Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 4 с дефект при зареждане на батерията
#1

Привет хора,

Преди известно време си взех смартфон втора употреба от олх. За съжаление има дефект споменат от предишния собственик. Иначе телефона си заслужава. Xiaomi Redmi Note 4 с 64 гб памет.

Дефекта се състои в това че при включване за зареждане има няма 15 или 20 минути и не се зарежда въпреки че зарядното е включено. Тоест самия телефон не отчита зареждане на батерията въпреки че има вклключено зарядно. Пробвах над 5 зарядни устройства с микро юсб, но няма оправия и това дразни. Дори и с външна батерия пробвах да го заредя, но проблема отвереме навреме се появява.
Имам усещането че проблема може да е софтуерен или самата батерия да прави проблеми. А може и някои датчик нещо да не работи както трябва или да е необходимо ъпдейт на софтуера.

Какви са вариантите в този случай.



Версия на Андроид - 7.0 NRD90M

Версия на MIUI - 11.0.2.0 Стабилна

Батерия - Non-removable Li-Po 4100 mAh battery

Памет - 64GB , 4GB RAM


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Може и в юсб порта на телефона да е проблема. При мен е имало такъв проблем на редми ноте 5

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Аз ще оставя батерията да се изтощи напълно. Тоест напълно да му падне заряда на телефончето. И после както е изключен ще го пусна да се зарежда. Може би така ще се оправи проблема.

Другия вариант е сервиз. И там ще кажат какво му е.
Цитирай
#4

(2020-07-17, 23:06:23)g2700624 написа:  Аз ще оставя батерията да се изтощи напълно. Тоест напълно да му падне заряда на телефончето. И после както е изключен ще го пусна да се зарежда. Може би така ще се оправи проблема...
Или - не. Не се препоръчва подобен вариант, има вероятност устройството въобще да не тръгне след това.

 
Цитирай
#5

Най-евтиния вариант е смяна на усб платката(около 5$). След това - смяна на самата батерия. Безплатно е да го отвориш и да видиш дали е добре закрепена батерията. Има лентов кабел, който можеш да разкачиш и закачиш
Можеш да опиташ да прехвърлиш голям файл, за да видиш дали ще прекъсне и дали изобщо прави връзка с компютъра.
Може батерията да се е полуразкачила от платката в следствие на удар или изпускане
Цитирай
#6

На сервиз ще го занеса. Там поне ще кажат какво му е.

Батерията не зная как се сменя. Не е като на обикновените смартфони
Цитирай
#7

Препоръчвам да се ползва оторизиран сервиз за това.

 
Цитирай
#8

(2020-07-18, 19:31:58)NoMaD написа:  Препоръчвам да се ползва оторизиран сервиз за това.

къде да намеря такъв.
Цитирай
#9

Провери в Сръчко сервиз.

 
Цитирай
#10

За съжаление не съм от столицата
Но все ще намеря читав сервиз където да го ремонтират.. Ако ремонта е до 30-40 лева ме устройва.

Той телефона работи, но просто дразни как сам спира да се зарежда при включено зарядно. 

Батерията му струва 29 лева 
https://www.citytel.bg/battery-xiaomi-redmi-note-4-bn41
Цитирай
#11

Занесох телефона в сервиз. Казаха може да струва ремонта от 40 лв нагоре. Можело да е буксата, батерията и платката даже.

Според пича в сервиза не си заслужава да се прави, но както и да е.
Цитирай
#12

Този телефон е старичък и темата е архивирана, но може да я разгледаш и да питаш в нея.
https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=927



Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)