеалният телефон, дори за почти 2000 евро. Нито камерата му, нито зареждането са на топ нивата възможни в момента.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • fu4ko, jhoro
Цитирай
#63

Samsung, защото Тръмп е пед** и поряза Huawei, зависим съм от услугите на Гугъл. А друго добро с 2 SIM просто не остана на пазара, Xiaоmi също ме кефят, ама станаха супер скъпи тухли с посредствена батерия. Иначе пак бих си ползвал Huawei, Mate 40 Pro ми харесва много.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#64

(2021-10-01, 05:38:43)Bavarche написа:  Не, просто отговорих на анкетата и накратко сравних 2 от най интересните модела на пазара. Ако за някой е дразнещо, за други ще е полезно. И по скоро се оплаках, че не направиха идеалният телефон, дори за почти 2000 евро. Нито камерата му, нито зареждането са на топ нивата възможни в момента.

Сложиш ти „Благодарност“ - заради мисленето. Не, че е толкова успешно, но поне се опитваш!

Никой няма изгода, от „ИДЕАЛНИЯТ ТЕЛЕФОН“! Какво ще продават после????

Пп. Отделно и лично - кефи ме, че не се връзваш!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#65

(2021-09-23, 10:56:02)dessexc написа:  Дразни ме и липсата на възможност да махна изобщо заключване с каквото и да е

Влизаш в Settings > Face ID & Passcode и изключваш:

[Изображение: IMG-0788.jpg]

Също и това:

[Изображение: IMG-0791.jpg]

Така всеки един ще може да ти отключва телефона без код, както и без лицево разпознаване.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 2 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • Bavarche, dessexc
Цитирай
#66

LG V30 - основен - Много добра батерия и стабилен софтуер;
Poco F2 Pro - за Asphalt 9 - Желязна батерия, флагмански хардуер на цена среден клас. От софтуера им има още какво да се желае.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#67

Xiaomi.Цена-качество си мисля,че няма по-добро.Напълно ми оправда очакванията.Китайското се наложи на пазара

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
[-] 2 потребители изказват благодарност на bojoviki за това мнение:
  • airbus, oxuboxu
Цитирай
#68

Използвам недоразумението Самсунг S20+, само да не обидя подаряващите.
След него май пак китаец - Mi и Poco.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#69

(2021-10-10, 16:05:04)airbus написа:  Използвам недоразумението Самсунг S20+, само да не обидя подаряващите.
След него май пак китаец - Mi  и Poco.
Охо. Не се беше появявал скоро да плюеш по самсунг. Сега разбирам. Позваш полуфлагман защото са ти го подарили. Ама ще си купиш китайче щото ти е по джоба. Няма лошо. Я обясни сега за мяу колко перфектни са. Бях забравил.
И сега по темата. Ползвам винаги флагман на самсунг. Защото мога да си го позволя, и защото не искам компромиси. Ако не е флагман на самсунг, то вероятно ще е айфон. Искам качествена изработка хардуер и софтуер. За сега го получавам със S21 ultra.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#70

Когато скъпите марки се научат да правят телефони и софт с качество, високо колкото цената им, може да им дам нов шанс.

Обаче по-скоро ще стане обратното - китайчетата вдигат цените, по пример на скъпите.

Пазар, кво да го прайш.

Засега си дялкам треските на шаомитата и туйто.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
[-] 1 потребител изказва благодарност на jafaar за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#71

Понеже го обърнахме и на битова техника от Самсунг, моята микровълнова умря точно след, като ѝ свърши гаранцията. ДВД плеър имах техен, четеше избирателно, много капризен. Дисковете им ми харесват, надеждни са, въпреки че 1вит ми техен 4ГБ не си изкара и гаранцията.
Засега Хубавеят си върши задълженията доволно, мисля догодина, ако е още жив да му сменя батерията.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#72

(2021-10-10, 19:39:35)jafaar написа:  Когато скъпите марки се научат да правят телефони и софт с качество,

Ти сериозно ли? Пазарен трик е мяу да пуска хем седмични, хем стабилни ъпдейти.  Или направи софтуерна актуализация като хората и я пусни... или не я пускай.  А телефон от чайниците...сори ама не съм го пуснал и ме вкарва в реклами... Не мерси.  И иначе на шауми имам две много качествени устройства 
 Едното е видеорегистратор дето работи като куче 15часа всеки ден. Другото е прахосмукачка.  Еваларка им.

Реално каквото и да си говорим за коя да е марка всичко си е на каприз, око и късмет.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#73

(2021-10-10, 20:17:28)gazibarev написа:  Ти сериозно ли? Пазарен трик е мяу да пуска хем седмични, хем стабилни ъпдейти.  Или направи софтуерна актуализация като хората и я пусни... или не я пускай.  А телефон от чайниците...сори ама не съм го пуснал и ме вкарва в реклами... Не мерси.  И иначе на шауми имам две много качествени устройства 
 Едното е видеорегистратор дето работи като куче 15часа всеки ден. Другото е прахосмукачка.  Еваларка им.

Реално каквото и да си говорим за коя да е марка всичко си е на каприз, око и късмет.

Съвсем сериозно. Ама ми се струва че казвам същото като теб и ако има тука сарказъм, не го хващам Wink

Ъпдейтите, за които говориш не касаят ли къстъм ромове? Там е съвсем отделна бира. Пък и софт драмите имах предвид, като казвам трески за дялане.

После казваш, че чайниците те вкарват в реклами, но си доволен от шаоми и ги експлоатираш яко - обърках се, честно Smile

Иначе аз не казвам, че скъпите са лоши. Казвам, че са ПО-скъпи, отколкото качествени. Шаоми конкретно, за мен са по-евтини, отколкото са скапани SmileSmileSmile

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#74

Не се отделяйте от темата. Всеки си ползва телефона по различен начин и е имал ралични телефони като база за сравнение.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#75

От както имам смарт телефон в ръцете ми карам само на Самсунг и съм свикнал с него и други телефони не искам. Минал съм през доста модели като А и С серията, сега съм с С20+ и съм довелен, смятам като излезе С22 да си купя и него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sashko_Trg за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)