Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Mini/Pro (ST15i/SК17i)
#26

blackvista написа:Искам да запитам как са игрите на това телефонче? Вижда ми се малко за игри, но да питам. Всички които искат да го видят на живо, могат да идат в Plesio и да си поискат. Wink
Благодаря предварително

P.S. Аз също го гледах, уникално е
P.s.2. Как е качеството на видеото и на разговорите?

Май няма видео разговори. Предната камера е само за видо разговори през Скайп и други подобни програми, но не и за обичайните видео разговори.... Поне на моя не може.

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай
Аксесоари
#27

Мерси. Имах предвид видеото на камерата и нормалните разговори, но и така става. :thumbup:

HTC S620, HTC EVO 3D, HTC Tattoo (I), SGMini, HTC HD2 (I), HTC HD2 (II), SE Xperia Neo V, iPhone 2G, iPhone 3G, SGY Pro, HTC HD2 (III), HTC HD2 (IV), HTC Tattoo, LG Optimus M+, LG Nexus 4 & HTC Nexus One,  LG G Pro + hTC Desire X /// SG Note 7 + N8
Цитирай
#28

mita6ki написа:Аз не съм с про версията, но сигурно е същото.
Защо като сложа обиковен wallpaper ми изрязва картинката по някакав странен начин, примерно изрязва портретна снимка до пейзажна в горният и краи и я фитва за екрана.
Имате ли идея как да си изкарам shor cut до любимите контакти. Изтеглих си един от маркета, но той ги отваря с по-различен интерфес, а не стандартния от СЕ. А също и shortcut за abot phone/status
Защо ми показва, че разполагам с 334МB RAM вместо 512 и 420МБB internal вместо 320, ясно, че трябва да е по малко то обявеното в характеристиките, но чак пък толкова.

Слагак си wallpaper-ите през тази програма https://market.android.com/details?id=co...cmRyaWkiXQ.. и няма да имаш проблеми.
Цитирай
#29

Благодаря за програмат
Непро версията няма втора камера (само сензор за светлина, който прилича на такава Smile ) Видеото на основената камера, разбира се е добро щом е HD, но и според ревютата и според мен, не е чак това което се очаква от ХД видео, на тъмно има малко шум (на по ниска резолюция намалява доста) и това го прави не чак толкова детайлно. Но както и да е в сравнение с обикновенно видео VGA с други камери си е доста по-добре. Основен плюс е, че звукът на видеото е СТЕРЕО. Сложих си и диктофон с висока детайлност и звукът е страхотен, все едно си там.
А относно звука на разговорите, аз съм много доволен, може би и защото старият ми W302 цвърчеше доста гадно и неразбираемо. Има си и подтискане на шума, за да ви чуват по-добре вас.
Игри не съм играл от големите още, но имаше тука някво клипче как се играе Асвалт и с този процесор и рам трябва всичко да е ок. Дисплея не е много голям, когато има дребен шрифт ми е малко трудно, защото и не виждам добре, но щом и на мен ми е конфортно с него, като гледам видео например, заначи за никого няма да е проблем.

Sony-ericsson Xperia Neo, 4.04
Цитирай
#30

...а някой да знае някое приложение което е като Уърд или Оупън Офис - нещо за писане на текстове. А също така има ли къде да пиша бележки в менюто(?) или трябва приложение да се търси?!
Цитирай
#31

Здравейте. Тези дни си купих нов телефон - Xperia Mini Pro.В началото всичко изглеждаше наред, но когато го включих към зарядното, телефонът не се зареждаше, индикаторът светваше червено за няколко секунди и след малко се изключваше. Пробвах с usb-кабела към лаптопа, телефонът си се свързва с компютъра, имам достъп до папките, файловете и т.н. ,но отново не се зарежда. Опитах с друга батерия и пак същата работа.
Какъв може да е проблемът? :unknw:
Цитирай
#32

Jingo написа:...а някой да знае някое приложение което е като Уърд или Оупън Офис - нещо за писане на текстове. А също така има ли къде да пиша бележки в менюто(?) или трябва приложение да се търси?!

Documents to Go платената версия можеш да създаваш документи. А вторият ти въпрос за бележките не го разбрах. Как така в менюто?

Между другото един голям плюс на този телефон е звука от слушалката. Досега не съм имал апарат, от който да чувам толкова чисто и ясно говорещият отсреща. А като минус, ще изтъкна това, че като натовариш Хоум екраните с много Уиджети, започва да лагва по малко.

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай
#33

Vess написа:Здравейте. Тези дни си купих нов телефон - Xperia Mini Pro.В началото всичко изглеждаше наред, но когато го включих към зарядното, телефонът не се зареждаше, индикаторът светваше червено за няколко секунди и след малко се изключваше. Пробвах с usb-кабела към лаптопа, телефонът си се свързва с компютъра, имам достъп до папките, файловете и т.н. ,но отново не се зарежда. Опитах с друга батерия и пак същата работа.
Какъв може да е проблемът? :unknw:

Може usb порта да не е в ред нещо. Носи го в магазина.
Цитирай
#34

Vess написа:Здравейте. Тези дни си купих нов телефон - Xperia Mini Pro.В началото всичко изглеждаше наред, но когато го включих към зарядното, телефонът не се зареждаше, индикаторът светваше червено за няколко секунди и след малко се изключваше. Пробвах с usb-кабела към лаптопа, телефонът си се свързва с компютъра, имам достъп до папките, файловете и т.н. ,но отново не се зарежда. Опитах с друга батерия и пак същата работа.
Какъв може да е проблемът? :unknw:

Включи го да се зарежда, и го остави за 20-30 минутки на мира. Възможно е батерията да е много разредена и да и трябва повече време за да "се съживи". Ако и така не стане- да ти го заменят.

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай
#35

E, той ако му е включен и работи телефона...и не може да се зарежда... не е от разредена батерия.
Поне от обяснението му аз оставам с впечатлени, че си му работи телефона, но не се зарежда :confused:
Цитирай
#36

Да, иначе си работи телефона. Ами явно ще го нося в магазина. :/
Цитирай
#37

При "NOKIA"-та ми беше така, и трябваше да го рестартирам. Я си ресни телефона и веднага го свържи към тока. Smile

Sony Ericsson Xperia Mini with Android 2.3 Wink
Цитирай
#38

Имате ли представа как да настроя камерата да не занулява брояча си всеки път сед като цътна снимки от телефона, защото се получава малко тъпо и досадно всеки път когато качвам снимки да се появяват файлове с еднакви имена.

Sony-ericsson Xperia Neo, 4.04
Цитирай
#39

Здравейте. Мисля да си купувам Xperia Mini Pro въпроса ми е към хората които са с него имат ли оплаквания,проблеми четох ,че имало някакъв проблем при снимане на видео имало шум ? Smile
Цитирай
#40

Ми на тъмно на най-високата резолюция си има, но не е никакъв проблем, особено ако не си маняк на камери и фотоапарати (по-скоро ако беше, нямаше да разчиташ на камера на телефон) А шумът намалява доста значително като превключиш на WVGА резолюция.

Sony-ericsson Xperia Neo, 4.04
Цитирай
#41

За игри става ли ,защото някои викат ,че е малак екрана и не става ,батерията как е ?Smile
Цитирай
#42

zaziel написа:За игри става ли ,защото някои викат ,че е малак екрана и не става ,батерията как е ?Smile


Някои викат....? Би трябвало всички да го викат. То самата идея на този телефон е да е малък. Ако търсиш телефон за игри вземи си някой със по-голям екран, понеже на този ще се озориш. Не че не могат да се играят, но много игри не са оптимизирани за тази резолюция, а и е неудобно на малкият екран. Но пък от друга страна има силен процесор и ускорител, което си е плюс за игрите.

П.С.-батерията е като на всеки смартфон-кара малко :rofl:

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай
#43

Тоя ми се вижда най-добре цена-параметри ,чудя се и за NEO ама не ми изглежда много читав, как мислите кое по добре като изключим големината на екрана, кои е по без проблемен ? Smile
Цитирай
#44

И от двата като качество може да очакваш едно и също нещо.
Който и да си вземеш, няма да сбъркаш.

Нео ти дава по-голям екран, по добра камера.

Mini pro за сметка на това ти дава qwerty клавиатура.

Ти си прецени.
Цитирай
#45

Да общо взето са почти еднаквипо параметри. Ако търсиш малък телефон взимаш мини про (или само Мини ако не искаш клавиатура). Ако пък предпочиташ по-голям-Нео.

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай
#46

Здравейте, тъй като съм си харесал Сони Ериксон-а, но версията Xperia mini. Бих искал да задам един основен въпрос, който ме терзае. До момента ползвам Нокиа, тя разполага с много прост и ефективен Органайзер на събития. Дали и СЕ разполага с такова чудо? Интересува ме да мога да задавам неограничен брой напомняния, които да бъдат оповестявани със СИЛЕН звуков сигнал, така че да не бъдат пропуснати. От опита ми с по-стари модели на СЕ имам спомен, че такова нещо не присътваше в менюто им. Предварително благодаря.
Цитирай
#47

Така. В андроид се ползва Google календара. В него можа да си направиш колкото искаш събития. Можеш да зададеш какъвто тон искаш за нотификация.

Отделно има аларма, която има възможност за неограничен брой известия.

А да не говорим, че в маркета е пълно с още подобни приложения.
Цитирай
#48

Благодаря много за експресния отговор.
Цитирай
#49

кой е последния софтуер за xperia mini и трябва ли да го кача като си рутна телефона
Цитирай
#50

Здравейте колеги и честит празник на всички.
Преди 2 дена си купих мини-то и съм много доволен от него...но искам да го руутна.
За да имам пълен контрол над него само,че има един проблем pc suitе не го вижда.
Някакви идей как да накарам програмата да го види.
А колкото до руута със коя програма го правите?
Със superOneclick става ли???
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)