Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ръководство за инсталиране на GMS

https://www.digital.bg/xiaomi-blokira-po...81125.html
А сега де, очаквайте скоро и я останалия свят.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари

С риск да ми е тъп въпроса Xiaomi няма ban за GMS (или поне така си мисля) и в повечето им ревюта, които съм гледал си имат Google play. Дори новото Xiaomi 11 (което е първия им модел, който ми харесва) гледах, че си има Google Play по ревютата и никой не споменава за липса на GMS, което е първото нещо, което се казва при ревю на Huawei.. Изпускам ли нещо?

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай

Да, защото липсата на GMS означава и липсата на Google Play Smile
Цитирай

(2021-02-03, 09:14:55)Boby13 написа:  Да, защото липсата на GMS означава и липсата на Google Play Smile

Все още Xiaomi не са ги баннали да ползват  GMS.

Голяма работа че не се ползва GMS... малко е преекспонирано цялото това нещо.
Почти всички приложения си работят при клониране или инсталиране посредством apk файл.;-)

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

(2021-02-03, 10:48:46)Viiipeer написа:  Все още Xiaomi не са ги баннали да ползват  GMS.

Голяма работа че не се ползва GMS... малко е преекспонирано цялото това нещо.
Почти всички приложения си работят при клониране или инсталиране посредством apk файл.;-)

Точно това ми е идеята - няма бан за Xiaomi, затова не разбирам за какво са тези статии.
Относно GMS - това не е вярно! Голяма част от приложенията, които искат google services продължават да не работят, дори да се инсталира отнякъде си. Имам поне 5 приложения, които нямаше как да подкарам без GMS, а ги ползвам активно. Преди това ги клонирах от P30, както и се мъчих от Aurora да тегля - все тая е положението. Пробвах и с виртуални машини, какво ли не. Решението беше единствено инсталиране на GMS. Така че моля не заблуждавайте хората с "голяма работа, че няма GMS. Купувайте смело". Просто явно вие не ползвате такива приложения, но не значи че няма такива. Всеки трябва да си направи research и да си прецени дали го устройва ситуацията, а не да се подвежда от подобни коментари.

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай

Може и без GMS,но всеки сам си решава, като тогава защо въобще задавате въпрос, на който знаете отговор ?
Цитирай

Xiaomi нямат бан да използват GMS,статията е информативна,доста хора купуват от али експрес и може да останат изненадани някой ден че са купили телефон без гугъл.На тази статия не и е мястото тук.Качих я по рано в раздела на Xiaomi,поне да знаят. #230 Вчера, 13:26:58  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1664002
Цитирай

(2021-02-03, 11:02:22)Simbara написа:  Точно това ми е идеята - няма бан за Xiaomi, затова не разбирам за какво са тези статии.
Относно GMS - това не е вярно! Голяма част от приложенията, които искат google services продължават да не работят, дори да се инсталира отнякъде си. Имам поне 5 приложения, които нямаше как да подкарам без GMS, а ги ползвам активно. Преди това ги клонирах от P30, както и се мъчих от Aurora да тегля - все тая е положението. Пробвах и с виртуални машини, какво ли не. Решението беше единствено инсталиране на GMS. Така че моля не заблуждавайте хората с "голяма работа, че няма GMS. Купувайте смело". Просто явно вие не ползвате такива приложения, но не значи че няма такива. Всеки трябва да си направи research и да си прецени дали го устройва ситуацията, а не да се подвежда от подобни коментари.

Със сигурност преди да купя Mate 40 Pro правих "Рисърча на 2020-та".... ПЪЛНИ глупости и НИКОЙ не въвеждам в заблуждение..... Някъде да съм казал че всичко върви? Ползвам социалните мрежи, viber, whatsapp messegner, FB, Google Maps, други глупости не са ми нужни . Instagram.....

Какво повече Ви трябва?

(2021-02-03, 09:14:55)Boby13 написа:  Да, защото липсата на GMS означава и липсата на Google Play Smile

GMS и Google Play са взаимнозаменяеми, тоест да кажеш че няма GMS и че ще липсва Google Play се подразбира, та е излишно да го пишете в едно изречение GMS и Google Play.

Със здраве! Wink

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

Колега, а дали имаш наблюдения дали работят апове за разплащане от сорта на phyre и т.н.? Чудя се за един mate 40 pro, а това ми е важно...

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай

(2021-02-03, 14:06:39)Viiipeer написа:  Със сигурност преди да купя Mate 40 Pro правих "Рисърча на 2020-та".... ПЪЛНИ глупости и НИКОЙ не въвеждам в заблуждение..... Някъде да съм казал че всичко върви? Ползвам социалните мрежи, viber, whatsapp messegner, FB, Google Maps, други глупости не са ми нужни . Instagram.....

Какво повече Ви трябва?


GMS и Google Play са взаимнозаменяеми, тоест да кажеш че няма GMS и че ще липсва Google Play се подразбира, та е излишно да го пишете в едно изречение GMS и Google Play.

Със здраве! Wink

След като е зададен странен въпрос.. според Вас как да отговоря  ? Щом смятате, че е излишно... добре, но не съм аз авторът на въпроса, нали ? Лек и здрав ден  Smile 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай

(2021-02-03, 14:14:16)whitehart написа:  Колега, а дали имаш наблюдения дали работят апове за разплащане от сорта на phyre и т.н.? Чудя се за един mate 40 pro, а това ми е важно...

Sent from my OnePlus 7T

phyre работи като приложение и картите за отстъпки работат, но не съм го ползвал като разплащателно средство

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

За жалост се получи доста спам в тази тема след статията за Xiaomi и ми се струва, че големия проблем идва от "отговори" към непрочетени докрай коментари.
Въпроса ми (който принципно смятам за тъп) е защо се коментира как Xioami няма GMS, след като това не е вярно и питах, защото почнах да се чудя дали не греша нещо аз. Разказах също, че Xioami-тата, които съм гледал си имат Google Play и никой не се оплаква от липса на GMS. Оттам нататък колегата написа как GMS и Google Play значело едно и също, което по никакъв начин нито отговаря на въпроса ми, нито има смисъл като коментар, тъй като никъде не се задава такъв въпрос или да показвам незнание кое какво е.
Оставам настрана коментара как "почти всичко си е супер и без GMS", което аз ако тепърва ще си купувам Huawei бих си казал "Е щом проблема е супер минимален значи отивам и давам 2к за телефон без да се притеснявам.."
Та.. "След като е зададен странен въпрос.. според Вас как да отговоря  ? Щом смятате, че е излишно... добре, но не съм аз авторът на въпроса, нали ? Лек и здрав ден"
Отговор не виждам да сте дали за нищо (нито дали Xioami имат бан, нито дали имате опит по темата), а само коментар, който по никакъв начин не е насочен към темата и не виждам откъде е породен дори.. освен от непрочитане на моя коментар или нещо друго?
Предлагам да спираме със спама. Живи и здрави

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай

А Вие прочетохте ли подробно за какво става при Xiaomi, в други коментари, а не в българските сайтове ? Става дума за китайските версии, където по принцип няма GMS и невъзможността при MIUI 12.5 за поставянето им ! Ползвам Mate 40 pro, на когото не може да се постави GMS, но не изпитвам някакъв дискомфорт, а отделно има gspace в помощ ! Поздрави от явно по-тъпия, в случая аз Smile Лек и здрав ден Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на Boby13 за това мнение:
  • DoryanY, Viiipeer
Цитирай

@Boby13  Здравейте,
Нямах предвид Вас, извинявам се за грешния цитат.
Просто от недоглеждане съм ви включил. Wink

Грешката е моя, извинявам се за което.
Поста ми беше насочен към автора на темата.

Поздрави!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • Boby13
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)