Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus Nord - Лични впечатления и коментари
#51

С купон или без него, щом е с DHL за България със сигурност ще мине митницата тук - не си заслужава.

 
Цитирай
Аксесоари
#52

Попитах ги, че ми стана интересно. Въпреки че потвърдиха, все пак се съмнявам. Ще изчакам отзиви и по-подробно описание в обявата.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#53

Е, те всичко могат да ти отговорят, само и само да им пуснеш ордера. Нямат закачен на сайта им банер за това, така че лично аз не бих рискувал да си поръчвам от тях, но който иска може да се пробва. А и услугата на DHL без митнически такси тук при повечето търговци в момента е около $31, а не $22 както е посочено на този сайт за същата опция.

 
Цитирай
#54

На ми излиза 318€,поръчка от Испания със стандартното за алиекспрес изпращане не dhl и е безплатно.
скриншот
Цитирай
#55

От компанията заснеха процеса на сглобяване на новия смартфон Nord с участието на съоснователя и главния изпълнителен директор на компанията Carl Pei.

 
Цитирай
#56

OnePlus Nord, Pixel 4a и iPhone SE - Тест камера.

 
Цитирай
#57

https://www.youtube.com/watch?v=uM0ajoJ6pdE
И този обзорчик говори за отвратителния звук от говорителя на телефона ...
Цитирай
#58

Ще го продават А1 и Технополис. И за първи път модел на OnePlus ще включва българско меню.
Цитирай
#59

Остава да пуснат БГ меню и за останалите модели и ще е супер?
Цитирай
#60

Аз не виждам логика щом пуснат за един да него предложат и за другите, но нямам представа какво ще направят. Преди време купих един OP3 за брат ми и останах силно изненадан, че няма БГ.
Цитирай
#61

И аз това щях да пусна сега, че ще се продава от Mtel и Техното, но с това меню на български и ако ги продават и флагманите от операторите, ще почвам все по-често да се замислям за OnePlus.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#62

Получих го днес сутринта, но не съм се занимавал много. Първите впечатления са добри, нищо особено или неочаквано след видяното в ревютата. 

AC2003 8/128 Gray Onyx.

Добра сглобка с добро усещане за качество. Опасявах се да не се усеща "кух" и лек, но нямам забележки в това отношение, тежи си на мястото. Пластмасата не прави никакво впечатление. Калъфчето от комплекта е ок и не е напълно безполезно. Има издадени ръбчета за предпазване на дисплея, ще свърши работа докато Spigen пуснат Rugged Armor. Инсталираният скрийн протектор е доста нискокачествен. Вече има драскотини, а този на Oneplus 3 изкара над 1 година без поражения.

Нямам забележки към дисплея, вижда се достатъчно добре на пряка слънчева светлина и автоматична яркост. За моите очи цветовете изглеждат добре, без излишно насищане на едни или други тонове. Свикнал съм на sRGB Screen Calibration, всичко ми изглежда нормално. 

В моите ръце и пред моите очи тези 90Hz са абсолютно безсмислени. Сравнявах до 3-ката с последна версия Lineage OS и Ipad Pro 10.5 (IpadOS 13.6). Суайпвах, скролвах и т.н., не виждам никаква разлика. В приложения като Youtube и Google Photos Ipad-ът като че ли скролваше малко по-плавно. Нямам други устройства с високо опресняване и не мога да направя директно сравнение. 

Говорителят очаквано е зле. Силен звук и дотам. Общо взето отговаря на отрицателните отзиви. В моя случай няма значение, тъй като ми трябва за аларми и звънене, мултимедия попивам предимно на Ipad-а и десктопа. Липсата на 3.5мм жак обаче е голям минус за мен. 

Софтуерно работи плавно и бързо, както се очаква. Не играя, така че не мога да кажа колко производителен е. Лошо впечатление направи, че идва с инсталирани Facebook, Messenger, Instagram, Netflix, Google One, Youtube, Youtube Music, News и Podcasts. Могат да се деинсталират, но защо са в телефона изобщо? 

За камерите и батерията отзиви по-късно.

Общо взето добро устройство, за момента не намирам нищо, което да ме откаже или да ми липсва. В почти всяко едно отношение ми е предостатъчен за всекидневна употреба. След анонса на Pixel 4A обаче не съм сигурен дали бих го купил на 800лв. Закупен е с намаление за 720лв. и на тази цена нямам съжаления.
[-] 2 потребители изказват благодарност на totto за това мнение:
  • Be6i4, iwan33
Цитирай
#63

Това за инсталираните приложения, го четох и аз някъде, че хората се чудят за какво е така, но най-вероятно за пари.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#64

Монетизация със сигурност. Facebook и Netflix си имат и системни сървиси, които не се деинсталират за съжаление. Дотук с аргумента за чист Aндроид. Странно как в нито едно ревю не се спомена и дума за bloatware, особено за приложенията и сървисите на Facebook.


Прикачени файлове
.jpg screenapps.jpg Размер: 57.83 KB  Сваляния: 315
Цитирай
#65

Защото отдавна трябва да сте разбрали, че oneplus си плащат за ревютата под една или друга форма Big Grin
Цитирай
#66

(2020-08-10, 23:20:46)gstavrev написа:  Защото отдавна трябва да сте разбрали, че oneplus си плащат за ревютата под една или друга форма Big Grin
Те защото от самсунг не си плащат. Май само шаомито не си плащат под моите наблюдения... или плащат най-малко.

Galaxy S2 > Xperia M4 aqua > Xiaomi Mi5 > Galaxy S9
Цитирай
#67

(2020-08-10, 22:20:12)totto написа:  Монетизация със сигурност. Facebook и Netflix си имат и системни сървиси, които не се деинсталират за съжаление. Дотук с аргумента за чист Aндроид. Странно как в нито едно ревю не се спомена и дума за bloatware, особено за приложенията и сървисите на Facebook.

Тия трябва да могат да се забранят. Въпроса е колко от тия с които е натъпкан ще може да се спрат без руут. Но предполагам че ще има и достатъчно къстъм ромове в които ще бъде изчистен боклука.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#68

Да, деактивират се посредством adb shell, не е нужен руут. Доколкото знам Oneplus не ограничават достъпа и не изменят adb функционалности. Линк.

За момента няма изненади откъм батерията. 27 часа stand-by от пълен заряд, 2:30ч. екран, ~2ч. разговори, 67% оставащ заряд. Предимно говоря и използвам браузъра, отговаря на очакванията ми. Няма дрейн, от който се опасявах. 

Налице е лилавият оттенък на дисплея. Забелязва се много слабо с просто око и само при специфични условия, сив фон и много ниска яркост. При нормална употреба, дори нощно време на 0% яркост, ефектът не е наличен. 

[Изображение: UrY6wQX.jpg]
Лошо впечатление направи, че продължават с неприятната практика да крият analytics процесите си. В Settings app-a са вградени гугълски тракери, няма възможност за спиране и не се знае какво събират. 

[Изображение: awT9Irol.jpg]
Цитирай
#69

Дали в БГ ще се придават слушалките buds?
Цитирай
#70

(2020-08-12, 22:32:38)kate_shemeta написа:  Дали в БГ ще се придават слушалките buds?
А какво ти пречи да си ги купиш от сайта на OnePlus, всичко пристига за два-три дена на адрес.

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#71

Ревю от nixanbal.com:

Цитирай
#72

Elzin - доставката

  1. В емаг имат 13% намаление на всичко, но тела не е в налипност  Big Grin
Цитирай
#73

Кое е приложението използвано за намиране на тракерите?

Galaxy S2 > Xperia M4 aqua > Xiaomi Mi5 > Galaxy S9
Цитирай
#74

Това от скрийншота е ClassyShark3xodus

С Exodus Privacy (в F-Droid) се виждат тракери и потенциално нежелани permission-и на инсталираните приложения.
Цитирай
#75

OnePlus Nord - Фототест

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)