Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus Nord - Лични впечатления и коментари

(2021-06-16, 07:27:14)tonit0 написа:  Здравейте,харесал съм си новия OnePlus Nord CE 5G ( https://www.oneplus.com/bg/nord-ce-5g ) , въпроса ми е към тези който са поръчали от Официалния сайт, от коя държава ги пращат ? колебанието ми е заради страните извън ЕС и тяхното оскъпяване с ддс

Доставките за Европа винаги се извършват от Полша.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • tonit0
Цитирай
Аксесоари

Във връзка с пускането на Nord 2, оригиналният OnePlus Nord е изтеглен от продажба.

https://www.gizmochina.com/2021/07/22/on...-in-india/

 
Цитирай

Някой ако има noer 2 моля за впечатления откъм процесора, защото съм малко скептичен към медиатек предишни срещи с телефони.

Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Няма кой да го има, защото днеска го представиха.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2021-07-22, 12:44:56)BlackBone написа:  Някой ако има noer 2 моля за впечатления откъм процесора, защото съм малко скептичен към медиатек предишни срещи с телефони.
Вече има видеоревю за модела: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1683318

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • BlackBone
Цитирай

Здравейте
След много години ползване на айфон реших да пробвам със андроид и по специално ме грабна OxygenOS
 Трябда да призная,че бях леко скептичен към андроида преди да взема норда
Също така признавам,че съм приятно изненадан от експириънса на норда
Имам питане относно приложението за снимки - понеже ползвам Google Photos,как да изкарам от ,,играта''стоковото приложение за снимки ?
Цитирай

Здравейте , 

От известно време телефона (oneplus NORD) не ми визуализира на дисплей никакви нотификации (съобщения фейсбук , инстаграм , вайбър и т.н) .  Понякога има само звуков сигнал  и трябва да гадая къде имам съобщение , т.е няма нищо в нотификации. В настройки уж всичко е ОК .



Поздрави

Wildfire
Цитирай

Малко отзиви набързо за супер закъснелия Android 12.

След около 4-5 месеца без никакви ОТА ъпдейти реших да пробвам да обновя ръчно. Телефонът беше "забил" на версия 11.1.11.11, без резултат за нови версии при проверка през Software Update. При ровене по форуми, reddit и сайта на OP забелязах, че доста европейски потребители също не бяха получавали скорошни ъпдейти (не само за Nord, но и други модели). Почти всички все още на 11. Явно доста за оплескали поддръжката за европейските клиенти. Подобно е и при брат ми с OP 7 Pro.

В действителност ъпдейти е имало, проследих history-то за пуснатите версии, но или поради оттегляне на ъпдейтите, или забавяне не сме ги получавали.

През Oxygen Updater се обнови до 12, към момента е на версия AC2003_11_F.13 - следващата, F14, вече се разпространява поетапно, ще видим дали тази ще пристигне нормално като ОТА.

Впечатленията ми са предимно негативни.

+ 5G работи автоматично и без никакви настройки. Поне при мен с абонамент към Yettel. На 11 дори нямаше опция в настройките за 5G.

+ Подобрен, поне засега, е животът на батерията. Изчезна и дрейна, който имах преди. Последните четири месеца от ден и половина батерия беше паднал на по-малко от ден, без промяна в начина на ползване. Сега с 12 изглежда по-стабилен и батерията държи осезаемо повече.

- Вкаран е още bloatware, трябваше да деактивирам още приложения и сървиси, които са непотребни и никога не бих използвал. Feedback app-a е репакетиран в друг/нов apk и трябваше да се спре наново например. Друго е програмата им за лоялност с крипто наклонности - Red Cable Club (прикачената картинка). Дразнещо известие за логин във въпросния клуб свети на върха на менюто с настройките, без никакъв виден и нормален начин за премахване. По принцип го нямаше в европейските версии, но явно вече не е така. 

- Спряха да работят notification dots, дори и на вградени приложения като Gmail. Опциите са включени във всички менюта, но точки за известия няма. Добре, че поне все още има индикатори за нотификациите на локскрина.

- Material You е вградено по отвратителен и крайно недовършен начин. Изключително ограничено от към настройване. Не променя стила на иконите, променя цветовете на темите в приложенията, но не във всички. Не може да се изключи, не подлежи на настройване, цветовете са грозни и дразнещи. Безкрайно дразнещо е за мен, защото почти навсякъде ползвам тъмни/черни теми. С обичайния тапет (пустинен пейзаж) всичко в приложенията става бледо кафяво. Отврат! Drop-down менюто не се адаптира към новите цветове. Lock-screen-а също. Явно са вградили Material You само за да кажат, че го имат, пък това че вбесяват клиентите си няма значение. 

- На 60Hz екран, телефонът прави гадни засечки/зацепвания почти навсякъде. Дори при скролене настрани на десктопа, хлъцва за кратко, колкото да е видно, че запецва. На 90Hz работи нормално. 

- Влошили са и ергономията с отключването на телефона. Вече не е възможно да се отключи бързо, докато е поставен на бюрото например. Сега е нужен най-малкото двоен тап (или повдигане), за да се събуди дисплея (става бавно) и едва след това може да се отключи с отпечатъка. Самите анимации също са осезаемо по-бавни от преди. Картинката на отпечатъка се появява/светва по-бавно, и самото отключване и преминаване до десктопа става осезаемо по-бавно. В моя случай е голям проблем, защото ми се налага да ползвам изключително често 2FA приложения през целия работен ден (поне 30 пъти на ден). 

Има още дреболии, но няма смисъл да се изброяват. Като цяло за мен е видно, че са снижили нивото на поддръжка изключително много. Очевидно претупват ъпдейтите, колкото да има, без особена мисъл дали новото нещо е нужно, или най-малкото надгражда над старото. Ще продължа да ползвам телефона засега, поради липсата на интересни и стойностни алтернативи. В краен случай, ако нивото на софтуера им се снижи още, най-вероятно ще се върна към custom rom-овете.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Някой да помага One Plus Nord 2T изтегля ъпдейта и след верификация изписва Опитайте отново ! 
Някой с идея какво се случва …
Телефона е рестартиран вече и пак същото
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)