Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с WiFi - Redmi Note 8 Pro
#1

Здравейте, от скоро ползвам mi band 4 която е свързана постоянно към телефона.. Забелязах че скоростта на wifi-то е ужасна при пуснат блутут. Някой има ли подобен проблем и има ли решение (освен да не държа гривната свързана докато ползвам wifi)
   
Цитирай
Аксесоари
#2

По-скоро виж друго нещо
1. В настройките на Wifi - additional settings - Wlan assistant - го спираш
2. пак там traffic mode - off или regular
3. пак там - connection type - ако е compatibility опитай с high speed и обратно

4. в настройките на GPS спри постоянното сканиране за блутуут и wifi
И
виж дали и на друг рутер е така Smile

По принцип блутуут и wifi ползват честоти от спектъра на 2.4 гигахерца, така че е нормално да се зашумяват едно друго, но досега от толкова телефони, които съм ползвал не съм имал проблем, така че не мога да кажа каква е точната причина.
Въпросът е да видиш дали няма да се подобрят нещата след коригиране на настройките.
Добре е да знаеш всяка настройка какво прави, а не да ги сменяш на сляпо, за да е информиран избор все пак.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#3

Другия вариант е да работиш с 5 GHz. рутер, за да се различават използваните честоти. Преди известно време ползвах 8t, какви ли не неща опитвах и така и не можах да го ползвам пълноценно със смарт часовник. Работеше само на разстояние не повече от 3-4 метра, постоянно се разкачваше, а пък ако има стена между двете у-ва - забрави. За това и го продадох.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • jorimafia, suffer
Цитирай
#4

@suffer не всички настройки ги имам от тези които си описал. Спрях асистента но проблема стои, сканирането попринцип го спирам още с първото пускане на телефона. Проблема го имам при всички рутери с които се свързвам.. Разочарован съм Sad Вечерта ще пробвам да вържа гривната към друг телефон и ще тествам..
Цитирай
#5

Кофти несъвместимост явно.
Остана наистина опцията да тестваш на 5гхц рутер дали пак ще е така
Цитирай
#6

Не искам да те разочаровам, но проблема изглежда идентичен с моя, само че при теб е определяща ниската скорост на Wi-Fi, а мен ме тормозеше невъзможността да си ползвам часовника. Пробвай на мобилни данни дали съществува проблема, ако го няма, е вариант да си ползваш телефона само на мобилни, което при мен не беше приемливо. Всички настройки на телефона не дадоха ефект.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#7

Разрових се в MI community... Намерих сходна тема със същия проблем. Има доста потребители с този проблем.. Някой колега може ли да тества как са му скоростите на нета с вързан блутут и без?
Цитирай
#8

това само от медиатек някаква простотия ще е.
Цитирай
#9

Мдам, същата работа, със блутуут слушалки и без тях ...[Изображение: f000646f89b62d51057692efb317edef.jpg]

С 4G поне няма разлика.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plevel12 за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#10

И при мен е същата работа. Свържа ли Bluetooth слушалки( без значение марката) е абсолютно същата работа. Имам explorer 55 на Plantronix, адски удобен ми е за разговори, свържа ли го и скоростта без значение дали е на мобилен интернет или wifi става меко казано ужасна.
Всичко пробвах, няма оправия. Мислих да му върна андроид 9 ( с Redmi 8 pro съм) но се отказах.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Machiavelli за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#11

Здравейте !
Има няколко решения на проблема с който аз още не съм се срещал, тела си ми работи много добре.
1.Намерете в рутера настройка "Bluetoot coexistance" , включете тази функция.
2.Включете функцията Роуминг в рутера и си поиграйте с параметрите.
3.Ако не вижда 5Ghz мрежа ,махнете отметката "използване за връзка към DFS канали.
В съшия руски форум пише , че на TP-Link ако се активира 40 MHz, 6 канал и gn 802.11 - на човека се оправили всички проблеми.
Пробвайте , може и да ви помогне!
Успех

HTC Desire X - бял -->HTC one M8 -->Xiaomi Redmi 6A --> Xiaomi Redmi Note 8 pro
[-] 3 потребители изказват благодарност на ex12345 за това мнение:
  • jorimafia, Machiavelli, suffer
Цитирай
#12

(2020-07-04, 07:06:17)ex12345 написа:  В съшия руски форум пише , че на TP-Link ако се активира 40 MHz, 6 канал и gn 802.11 - на човека се оправили всички проблеми.
Пробвайте , може и да ви помогне!
Успех
Активирах канал 6 и 40 те MHz но нямам опция за gn 802.11. проблема продължава да е налице :/
Цитирай
#13

Благодаря на ex12345 но, при мен си е същата работа. До колкото виждам, този проблем го има при много потребители с този модел. Разрових се доста за някакво решение но не намерих.
Харесва ми телефона, работи пъргаво но за сега ще си го ползвам за втори.
Цитирай
#14

Да ви кажа защо нямам този проблем, рутера ми е на две честоти и на 5 GHz пишат ,че няма този проблем.
На 2.4 не съм пробвал.

HTC Desire X - бял -->HTC one M8 -->Xiaomi Redmi 6A --> Xiaomi Redmi Note 8 pro
Цитирай
#15
Bug 

Undecided Пробвах и с Redmi 6 - та на жената и се оказва че има същия проблем.. Имам едно старо HTC Desire 630 - никаква промяна в скоростта. Към момента ще се примира с тази мисъл и ще връзвам гривната по рядко за синхронизация. Ще се ориентирам и към 5GHz рутер в скоро времe Smile
Цитирай
#16

Аз имам подобен проблем, само че се изразява в друго. Като е свързан телефона към гривната и пусна WIFI, доста често трябват 30-40 сек., за да ме свърже автоматично към мрежата, някой път и ръчно трябва. Като е изключен си ме свързва за 5 секунди.

Иначе имам съмнения, че и скоростта пада, но като се сетя, ще пробвам.
Цитирай
#17

Смених рутера с един dir-610 от 2013г и положението е една идея по добре.. не знам на какво се дължи това     
Уж новия хардуер е по добър но в моя случай старото помогна малко  Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)