Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Автоматично стартиране
#1

Опитвам се чрез SmartThings (Samsung Note 10) да настроя телевизора да се включва автоматично щом съм вкъщи, но не успявам. Някой би ли помогнал да каже къде греша ?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-07-10, 23:17:11)hristiyand написа:  Опитвам се чрез SmartThings (Samsung Note 10) да настроя телевизора да се включва автоматично щом съм вкъщи, но не успявам. Някой би ли помогнал да каже къде греша ?


А каква марка,модел е телевизора?
Какво си пробвал до сега да правиш за да не иска да се включва автоматично телевизора?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

Какво значи да се включва автоматично - да разбира кога влизаш в дома си и да се включва ? Е такова нещо до сега не бях чувал!
Цитирай
#4

Дайте повече инфо, че ми стана интересно. Smile

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#5

Работи само на Самсунг телевизори. Аз го свързах със Самсунг 7-а серия, но такава опция не видях.

1916 
Цитирай
#6

(2020-07-10, 23:17:11)hristiyand написа:  Опитвам се чрез SmartThings (Samsung Note 10) да настроя телевизора да се включва автоматично щом съм вкъщи, но не успявам. Някой би ли помогнал да каже къде греша ?
Погледи ни тук.
Цитирай
#7

(2020-07-10, 23:17:11)hristiyand написа:  Опитвам се чрез SmartThings (Samsung Note 10)........


След прочитането на темата ти, реших да тествам идеята ти за автоматично включване на телевизора (със сеттоп бокс съм за телевизия, което означава той да е оставен включен на дадена програма или радио например, за да е обосновано активирането ми на тестовата опция от темата ти) и смея да твърдя, че от два дни след прибирането ми вкъщи,  забелязвам именно включения телевизор.
Имам настроено известие при включване и изключване на телевизора, което допълнително ме убеди,  че включването е посредством SmartThings,  а не случайно забравен телевизор, предвид известието с време на включване, което получавам на телефона.
С други думи,  няма причина да не ти се получава,  стига в менюто с автоматичните настройки, да са направени коректно те. Разгледай си възможностите и си направи някои опити с тях.
И понеже си поиграх със същите тези настройки, като мисля зададох и различни опции при различните задачи,  не съм сигурен кое от активните задания, е всъщност работещото с телевизора.
Прикачам снимка със заданията при мен, като последните две са страничните настройки за известие при включване и изключване на телевизора.
Не са ми необходими,  бяха просто за проба още когато купих телевизора,  но така си и останаха до ден днешен.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)