Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Откриха кой е рутерът с най-много дупки в безопасността
#1

Германският Институт за комуникация Фраунхофър (FKIE) обяви, че 46 рутера не са получавали нито един ъпдейт за сигурността през миналата година, като има и модели без ъпдейти от 5 години насам. Освен това много от моделите са засегнати от "стотици" познати уязвимости, които не се отстраняват. Според тяхната оценка нaй-дoбpe ce cпpaвят c peдицa acпeĸти нa зaщитaтa pyтepитe нa АЅUЅ и Nеtgеаr, a cpeд ayтcaйдepитe ca D-Lіnk, Lіnkѕуѕ, ТР-Lіnk и Zухеl. Ho ĸaтo цялo в цeлия тoзи ceĸтop тpябвa дa бъдaт пoлaгaни гoлeми ycилилия зa зaщитaтa нa дoмaшнитe pyтepи.
[Изображение: 32bbe605cfd8675b6d9dfaac970d617d-full.jpg] 
Eĸcпepтитe oтĸpиxa, чe пpoизвoдитeлитe чecтo пpeдлaгaт oбнoвявaния зa cвoитe фъpмyepи, нo бeз oпpaвeни yязвимocти. Toвa oзнaчaвa, чe дopи и пoтpeбитeлят дa cи e инcтaлиpaл нaй-нoвaтa вepcия нa фъpмyepa зa cвoeтo ycтpoйcтвo, pyтepът щe cи ocтaнe yязвим. Около 90% от рутерите използват Linux. Но производителите не обновяват своите устройства с помощта на пачовете, достъпни в хранилищата с Linux ядрото. 
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Какво ще правя с Linksys EA6900 AC1900 Smart Wi-Fi Dual-Band Router на 4 години стана (v1.1), а получи само 1 ъпдейт - отивам да го хвърля на боклука  Bu

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • milss
Цитирай
#3

"Институтът FKIE оцени, че най-добре се справят с редица аспекти на защитата рутерите на ASUS и Netgear......."
"B мнoгo pyтepи ca пocтaвeни пapoли, ĸoитo или ca дoбpe извecтни, или ca лecни зa xaĸвaнe, a в няĸoи oт тяx пapoлитe ca зaдaдeни твъpдo и пoтpeбитeлитe нe мoгaт дa ги пpoмeнят. Haй-лoш oт вcичĸи ce oĸaзa Nеtgеаr RАХ40......"
Netgear се справят най-добре, но в същото време един от техните модели е най-зле.
Абе ще им повярвам. И аз ще изхвърля моя Linksys ea 8500, но надявам се след поне 7-8 години.

1916 
Цитирай
#4

Никога не ползвам заводския софтуер така или иначе
Цитирай
#5

И аз като бях с TP Link 1043nd ползвах DD-WRT, но с един ъпдейт го убих тотално, след което си казах, че повече скапани рутери няма да си вземам и исках нещо, което да работи стабилно независимо дали тегля торенти, свързал съм 10-ина устройва, някое стриймва към телевизора, на друго YouTube, на трето online игра, четвърто разговори по Messenger ... прежалих почти 400 лв. за Linksys, но грам не съжавлявам. Просто го включваш контакта, настройваш един път и го забравяш, а TP Link през 1 - 2 дни забиваше като се понатовари с повече задачи.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

Аз съм с Микротик и съм супер доволен. Не бих го заменил с нищо. Малко повече четене трябва за да се настрои първоначално,но след това просто работи.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#7

Аз съм с Zyxel NBG-418NV2 като преди това бях с TP-Link евтин.

Zyxel - а също е евтин (60Лв) но от 5 години не ми се е налагало един път да го рестартирам, освен един път като го рових и реших да проверя за актуализация и като спре тока.
Както каза @johnie включваш и просто работи.

Нито е забавял, нито нета ми е спирал (забавял се е нета и ми е спирал но причината не е в него а в усройството за оптиката преди рутера или доставчика)
9 Устройства са общо вързани към него като 5 стоят постоянно свързани.
4 Телефона, 2 компютъра на LAN, 1 Климатик, 1 Робот за чистене и Playstation - а

Надявам се да не се разваля и да служи верно още време, пък ако се развали ще взема нещо по стабилно за много повече пари.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

На мен първия рутер ми беше един евтин Tp Link и интернета през него ми ставаше от 75 Mbs на 45Mbs.После купих Lynkses E1200 с него нета си дойде на мегабитите и от тогава 8 години си работи безотказно,рестартиране от време на време при проблем с тока или забавен нет,ъпдейти не е получавал защото няма нов фърмуер за него но това не ме притеснява.
Цитирай
#9

Аз минах през Belkin, Tenda, Tp-Link, Linksys, но най съм доволен от сегашния Asus. Често излизат актуализации, доста богато меню и функции, красив дизайн. Направил съм го да се рестартира сам веднъж седмично. Моделът е RT-AC1200G+

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#10

Моят античен Asus RT 12 C1 работи безотказно вече 8 години. А имам спомени, че струваше под 100 лв.
Цитирай
#11

Темата не е кой какъв рутер има, а за рутера с най-много дупки в безопастността.
Цитирай
#12

Е демек техните нямат...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#13

Експерти по сигурността на Juniper Threat Lаbs предупреждават за непритен бъг, който може да улесни атаки върху домашните ви рутери. Последните им тестове разкриват детайли за нова тактика на хакерите която е свързана с уязвимост в Arcadyan фърмуера. Специфичният недостатък в софтуера позволява устройствата да се превърнат в част от мащабен ботнет с името Mirai. Засегнати са модели на някои от най-големите производители в индустрията, съобщава TechRadar. Сигнали за проблема са отправени от водещи мобилни оператори по цял свят.

https://www.digital.bg/milioni-domashni-...61430.html

 
Цитирай
#14

Типична статия по български!
Цитат:Засегнати са модели на някои от най-големите производители в индустрията, съобщава TechRadar
Не видях нито едно име обаче.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#15

Уязвимите устройства включват няколко рутера от множество доставчици и интернет доставчици, включително Asus, British Telecom, Deutsche Telekom, Orange, O2 (Telefonica), Verizon, Vodafone, Telstra и Telus.

https://www.techradar.com/news/millions-...simple-bug

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • pepy1
Цитирай
#16

За никого не е тайна,че ако някои реши ще ти преодолее рутера какъвто и да е той , това не е някоя  Топновина за най-уязвим рутер
Цитирай
#17

не е така, ако си с поддържан софтуер от типа на openwrt, tomato, ddwrt и си направил правилните настройки И НАЙ-вече не правиш глупости от типа да теглиш от непроверени източници или да влизаш в съмнителни сайтове, няма кой да те хакне.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)