Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След Apple, може ли и Samsung да махнат зарядното от кутията на телефона?
#1

[Изображение: apple-and-samsung-sued-for-allegedly-exc...528509.jpg]

Преди дни се появи информация, че Apple се кани да извади зарядното от комплектите на тазгодишните модели iPhone, а според нова публикация от Корея и Samsung може да последва примера й. ETNews пише, че корейската компания обмисля тази стъпка за някои от телефоните си догодина, а като причина за това се посочва широкото разпространение на зарядните за телефони и желанието да се направят икономии.
Подобно решение ще има голям ефект и за природата, защото ще помогне за намаляване на сериозните количества електронни отпадъци, които се генерират всяка година. Премахването на зарядните от комплектите на най-продаваните телефони ще помогне за намаляване на опаковките на устройствата и на изхвърлените зарядни, което несъмнено е плюс за природата, но как ще се възприеме това от потребителите?
Засега това решение на Samsung все още не е финално и може да се промени, допълва ETNews. Самите зарядни не добавят много към цената на смартфоните, но на фона на наситения пазар производителите се опитват да спестят пари по различни начини, за да увеличат печалбата си. Това ще компенсира и до известна степен увеличената цена от добавянето в телефоните на 5G възможности.

https://mobilebulgaria.com/news/i-samsun...z-zaryadni

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Заедно с тази стъпка да вземат да си махнат и телефоните. Ще има доста по-малко боклуци в природата.
[-] 3 потребители изказват благодарност на anatol06 за това мнение:
  • aladin, Dowper, OliQueenBG
Цитирай
#3

Баш защото мислят за екологията е... А не, че са станали мизерници, та вече и стотинките от зарядните и кутиите броят. Вярно, че почти всеки има старо зарядно, но ако сега трябва 4000 mAh (и горница) да ги зареждаме с обикновените отпреди няколко години... За през нощта да, но има ситуации. Иначе няма лошо ако безжичното зареждане стане стандарт, но трябва и да се реши въпроса с бързото и удобно прехвърляне на данните към компютри.
[-] 3 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Dowper, midor, OliQueenBG
Цитирай
#4

Не знам, но колкото и да се възмущаваме, правителството и на едната и на другата марка ще ги подкрепи.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Ще махнат, всичко ще махнат, и USB порта ще му дойде реда. Нали трябва да си продават безжичните зарядни за по стотина лв.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 4 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • alexbg67, Marto.g, master89q, rikob
Цитирай
#6

Корейската Ябълка Big Grin

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • midor
Цитирай
#7

Е то обикновено така става, Apple прави нещо и след година започва да се налага като стандарт за всички марки.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#8

Те хубаво тръгват от ябълките, но все глупости. Сложиха нотч, махнаха 3,5мм. жак, ......

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • aladin, Marto.g
Цитирай
#9

Накрая да продават празна кутия, цените нагоре за все по-малко.
[-] 3 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • aladin, Boby13, Dowper
Цитирай
#10

Те са им като някакъв тласък. Ако Samsung махне зарядното, а от Apple се предлага и от всички Android производители, Samsung са обречени, но така първо Apple, после Samsung, след тях и другите и така няма кой какво да им каже. Гледам Apple ще махат и портовете догодина, май ще ни учат насила да ползваме безжично зарядно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Има и известни разлики в подбудите: Епъл дори с най-скъпото си устройство си кретат на 5-ватово зарядно. Същевременно, телефони за по 400 лв. имат в пъти по-бързо. Но те са така: което е ново за тях е от години при другите (все пак, говорим за компания, за която "бъдещето е безжично", ама някои безжични екстри ги въведоха със сериозно закъснение). Отделно ги натискат да въведат USB като стандарт, с което ще им замине бизнесът с "донгълчета". Само че пък така хората ще могат да ползват всякакви зарядни за айфоните си и няма да имат нужда да купуват тяхното задължително. Но определено е безсмислено да оставят портовете (без значение Епъл или другите производители), пък да не предлагат зарядни - или минаваме в друга фаза, или какво - правим си чекии?
Цитирай
#12

Ти остави, но нещо почнаха да пускат платени статии, че Самсунг въвеждат "супер екстра" сменяеми батерии. Един път ги махат и след няколко години ги "въвеждат" отново като екстра.
А и Самсунга и те ще махат зарядните. Но то си е далавера да вземеш телефон за 2000лв без зарядно..

Да обобщим.
Последните години махнаха :

-FM радио
-жак за слушалки
-батериите са несменяеми от обикновен потребител
-някои телефони нямат горила стъкло
-проксимити сензор е махнат при някои телефони
-телефоните вече не можеш да ги ностиш в джоб, защото са огромни
-батериите карат от сутрин до вечер
-повечето камери на телефони от среден клас с по 50-60 мегапиксела снимат като Nokia отпреди 10 години с 3,2-5 мегапиксела камера
-на някои модели разположението на клавишите се променя всяка година
-за по-голяма красота гърбовете са от 3D, 4D, 5D и нагоре стъкло, но което задължително трябва да се ползва с по-дебел калъф
[-] 6 потребители изказват благодарност на aladin за това мнение:
  • Dowper, DxV_pRo, jivkojj, milss, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#13

(2020-07-09, 13:49:04)aladin написа:  Ти остави, но нещо почнаха да пускат платени статии, че Самсунг въвеждат "супер екстра" сменяеми батерии. Един път ги махат и след няколко години ги "въвеждат" отново като екстра.
А и Самсунга и те ще махат зарядните. Но то си е далавера да вземеш телефон за 2000лв без зарядно..

Нали и от кутии ще пестят, може в найлонова торбичка, разбира се, еко.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

@aladin Да добавим и слушалките, които вече липсват при повечето производители. Преди години в кутията на нокиата ми имаше освен слушалки, малки колонки ( нищо, че се чуваха мега зле )

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 3 потребители изказват благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • Dowper, fifth_root, oxuboxu
Цитирай
#15

Накрая всеки ще му писне и ще върви без телефон навсякъде, само където няма да можем защото ме загубени без тях днес.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#16

(2020-07-09, 18:00:22)BGDropche написа:  Накрая всеки ще му писне и ще върви без телефон навсякъде, само където няма да можем защото ме загубени без тях днес.
Като цяло това няма да е никак лошо, замислете се, че сме мега зомбирани с телефоните, социалните мрежи.. чакаш на спирката бам с телефона, обедна почивка, та дори и по време на работа поглеждаш все по нещо, след работа пак на телефона, дори първото нещо което правим като се събудим е да прочетем новините или да видим какво става из соц. Мрежи. Като цяло губим много фокус по този начин с постоянно разсейване, има разни инициативи за 24 часа офлайн и подобни, веднъж пробвах няколко дни да ползвам телефона само за разговори и определено бях една идея по фокусиран, не казвам, че е имало мега голям ефект, но все пак в дългосрочен план би било полезно, за да сме по - продуктивни. Сори за офтопика, ама сега се присетих.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 4 потребители изказват благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • alexbg67, BGDropche, Dowper, oxuboxu
Цитирай
#17

Покрай удобството да имаш музика, телефон, камера, навигация, бележки, часовник с будилник и интернет при нужда и това всичкото в едно, печалбарите измислиха как да ни забиват вниманието все повече в устройствата. Реално, на мен най-много би ми липсвало слушането на музика. И общуването, и свободното време на хората не е същото, иначе съм сигурен, че като се съберете компания, особено на някоя вила или на море, не се сещате за телефона, освен ако не е за музика.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • BGDropche, oxuboxu
Цитирай
#18

Най-добре според мен ще е да започнат да продават само кутията на телефона, а самите телефони и всичко останало на части и така докато се завърши покупката на всичко необходимо цената да достига от минимум 10к до безкрайност. Смятам че тогава всичко ще е наред за производителите. Tooth
[-] 2 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • oxuboxu, Pelikana
Цитирай
#19

Ще е логично да намалят цената на телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • BGDropche, Dowper, oxuboxu
Цитирай
#20

(2020-07-09, 21:35:19)hazART написа:  Ще е логично да намалят цената на телефона.
Не ме разсмивай късно вечерта.  Tooth
[-] 4 потребители изказват благодарност на anatol06 за това мнение:
  • BGDropche, Dowper, jivkojj, oxuboxu
Цитирай
#21

Apple вече се оправдаха, че няма да я намалят заради 5G, което ще компенсира, но Samsung вече предлагат телефони с 5G, и се чудя тук какво ще измислят, ако не намалят цената.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper, oxuboxu
Цитирай
#22

(2020-07-09, 13:49:04)aladin написа:  Ти остави, но нещо почнаха да пускат платени статии, че Самсунг въвеждат "супер екстра" сменяеми батерии. Един път ги махат и след няколко години ги "въвеждат" отново като екстра.
...

Не знам какво имаш предвид под платени - предвижда се за бюджетните - първият ще е GALAXY A01 CORE с цена $80 (осемдесет). Капацитетът на батерията ще е 3000 mAh. Чудя се само - колко време би бил ползван такъв телефон, и колко ще струва батерията. Примерно след 2 години - няма ли да е по-добре направо нов телефон за $80  Huh

Иначе идеята в кутията да има просто телефон ми допада. Всякакви аксесоари всеки може да си купи - такива, каквито предпочита. И без това в кутията се слага нещо за отбиване на номера. Ако искаш нещо по-така - по-мощно зарядно, по-хубави слушалки - си ги купуваш отделно. Малко прекалено и в духа на консуматоското общество ми изглежда пълнежа в кутията.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#23

Без зарядно не става за мен. Всичко друго да няма в кутията ама зарядното да си го слагат. За какво ми е по-мощно зарядно при положение че това е предвидено от производителя за този телефон.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • Dowper, Nikola.Kolew, oxuboxu
Цитирай
#24

Слагането на обикновени слушалки и смотано гръбче е пълнеж. Но имаше модели, които вървят и с хубави слушалки. А зарядното просто е глупаво да се махне с такова оправдание, защото на човек може и да му трябва, да няма при смяна на телефона. В това няма нищо консуматорско, но иначе цялата индустрия със смартфони е такава, само че наситиха голяма част от хората, поради което и вече по-рядко се сменят устройства.

Някои производители дори в средния клас ти слагат хубаво гръбче и бързо зарядно в комплекта.
Цитирай
#25

В упътването на всеки производител не пишеше ли да се зарежда само с оригиналното зарядно? Сега всеки ще зарежда с това, с което има, или ще ходи да си купи едно . Дано поне кабел да слагат, че зарядни имам много, но кабелите държат година - две и заминават на боклука. Самсунг няма да намалят цените, най- много да запазят сегашните. Оправданието ще е по- скъпия чипсет.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Nikola.Kolew
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)