Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на смарт часовник
#1

Здравейте. Имам следната дилема. Чакам да се появи Mi Band 5, глобалната версия., но вчера загледах и часовниците. Amazfit Pace, Verge Lite и GTR Lite.В момента са и на добри цени. Бюджета не ми е много, до към 120-150 лв бих отделил, работя с много метални неща и всички часовници и гривни досега, много ги драскам и съсипвам.
Mi Fit е всичко, което ми върши работа и ползвам: часовник, пулс, крачки, повиквания, следене на съня, нотификации, каишките са по 2-3 лв и си ги сменям често, издържлива батерия над 2 седмици и цената им е доста приемлива, 4-ката беше около 50лв. При часовниците гледам, че батерията е към 5 дни, каишките сигурно са по скъпи или дори може да не се сменят, за някои четох, че не отчитат и пулс. С какво часовника превъзхожда гривната, освен, че цената му е 2-3 пъти по скъпа от гривната и от моделите Pace, GTR Lite и Verge Lite, заслужава ли си да сменя гривната?
Няма да се използва за спорт, Pace гледам е стар модел, но има памет доста повече. Gtr Lite пък е нов модел, батерията държи около месец, което мисля, че би бил по добър, като цена поне не отстъпва. Моля за съдействие.
Благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Pace, verge, stratos имат вградена памет за слушане на музика. Дисплей, който се вижда перфектно на светло без подсветка и са базирани на андроид 5.
Verge дава опция за водене на разговор пре блутуут.
Часовниците са съвместими с всяка 22мм каишка, така че там персонализацията е още по-голяма. Обаче щом няма да ползваш за спорт не си струва инвестицията.
Все пак там им е силата.
Verge e пластмасов и също може да му видиш сметката.

За превъзхождането.. зависи от модела.
Най-вече че си с часовник, което при сън пък е проблем , защото е по-голям и едва ли ще ти е комфортно да спиш с часовника, ако е по-стегната каишката, ако искаш коректно измерване на пулса.

Предимство на трите часовника, които аз изброих е, че могат да им се инсталират арк програми (включително gps, клавиатура, игри). Информацията на на дисплея при получаване на съобщения е по-богата. Дори чете емоджита.
Можеш да излезеш да спортуваш само с часовника,защото не се налага да ползваш гпс-а на телефона при активност на открито.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • hsgrgs, milstan
Цитирай
#3

(2020-06-22, 06:46:51)suffer написа:  Pace, verge, stratos имат вградена памет за слушане на музика. Дисплей, който се вижда перфектно на светло без подсветка и са базирани на андроид 5.
Verge дава опция за водене на разговор пре блутуут.
Часовниците са съвместими с всяка 22мм каишка, така че там персонализацията е още по-голяма. Обаче щом няма да ползваш за спорт не си струва инвестицията.
Все пак там им е силата.
Verge e пластмасов и също може да му видиш сметката.

За превъзхождането.. зависи от модела.
Най-вече че си с часовник, което при сън пък е проблем , защото е по-голям и едва ли ще ти е комфортно да спиш с часовника, ако е по-стегната каишката, ако искаш коректно измерване на пулса.

Предимство на трите часовника, които аз изброих е, че могат да им се инсталират арк програми (включително gps, клавиатура, игри). Информацията на на дисплея при получаване на съобщения е по-богата. Дори чете емоджита.
Можеш да излезеш да спортуваш само с часовника,защото не се налага да ползваш гпс-а на телефона при активност на открито.

Благодаря ти, мн полезна информация. Аз също се чудих при сън дали ще ми е удобен, но е само около 40гр, в момента нося един метален над 100 Smile
Спрял съм се на модела Gtr Lite, дали е добър избора ми? Smile
Цитирай
#4

Аз съм с гривна MI Fit 4 и да дясната ръка G-shock. Аз лично не мога да си представя да ползвам часовник, който да зареждам през няколко дни. Ползвах такъв на Самсунг от роднина и не е нищо особено, освен че батерията падаше за 3 дни, вместо за 3-4 години.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#5

Just, измежду изброените часовници не видях XIAOMI AMAZFIT BIP. Като чета темата може да се окаже че това ще е добър за Вас избор. Трансрефлектив екран, дълга батерия, сменяемя 20мм каишка и е малък и лек. Аз си харесвам моят PACE, но във вашия случай няма да оцелее дълго.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#6

(2020-06-22, 10:40:09)veskovalkov написа:  Just, измежду изброените часовници не видях XIAOMI AMAZFIT BIP. Като чета темата може да се окаже че това ще е добър за Вас избор. Трансрефлектив екран, дълга батерия, сменяемя 20мм каишка и е малък и лек. Аз си харесвам моят PACE, но във вашия случай няма да оцелее дълго.
Поръчах GTR Lite, след месец мисля да пусна или Mi Band 5 или един BIP за приятелката ми тъкмо ще го видя и негоSmile
Цитирай
#7

За бип има протектори много интересни: https://m.aliexpress.ru/item/40001308906...sitedetail

Офертата е само примерна. Напиши amazfit bip protector, shell, bumber и гледай резултатите
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Just
Цитирай
#8

(2020-06-22, 10:42:43)Just написа:  Поръчах GTR Lite, след месец мисля да пусна или Mi Band 5 или един BIP за приятелката ми тъкмо ще го видя и негоSmile
Предимството на GTR е визията и дисплея. И батерията кара много. Дори с по половин час GPS на ден пак държи над 10-ина дни. Но ти си взел лайт версия която няма GPS. Аз съм много доволен от GTR, като недостатъци мога да кажа че не е много смарт както съм писал и в други теми. Тоест си е с функциите на гривна но с по - добра батерия и визия. Не ми пречи да спя с него ако съм сам така да се каже. Има огромен избор на фейсове, като казвам огромен разбирай над 3000. 99% не стават ама всеки ще си прецени за него си. Има огромен избор на каишки и разни други аксесоари. Аз смених T-Rex за GTR защото си имам G-shock, реално ми омръзна всъщност. И исках класически часовник който мога да нося с всичко. Не че съм по тия неща но с рекса някак си не върви на по - официални събития.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#9

Благодаря ти. То и mi band 4, няма gps, така че ще го преживеяSmile)
Цитирай
#10

(2020-06-22, 12:26:36)Just написа:  Благодаря ти. То и mi band 4, няма gps, така че ще го преживеяSmile)
Това я прави по-лека. И държи батерията.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#11

Ами не точно защото GTR че и T-Rex държат повече от банд 4 въпреки огромните си дисплеи. Имал съм я и нея и също бях много доволен като цяло. Особено от размера специално за спане или за носене зимата с яке заради ръкавите. За GPS специално се оказа че GTR е доста зле като точност така че лайт версията не е такъв проблем че няма. Но колкото и да е неточен пак е по - добре да го има. Като тичам няма нужда да си нося телефона както трябваше с банд 4 примерно ако искам трак. Ясно че +-100 метра неточност не са проблем при няколко километра, по важно е пулса да мери точно. Но не съм сигурен дали лайт версията на GTR има и компас, барометър и алтиметър, вероятно не. За който му трябва да го има в предвид и това. Друг готин часовник с малко повече функции но доста по - висока цена е Huawei GT2. Там също не е напълно безпроблемно всичко, и батерията му мисля не е толкова добра колкото на амазфитите. Но пак е много по - добре от баш смарт часовниците на Самсунг и другите с андроид примерно. Гармин също имат добри предложения с определено перфектен GPS и активити тракинг, но цените им са ненормално високи. Абе вече избор има но най - големите недостатъци си остават цената и живота на батерията. Или се лишаваш от някои неща и имаш батерия.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#12

За мен в момента най-добрият часовник като съотношение дизайн, качество, функции и цена е Huawei GT2, и по-евтиният му брат Honor Magig 2.
Цитирай
#13

Благодаря ви, за 140лв няма какво да съжалявам. Smile Имам MiFit приложението, има ли разлика с това на Amazfit, мисля че и двете могат да се ползват за часовниците? Продължавам да чета в темата за Xiaomi продуктите. Фен съм им голям. Благодаря още веднъж
Цитирай
#14

(2020-06-22, 19:58:08)ivanov_km написа:  За мен в момента най-добрият часовник като съотношение дизайн, качество, функции и цена е Huawei GT2, и по-евтиният му брат Honor Magig 2.

Не че нещо ама батерията на тоя хонор е доста зле. Или ще е GT2 или не си заслужава.

(2020-06-22, 20:18:44)Just написа:  Благодаря ви, за 140лв няма какво да съжалявам. Smile Имам MiFit приложението, има ли разлика с това на Amazfit, мисля че и двете могат да се ползват за часовниците? Продължавам да чета в темата за Xiaomi продуктите. Фен съм им голям. Благодаря още веднъж

Ползвай амейзфит приложението.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • Just
Цитирай
#15

Не виждам никой да казва нещо за Xiaomi Mi Watch, според мен изглежда най-добре от всичко, което са представяли досега.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#16

(2020-06-22, 23:10:52)degman написа:  Не че нещо ама батерията на тоя хонор е доста зле. Или ще е GT2 или не си заслужава.


Ползвай амейзфит приложението.

Sent from my LM-G710
И как го прецени като и двата са с еднаква батерия 455 mAh

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#17

(2020-06-23, 07:00:16)bullyboy написа:  И как го прецени като и двата са с еднаква батерия 455 mAh

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Ми дори хавейците са си го написали - GT2 е с 14 дни типикъл, маджика е ъп до 14 дни. Уж са с еднакъв SoC. Ама измерванията при GT2 са точни, при другото в лабораторията постигнали до 14 дни. Защо така са написали може да питаш хуавей Wink
Цитирай
#18

(2020-06-23, 00:24:59)Rad0slaw написа:  Не виждам никой да казва нещо за Xiaomi Mi Watch, според мен изглежда най-добре от всичко, което са представяли досега
Докато не излезе глобалмата версия няма и да видиш

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
Цитирай
#19

(2020-06-23, 08:53:14)degman написа:  Ми дори хавейците са си го написали - GT2 е с 14 дни типикъл, маджика е ъп до 14 дни. Уж са с еднакъв SoC. Ама измерванията при GT2 са точни, при другото в лабораторията постигнали до 14 дни. Защо така са написали може да питаш хуавей Wink
За какво да гледам къде какво са написали, щом са пред мен и двата и разлика няма

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullyboy за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#20

Щом е при еднакво ползване значи всичко е добре. Защо има разлика в описанията на живота на батерията не е ясно.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#21

Да направим темата за избора малко по-сложна Smile

За тези, които изрично не използват GPS модулите на устройствата и се колебаят между Mi Band и Amazfit Bip или от сорта, един много естествен избор може да бъде новия Haylou Solar, който на практика е Mi Band в кръгъл метален корпус с LCD (в смисъл не-AMOLED) дисплей. Изглежда добре, мен лично би ме притеснявало приложението на Haylou срещу Amazfit/Mi Fit. За протокола - Haylou изглежда точно толкова Xiaomi, колкото и Amazfit е Xiaomi.

https://www.haylou.com/en/index.php?ac=a...ead&did=89
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • aladin
Цитирай
#22

(2020-06-23, 08:53:14)degman написа:  Ми дори хавейците са си го написали - GT2 е с 14 дни типикъл, маджика е ъп до 14 дни. Уж са с еднакъв SoC. Ама измерванията при GT2 са точни, при другото в лабораторията постигнали до 14 дни. Защо така са написали може да питаш хуавей Wink

Ти не гледай какво пише на някакви картинки. Това си е един и същи часовник.
Цитирай
#23

Достатъчно е само дисплеите да са малко различни, също и GPS модулите, или пък сензора примерно и не няма да са еднакви. Така че не си мисли че не е възможно да имат разлики в издържливоста на батерията. Има възможност да имат огромна разлика въпреки че ти си сигурен че са еднакви.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#24

(2020-07-01, 15:13:44)HSGeorgiev написа:  Да направим темата за избора малко по-сложна Smile

За тези, които изрично не използват GPS модулите на устройствата и се колебаят между Mi Band и Amazfit Bip или от сорта, един много естествен избор може да бъде новия Haylou Solar, който на практика е Mi Band в кръгъл метален корпус с LCD (в смисъл не-AMOLED) дисплей. Изглежда добре, мен лично би ме притеснявало приложението на Haylou срещу Amazfit/Mi Fit. За протокола - Haylou изглежда точно толкова Xiaomi, колкото и Amazfit е Xiaomi.

https://www.haylou.com/en/index.php?ac=a...ead&did=89
Надявам се другия месец да ми пристигне Haylou Solar от Aliexpress и да споделя мнение. По ревютата в YouTube не споменават за големи проблеми с приложението, макар че в play store оценката му е 3

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#25

Да споделя впечатленията от новата ми придобивка, вчера дойде - Amazfit GTR LITE Smile

Както Degman сподели, всичко е точно така. Часовник с функциите на смарт гривна. Изключително красив дисплей, цветове, въобще наистина модела набляга на визия, за външен вид 10 от 10. Издържлива батерия, хубаво и опростено меню, няма много функции.
За тези пари няма и какво да изисквам, не исках скъп, че ги съсипвам бързо. Макар, че цената му като я гледам тук в сайтове около 250лв, еми скъп си е, бюджетните гривни имат същите неща. Взех го за 140лв, мисля че е изгодна цена и си заслужаваше. Сега да кажа няколко неща, които ми идва да споделя.
Дразнят ме малко как излизат известията. Хайде на фейсбук, инстаграм се показва логото и разбираш, но на абв като получа мейл и не излиза логото, изписва APP и отдолу че имам съобщение, ми гривната ми изписваше всяко приложние, без грешка. Не ми харесва също, че като получа повече съобщения и на екрана виси първото и отдолу с цифрички изброява останалите, но на дисплея седи първото, за да ги видя трябва да ги отворя, / http://picbg.net/img.php?file=fb230e7cda3780d4.jpg / плюсче за ми гривната, там всяко ново изкачаше и директно ги прочитахSmile Малко ме е яд, че не чете емоджита. Крачките ги отчита, както прецени?
Нещо и с приложението има проблем с отчитането на съня, отпред ми показва оценка на съня 72, като цъкна и влезна оценката е 91.
http://picbg.net/img.php?file=1842d4c41c3f7d7e.jpg
http://picbg.net/img.php?file=312db7c7e6ce5da0.jpg
Махнах от приложението кантара, да не би да пречи нещо, че като отворя съня и пише, че данните са взети от кантара, странна работа. Smile Ще го видя утре, ако пак показва, че взима данните от кантара ще махна и часовника и ще ги сдвоя отново, макар че си нагласих всички настройки и не ми се иска да го махам.

Очаквам до 2 седмици Пейс, ще го видя и негоSmile
[-] 3 потребители изказват благодарност на Just за това мнение:
  • Be6i4, milstan, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)