Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със зареждането на батерията на S8
#1

Здравейте колеги. Притежател съм на Samsung Galaxy S8 вече 3-та година и съм много доволен, но преди няколко дена изведнъж се появи странен проблем със зареждането. Изпробвах всевъзможни варианти, за да го заредя:
  • Зарядно за Samsung Galaxy S8 (оригинално) - изобщо не се зарежда или поне телефонът по никакъв начин не индикира, че получава ток (нито светва, нито показва софтуерно) - за 30 минути не вдигна дори и 1% батерия.
  • Зарядно на Samsung Galaxy S6 (оригинално) - телефонът се зарежда, но изключително бавно - от 10% до 100% за около 5 часа... като след това имам чувството, че батерията пада по-бързо.
Цитат:Само да добавя една вметка тук - двете зарядни (за S6 и S8) според спецификация и написаното на самите тях са напълно еднакви, освен датата на производство - 3 години разлика. Разликата е, че все пак това за S6 все пак успява някак да го зареди, дори и много бавно.
  • Безжично зарядно за Samsung Galaxy S6/S7/S8/... (fast charging, оригинално) - телефонът се зарежда привидно нормално - от 10% до 100% за около 2:30 часа. След зареждане изъдржа същото време, както преди.
  • Зареждане през външна батерия Anker (PowerIQ) - както и при оригиналното зарядно - никакво зареждане.
  • Всевъзможни други зарядни (за всякакви телефони, оригинални) - както и при оригиналното зарядно - никакво зареждане.
  • Зарядно от лаптоп Lenovo Thinkpad, type C (оригинално) - телефонът се зарежда напълно нормално (fast charging) - от 10% до 100% за около 1:40 часа. След зареждане изъдржа същото време, както преди.

При всеки от изброените начини за зареждане съм пробвал, както с оригинал USB кабел, така и с китайски/тайвански/т.н. и разлика няма.

Много ще се радвам, ако някой сподели идея какво точно може да се е прецакло в телефона, защото от експериментите досега съм по-склонен да вярвам, че е изгорял някой контролер, отговарящ за зареждането, отколкото да се е прецакала самата батерия. Огромните ми подозрения са, че проблемът е породен от това, че немалко пъти съм използвал зарядното на лаптопа за зареждането на телефона, което е много по-мощно от оригиналното. Но все пак... не мога да разбера как всичко стана от днес за утре и какво точно съм направил.

П.С. Последно, но не последно място, искам да кажа, че за тези 3 години съм зареждал телефонът с всички изброени по-горе зарядни, като не малко пъти съм използвал това на лаптопа ми. Без значение как го зареждах, винаги батерията се е държала нормално (за възможностите на това телефонче) и никога не съм имал проблеми.

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
Аксесоари
#2

Механично прецакан порт? Не би трябвало да има проблем, породен от зареждането със зарядното на лаптопа. Първоначално се извършва комуникация, преди да започне зареждането и чрез тая комуникация се определя мощността на зареждане.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#3

@alexander_sirakov - има доста логика, в думите ти. Единственото, което ме учудва е - защо когато използвам по-мощно зарядно (освен това от S6), телефонът успява да се зареди, а с всички останали - НЕ.

П.С. И още нещо в допълнение, когато включа телефонът към компютър, няма никакъв проблем да го разпознае, но не и да го зарежда.

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#4

Може би type-c на разрядното на лаптопа ти използва повече на брой пинове, по които да тече ток и телефона успява да се зареди през останалите пинове. А на тези пинове, по които тече ток от обикновените type-c-та да имат проблем с контакта в порта на телефона? Не знам, не съм запознат със спецификацията на type-c, но за мен има нещо повредено в порта.

За мощността - ти сам потвърждаваш, че не се прилага по-висока мощност при зареждането, тъй като телефонът ти се зарежда за около 1 час и 40 минути, което е съвсем нормално време за зареждане и със зарядното от кутията на телефона (1.56A при 9V = 14W).

Нека и другите се изкажат, де, но, аз ако бях на теб, щях да си сменя порта. Лошото е, че ако не можеш сам или не искаш сам, пробата ще ти излезе около 60 лева.

А, всъщност, зарядното на S6-цата с махащ се кабел ли е? Или ползваш преходник от micro USB - type c? Защото, ако е с един и същ кабел, но с различни зарядни.. и само едното зарядно го зарежда.. тук вече нямам идея кво се случва.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#5

Точно така... кабелът е един и същи, само зарядните са различни. Изпробвах все пак различни кабели, с и без преходник, но резултатът винаги е един и същ... Проверих, че смяна на порта, излиза около 45 лева, така че... ще поразгледам още малко и ще посъбера мнения и май ще пробвам това на първо време Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)