Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой да избера - S10 или P30 Pro
#1

Добро утро.

Предстои ми да купувам телефон и колебанието ми е между S10 и P30 Pro.
Не съм привърженик на марки, единствено гледам да ми върши работа за ежедневна употреба.
Четох мнения, гледах клипове и в крайна сметка везната ми все още не е наклонила нито към един от двата телефона.

Нещата, на които акцентирам в един телефон са:
- Лаг (по-тежки MMORPG игри)
- Хубав звук (говорител и слушалки)
- Прегряване
- Добра камера за портрети и пейзажи 
- Читав AI асистент (помощ при снимане предимно)
- IP68 (както сладка, така и солена вода)

Повечето хора, които са ми направили впечатление показват скрийнове със екран по 7.5+ часа, но какво се прави през тези часове не става ясно (поне за мен). Така или иначе не ми е определящ фактор издържливостта на батерията, тъй като в края на деня телефонът винаги е на зарядно.
Имам някакви наблюдения над p20 pro и много оскъдни над galaxy S9, така че пиша тук с идеята да видя коментари относно С10-ката.
С камера не бих казал, че може да ме спечели П30 Про-то, понеже масово се снима с 10МП сензора. Нощния режим, че е по-добър - ОК, но не съм от любителите на нощната фотография. Случва се да, но са редки случаи. А и мисля, че С10 също се справя доста добре.
.. тук да вмъкна и, че и зуум почти не ползвам, така че многократния на П30 Про не би повлиял на избора ми.
Също ме интересува и съдържанието, което преглеждам на телефона (снимки, видеа), да бъде възможно най-високо качество.
Тук също, ако не се бъркам, печели С10-ката.

Надявам се на всякакви коментари от хора, които активно ползват S10 (чист), за да мога да си създам примерно сравнение и да реша на кое да заложа.
Благодаря предварително и хубава седмица! Smile

Samsung S2, S4, S6, S7 Edge, S9, S10
Huawei p20 Pro, p20 lite
Sony xperia
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-06-30, 06:24:52)blue1 написа:  Добро утро.

Предстои ми да купувам телефон и колебанието ми е между S10 и P30 Pro.
Не съм привърженик на марки, единствено гледам да ми върши работа за ежедневна употреба.
Четох мнения, гледах клипове и в крайна сметка везната ми все още не е наклонила нито към един от двата телефона.

Нещата, на които акцентирам в един телефон са:
- Лаг (по-тежки MMORPG игри)
- Хубав звук (говорител и слушалки)
- Прегряване
- Добра камера за портрети и пейзажи 
- Читав AI асистент (помощ при снимане предимно)
- IP68 (както сладка, така и солена вода)

Повечето хора, които са ми направили впечатление показват скрийнове със екран по 7.5+ часа, но какво се прави през тези часове не става ясно (поне за мен). Така или иначе не ми е определящ фактор издържливостта на батерията, тъй като в края на деня телефонът винаги е на зарядно.
Имам някакви наблюдения над p20 pro и много оскъдни над galaxy S9, така че пиша тук с идеята да видя коментари относно С10-ката.
С камера не бих казал, че може да ме спечели П30 Про-то, понеже масово се снима с 10МП сензора. Нощния режим, че е по-добър - ОК, но не съм от любителите на нощната фотография. Случва се да, но са редки случаи. А и мисля, че С10 също се справя доста добре.
.. тук да вмъкна и, че и зуум почти не ползвам, така че многократния на П30 Про не би повлиял на избора ми.
Също ме интересува и съдържанието, което преглеждам на телефона (снимки, видеа), да бъде възможно най-високо качество.
Тук също, ако не се бъркам, печели С10-ката.

Надявам се на всякакви коментари от хора, които активно ползват S10 (чист), за да мога да си създам примерно сравнение и да реша на кое да заложа.
Благодаря предварително и хубава седмица! Smile
Честно казано, не играя игри, но не мисля, че чистата С10-ка е за това. За греенето ще си грее при сериозно натоварване от този тип. Батерията е зле и при такова натоварване не мисля, че би те задоволила. Макса който съм изкарвал е 4.30м (4Г само) без да играя каквото и да е, ако ползваш Wifi може и да е по добре. На мен лично камерата си ми харесва и прави страхотни снимки. IP68 не включва солена вода, тя трябва да се избягва сериозно. Но все пак някой който играе повечко игри да си каже мнението. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • blue1
Цитирай
#3

Батерията на P30 Про е по-добра, в това няма никакво съмнение. НО, S10 си е Ок от към батерия - около 4.30ч на 4г и около 5.30-6ч на WiFi. Ако пък гледаш видео във Ютуб през повечето време, то смея да твърдя ще се доближи до 7ч. Но това в абсолютно най-добрия случай. Всичко зависи от яркостта на дисплея, защото тя е най-големия консуматор. Що се отнася до камерата - да, на П30 Про може би е една идея по-добра от към снимки най-вече нощем, но видеото на S10 е МНОГО по-добро.
И това са малките плюсове на П30 Про, които за мен лично честно казано не са плюсове, защото 5-6ч СОТ ми е предостатъчно и камерата на S10 напълно ме задоволява.
Всичко друго на S10 е по-добро. За звука и дисплея даже няма смисъл да пиша, защото там разликата е голяма.
Общо взето, който и да вземеш няма да сгрешиш.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

......
Цитирай
#4

Сравняваме два различни телефона, тук Huawei P30 Pro е по-добър, защото Samsung Galaxy S10 се равнява на Huawei P30, ще са на кантар, ако го сравнявате с Samsung Galaxy S10+.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Според мен s10 plus ще ти свърши работа.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

(2020-06-30, 15:38:49)hazART написа:  Сравняваме два различни телефона, тук Huawei P30 Pro е по-добър, защото Samsung Galaxy S10 се равнява на Huawei P30, ще са на кантар, ако го сравнявате с Samsung Galaxy S10+.
Или по-скоро P30 се конкурира с S10e. Цената на S10 и P30 е много различна. А и само като видиш тоя пластмасов гръб и нещата стават ясни....

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

......
Цитирай
#7

(2020-07-01, 06:51:51)UBE написа:  Или по-скоро P30 се конкурира с S10e. Цената на S10 и P30 е много различна. А и само като видиш тоя пластмасов гръб и нещата стават ясни....

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Не знам къде го видя този пластмасов гръб Glass front (Aluminosilicate glass), glass back (Aluminosilicate glass), aluminum frame!Да не гледаш Lite
https://www.gsmarena.com/huawei_p30-9530.php
Цитирай
#8

Да, извинявам се. Имам колега с П30 и го ползва с някъв калъф и бях останал с впечатление че е пластмасов отзад.
Но както и да е, това не променя нищо. Просто S10 серията са 3 модела, а П30 серията - 2 ( като изключим Лайт версиите де) и моделите са разминават малко. А и класа се определя най-вече от цената, която е доста различна на S10 и П30. А в момента разликата в цената е огромна между двата, когато излезнаха разлика също имаше.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

......
Цитирай
#9

Ако се целиш в P30Pro - гледай за модела с 8GB памет, защото има модели с 6 GB.

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...494746044/

От към батерия и камера - P30Pro е по-добре.
S10 пък има по-добър дисплей, звук и 3.5мм жак за слушалки. Също така за мен интерфейса е по-удобен(може би това е субективно).

Цената и на двата е около 1080 лева към момента.

Параметрите са важни, но има нещо по-важно - да ти харесва телефона. Ако имаш възможност - отиди в някой магазин и ги разгледай за 5 мин - подсъзнателно ще разбереш кой модел е за теб Smile

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#10

Моето мнение е че П30 Про има предимство в батерията и камерата.Може би ти ги сравняваш с S10 заради близката цена,за това може би не си се спрял на S10+ защото тогава двата са по равностойни.Но трябва ти да си прецениш.
Цитирай
#11

Ако не държиш на стерео говорители, жак 3.5 и прословутия 2к екран, телефонът за теб е П30 Про на 100% Ако обаче тези неща са диъл брейкър и много важни за теб - няма какво да се чудиш, а взимай С10. Имай предвид обаче, че с тия игри С10 ще умира сравнително бързо, особено ако е на мобилен интернет.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • blue1
Цитирай
#12

Хвърли и едно око на Мейт 20 про. Има стерео говорители и дисплеят е по-добър от на п30 про. Камерата не отстъпва на п30 про през деня, даже лично за мене снима по-хубаво и по-реално. Качеството на изработка е на високо ниво, все пак е мейт серия.И цената му е по-ниска.
Цитирай
#13

Ако са му фактор да, иначе няма смисъл. Голям ноч, няма да получава повече ъпдейти, сензора на камерата е стария RGB, а не RYYB, както при П30, основната камера няма и OIS, няма го и перископа и тоф (въпреки ,че каза, че зуум не му е важен, не е лошо да го имаш, защо пък не? както и тофа). Предната камера на П30 Про също би трябвало да е по-добра. А цените са горе-долу еднакви.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#14

Ъпдейти ще има до 11
Камерата има перфектна стабилизация. И че е RGB не е лошо. Снима по-рално от п 30 про и п40 про, факт. Да не се бъркаш с п20 про? Предната камера на п30 про е една идея по-добра, но това важи и за задната в определени ситуации. Дисплеят на Мейта е видимо по-добър. Батерията е 4200 и кара колкото на п30 про. Изработката и дизайнът за мене лично е много по-хубав. В П30 про единствено е наблегнато в камерата и в нищо повече. Слушалката на Мейт 20 про е по-хубава, защото не е вградена под дисплея. Чува се по-добре. И цената е му е близка, защото няма причина да е по-ниска.
И това са неща, които ги споделям от личен опит. Не съм ги чел и гледал в YouTube.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • Dodcha
Цитирай
#15

Виж сега, ясно е, че си пристрастен, няма какво да се лъжем. Не знам дали ще има ъпдейт до 11, нито ти го знаеш, но и да има, това означава, че П30 Про най-вероятно ще има и до 12. За стабилизацията също не знам колко е перфектна, но няма OIS - факт. Никой не е казал, че е лошо, че е RGB, а че RYYB е по-добър. По-реално или не, не мога да кажа, не съм ги имал 3-те телефона за да ги сравня и да кажа. Батерията няма как да е същата, на същия СоК, но с 2К екран и да държи същото, колкото при FHD, нали се сещаш? Дори и в гсмарена са отбелязали, че батерията държи по-малко, което е нещо нормално. Слушалката на Мейт 20 Про не знам защо реши, че е по-добра? Аз не съм слушал през нито една от двете слушалки, но тъй като чакам да пристигне П30 Про, преди да го поръчам доста ревюта изгледах и общо взето всички бяха впечатлени (буквално) от качеството на слушалката при П30 Про, поради тази причина предполагам го продължиха и при П40 серията. Да не се бъркаш с П9? Ако Мейт 20 Про беше по-добър от П30 Про, нямаше да поръчам П-то. Wink
Цитирай
#16

(2020-07-01, 13:31:26)nowhere написа:  Виж сега, ясно е, че си пристрастен, няма какво да се лъжем. Не знам дали ще има ъпдейт до 11, нито ти го знаеш, но и да има, това означава, че П30 Про най-вероятно ще има и до 12. За стабилизацията също не знам колко е перфектна, но няма OIS - факт. Никой не е казал, че е лошо, че е RGB, а че RYYB е по-добър. По-реално или не, не мога да кажа, не съм ги имал 3-те телефона за да ги сравня и да кажа. Батерията няма как да е същата, на същия СоК, но с 2К екран и да държи същото, колкото при FHD, нали се сещаш? Дори и в гсмарена са отбелязали, че батерията държи по-малко, което е нещо нормално. Слушалката на Мейт 20 Про не знам защо реши, че е по-добра? Аз не съм слушал през нито една от двете слушалки, но тъй като чакам да пристигне П30 Про, преди да го поръчам доста ревюта изгледах и общо взето всички бяха впечатлени (буквално) от качеството на слушалката при П30 Про, поради тази причина предполагам го продължиха и при П40 серията. Да не се бъркаш с П9? Ако Мейт 20 Про беше по-добър от П30 Про, нямаше да поръчам П-то. Wink
Виж сега. Ти си чел, аз съм тествал много пъти. Няма лошо да четеш, продължавай. Слушалката е по-добра, дисплеят също, батерията кара колкото на п30 про, камерата снима по-реално при всички положения. Има по-лош зуум, видеото при Мейт 20 про на 4к при запис, ако се зуумва на моменти има спад в кадрите. При п40 про звукът от слушалката е по-добър, лично тествано. От къде знам ли, ами с брат ми взехме две п40-ски про. Моята я продадох, защото п40 при единствено снима по-добре, доста по-добър зуум, малко по-бърз е. Той я запази и разкара п30 - ката про. Пък ти си чети ревюта. Тва са неща, които споделям от личен опит. Дисплея на п30 про е добър, но има лоша картина от към острота на детайли. Също така при мейт 20 про е и по-ярък. Пак от личен опит ти го казвам, а не от YouTube. Виждам, че цялата ти информация е от GSM Arena. Mate 20 pro е и по-удобен от п30 про.Сравнявали сме какво ли не.
Ето как е зуумът на Мейт 20 про на 10х, сравнен с апарат, п40 про. Третата снимка е на мейта. П40 про в средата. Имам куп сравнения, но не смятам да ти доказвам какво ли не.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 2 потребители изказват благодарност на 1124 за това мнение:
  • airbus, Dodcha
Цитирай
#17

(2020-07-01, 11:02:32)nowhere написа:  Ако не държиш на стерео говорители, жак 3.5 и прословутия 2к екран, телефонът за теб е П30 Про на 100% Ако обаче тези неща са диъл брейкър и много важни за теб - няма какво да се чудиш, а взимай С10. Имай предвид обаче, че с тия игри С10 ще умира сравнително бързо, особено ако е на мобилен интернет.

Благодаря за коментара, мисля че това най-много допринесе за "накланянето на везната". Игри не играя чак толкова, казах го за да се вземе напредвид сравнителното натоварване на устройството. В крайна сметка 90% от употребата на смартфон си е Звук и Картина.
Ще се спра за момента на с10-ката, пък ако има нещо по-натам ще търся бартери Lol
Дали ще пада бързо батерията не ми е голям проблем, винаги нося пауърбанк с мен, или зарядно.
Имаше коментари защо не с10+ - чисто и просто заради двойната селфи камера. В повече ми идва  Visslar
Благодаря отново за коментарите, също и за преместването на мненията в нова тема.

П.С: Да кажа само, че за краткото ми ползване на S9 със слушалки, барнати от AKG - няма как който и да е Huawei да се сравнява по звук с тях, на този етап (поне според мен)  Visslar

Samsung S2, S4, S6, S7 Edge, S9, S10
Huawei p20 Pro, p20 lite
Sony xperia
[-] 1 потребител изказва благодарност на blue1 за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#18

Автора на темата е направил своя избор. Аз пък не бих си взел Хуауей. Причини безброй.

1916 
[-] 5 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • blue1, bobbymarinovv, fifth_root, martoo, UBE
Цитирай
#19

Лявата снимка на знаците с кой модел е снимано?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#20

(2020-07-01, 15:02:08)airbus написа:  Лявата снимка на знаците с кой модел е снимано?
Panasonic GX80 + Olympus 14-150mm f4-5.6 10xzoom
Сравнявахме зуумът и качеството.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#21

Колеги, доволен съм от С10-ката.
При положение, че съм го взел втора ръка ми държи 8-10 часа работа, от които:
1ч youtube на заден фон
2ч ровене из фейсбук или интернет
Поддръжка на уиджет за новини с постоянна синхронизация, както и мейл.
Поддръжка на приложения за следене на цени на различни инструменти с постоянно опресняване.
Когато не се ползва - аод+аод нотификации.
С две думи - приятно ме изненада.

Ще се възползвам от темата да попитам - Каква е разликата между Buds, Buds+ и Buds by AKG?
Естествено, предполагам че Бъдс+ ще имат по-дълъг живот, с бъдс на АКГ по-добър звук, но ми се иска някой ползвател да каже от личен опит.. Smile

Нещо не ми се получава вмъкването на картинка, затова оставям връзка..  Visslar
https://prikachi.net/image/d4KaH

Samsung S2, S4, S6, S7 Edge, S9, S10
Huawei p20 Pro, p20 lite
Sony xperia
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)