Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Фабричен протектор на дисплея?
#1

Здравейте. Взех си п40 Про в комплект с часовника от Мтел и всички е прекрасно, но само за няколко дни, още преди да съм си сложил сима от стария телефон, и вече дисплеят ми е целият на невидими точици и малки издрасквания. Въпросът за 1 милион долара е има ли фабричен протектор на дисплея? Вижда се едно ръбче, което върви заоблено по ъглите и силно се надявам да е протектор. Не смея да пробвам, дали ще тръгне да се отлепва, затова ще съм благодарен, ако някой сподели.

HTC Desire C -> Z1 Compact Lime
Цитирай
Аксесоари
#2

Има фабрично залепен протектор, макар и обикновен. Така, че дишай спокойно.
П.П. Чакам си 1-ия милион долара.
Цитирай
#3

Много благодаря! Защото и най-лекото почукване с пръст прави нова точка.
P. S. За милиона от днес почвам да пестя, ето вече няма да давам пари за телефони, и като го събера, ще го изплатя. ?

HTC Desire C -> Z1 Compact Lime
Цитирай
#4

Махай го тоя протектор. Той убива и цветовете и резкостта на този прекрасен дисплей.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#5

Нищо не убива, ако нямаш читава алтернатива, ще съжаляваш !
Цитирай
#6

Преди искаха хората да имат залепен протектор, сега пък искат да го нямат. По-добре не го махай, защото е поставен както трябва, освен ако не искаш да го смениш със стъклен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Аз като го махнах го ползвах 1 месец без какъвто и да е протектор. Въпреки че го пазих много, ама наистина много, веднъж го погледнах под ъгъл на слънце и целият екран беше в микро драскотини. На другия ден отново сложих протекгор. Горила - морила, ама се драска с поглед.
Цитирай
#8

Никъде не указано, че е горила Wink
Цитирай
#9

Напротив, при всяко представяне на характеристиките пише, че е горила 6, моя съвет е да не махате фабричния протектор, няма да го опази от изпускане, ама то изпуснете ли го...фабричния поне е залепен качествено, а от опит знам, че стъклен на извит дисплей е трудна работа.
Цитирай
#10

В XDA имаше точно такава тема за покритието на дисплея и някой беше писал, че не е горила глас, а някакво си техно покритие ..на други места пише, че е горила 6..
Не знам, ама фабричният протектор е мек на говно ..толкова мек не съм виждал..като се остави на неравна повърхност и веднага се отпечатва всичко ..после лека полека изчезват ..като от мемори пяна Smile) дори леко ми се е смъкнал надолу ..забелязвам го при камерите горе ..не е центриран, а беше ..а на един познат се е смъкнал доста надолу и чак седи набръчкан е горния край ...въпрос на не много време е да го махна ..
Относно стъклените, има такива с лепило отстрани ..3д, 5д, 100д ...които са извити и лепват хубаво, ама са ужасни ..като го залепиш и отпред седи като огледално и много ме дразни иняма как да ме убеди някой, че това огледално покритие не отнема от цветовете и яркостта на екрана ..отделно като ги погледнеш към слънцето седят на едни точки, а не са перфектно гладки и прозрачни ..това си е някаква технологична изработка, ама не ме кефи ..тези правите обикновените протектори са кристални, ама те за извитите дисплеи ги правят мн по-малки и също седи грозно..се едно мъж да си облече тениска, с която да му се вижда пъпа ..та така и за стъклените..
Добър вариант, според мен и съм ползвал доста, е течен протектор ..ползвал съм доста и съм доволен ..когато фабричната защита на дисплея изчезне с времето и започват да оставят пръстовите отпечатъци по него и да не се пързаля, като сложа течен и става като нов ..приятен на допир и хлъзгав ..не съм пробвал с чукове като по рекламите, ама ако имате някакъв хубав кейс, който да излиза отпред над дисплея, това е идеалният протектор ..съответно някъде бях чел, че нема смисъл да се слага на телефоните с ip68 сертификат, защото те фабрично си имали такъв ..вероятно е така, ама сигурно и то с времето изчезва ..като и течните протектори..дават им 6 месеца ..ама аз след 2 примерно усещам пак лепнене по дисплея ..вероятно е важна и колко експлоатираш телефона ..ако е само ало, ало, ще изкара и година ..веднъж взех някакъв немски от олх и се указа мн хубав ..но и китайките вършат работа, стига да не са тези в тумбестите сини шишенца, те са като вода и пълни боклуци Smile
Цитирай
#11

(2020-07-14, 07:35:28)vovalinder написа:  Напротив, при всяко представяне на характеристиките пише, че е горила 6, моя съвет е да не махате фабричния протектор, няма да го опази от изпускане, ама то изпуснете ли го...фабричния поне е залепен качествено, а от опит знам, че стъклен на извит дисплей е трудна работа.
Дай моля, официален линк/документ , който да твърди такова нещо ?
Цитирай
#12

Няма как да е с Горила, като в сайта на Корнинг не фигурират последните модели на Хуауей !


Прикачени файлове Миниатюри
   

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#13

(2020-07-14, 09:53:53)emzo написа:  Дай моля, официален линк/документ , който да твърди такова нещо ?
Ами нямам, но има ли някой който може да даде, ако някой може ок, извинявам се, информацията ми е от блогъри, ютубъри и т.н.
Цитирай
#14

По-добре не го отлепяйте, защото е лепнат както трябва, освен ако не искате да сложите стъклен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Аз от 1месец го ползвам телефона и си карам с фабричния не ми е мръднал макар че малко го изпуснах на гранитогреса във коридора и фабричния кейс и той умекоти лекото падане така че съм доволен от тях но всеки сам си преценява просто мнение.
Цитирай
#16

Стъклото не е горила, питал съм hauwei и ми отговориха, че е друг производител без да посочат кой!
Цитирай
#17

Значи моя грешка, извинявам се.
Цитирай
#18

(2020-07-14, 07:35:28)vovalinder написа:  Напротив, при всяко представяне на характеристиките пише, че е горила 6, моя съвет е да не махате фабричния протектор, няма да го опази от изпускане, ама то изпуснете ли го...фабричния поне е залепен качествено, а от опит знам, че стъклен на извит дисплей е трудна работа.
Тези с УВ лепилото са супер. Никакви ядове, залепя се перфектно, протектора е тънък и няма рамки.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#19

(2020-07-16, 07:20:37)nowhere написа:  Тези с УВ лепилото са супер. Никакви ядове, залепя се перфектно, протектора е тънък и няма рамки.
Да, успешни са, въпреки че при един от всичките които съм слагал, се получи дефект, иначе са за предпочитане.
Цитирай
#20

Здравейте, някой да сподели добри впечатления от стъклените протектори.
Идвам от MATE 20 и почти всеки месец сменях стъклен протектор.
Сега за няма и една седмица стъкления протектор е счупен без дори да е изпускан телефона.
Едно по силно притискане в джоба и започват да се пропукват.



Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Цитирай
#21

Много зависи от това дали ще го залепиш, както трябва.

Nillkin според братушките е дъ бест за модела.
Цитирай
#22

И според мен също...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#23

Вчера отлепих протектора на дисплея ..цветово не забелязах разлика, но това е най-хубавото нещо, което ми се е случвало Big Grin
Наистина, след онзи дебел и мек протектор, сега е супер приятно на допир ..аз използвам и управлението с жестове (за системната навигация става въпрос) и преди, като плъзгах в краищата на дисплея, понякога пръста ми закачаше във фолиото, а сега е мн яко ..с тия заоблени ъгли..а и най-вече заради покритието на дисплея .. най-гладката повърхност Smile)
Цитирай
#24

Така е наистина, но имай в предвид, че това удоволствие си има цена, може да се надраска дисплея, аз миналата седмица лепнах един стъклен, уж с цяло лепило по него, до този момент всичко е както трябва, няма проблем с чувствителноста на дисплея, също и аз съм с жестове, и там е ок.
Цитирай
#25

Екрана, доколкото знам няма олеофобно покритие. Не случайно е лепнато въпросното фолио.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)