Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GPS-Xiaomi Redmi note 7
#1

Здравейте, имам проблем с GPS на телефона - намира ме къде съм, но когато започна да използвам приложения за навигация ми изписва няма връзка с GPS.
Цитирай
Аксесоари
#2

Разрешения за ползване на GPS дадени ли са им на тези приложения?
Цитирай
#3

Това приложение много помага https://play.google.com/store/apps/detai...test&hl=bg
Цитирай
#4

GPS-а е слабо място на този телефон доста неща съм пробвал включително и програмата на колегата от горния пост и оправия няма. Ползвам една офлайн навигация igo nextgen понеже често пътувам и доста трудно намира сателити понякога ме изнервя и ми идва да ударя телефона в земята. Инсталирал съм навигацията и на жената на самсунга там такива проблеми няма. Преди това съм ползвал 4 модела на Huawei, там дори намираше сателитите вътре в стаите и сега като се замисля колко ми е нужна навигация онлайн донякъде съжалявам че го взех този телефон. Ще се радвам ако някой има лек по този въпрос да сподели, не знам дали с някой ъпдейт могат да коригират този проблем или си е до хардуер.
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • bimmer7805
Цитирай
#5

При проблем с GPS, тествайте този вариант - Тап

 
Цитирай
#6

Пише че това е за китайски ром а моя е европейски. Въпреки всичко четейки се замислям дали не го бях пробвал този метод просто нямам спомени.
Току що реших да пробвам но в европейския ром това нещо не работи, въобще не излизат тези менюта дето е описано
Цитирай
#7

(2020-06-30, 15:17:56)suffer написа:  Разрешения за ползване на GPS дадени ли са им на тези приложения?
Да, всичко съм разрешил...

Пробвах всичко описано и в по-старите теми, посоченото приложение също.. И нищо
Все още е в гаранция, ще го върна да видя дали ще направят нещо. Иначе до сега и аз не съм имала проблеми с китайските телефони. Мислех, че е от модела, но тук във форума видях, че не всички имат този проблем.
Цитирай
#8

И при мен стан така след някакъв ъпдейт, преди няколко месеца. Ползвам една програма GPS Fix/Optimizer. Пускам я, рестарт и се оправя. Рядко ползвам gpsa и ако не пусна тази програма не намира сателити

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#9

(2020-06-30, 18:50:07)NoMaD написа:  При проблем с GPS, тествайте този вариант - Тап
Всичко беше наред, но стигнах до определена стъпка " Try" и не ми разрешава да продължа

(2020-06-30, 21:43:26)Pepifness написа:  И при мен стан така след някакъв ъпдейт, преди няколко месеца. Ползвам една програма GPS Fix/Optimizer.  Пускам я, рестарт и се оправя. Рядко ползвам gpsa  и ако не пусна тази програма не намира сателити

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk
Благодаря, но и това не помага.... При мен изобщо не е работил никога GPS - a.
Цитирай
#10

Работи но не може да се разчита на него!!! Често губи сателити и има някакъв лаг дори и като не ги е загубил.

Redmi note 7 4/64
Цитирай
#11

ако не е хардуерен проблема може да се опита със отключване на буутлоудъра и смяна на рома.
При xiaomi.eu са оптимизирани за нашите ширини нещата и ако ще работи някъде най-добре (+ agps) ще е с този ром
Цитирай
#12

Моя телефон е купуван от технополис 4/64gb европейската версия и още от както го купих забелязах че gps-a му е слабо място. Според мен ако проблема беше софтуерен до сега да да бяха го коригирали. Пробвал съм всичко което съм чел и разни програми като gps test и оправия няма.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)