Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Постоянно запитване за IMEI номер при продажба на телефона
#1

Здравейте, 

Продавам си телефона в OLX от две седмици. През последните 3 дена 7-8 човека искат от мен imei номера и pcb кода с обяснението, че искат да проверят дали е оригинален. Аз лично моя телефон менте не съм срещал. Имам идея какво е IMEI... Дали просто не витае нагласата заради iPhone, че може да е менте и затова толкова много хора искат да проверят.
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма айфон менте! Имаше преди реплики, сега май няма! Ако е с ай Клауд, купувача няма от какво да се притеснява. Не казвам, че няма начин за пълно отключване на краден айфон, но не си заслужава парите! Много по лесно става при андроида. Купувачите просто искат да проверят за кой регион е произведен и евентуално дали не се издирва(да не би да е краден) Но така си мисля аз.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

(2020-07-12, 10:21:23)pepy1 написа:  Няма айфон менте! Имаше преди реплики, сега май няма! Ако е с ай Клауд, купувача няма от какво да се притеснява. Не казвам, че няма начин за пълно отключване на краден айфон, но не си заслужава парите! Много по лесно става при андроида. Купувачите просто искат да проверят за кой регион е произведен и евентуално дали не се издирва(да не би да е краден) Но така си мисля аз.
 
Мерси много за отговора. Аз продавам oneplus... Въпросът е до колко някой ще злоупотреби с imei-to?
Цитирай
#4

Китайски реплики на айфон винаги е имало и винаги ще има. Иначе най-вероятно няма да злоупотребят с IMEI на телефона ти, но винаги може. На един мой стар андроид, имаше едно файлче не помня в коя директория (разбира се доста трябва да си се потрудил да стигнеш до там) и там още няколко стъпки, с които можех да си сменям IMEI с каквото искам. Така че винаги може да се злоупотреби с всичко.
Цитирай
#5

(2020-07-12, 15:44:41)Andon0v написа:  Китайски реплики на айфон винаги е имало и винаги ще има. Иначе най-вероятно няма да злоупотребят с IMEI на телефона ти, но винаги може. На един мой стар андроид, имаше едно файлче не помня в коя директория (разбира се доста трябва да си се потрудил да стигнеш до там) и там още няколко стъпки, с които можех да си сменям IMEI с каквото искам. Така че винаги може да се злоупотреби с всичко.
Съгласен! Може би аз прекалено се вживях, защото за кратко време дойдоха много запитвания и винаги искаха imei. Пак казвам, аз дори не продавам айфон!
Цитирай
#6

(2020-07-12, 15:44:41)Andon0v написа:  Китайски реплики на айфон винаги е имало и винаги ще има. Иначе най-вероятно няма да злоупотребят с IMEI на телефона ти, но винаги може. На един мой стар андроид, имаше едно файлче не помня в коя директория (разбира се доста трябва да си се потрудил да стигнеш до там) и там още няколко стъпки, с които можех да си сменям IMEI с каквото искам. Така че винаги може да се злоупотреби с всичко.
Моля те, пусни ми такива снимки на ЛС, да не цапаме темата че ми стана интересно!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)