Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mate 30 Pro vs P 40 Pro
#1

Здравейте, пред дилема съм колеги, да си остана с Мейта, или да взема 40 Про, заслужава ли си, ако да защо, ако не пак защо, моля само за конкретните два апарата мнения, ако някой ги е имал или има нека сподели, не ми се чакат следващите модели, не искам мнение за трети апарати. Предварително благодаряSmile
Цитирай
Аксесоари
#2

П40 про-то е доста хубав телефон, но трябва да си играеш доста след покупката му за да го оптимизираш и настроиш за да работи като нормален смартфон. Не съм доста запознат точно колко време отнема за да се “вкара в движение” телефона, но мен лично това ме отблъсква. С едни и същи чипсети са, горе долу параметрите им са идентични с разликата на камерата (в полза на P40 Pro).
Не съм сигурен дали сървисите са окей при Mate30 Pro-то, но ако е все още с гугълските, бих избрал него само поради тази причина. Ако пък не си зависим толкова, вземи по-новия модел в лицето на P40 Pro и си ти. Хубави телефони са и двата модела!


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#3

(2020-07-02, 14:55:16)bobbymarinovv написа:  П40 про-то е доста хубав телефон, но трябва да си играеш доста след покупката му за да го оптимизираш и настроиш за да работи като нормален смартфон. Не съм доста запознат точно колко време отнема за да се “вкара в движение” телефона, но мен лично това ме отблъсква. С едни и същи чипсети са, горе долу параметрите им са идентични с разликата на камерата (в полза на P40 Pro).
Не съм сигурен дали сървисите са окей при Mate30 Pro-то, но ако е все още с гугълските, бих избрал него само поради тази причина. Ако пък не си зависим толкова, вземи по-новия модел в лицето на P40 Pro и си ти. Хубави телефони са и двата модела!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Може ли само да споделиш колко трябва да си играеш, за да стане за нормален използване, защо по-голяма глупост не бях чел скоро. Човекът иска лични мнения и съвети на запознати хора. Хем не си запознат, хем даваш мнение.

И двата телефона са доста подобни. 
Лично мое мнение, че п40 про си заслужава повече. Камерата му е по-добра, има 90 херца, което е доста добре, по-добър зуум, по-нов модел, по-малко извит екран,по-масов модел е. И при двата Google play се слага по един и същи начин.
Майта съм го цъкал само в магазин, а п40 про в момента е до мене. Ако те интересува нещо конкретно за п40 про, пиши.
[-] 3 потребители изказват благодарност на 1124 за това мнение:
  • master89q, Victormihov, vovalinder
Цитирай
#4

(2020-07-02, 15:06:36)1124 написа:  Може ли само да споделиш колко трябва да си играеш, за да стане за нормален използване, защо по-голяма глупост не бях чел скоро. Човекът иска лични мнения и съвети на запознати хора. Хем не си запознат, хем даваш мнение.

И двата телефона са доста подобни. 
Лично мое мнение, че п40 про си заслужава повече. Камерата му е по-добра, има 90 херца, което е доста добре, по-добър зуум, по-нов модел, по-малко извит екран,по-масов модел е. И при двата Google play се слага по един и същи начин.


Когато давам 1400 лева за телефон очаквам да има всичко необходимо за ползването му, да си логна Гуугъл профила и нещата да тръгнат. Нямам желанието да инсталирам някакви определени неща, да си губя времето за някакви неща, които за тия пари би трябвало вече да са закупени заедно с устройството. И да - нямам такъв апарат, но човек с който прекарвам по 9 часа на ден на работа, от 1 месец и половина в с такъв и все още не намира време и не успява да си подкара един нормален Гугъл мапс с който е свикнал доста да си работи. От друга гледна точка - само отвори раздела за P40 Pro и гледай какво става. С мнението си исках само да повдигна една удивителна на автора на тази тема да внимава и да обърне внимание на тия неща.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#5

Точно за да 30мин му качихме Google play и всичко работи чудесно след почти месец използване. Това, че има неуспешни опити си е друг въпрос. Когато не знаеш какво правиш е се получава така. Много хора не използват Google услуги и им е все тая. И предпозагам авторът е запознат с това.
Този метод работи на 100%
[-] 2 потребители изказват благодарност на 1124 за това мнение:
  • bobbymarinovv, vovalinder
Цитирай
#6

(2020-07-02, 15:19:22)1124 написа:  Точно за да 30мин му качихме Google play и всичко работи чудесно след почти месец използване. Това, че има неуспешни опити си е друг въпрос. Когато не знаеш какво правиш е отделен въпрос. Много хора не използват Google услуги и им е все тая. И предпозагам авторът е запознат с това.


Когато знаеш какво правиш отнема 30 минути ако всичко мине гладко, да. Ама може и заради нещо дребно да се оплете и да минат 300 вместо 30 минути. Ама що трябва да разбираш от тези неща въобще и да ги има тия главоболия?

И аз предполагам, че е запознат с тия неща, но това са само някакви наши предположения. А може и да не е? А може и да знае и да си мисли, че тази процедура е сложна, а тя да е супер проста и елементарна, а може и да е обратното.
Но да кажем, че не съм компетентен понеже го нямам в ръцете, нека човека направи правилния за себе си избор. Ако има интерес и обича да човърка, нека скача направо на него и със здраве!


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#7

Хуауей продължават да ги режат откъм услуги, а те даже вдигат цени. И това, че може да си инсталираш гугълски улсуги - какво? Да им плащам телефоните, за да се занимавам? Какво като мога - защо? Защото са Хуауей ли - е и? А сега нека преброим ентусиастите, които ще се оправят с тази софтуерна гимнастика и обикновения потребител...

@1124, не знам като човек, който вижда пиксели на FullHD на 6 инча, как можеш да хвалиш устройство със смотаните 90 херца - аз по-малко от 120 не признавам, бавно е, размазно е...

Иначе хардуерно P40 Pro е една идея над Mate 30 Pro. Разликата в цената е нищожна, но и в хардуера не е чак кой знае какъв скок за да го сменяш.
[-] 3 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • bobbymarinovv, milss, nowhere
Цитирай
#8

Толкова много изписахте, а не прочетохте, че той има Huawei Mate 30 Pro, но се чуди дали да взима Huawei P40 Pro.
Предполагащият се извод, е че знае как седят нещата с Google Play.
Моят извод, е че определено много хора разчитат на Google Play.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • vovalinder
Цитирай
#9

Напразно се хабите, пределно ясно му е ситуацията с Гугъл сървисите и това е последното което го притеснява.
Според мен, иска да някой да му даде основателна причина да си купи п40 про, защото Мейта му е омръзнал и иска да разнообрази до излизането на Ноте 20, Мейт 40 и евентуално Айфон 12. Smile
Няма да давам мнение, защото не съм ги докосвал, макар че Мейта си е Мейт.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • vovalinder
Цитирай
#10

(2020-07-02, 15:57:48)fifth_root написа:  Хуауей продължават да ги режат откъм услуги, а те даже вдигат цени. И това, че може да си инсталираш гугълски улсуги - какво? Да им плащам телефоните, за да се занимавам? Какво като мога - защо? Защото са Хуауей ли - е и? А сега нека преброим ентусиастите, които ще се оправят с тази софтуерна гимнастика и обикновения потребител...

@1124, не знам като човек, който вижда пиксели на FullHD на 6 инча как можеш да хвалиш устройство със смотаните 90 херца - аз по-малко от 120 не признавам, бавно е, размазно е...

Иначе хардуерно P40 Pro е една идея над Mate 30 Pro. И ако не бъркам, разликата в цената е нищожна, така че няма и смисъл да се спираш на първия.
Това, че си кьорав си е лично твой проблем. Аз виждам все още нормално и мога да забележа по-голямата гъстота на пиксели и по-добрите детайли. Но поне спестяваш пари от това, че не виждаш добре, радвай се!
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • mario_gangstera
Цитирай
#11

(2020-07-02, 16:06:33)1124 написа:  Това, че си кьорав си е лично твой проблем. Аз виждам все още нормално и мога да забележа по-голямата гъстота на пиксели и по-добрите детайли. Но поне спестяваш пари от това, че не виждаш добре, радвай се!

Проблем е само, че явно виждам по-добре от теб и ти казвам, че 90 херца са нищожна работа спрямо 120 - ако не ги забелязваш си за преглед и точно това не ме кара да се радвам, а да съм тъжен, все пак с добро ти го казвам, ама то като ти е пък толкова възпитанието...

П. П.: Все още очаквам отговор на въпроса как го понасяш тоя таблет - голям с много умряла гъстота на пикселите и ниска разделителна. Очаквам отговор и на какъв телевизор и монитор гледаш. Знам и че ще си остана с чакането, защото като фактите те ударят е най-редно да си замълчиш, поне ако имаш достойнство.
Цитирай
#12

@fifth_root
Ами ще ти отговоря. Таблетът е с IPS LCD. При LCD технологията пикселите не се забелязват толкова. При старите модели на Самсунга с Амолед технологията пикселите се забелязваха доста в сравнение с LCD панелите със същата резолюция и инчове.
А специално при таблетът ми мрежата от пиксели едва се забелязва погледната от близо. При п30 про технологията е OLED + Full HD+ резолюция и 398ppi. От там идва и по-лошата картина в сравнение с p40 pro и Mate 20 pro. Това не значи, че е лоша. Пиша по-лоша в сравнение с тах. Huawei не напразо вдигнаха гъстотата на пикселите в п40 про. Инчовете ръстът и съответно гъстотата пада. На времето бях си купил HTC HD 2 с LCD, който последствие продадох и си купих Galaxy S1 с AMOLED. Ами дисплеят му беше трагедия от към гъстота на пиксели и острота на картината. При HD2 пиксели не се виждаха. И тогава имаше група от хора, които не виждаха пиксели или не искаха да си признаят, че ги виждат. Не знам, защо въобще вдигнаха резолюцията на дисплеите. Явно няма смисъл от по-висока резолюция от 480х800 и 233ppi. Сега сме на ниво над 500ppi, но от цялата работа няма смисъл вероятно.
Цитирай
#13

Няма такова нещо при технологиите - къде се виждали пикселите повече. Може да има само качество на дисплея спрямо технологията си и там по-слабата все пак да даде по-добра картина, казвам го пък като дългогодишен ползвател на LG, които правеха едни от най-добрите LCD екрани (дефектите няма да коментирам, друга тема са). И ако голямата реклама на диодите е черният цят, то никой не спомена как се справят с белия, защото LCD-то там май си остана по-добро, освен че дава по-реалистични цветове или поне по-лесно се постигат такива, макар че пък не са така наситени както при диодите.

Защо вдигат цифрите - защото е по-лесно да баламосват потребителя с такива, отколкото с реално подобрение на технология, което ще е и по-сложно да се обясни на обикновения потребител. Вместо по-голям сензор, те ти вдигат мегапикселите примерно. Та нали ако гъстота от 300 пиксела на 6 инча е ниска, то има-няма 120 на 65 трябва да е плачевна, а е такава дори на висок клас телевизори. Какво би разбрал обикновеният потребител от точност на цветове, богатство на гамата, стандарти, според които се измерват?
Цитирай
#14

Осъзнайте се, направихте мазало.
Цитирай
#15

Очаквах спорове, но има и разумни и полезни съвети, в крайна сметка ще изчакам Нот или новия Мейт, благодаря за отзивите, съжалявам че спорите заради запитването ми.

Изпратено от моят LIO-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#16

Така е най добре.Поне да има осезайма разлика.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)