Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Промяна в бързината на зареждане на телефона
#1

Здравейте,
Бях на къмпинг и няколко дена си зареждах телефона при съседи, които имаха ток от соларна система. Имаха адаптор, който разполагаше с USB слотове, и 1 отделение на 220 волта. Зареждах телефона с fast charging там и зареждаше абсолютно нормално. Също така със същото зарядно използвайки само адаптера зареждаме и iPhone, който също се зареждаше бързо. Вече след като се прибрах забелязвам, че телефона не се зарежда по същият начин както преди. Ако преди за 10-15 минути го вдигаше от 5% на 30-40% в момента го зарежда на 10-15% за същото време. Някой има ли идея от какво може да се е породил този проблем?

Поздрави,
Цитирай
Аксесоари
#2

А преди това зареждаше ли бързо ?

Storstark
Цитирай
#3

Пробвай с друг кабел за бързо зареждане и зарядно,да не е там проблема,замърсен USB C порт.За П30 Про ли се отнася?Пробвай с изчистване на кеш от настройки-приложения-настройки,и триене на системен кеш.Ако не се оправи,или така ще караш или в сервиза.
Цитирай
#4

Да, преди това зареждаше бързо.

Отнася се за P30. Ще пробвам да изтрия кеша. Благодаря. Интересно ми беше дали от смяната на напреженията е възможно да е повлияло върху бързината на зареждане или това, че съм зареждал друг телефон (iPhone) със същият адаптер.
Цитирай
#5

Не мисля че оказва влияние зареждането с по ниско напрежение,и аз често го зареждам от лаптопа,но с оригиналното зарядно и кабел пак си е с бързо зареждане.И това че с  това зарядно си зареждал айфона не би трябвало да оказва влияние.Аз поначало използвам обикновено зарядно от Сони което не е бързо,но при нужда използвам на П30 то
Цитирай
#6

(2020-06-30, 12:04:35)DoryanY написа:  Не мисля че оказва влияние зареждането с по ниско напрежение,и аз често го зареждам от лаптопа,но с оригиналното зарядно и кабел пак си е с бързо зареждане.

USB портовете имат своя волтаж, затова едни са бавни, други са бързи.
Цитирай
#7

Да така е.Но аз разбирам че след това не му се зарежда бързо,а използва бързо зарядно и кабел,при 220 волта.Това че е зареждал няколко пъти с по нисък волтаж,би ли следвало да е оказало влияние,та да не се зарежда в момента бързо.Аз мисля че няма връзка.
Цитирай
#8

Смяната на напрежението не би трябвало да е проблем - кой не си е включвал телефона в USB с нисък волтаж... DoryanY, дал си съвет какво друго може да направи. В краен случай - сервиз. Но преди това по-добре си върни фабричните настройки, да пробва пак как се държи и ако няма промяна - сервиза.
Цитирай
#9

Здравейте, ходих в сервиз. Оказа се, че от влагата където съм бил телефона се е навлажнил и входът е бил овлажнен и също така е имало боклуци вътре. Поради тази причина не се е зареждал правилно. Изчистиха входа и сега всичко е наред. Остана още един проблем - в колонката също е влезнала влага и в момента не се чува качествено. Ще се сменя. Поздрави!
[-] 2 потребители изказват благодарност на tenga за това мнение:
  • Be6i4, ianpav_4444
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)