Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30 Pro, липса на формат 16: 9
#1

За малко да купя Huawei P30 Pro топ модел на марката за 2019 г. Щеше да бъде голяма грешка,правя много снимки които се гледат основно на 60 инчов телевизор, а  голямата фирма  и до днес няма формат 16: 9 /има при смешните 6Mp/ Samsung, Xiaomi имат.Днес случайно разбрах от чуждите форуми,които активно пишат за това на HUAWEI. Резултат няма, които могат го връщат  другите псуват. Създадена е анкета, може да гласувате за това което не е  въведено с актуализации.
https://consumer.huawei.com/en/community...cId_104047
Време за гласуване: 28-04-2020 14:35:00 - 28-04-2021 14:30:00

Chinese Commission for Consumer Protection
[-] 1 потребител изказва благодарност на zerow за това мнение:
  • milss
Цитирай
Аксесоари
#2

4K резолюцията е 3840х2160,а 6Мp е 3648х1680.Не мисля че ще осетиш разлика.Има доста приложения за камери които снимат 16:9 на 8,5 МП което е точно  4К.Мислиш ли че една снимка на 10 Мp на телевизора ще изглежда по добре от 6 Mp
Пп.Някой снимат видео в портретен режим,не знам после къде го гледат. Rolleyes

Huawei P30
Цитирай
#3

Най-вероятно така им е нативно да държат апарата, без да се влага мисъл, как ще изглежда на домашен екран. Иначе за социални платформи става този формат.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#4

Голямо плюене, заради този формат.. Да не би да сме ти го бутали в ръцете да го купуваш?!

Huawei P30 Pro Breathing Crystal 128GB & Huawei Watch GT2
[-] 2 потребители изказват благодарност на Musakata за това мнение:
  • Boby13, DoryanY
Цитирай
#5

Голяма работа, че няма 16:9 ! Ако имаш телевизор с друг формат ? 21:9 ?
[-] 2 потребители изказват благодарност на Boby13 за това мнение:
  • DoryanY, Musakata
Цитирай
#6

Чак и лайкове са му дали Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Musakata
Цитирай
#7

Да.. Едва ли не, телефона не струва и не е топ модел за 2019, щото на някой не му "удисвал" на телевизора.. Yikes

Huawei P30 Pro Breathing Crystal 128GB & Huawei Watch GT2
Цитирай
#8

Защо подскачате като ощипани моми? Човека изразява мнението си. Лоша дума за Хуавей не бива да се казва, това е равно на богохулство.
Защо да не му лайквам поста на @zerow бе Дорианчо? Дал е много полезна информация. Ти как ходиш из темите на Самсунг и цвъкаш благодарности на всеки който плюе марката.
Сега по темата. @Musakata, не става въпрос за "удисване" на телевизора, това е най масовия ТВ формат а Хуявея не го поддържа. Някой направи ли си труда да отвори линка в пост #1 и да прочете? Хората там гледат като потребители, защитават си интересите и не следват сляпо една марка, лишила ги от някои функционалности. Оказва се, че възпроизвеждането на въпросния формат не става и с приложения от трети страни, защото Huawei не са отключили API 2.
Пише и за липсата на поддръжка на HEIF / HEIC формат. Ябълките го въвеждат през 2017г., а Самсунг  през 2018. Всъщност Гугъл интегрират поддръжката на въпросния формат в Андроид Pie (9), но незнайно защо китайците го махат от EMUI. JPEG формата си отива и бъдещето е HEIF / HEIC.

https://www.howtogeek.com/345314/what-is...ormat/amp/

1916 
Цитирай
#9

Ето снимки от две камери,снапкамера,и https://play.google.com/store https://play.google.com/store        
На стоковата има Цял екран,и на телевизора 40 инча,но и 60 да е пак същото, снимките запълват екрана,не виждам къде е проблема.И много ми е интересно защо колегата който е писал темата не отговаря а Милс.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Musakata
Цитирай
#10

Явно не четеш, а продължаваш сляпо да защитаваш Хуавей. Може да инсталираш външни приложения, но няма да работят коректно докато Camera API2 не бъде отключено от Хуавей.


Прикачени файлове Миниатюри
           

1916 
Цитирай
#11

@DoryanY с времето те забелязвам, че се заформяш като доста заслепен фен - този телефон е предназначен за масова употреба, а не за шепа потребители от форума, които са готови на компромис макар да плащат най-високата цена. Даже на моменти си позволяваш да пренебрегваш Про-то, само защото ти си с чистия П30... И аз му "лайкнах", но не защото плюе, а затова, че дава полезна информация!
Масово хората си гледат снимките на големи екрани и трябва да са с възможно най добро качество, а не да се прави компромис.
Цитирай
#12

(2020-07-04, 00:38:14)milss написа:  Защо да не му лайквам поста на @zerow бе Дорианчо? Дал е много полезна информация. Ти как ходиш из темите на Самсунг и цвъкаш благодарности на всеки който плюе марката.


https://www.howtogeek.com/345314/what-is...ormat/amp/
Вижда се че си пред обиден,давал съм лайкове на всеки който плюе самсунг,това се пълни глупости,защото има хора които не знаят как да си настроят телефона,а опрекват дадена марка.Даже съм давал полезна информация на колежката Ани9,и статията с проблема за автофокуса,от някой получих благодарност,но твоя приятел Марто побърза да каже,това какво общо има с S20-S20+ това е за Ултра,но в орегиналната статия на английски пишеше че камерите им са почти еднакви и на трите модела,значи е имало общо.Но както и да е.И съм далече от мисълта за хуавей или хубаво или нищо,когато си има проблем се дискотира,нашите телефони не са съвършени,имат си косури,но не ни създават дертове.

(2020-07-04, 06:43:52)Vi70 написа:  @DoryanY с времето те забелязвам, че се заформяш като доста заслепен фен - този телефон е предназначен за масова употреба, а не за шепа потребители от форума, които са готови на компромис макар да плащат най-високата цена. Даже на моменти си позволяваш да пренебрегваш Про-то, само защото ти си с чистия П30... И аз му "лайкнах", но не защото плюе, а затова, че дава полезна информация!
Масово хората си гледат снимките на големи екрани и трябва да са с възможно най добро качество, а не да се прави компромис.
Не като заслепен,а като потребител който по малко се оплаква и е доволен от телефона.Аз също си гледам снимките на голям екран,лаптоп,най вече, и на телевизор.Сега очаквам и martoo да драсне някой ред.Човек влезели в противоречие с вас тримата, milss и martoo,става страшно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Musakata
Цитирай
#13

Не става въпрос за противоречия, а затова че не трябва да се примиряваме с недостатъците, само защото притежаваме даден модел, марка телефон.
п.п. И ако обичаш не ме причислявай към групички, защото говоря само от мое име. Аз гледам обективно за всички марки!
Цитирай
#14

Относно качеството на снимките има много за подобряване,още като го купих установих че цветовете не са добре.Извадих стария фотоапарат Canon Ixos 90s и по добрия Sony RX 100 ,за сравнение.Резултата беше трагедия за П30,от към цветове,далече от истинските.Даже далече от Canon Ixos 90s.Стана ми ясно че скоро телефон няма да стигне по сносен фотоапарат.На 3 места съм го писал това,веднъж в тема за покупка на фотоапарат,веднъж в темата на Xiaomi Mi 10 и в темата преди излизането на S 20 но там я изтриха.Ако някой се съмнява в думите ми https://postimg.cc/files

(2020-07-04, 07:02:38)Vi70 написа:  Не става въпрос за противоречия, а затова че не трябва да се примиряваме с недостатъците, само защото притежаваме даден модел, марка телефон.
п.п. И ако обичаш не ме причислявай към групички, защото говоря само от мое име. Аз гледам обективно за всички марки!
Извинявай,останал съм с такова впечатление.Сега като се замисля не съм прав за теб.Аз също гледам да съм обективен,и избягвам да влизам в конфликти,и за напред още повече!
Цитирай
#15

(2020-07-04, 06:45:15)DoryanY написа:  Вижда се че си пред обиден,давал съм лайкове на всеки който плюе самсунг,това се пълни глупости,защото има хора които не знаят как да си настроят телефона,а опрекват дадена марка.Даже съм давал полезна информация на колежката Ани9,и статията с проблема за автофокуса,от някой получих благодарност,но твоя приятел Марто побърза да каже,това какво общо има с S20-S20+ това е за Ултра,но в орегиналната статия на английски пишеше че камерите им са почти еднакви и на трите модела,значи е имало общо.Но както и да е.И съм далече от мисълта за хуавей или хубаво или нищо,когато си има проблем се дискотира,нашите телефони не са съвършени,имат си косури,но не ни създават дертове.

Не като заслепен,а като потребител който по малко се оплаква и е доволен от телефона.Аз също си гледам снимките на голям екран,лаптоп,най вече, и на телевизор.Сега очаквам и martoo да драсне някой ред.Човек влезели в противоречие с вас тримата, milss и martoo,става страшно.

Изобщо не съм обиден за въпросните "лайкове", а ти повдигна въпроса в пост #6. Това е най-малкото нещо което ме вълнува. Може да погледнеш в профила ми и ще видиш, че повече съм дал, отколкото получил. Най-продуктивният член на форума (мисля, че всеки ще се сети кой е) с почти 13000 поста и над 300 теми е получил над 1500 благодарности, а е изпратил само 5 и то на модератори на форума. Ето това ми изглежда обидно, надменно и арогантно спрямо другите потребители.
Добре е, че си далеч от мисълта "или хубаво или нищо" за Хуавей, защото те не са мъртвец все още. Надявам се да продължат да съществуват, защото повече марки води до по-голяма конкуренция, а от това печелим ние като потребители. 
Това, че в момента съм със Самсунг, не значи, че ги защитавам сляпо. Миналата година получих заслужен бан, след като критикувах Самсунг и влязох в конфликт с някои любители на марката. Затова не ме причислявай към групи и фенове.
И сега малко по темата. Тук никой не говори за дефект при Р30, а за липса на функции ( три броя), които са налични дори при Xiaomi за 350лв. В пост #1 има линк който води до петиция към Huawei за добавяне на въпросните 3 функции, което може да стане с бъдещ ъпдейт.
Мисля да не пиша повече в тази тема,  защото тръгна в съвсем друга посока. Освен ако не се почвуствам лично засегнат.

1916 
Цитирай
#16

Ама ние сме писали още при ъпдейта на 10.1 че са махнали обозначенията за мегапикселите и мисля че този формат 16:9 тогава го имаше ,за 10 става въпрос,сега настройката е на цял екран,не е ли едно и също,или бъркам.Аз също смятам че е сбъркано това с новите настройки.Но преди при проблема с пропуснатите повиквания им писахме на съпорта,включително и аз и за други проблеми,но от там на излъгаха да чакаме ъпдейт за отстраняването,още го чакаме.Така че не вярвам някой да го интересува мнението на потребителя,петицията я четох.
Цитирай
#17

И аз мисля, че "цял екран" е "16:9", но му е малко ниска резолюцията. [Изображение: d33eea77f462b089547fafa3f83ef8c3.jpg][Изображение: 42919529642263eac89cdead5b19dccd.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#18

Не, това е 19,5 : 9 Smile
Цитирай
#19

Оше по-добре, доближава се до 21:9...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#20

Само да отбележа, че всички пропорции и формати на снимките са кроп от сензора, който е 4:3.
Сега написах в апп стора batch image crop и излязаха много резултати, та не виждам къде е проблема.
А относно цветовете, да тея RYB сензори сигурно са доста светочуствителни, но още не могат да налучкат верните цветове. Аз даже бях писал, че стария ми S7 като снимки повече ми допада.
В същност като се замисля, независимо от все повечето точки в Dxo, качеството на снимките не е мръднало особено последните 3-4 години. Добрата оптика иска физическо място, което плоските телефони няма как да осигурят. И от там вече компенсират със софтуерни трикове.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#21

Те в DXO  помпат точките на телефоните,дават точки за боке,нощен режим,зуум и резултата е много висок.Но това не означава че реално снимките отговарят на това.За пример Sony Cyber-shot DSC-RX100 review 66 точки  https://www.dxomark.com/sony-cyber-shot-...00-review/ ,P30 Pro 116 точки -P40 Pro 128 точки.

(2020-07-04, 11:11:02)jivkojj написа:  Само да отбележа, че всички пропорции и формати на снимките са кроп от сензора, който е 4:3.
Сега написах в апп стора batch image crop и излязаха много резултати, та не виждам къде е проблема.
А относно цветовете, да тея RYB сензори сигурно са доста светочуствителни, но още не могат да налучкат верните цветове. Аз даже бях писал, че стария ми S7 като снимки повече ми допада.
В същност като се замисля, независимо от все повечето точки в Dxo, качеството на снимките не е мръднало особено последните 3-4 години. Добрата оптика иска физическо място, което плоските телефони няма как да осигурят. И от там вече компенсират със софтуерни трикове.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Сега погледнах в албум, редактиране, има за изрязване различни формати и 16:9,можеш от 40 МП да си изрежеш и става 7296х4103 - 39 МП    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Musakata
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)