Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между Xiaomi redmi 8 pro и realme 6
#1

Спрял съм избора за телефон на детето между тези два. Като процесори са еднакви и основните предимства и недостатъци мога да ги групирам така:
1. Xiaomi redmi 8 pro
+ течно охлаждане
+ gorila glass 5
+/- позната операционна система MIUI 11 (adnroid 9 или10)
+ по-голяма батерия 4500 мАч
 - липса на 30 Вт зареждане
 - само 6 Гб операционна памет

2. realme 6
+ 90 Хц дисплей
+ 30 Вт зареждане, батерията се зарежда за 1 час
+ 8 Гб операционна памет
+ realme UI с Android 10 out of the box
+ съвременен дизайн без notch, само точка за камерата
- gorila glass 3
- непознат UI
+- слот за две сим карти и сд карта (това е без значение в класацията)

Като цени, разликата е незначителна.

Не мога да преценя за себе си кой да избера. Харесва ми малко повече памет, 30 Вт зарядно и 90 Хц дисплеи на realme 6, от друга gorila glass 5 и liquid cooling на Xiaomi също накланят везните на другата страна.

Пропускам ли нещо? Необвързащи мнения са добре дошли.
Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

90 херца реално рядко ще можеш да ползваш, да не те подвеждат толкова. Няма такова нещо като "само 6 ГБ оперативна памет" - хич не са малко. Няма и такова нещо като "прорезът е стар дизайн" - дупка в единия край не е нищо по-различно от прорез в средата. При първия имаш и малко повечко батерия, но не е нещо решаващо, така че може би по-добре поне да знаеш, че за кратко време ще получиш повече заряд с 30-ватовото. Но си прав, че между двата модела можеш да се колебаеш, а ако и материалите на корпуса включим като критерий, заедно с по-високата честота на оперативната памет при осмицата, малко повечкото мегапиксели на селфито, охлаждането - за мен има лек превес и бих избрал него, но пък и двата са нисък клас, с шестицата може би ще видиш повече поддръжка като Андроид версии.
Цитирай
#3

Благодаря за мнението.
Това със "само 6 ГБ оперативна памет" беше малко пресилено, знам 6 Гб са си достатъчно памет. Да съгласен съм, материалите на корпуса на Xiaomi са от стъкло gorila glass 5, което го изкарва малко по-напред от realme 6. В крайна сметка и аз повече клоня към Xiaomi, но просто исках да чуя и някое независимо мнение. И да, телефоните са много близки като параметри, и двата са бюджетен клас, но пръвоначалната идея беше за Huawei P30 Lite, Samsung A41 или Samsung M31 (наличен само с 4 Гб рам и 64 Гб памет). Като цени са сродни, най-евтин е Huawei.
След търсене в този ценови диапазон, смятам че, Xiaomi redmi note 8 pro е най-доброто предложение.
Цитирай
#4

Бягай далеч от "M" моделите на Самсунг и Lite на Huawei. "A" моделите не са лоши, но за тези пари Xiaomi предлагат повече.

1916 
Цитирай
#5

Вземай  Xiaomi redmi 8 pro той е предпочитане.
Цитирай
#6

Да телефоните са почти с еднакви параметри. Лошото според мен е , че са с Mediatek. Не е лошо да погледнеш и телефони от този клас със Snapdragon.
Цитирай
#7

Не бой се, почнат ли Медиатек да произвеждат процесори на Хуауей изведнъж група хора ще ги обявят за хубави (те не че пък са и чак толкова лоши).
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#8

Те новите им процесори Helo 90 не са лоши, за среден клас. Тя лошата слава е от предишните, ниския клас, където го слагаха само на ниско бюджетните телефони. Снапдраган да неби да е имал само добри процесори. Преди малко ли проблеми със загряване нямаха и те.



Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#9

Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808 (20 nm)
Пълен кошмар, докарващ хардуера до клинична смърт, Но за Тях, както и за Самсунг, както и за мъртвите - Или Добро, или Нищо! Smile
И Моля Модовете да не прекаляват с гумичката!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#10

Благодаря на отзовалите се по темата. В крайна сметка избора на детето падна върху Xiaomi redmi note 8 pro. Телефонът е 6 Гб рам и 128 Гб памет, което трябва да е достатъчно. При стартиране беше с MIUI 11 и андроид 9, но се ъпдейтна до андроид 10.
Общите впечатление са позитивни, работи гладко, зарежда достатъчно бързо, игрите вървят също добре. За два - три часа ползване толкова.

Извън темата, аз преди години имах Лумия 950XL, та в този телефон беше вграден Snapdragon 810, който не беше особено сполучлив и грееше доста. До сега, този телефон ми остава фаворит по-отношение на камерата. Просто от Nokia си бяха свършили добре работата и софтуера на камерата беше много сполучлив. Голямото ми разочарование от миналата година, когато исках да сменя моят Самсунг с Нокиа. Камерата на новите Нокиа нямат нищо общо с това което бяха преди години, а и самите телефони и стоков андроид не ми допаднаха. Като цена и качество сегашните Нокиа не си струват според мен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)