Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Прегряване
#1

Някой имали наблюдения телефона при топло време и директно изложен на слънчева светлина дали почва да спира всички неща от прегряване. Нито иска да се зарежда нито нещо да работи докато не се охлади. Отделно този проблем няма ли да се реши най сетне ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на SmasHinG за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е нормално да се случва ( описано е в инструкции за употреба под и над какви температури да не се излага и използва )
Аз винаги съм внимавал и по морето гледам да е на сянка и възможно най-хладно
Не виждам смисъл да се пробва дали и кои програми спират.
А какво имаш предвид да го оправят? До колко искаш да издържа на слънце и на какви градуси


Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 3 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • Dowper, NaniG, oxuboxu
Цитирай
#3

Айдеее, сега ще се почнат пак историите за Ексинос-а.
Междувременно за какви точно обстоятелства става въпрос? Предполагам ти е ясно че никой компютър(какъвто е и телефона) не обича топлината. Надали има телефон, който да идържи, ако го оставиш да го пече слънцето и да не прегрее.
има решение Wink[Изображение: Kuku-fan.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#4

Като всяка техника телефона също не понася високите температури. Преди години на плажа бях забравил на слънце Nexus 4 и в продължение на около час не успях да го включа точно заради тази защита при прегряване. Не мисля, че има нещо за оправяне, просто това е вид защита.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#5

Абе и при мен днес тази сутрин го усещам как ми грее в джоба без видима причина, не знам какво му стана

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Като ти е в джоба особено на жега няма как да не грее. Още повече като е и с гръб още повече грее и по-трудно се охлажда.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

Да, защото за първо лято носим телефон в джоба.
[-] 2 потребители изказват благодарност на arm11 за това мнение:
  • BGDropche, oxuboxu
Цитирай
#8

Значи не би трябвало и да възникват такива въпроси.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

Как ще грее в джоба? Ужас. Дано не ми се случва. Не, не е нормално, без да се ползва, а само да стои в джоба да грее. Ще ме прощавате, ама никак не е нормално....
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Един единствен път ми се е случвало да ми прегрее в джоба на С6 едж, защото беше се бъгнало едно приложение. На нито един друг Самсунг или друга не ми се е случвало.
Цитирай
#11

(2020-06-29, 20:09:43)any9 написа:  Как ще грее в джоба? Ужас. Дано не ми се случва. Не, не е нормално, без да се ползва, а само да стои в джоба да грее. Ще ме прощавате, ама никак не е нормално....
В определени ситуации е напълно възможно. Телефонът има работна температура, и при невъзможността да притежава активно охлаждане(вентилатори)те се балансира с намаляване мощността на ядрата и естествен поток от свеж въздух - някой телефони имат тръбички с течност, която засилва ефекта на охлаждане.
Когато телефонът е в джоб или място без поток от свеж въздух, той няма как да се справи толкова лесно с охлаждането. Специално в джоб и пряка слънчева топлина му оказва влияние и топлината от тялото, както и покачването на влажността и съответно му става много доста тегаво. Ако прибавим и някакъв процес на заден план, който ще събуди процесорът, започва да се генерира топлина, а липсата на охлаждане води до прегряване.
Не е казано, че във всеки джоб ще прегрее, но има вероятност, и вече зависимост от зададената температурна защита, телефонът отказва да изпълнява функции. Прегряване може да се получи и от видео на 4к със всякакъв процесор - задушна и топла обстановка, държан от топли ръце и хоп, телефона казва "айде стига толкова снимки, че ми е жега".
Факт е, че точно Ексинос 990 има проблем с охлаждането(от бързането на корейците) и затова изостава от Снапдрагона с около 10%. Това май прелива чашата и затова и тръгва петицията за искането за ползване на Снапдрагон за всички региони.
Общо взето Самсунг са си виновни, защото в днешно време все се бърза да се направи нещо и явно няма достатъчно време за тестване. Очаква се в Ексинос 992 да се подобри въпросното охлаждане и съответно да не създава проблеми.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Marto.g, Monipeev, OGIER, oxuboxu
Цитирай
#12

Мога да се съглася само с това, че процесора е виновен за прегряването в джоба Smile Не малко телефони съм сменила, абсолютно никога телефон не ми е загрявал в джоба. А този телефон си има огромен проблем с това. Като ми остане време ще пусна снимки на това как Самсунг S20+ е деформирал оригиналното безжично зарядно на Самсунг, явно от загряване, само от 1.30ч зареждане... Не можах да повярвам... Та проблема не е джоба, а Ексиноса.... според мен Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

(2020-06-30, 11:03:27)any9 написа:  Като ми остане време ще пусна снимки на това как Самсунг S20+ е деформирал оригиналното безжично зарядно на Самсунг, явно от загряване, само от 1.30ч зареждане... Не можах да повярвам... Та проблема не е джоба, а Ексиноса.... според мен Smile
Е при мен защо не загрява така? Ползвам безжичното на Самсунг от темата за аксесоари което аз предложих, вече повече от 3 месеца и няма никакъв проблем, нито със зарядното, нито с телефона. Ако зареждането е причина за загряването, твоето зарядно няма ли си вентилаторче, и ако има (а трябва да има) работи ли?

Samsung Galaxy S20 Plus 5G Cosmic Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на marto74bg за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

Не мога да ти отговоря на въпроса. Зарядните са различни, нищо че и двата са на самсунг. Има си вентилатор.... Ще го снимам и ще покажа. Явно моето е по калпаво...
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

Ексиноса на S20  си грее при всички случаи много повече спрямо много други телефони. Дори и да не е виновно 4к видео, или пряка слънчева светлина. Варианта е продажба или свикване да има печка в джоба. Другия вариант е да стои за зимен телефон...

Samsung S22
Samsung S10
Samsung S20
Samsung S9
Samsung S7еdge
[-] 1 потребител изказва благодарност на vfti за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#16

Здравейте!

Туко що пускам чисто нов S20 и ми иска ъпдейт на софтуера от 1 Август, около 1 GB. През това време апликациите се актуализират. Нищо друго не съм въвеждал или настройвал. Толкова е топъл навскяъде по повръхността, че ще разтопи един сладолед за 30 мин, в които сваля софтуера и го инсталира.... ужасно е горещ!!

Samsung S23 Ultra 5Gangsta Alpha Omega Supreme a.k.a Galactus 2.0
[-] 1 потребител изказва благодарност на chozmo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#17

Не съм убеден на 100% че за всичко е виновен Ексиноса.
Имаше клип с отворени различни бройки телефони от ЕДИН И СЪЩ МОДЕЛ и познайте:
-различно охлаждане. Със и без охлаждане.
Да не повярваш направо. От различни партиди ли са, в различни цехове ли са сглобявани - не знам.
С еднакъв процесор, а един с охлаждане, друг - без.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#18

Същото загряване се получава при първо включване на телефона от кутията. Черпи доста ресурс и загрява много. Направо е котлон. Ако продължава да грее, имате право да го върнете. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#19

(2020-09-15, 15:12:14)oxuboxu написа:  Не съм убеден на 100% че за всичко е виновен Ексиноса.
Имаше клип с отворени различни бройки телефони от ЕДИН И СЪЩ МОДЕЛ и познайте:
-различно охлаждане. Със и без охлаждане.
Да не повярваш направо. От различни партиди ли са, в различни цехове ли са сглобявани - не знам.
С еднакъв процесор, а един с охлаждане, друг - без.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
Това би ми било интересно да го видя  Rolleyes Ако имаш линк , давай, защото определено не е нормално и не виждам как би могло да се случи ( би трябвало да има поточна линия, а не кой каквото сложи и както решат в съответното място )

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#20

Това май е само за Note 20 серията, при S20 би трябвало да го няма това разделение.
Линк към статия

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#21

Мисля че не е и от различното охлаждане,ето едно сравнение https://www.youtube.com/watch?v=XU52BmNR8q4
Цитирай
#22

S20 грее в джоба без причина.
Ноут 10+ НЕ е греел в джоб ей така, доста хладен си беше.
И двата телефона Ексинос.

Онеплюс 8 про си грее в джоба и постоянно го усещам, дори съм го проверявал дали не е включен фенер или не съм натиснал някоя игра.
Много много много дразнещо, като се има предвид факта, че е Снапдрагон 865.

НЕ Е нормално един телефон да грее в джоба или дори да се усеща, че ти топли нещо баджака...не е нормално.
При доста телефони съм го забелязвал, при Айфон само нямаше такива ефекти.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)