Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой флагман да избера?
#1

Здравейте на всички! Първо искам да се представя, казвам се Боби и за пръв път от доста време влизам отново във форума за да науча нещо ново, и да отбия малко време.
Пред мен излиза следната дилема през последната седмица-две. Използвам iPhone 11 Pro от месец и нещо. Супер доволен съм от абсолютно всичко в този телефон! Преди него използвах Huawei P30 Pro, но продуктите на Apple винаги са ми били слабост. До преди няколко дни.
Преди години бях собственик на Samsung Galaxy S7 Edge и това наистина беше един уникален телефон, леко казано, но след него всичко приключи. За мен Samsung доста свалиха стандарта и изгубих всякакъв интерес към техните устройства. Спрях да следя каквото и да е свързано с тях, попадах на някакви рекламки, които абсолютно винаги бяха почти едни и същи и това още повече подтискаше интереса ми към тях. До преди 2 седмици когато видях S20 Ultra. Поиграх си малко с него и събуди у мен спомени от SGH Galaxy S7 Edge, което започна да ме чопли от вътре и да ме кара да се замислям някакви неща от типа на - а защо да не ги разменя?! Smile

Дилемата на просто око изглежда ясна - iPhone 11 Pro vs. iPhone 11 pro max vs. SGH Galaxy S20 plus vs. SGH Galaxy S20 Ultra . Или по-просто казано - iOS vs. Android. Държа да знаете, че обожавам гладкия мултитаскинг на iOS у-вата, който се задържа дооооста дълго време. Има редовни ъпдейти, всичко винаги върви гладко и ясно без нерви и напрежение. У-вата са актуални поне 3-4 години след пускането им на пазара и актуални не само сред потребителите, а и сред производителя, който винаги отделя внимание дори и на най-малкият детайл.
От хората които използват Samsung, а и не само де (държа все пак някой който има или е имал да сподели мнение) някой може ли да сподели как седят нещата при тях в момента. Телефона се използва системно за всякакъв вид мултитаскинг, социални мрежи (не много, но го има и този момент), Cisco приложения и други свързани с мрежи и информация за тях, офис пакет от време на време, навигация, музика, игри от време на време. Понякога си щракам снимки на разни неща, не съм супер запален на тема фотография, но предпочитам камерата да е на ниво. Как е батерията при Samsung-a в момента? Идеята е да взема телефон, който да ми е опора в идните няколко години, който да не ми даде нито един път причина да се замисля дали да го сменя.
На ниво мултитаскинг сега на този който ползвам бих му дал оценка 10/10, буквално без забележка. Батерията му е 8/10, има още какво да се желае, но не се оплаквам в никакъв случай от нея. При Samsung как седят нещата?
Има ли все още хора, които ползват Galaxy S9 или S8 ? Не съм от хората, които бих се занимавал като едно време с руут на телефона, флашване и инсталации на нови версии на Андроид, но може би не бих имал и против да го правя, знам ли. Клоня повече към iPhone 11 Pro Max заради големия дисплей, но все пак...кажете нещо хубаво и за Samsung-a. Грижат ли се за него от към ъпдейти, пълни ли се с глупости след време, трябва ли често да се чисти от стари файлове, колко време ще бъде актуален според вас на пазара, как ви се струва работата със слушалките на Samsung, от към аксесоари капризен ли е? Заслужава ли си S20 Ultra пред S20 Plus и защо?

Надявам се да не съм отегчил никого, очаквам да видя всякакви гледни точки. Държа под око раздела на S20 Plus и Ultra, така че ще се опитам да науча максимално за модела. Харесвам Huawei също, но P40 Pro ми идва доста сложен от към софтуер заради тези ядове с Гуугъл Сървисис и т.н. Обичам простите неща, които вече са измислени, а не да се налага аз да ги мисля, препрограмирам и т.н .
Благодаря предварително!


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • Bavarche
Аксесоари
#2

Какво разбираш под "мултитаскинг"?
Аз например разделям екрана на 2 части. Горе върви видео, а долу си чатя по whatsap или сърфирам из нета.
А на въпроса ти - горещо препоръчвам да разкараш епълското тамагочи и да си купиш смартфон.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
#3

Привет, колега! Относно лага - такъв няма да имаш нито с айфона нито със S20. Телефоните на Самсунг са на доста високо ниво, ще имаш 2-годишна поддръжка, което е точка за айфона, който ще има доста по-дълга. За камерата, Самсунга прави много хубави снимки, плюс убийствена стабилизация за видео, но за мен лично 11 Pro Max е с по-добра камера. Батерията е на кантар, самсунга има по-бързо зареждане, но и с двата апарата ще изкарваш спокойно деня. Дисплеят на Самсунг е по-добър. Тук въпросът ти е дали предпочиташ андроид, защото и двата телефона са много добри и биха ти служили доста време, за мен лично, който и да избереш няма да е грешка.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • bobbymarinovv
#4

(2020-06-29, 23:23:29)jivkojj написа:  Какво разбираш под "мултитаскинг"?
Аз например разделям екрана на 2 части. Горе върви видео, а долу си чатя по whatsap или сърфирам из нета.
А на въпроса ти - горещо препоръчвам да разкараш епълското тамагочи и да си купиш смартфон.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk


Под мултитаскинг имам предвид да мога да правя всичко без да лагва телефона, да дава грешки при отваряне или затваряне и т.н . Идеята е, че доста често ползвам телефона примерно в среда в която имам секунди, които имам да му отделя на него (да речем в автомобила) и ми трябва да е бърз.
Спомням си преди време S7 Edge-a се държеше супер добре, но имаше моменти в които “приложението спра да работи”.
Относно тамагочито - доста пъти четох подобни неща от различни хора и не мога да разбера защо така реагират хората спрямо продукти на Apple. Общо взето имат всяка една функционалност, която имат и останалите телефони. Разликата според мен е, че е изпипана до последния детайл и в най-лошия случай е платена (примерно за програма за запис на разговори, това първо ми дойде на главата).
Другото което е супер яко е интеграцията между свои продукти - напълно лесен и елементарен процес. (примерно слушалките AirPods 2 или Pro. Да, струват много пари, но взимаш слушалките, махаш ги от кутията, пускаш ги от копчето, отваряш слушалките и от там нататък те сами си знаят какво да правят. Няма нужда от 2 часа свързване с блуутут, въвеждане на кодове, намиране, съединяване, потвърждаване и темподобни глупости, което при Андорид за последно при мен липсваше) . Често имах случаи в които супер трудно се свързваха с телефона (JBL Free с Huawei P30 Pro), разкачваха се от телефона, ей такива подобни дивотии които супер много дразнят.
Тук вече идва въпроса, че нямам представа как седят нещата при Samsung в това отношение. Може да са доста точни и те, знам ли.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
#5

По всичко личи, че си доволен от 11ката си. Не си слагай таралеж в гащите просто от чисто любопитство. Изчакай да излезе 12, там ще имаш 5г и 120 херцов дисплей
[-] 2 потребители изказват благодарност на gstavrev за това мнение:
  • Bavarche, bobbymarinovv
#6

Подкрепям Stavrev, щом си доволен от Apple продуктите се придържай към тях. Една проба грешка ще ти излезе доста скъпо .

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на GodPetar за това мнение:
  • bobbymarinovv
#7

С20 ако ще взимаш, за да си начешеш крастата - us версия със снапдрагон. Но дори и тогава, това което търсиш ще получиш от айфона.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Bavarche, bobbymarinovv
#8

(2020-06-30, 07:02:44)GodPetar написа:  Подкрепям Stavrev, щом си доволен от Apple продуктите се придържай към тях. Една проба грешка ще ти излезе доста скъпо .

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk


Имаш право. Тези схеми и врътки си харчат финанси, спор няма. Единственото нещо, което ме подтиква да сменявам в момента е че на сегашния 11 Pro дисплея му ми малее нещо. Ултрата в това отношение беше уникален. Обаче за сметка на това има доста други неща, които най-вероятно супер много биха ме дразнили в Самсунга и това доста ме спира да правя каквото и да е. Доста ми е объркано, но може би ще ви послушам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
#9

Най-добрия вариант е да изчакаш новите Айфони . Тази плавност при андроид няма да получиш , да не говорим и жестовете при Айфон са на светлини години от тези в андроид .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • bobbymarinovv
#10

И моето мнение е същото,остани си за сега с Айфона и виж на есен 12 или Note 20,Mate 40,това ще са най добрите телефони за годината
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • bobbymarinovv
#11

Очаквах доста хранилка да има тук, но евала ви правя за отношението и безпристрастното мнение което ми давате. Определено ще си остана с телефона и живот и здраве ако изпадне вариант, бих го заменил с по-големия модел. Не е чак толкова малък, но една идея по-големия дисплей, за мен ще е доста по-добре.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
#12

Моето виждане е следното:
Айфонът, който ползваш е със супер размер за телефон. Да не забравяме, че все пак трябва да е телефон, който трябва да е удобен в ръка, джоб и т.н.
За нещо с голям дисплей, бих си взел някакъв Айпад.

Сега, ако искам да имам възможно най-функционалното нещо, което събира всичко в себе си, бих взел бъдещият Note.

В крайна сметка, много зависи какви виждания има даден потребител. Аз честно казано не желая да имам телефон по-голям от 6,2 инча (и то с извит екран, без такъв сигурно по-малко).
#13

То тук толкова сме спорили за Android и iOS, че вече гледаме да се предпазваме от такива спорове.
Иначе сега няма смисъл да сменяваш. Освен ако ти е много малък и те дразни, както аз смених така iPhone 8 след една година.
Отдавна Android не се държи така, както преди, особено флагманите. Аз след iPhone 8, си взех Samsung Galaxy Note 9 и след две версии на Android се представяше много добре, даже не очаквах.
Но ако ти е писнало и да вземеш Samsung Galaxy S20 Ultra ще се представя супер, защото е най-напомнап от Android телефоните.
matroo е прав за плавността и жестовете, също така с iOS 14 ще добавят нови неща, които ги има при Android от години, но се доближава до него, като ще можеш да си сменяш и добавяш widgets.
В крайна сметка е добре да има баланс, когато ми писне Android сменявам с iOS, но поне гледам да е през модел, защото иначе няма смисъл.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#14

В същата дилема съм. Ползвах iPhone 6S 3 години. Сега съм със Samsung S9, чиято батерия ме разплаква почти от като го взех (с 2 карти съм - Теленор и Виваком) Smile
Та дилемите ми са:
P40 Pro (нещо изобщо не ми харесва липсата на GMS)
S20+ (много загрявал, а Exynos ... Sad )
iPhone 11 Pro (чистата 11 не ми харесва екрана, рамките и липсата на Telephoto, който не съм сигурен, колко ще позлвам)
iPhone 11 Pro MAX - липсва 2ра карта, а съм с 2! Но плавност, батерия, камери - е*аси цената Smile

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на i.stojanov за това мнение:
  • Marto.g
#15

(2020-07-02, 14:39:37)i.stojanov написа:  В същата дилема съм. Ползвах iPhone 6S 3 години. Сега съм със Samsung S9, чиято батерия ме разплаква почти от като го взех (с 2 карти съм - Теленор и Виваком) Smile
Та дилемите ми са:
P40 Pro (нещо изобщо не ми харесва липсата на GMS)
S20+ (много загрявал, а Exynos ... Sad )
iPhone 11 Pro (чистата 11 не ми харесва екрана, рамките и липсата на Telephoto, който не съм сигурен, колко ще позлвам)
iPhone 11 Pro MAX - липсва 2ра карта, а съм с 2! Но плавност, батерия, камери - е*аси цената Smile


Факт е, че цената на 11 Pro Max е доста висока, спор няма. Относно сим картите - провери опцията е-сим. Не съм запознат и компетентен, да знаеш, но провери и прочети ако желаеш.
П40 про - хубав телефон е, спор няма, но не харесвам това в него, че трябва да си играя и да инсталирам някакви работи и да се занимавам сума време с някакви неща, които не са ми работа да ги правя. Все пак като си купиш флагман, очаквам да го купя и ползвам, а не да купя нещо което трябва да го донастройвам 1 седмица докато започне да функционира нормално.
Самсунг не са лош вариант, ултрата доста ме грабна и за една бройка да го сменя, но се спрях някак заради мненията на колегите тук да си седя с 11 Pro-то. Про макс-а си заслужава, но при опцията, че имаш малко повечко пари заделени иначе си е трудна покупка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
#16

(2020-07-02, 14:48:39)bobbymarinovv написа:  Факт е, че цената на 11 Pro Max е доста висока, спор няма. Относно сим картите - провери опцията е-сим. Не съм запознат и компетентен, да знаеш, но провери и прочети ако желаеш.
П40 про - хубав телефон е, спор няма, но не харесвам това в него, че трябва да си играя и да инсталирам някакви работи и да се занимавам сума време с някакви неща, които не са ми работа да ги правя. Все пак като си купиш флагман, очаквам да го купя и ползвам, а не да купя нещо което трябва да го донастройвам 1 седмица докато започне да функционира нормално.
Самсунг не са лош вариант, ултрата доста ме грабна и за една бройка да го сменя, но се спрях някак заради мненията на колегите тук да си седя с 11 Pro-то. Про макс-а си заслужава, но при опцията, че имаш малко повечко пари заделени иначе си е трудна покупка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ще си доплащам към бюджет отпуснат от фирмата. Така че ми идва около 800лв 11 pro max. И все пак е сериозна цифра апарата и без това. eSIM само A1, а аз нямам тяхна карта и поради мои съображение не желая да имам. От друга страна цените им винаги са били високи на вторичен пазар и работят стабилно повече време от Андроид (лично впечатление), но пустата ми карта.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
#17

(2020-07-02, 15:01:35)i.stojanov написа:  Ще си доплащам към бюджет отпуснат от фирмата. Така че ми идва около 800лв 11 pro max. И все пак е сериозна цифра апарата и без това. eSIM само A1, а аз нямам тяхна карта и поради мои съображение не желая да имам. От друга страна цените им винаги са били високи на вторичен пазар и работят стабилно повече време от Андроид (лично впечатление), но пустата ми карта.


Ами да, кофти ситуация се получава. Не знам какво решение бих ти препоръчал, освен да ходиш с два телефона, не виждам друга опция.
А сега се сетих за още нещо - има айфони, но не знам дали бяха 11 Pro или 11 Pro Max, които са с две сим карти. Даже преди ден-два гледах такива, но са по-скъпи от обикновените 11 Pro max. Иначе телефона като телефон - взимаш го за 2 хилки, с актуална ОС е поне 4-5 години, решиш след този период от време да го смениш с най-новия - цената му втора ръка пак супер висока. Просто това е уникално устройство. Има си неговите минуси, но плюсовете доста компенсират.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
#18

11 pro не е ли малко малък ? 11 Pro MAX пък си е серизно устройство.
И въпросът с паметта. Честно казано освен за снимки за друго не виждам защо ти е 256GB? Аз ли пропускам или няма смисъл наистина ?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
#19

(2020-07-02, 15:35:01)i.stojanov написа:  11 pro не е ли малко малък ? 11 Pro MAX пък си е серизно устройство.
И въпросът с паметта. Честно казано освен за снимки за друго не виждам защо ти е 256GB? Аз ли пропускам или няма смисъл наистина ?


А не, не пропускаш нищо. Аз съм с 11 Pro и е 64GB и за сега паметта ми стига. Проблема е, че разликата в парите между 64GB и 256GB в момента са 150-200 лева. Не знам много ли са, не са ли, но човек започва да се замисля дали пък да не вземе 256-цата. При условие, че гледаш 11 Pro Max, ако ще е гарга да е рошава.
Друго съображение е, че приложенията стават обемисти и ако снимаш малко повече и ако цъкаш повече приложения свързани с някакви големи обеми памет, по-скоро 256GB би бил по-добрия вариант.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
#20

Ако ти е писнало от Android, смени малко.
Иначе ако толкова те притеснява липсата на втора сим карта или нямаш възможност с eSIM, си вземи Samsung Galaxy S20+, какво като е с Exynos, да не би да се представя по-зле от сегашния ти.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#21

(2020-07-02, 15:41:59)bobbymarinovv написа:  А не, не пропускаш нищо. Аз съм с 11 Pro и е 64GB и за сега паметта ми стига. Проблема е, че разликата в парите между 64GB и 256GB в момента са 150-200 лева. Не знам много ли са, не са ли, но човек започва да се замисля дали пък да не вземе 256-цата. При условие, че гледаш 11 Pro Max, ако ще е гарга да е рошава.
Друго съображение е, че приложенията стават обемисти и ако снимаш малко повече и ако цъкаш повече приложения свързани с някакви големи обеми памет, по-скоро 256GB би бил по-добрия вариант.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Моите файлове стоят на лаптопа и в google photos. Преди няколко дни качих 115ГБ със снимки и видео. Според мен си струва приложението на google. 
Пиша ти го като човек с устройство имащо 64ГБ памет и 32гб карта памет. Никога не съм ги запълвал.
#22

(2020-07-02, 15:44:30)hazART написа:  Ако ти е писнало от Android, смени малко.
Иначе ако толкова те притеснява липсата на втора сим карта или нямаш възможност с eSIM, си вземи Samsung Galaxy S20+, какво като е с Exynos, да не би да се представя по-зле от сегашния ти.

Да отговоря с розовите очила или наистина ме питаш ? Smile  Snapdragon в пъти си заслужава повече. Няма да си кривим сега душите. Лично не съм изпозлвал, но всики ревюта това казват - по-добра батерия, по-добра производителност.

(2020-07-02, 15:41:59)bobbymarinovv написа:  А не, не пропускаш нищо. Аз съм с 11 Pro и е 64GB и за сега паметта ми стига. Проблема е, че разликата в парите между 64GB и 256GB в момента са 150-200 лева. Не знам много ли са, не са ли, но човек започва да се замисля дали пък да не вземе 256-цата. При условие, че гледаш 11 Pro Max, ако ще е гарга да е рошава.
Друго съображение е, че приложенията стават обемисти и ако снимаш малко повече и ако цъкаш повече приложения свързани с някакви големи обеми памет, по-скоро 256GB би бил по-добрия вариант.


Sent from my iPhone using Tapatalk
370лв е разликата между 64-256. Сериозна е Smile

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
#23

Еми като го знаеш това, защо ти е избор тогава. Вземи го със Snapragon тогава и си реши проблема.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#24

(2020-07-02, 16:03:47)i.stojanov написа:  Да отговоря с розовите очила или наистина ме питаш ? Smile  Snapdragon в пъти си заслужава повече. Няма да си кривим сега душите. Лично не съм изпозлвал, но всики ревюта това казват - по-добра батерия, по-добра производителност.

370лв е разликата между 64-256. Сериозна е Smile


В олх запечатани с 1 година гаранция 64ки Pro Max има за 1800лв. , а също така има 256-ци, които ги дават по 2000лв., но трябва да си бърз и сръчен.

Уффф, сега като почнахте да говорите за тия Самсунги и почнаха пак да ми текат лигите за тоя дисплей. Как ме грабна пак, не е истина.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
#25

Взимайте ги за тия пари с две години гаранция, неразпечатвани. Няма нужда да се набутвате с една година.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)