Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ръководство за инсталиране на GMS
#51

Аз пък не успявам да пиша в групата в телеграм, не съм го ползвал до сега

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#52

Това трябва да е https://www.facebook.com/Bghuawei/posts/110253897459277
Цитирай
#53

(2020-08-19, 11:51:56)vovalinder написа:  Аз пък не успявам да пиша в групата в телеграм, не съм го ползвал до сега

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

 Трябва да влезете в групата или вече сте вътре ?
Цитирай
#54

Това е като вляза, няма поле за писане, пак казвам не съм го ползвал, може и аз да бъркам нещо.    

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#55

(2020-08-18, 15:23:20)krizik написа:  точно това не ми излизаше колега,но с помоща на proxy hi suite се появи тая опция и сега действам. благодаря за инфото.

Момчета направил съм в приложението Telegram група за нашите телефони ако някои иска това е линка.
https://t.me/bghuaweiP40pro

И група във фейсбук ако искате там да споделяме и да си помагаме също.
Huawei P40 Pro/ България това е за фейсбук.

Поздрави.

И аз в момента смъквам старата версия и ще пробвам да видя какво ще стане. Big Grin 
Ще Ви държа в течение дали всичко е наред.
Цитирай
#56

Слагайте това от телеграма,2 мин работа без никви гимнастики и всичко работи

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#57

Е налага се да си върнеш версията до 137, че да можеш да го направиш.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай
#58

(2020-08-21, 10:10:34)DobotoX написа:  Е налага се да си върнеш версията до 137, че да можеш да го направиш.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
За телеграмския метод ли казваш,или за сложния процес?защото за телеграма,нищо не права,просто инсталирам и всичко работи

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#59

Тва с телеграма дефакто са два рома, трябва да имаш всички програми и на другия, или поне гугълските, не коства ли ресурс на телефона?

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#60

(2020-08-21, 12:31:20)dzivko написа:  Тва с телеграма дефакто са два рома, трябва да имаш всички програми и на другия, или поне гугълските, не коства ли ресурс на телефона?

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Така е,ама си слагаш само гугълските и това е,ресурса е само батерия може би,друго не виждам

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#61

Здравейте,
искам само да споделя, че за мен лично, решението с VMOS Pro и виртуалния андроид е отличния вариант.
Така или иначе не съм особено зависим от GMS, но някои липси ми създаваха леки неудобства. Сега този проблем е решен без да си бъзикам самото устройство излишно.
Много благодаря на пича, който шерна този фокус в Телеграм групата! Жив и здрав бъди! Smile

Интернет и s*x култура, дибидюс по арматура...
[-] 1 потребител изказва благодарност на volak за това мнение:
  • krizik
Цитирай
#62

Хубаво е, но на мен не ми е функционално. Примерно, като ползвам приложението iCard, и ми изписва, че нямам NFC chip, а всъщност... съм с P40 PRO... Big Grin Шантава работа. Явно версията е по-стара някаква... знам ли. Smile
Цитирай
#63

(2020-08-22, 09:08:49)snooperchi написа:  Хубаво е, но на мен не ми е функционално. Примерно, като ползвам приложението iCard, и ми изписва, че нямам NFC chip, а всъщност... съм с P40 PRO... Big Grin Шантава работа. Явно версията е по-стара някаква... знам ли. Smile

То си пише в сайта на VMOS, че nfc не работи за сега и се опитват да отстранят проблема.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#64

Прекрасно решение с Телеграма. Благодаря. Работи отлично.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на bateiasko за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
#65

(2020-08-25, 07:06:53)bateiasko написа:  Прекрасно решение с Телеграма. Благодаря. Работи отлично.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Кое решение визирате с VMOS или друго обсъждате в телеграм?

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#66

(2020-08-25, 07:38:45)Friz написа:  Кое решение визирате с VMOS или друго обсъждате в телеграм?
Възможността да използвам необходимите приложения от гугъл. Стана за 5 мин. Мога да ги използвам само ако ми потрябват. Мога да извърлвям плащания за определени приложения.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#67

С две думи:
Инсталира се програмата VMOS Pro, която по същество представлява виртуална машина с андроид.
На виртуалния андроид спокойно се инсталират всички гугълски приложения.
Когато имате нужда от гугълщини, пускате си виртуалката и си ги ползвате.

Лично аз си инсталирах дори онлайн банкирането, което не работеше на апарати без GMS (най-смотаната банка в БГ).
Сложил съм също така Google Maps защото ме бърка шерването на локации от PC към дивайса.
Сложил съм и Family Link за контрол на устройствата на детето.
Инсталирах и Хром.

Друго нямам на виртуалката.

След конфигуриране на андроида се сейфва във VMOS Pro.
Зареждането след това става много бързо и приложението работи гладко и без драми.

Има разбира се и някои проблеми. Не можах да сетна часа и при всеки рестарт на апликацията ми дава китайско време. Нета е бавен, няма дайлър, NFC, лицево разпознаване, пръстов отпечатък и андроида е с ниска версия.
За сметка на това пък е с root права.

Това са нещата, които ми направиха впечатление за момента, като се има предвид, че не съм се задълбавал да го чопля.

Интернет и s*x култура, дибидюс по арматура...
[-] 2 потребители изказват благодарност на volak за това мнение:
  • Friz, Tix0mir
Цитирай
#68

Добър ден на всички. От вчера и аз съм собственик на P40 Pro и при опит да инсталирам GMS не се получи. После прочетох, че щом софтуера е 147 няма как да стане. Опитах се да downgread-на, но не се получава. Свалил съм най-новата версия на HiSuite, която е 1.8.10.2006 и при инсталиране в самият телефон чрез USB свързване на края ми изписва, че самата апликация е стара версия и може да има проблем при правилната работа. Като стартирам HiSuite Proxy и заредя всичко както е описано ми излиза в конзолата, че изобщо нямам инсталиран HiSuite на телефона, а действително имам! Някой да се е сблъсквал с този проблем и как мога да го оправя?

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#69

Има метод и за 147, търси насам натам.

Виртуалката не е решение, а самовнушение, че всичко е изрядно, но вие си знаете.
Цитирай
#70

(2020-08-28, 12:11:53)emzo написа:  Има метод и за 147, търси насам натам.

Виртуалката не е решение,  а самовнушение, че всичко е изрядно, но вие си знаете.

На всякъде пишат, че трябва да върна софтуера на 131, но писах по-горе, че имам проблем именно с това.

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#71

(2020-08-28, 12:11:53)emzo написа:  Има метод и за 147, търси насам натам.

Виртуалката не е решение,  а самовнушение, че всичко е изрядно, но вие си знаете.
За моето ползване виртуалката ми е повече от чудесна,без гимнастики

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#72

(2020-08-28, 12:28:14)stormi написа:  На всякъде пишат, че трябва да върна софтуера на 131, но писах по-горе, че имам проблем именно с това.

За 147 няма решение все още или е скрито някъде в дън земя!!
Колега stormi днес малко по-късно ще ти обясня точно как да си решиш проблема с който се блъсках и аз два дни! Да наистина трябва да се върнем до 1-вия релийз на 131 и след това нещата се случват без никакъв проблем.
Цитирай
#73

(2020-08-30, 09:02:08)Vasilii-Zaicev написа:  За 147 няма решение все още или е скрито някъде в дън земя!!
Колега stormi днес малко по-късно ще ти обясня точно как да си решиш проблема с който се блъсках и аз два дни! Да наистина трябва да се върнем до 1-вия релийз на 131 и след това нещата се случват без никакъв проблем.

Ще съм ти много благодарен ако "бутнеш едно рамо" със справянето на проблема, че още нищо не съм копирал от старият си телефон и ми е от изключителна важност. Надявам се да измислят нещо и за 147 в скоро време...

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
[-] 1 потребител изказва благодарност на stormi за това мнение:
  • p.penchev
Цитирай
#74

stormi

Ще съм ти много благодарен ако "бутнеш едно рамо" със справянето на проблема, че още нищо не съм копирал от старият си телефон и ми е от изключителна важност. Надявам се да измислят нещо и за 147 в скоро време...



Стъпка 1: Деинсталираш HiSuite която имаш на компютъра си и инсталираш тази версия HiSuite
Стъпка 2: Теглиш HiSutie.Proxy Proxy
Стъпка 3: Отваряш базата с данни за Firmware : DataBase

Инсталираш версията на HiSuite която съм ти посочил! След това отваряш проксито!
Изчистваш всички полета и поставяш линка в 1-вото поле и втория на следващия ред и след това слагаш тикче на самия ред! 
Трябва да изглежда като на 2-рата снимка!!!
.png 1.PNG Размер: 16.39 KB  Сваляния: 243

.png 2.PNG Размер: 17.54 KB  Сваляния: 245

http://update.dbankcdn.com/TDS/data/file...409481/f1/
ELS-LGRP4-OVS 10.1.0.131

След което натискаш: SETUP
   

След като ти излезе 3-ти прозорец си връзваш телефона с кабела към компютъра!! Задаваш му опцията: Прехвърляне на файлове и пускай HiSuite и даваш на програмата Проверка за актуализация и ще ти покаже, че има такава и тя е версията ELS-LGRP4-OVS 10.1.0.131 и ще имаш опция Актуализирай
Натискаш бутона и чакаш до като си свърши програмата работата и телефона ти се рестартира!! След това като приключи процеса му направи фактори ресет + clear data и си готов за инсталиране на гугъл сървиз

Влизаш ето тука през телефона си ако искаш или компютъра! През което ти е по удобно и използваш Метод 2 :Solution 2: Като гледаш снимките от видеото Метод 2 и ги следваш стриктно
След като ти се получат нещата, които ще ти се получат!!! Тогава ъпдейтваш отново до 147!!! Така или иначе то ще ти каже, че има актуализация. 

Пиши след като се справиш Smile Да се похвалиш Smile През това преминах снощи и нещата си се получиха от 1-вия път Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на Vasilii-Zaicev за това мнение:
  • alexbg67, Krisign, stormi
Цитирай
#75

Аз направих въпросните стъпки за фактори ресет до 131 на P40 Pro + обаче телефонът започна да се рестартира постоянно Sad Някакви идеи?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)