Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A5 2016 - внезапно изключване
#1

Здравейте!

Използвам посоченият по-горе модел от вече почти четири години и съм много доволна, не искам да го сменям - работи си все така бързо, без да забива и да прави проблеми, както когато си го закупих. От известно време насам обаче започнаха проблеми с батерията му. Смених я един път, но въпреки това не държеше по много - беше нужно на ден да го зареждам поне поне два пъти, понякога дори три (става въпрос за нормално ползване, не играя никакви игри). Така карах доста време, но се отказах, защото реално когато не съм вкъщи не мога да го зареждам, т.е. не мога да разчитам на него. Скоро се навих да си купя отново нова батерия, която е нова (пише, че е произведена в края на 2019г.). Да, обаче този път вече съвсем изтеглих късата клечка и положението се влоши още повече. Телефонът ми започна да се изключва спонтанно, когато той си реши - случва се да съм примерно с 80%, но ако реша да го използвам по-продължително, напримар 30-тина мин. без прекъсване, се изключва. Не може да се включи, трябва да го свържа със зарядно, като трябва да изчакам поне 5 мин, за да мога да го включа и всеки път ми показва различно - някой път пише, че е на 12%, но се е случвало да бъде и на 40... 
Въпросът ми е следният: Дали проблемът е в батерията или е в самия телефон и има ли смисъл да сменя отново батерията или по-добре да си избирам нов телефон? 
Благодаря ви за отделеното време! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Зависи батерията колко е качествена, но е нормално да забива и да прави проблеми с батерията, по-добре си вземи нов, вместо да набиваш пари в нещо, което няма да работи както преди.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)