Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P8 Lite - Актуализация на софтуер
#1

Здравейте на всички!  Smile  

Използвала съм и преди Вашият форум и ми беше много полезен! Надавям се, че и сега бихте ми помогнали  Big Grin

Така, ще се опитам да обясня подробно за какво става въпрос. Имам Huawei P8 Lite от 3 години и си работи перфектно, никакви оплаквания. 
Аз го ползвам само за чат, интернет и YouTube - нищо друго. Снощи започна да загрява много и да се рестартира постоянно, което честно казано ме разтревожи малко. Та.. реших да актуализирам софтуера и след това изтрих и някои приложения от телефона си. Това "непрестанно рестартиране" спря и телефона си работи нормално но забелязах ,че батерията ми пада сравнително бързо дори когато не ползвам телефона(при само включен Wifi). Друго което забелязах е, че телефонът ми започна леко да загрява, когато го използвам което ме притеснява. Никога преди не ми е загрявал така при използване, и предполагам че това се дължи на тази актуализация. 

Искам да попитам дали това ще се нормализира след определено време от само себе си или не? И какво бихте ме посъветвали имайки предвид ситуацията?  Ще съм много благодарна на всякакви съвети по темата, защото не разбирам нищо от телефони, да си кажа честно Big Grin

ПС. Предварително се извинявам ако вече има подобна тема.  Blush
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефонът е на пет години,което значи, че няма актуализации. Просто си го почистила. Нищо чудно батерията да е за смяна или някое приложение ти прави беля. За всеки случай си смени паролата на WiFi, че може някой калпазанин да ти го е хакнал/то какво ли ще намери?/

The Truth is out there.
Цитирай
#3

Хмм със сигурност си актуализирах софтуера  Va  Как така просто съм го почистила?  Просто ми се струва голямо съвпадение, че точно след тази "актуализация" телефона ми започна за загрява и батерията пада по-бързо. Имах приложение на телефона, което ми правеше проблеми, но го деинсталирах. Въпреки това, батерията ми пада бързо. Krisign, според теб батерията е за смяна така ли?  Smile
Цитирай
#4

Нормално е така да прави, особено след 3 години, които си го ползвала, а и като се има предвид, че е среден клас, още по-зле. Все пак актуализациите му са месечни ъпдейти по сигурността, ако има вече такива и не мисля, че те нещо са направили. А и приложенията стават все по-изискващи. Нормално е да забива и да му пада батерията така, както и да загрява, по-добре си вземи нов.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

(2020-07-15, 16:03:54)Vicky89 написа:  Хмм със сигурност си актуализирах софтуера  Va  Как така просто съм го почистила?  Просто ми се струва голямо съвпадение, че точно след тази "актуализация" телефона ми започна за загрява и батерията пада по-бързо. Имах приложение на телефона, което ми правеше проблеми, но го деинсталирах. Въпреки това, батерията ми пада бързо. Krisign, според теб батерията е за смяна така ли?  Smile
Телефонът е много сполучлив.Аз имах преди време такъв,но го продадох.Както писа колегата, актуализациите са само за сигурността,не добявят друго,затова писах,че си го поизчистила телефона. А батерията...явно и е дошло времето.
Доколкото знам,за съвременните батерии е важна датата на призводство, а не зарежданията.

The Truth is out there.
Цитирай
#6

Благодаря ви много за съветите! Smile  Наистина ми бяха полезни.  Явно че на батерията й е дошло времето. Иначе съм много доволна от телефонът като цяло, перфектно си работи - никакви други оплаквания откакто съм го купила. 

А в случай, че реша да го сменя с друг пак среден клас телефон, какъв бихте ме посъветвали да си взема?  Big Grin
Цитирай
#7

Зависи до колко пари, но Xiaomi Redmi 8 серията, Samsung Galaxy A серията, Motorola, Nokia, виж кои ти влизат в бюджета.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Huawei P40 lite, но по принцип няма Гугълските услуги,въпреки че можеш за десет минути да ги инсталираш,ако много ти трябват.
Ако не - Samsung Galaxy A51.

The Truth is out there.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)