Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus Nord - Лични впечатления и коментари

От 2 дена съм с Nord,това с Дисплейа,където лилавее го виждам едвам едвам като е на Dark Theam ,и ако не бях прочел нямаше да знам.Та въпроса ми е Софт или Хардуерен е проблемът.
Цитирай
Аксесоари

Те го оправят с ъпдейт, софтуерен е.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Мерси,колега за сега съм дал на White и е доста приятно.
Цитирай

Много благодаря колега Be6i4. И аз се бях насочил кам този вариант. Поздрави.
Цитирай

Може би е хардуерен.
Чрез последния ъпдейт, казват че се пооправял, но мисля че са барнали малко из настройките на осветеност и т. н. за да го скрият максимално.

При мен не го забелязвам... или съм си просто недоскив

Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Колеги,със Норда ,забелязвам бъг като звънни телефона и има секунда забавяне и после тръгва мелодията .Писах на спорта отговориха ми даже дадох логове към проблема .Други с такъв проблем
Цитирай

А да не е от самата мелодия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Не на всички прави така ,дори и на вградените.Инче соунда от говорителя си е наред нз какво не му харесват
Цитирай

10.5.7 ъпдейтът не оправи лилавото на дисплея, при мен поне. Странното е, че предимно индийски потребители отбелязват подобрение или напълно отстраняване на проблема. Или има някакво диференциране на ъпдейтите, или няма спасение за моята бройка. Никак не ми се занимава с гаранционно обслужване, но май ще се наложи. 

Друго интересно наблюдение. Сравних 90-те Hz с Oneplus 7 Pro и усетих разлика между двата дисплея. На 7-цата ефектът от високата честота се усеща по-отчетливо и ми се струва по-гладко. Оставам на мнението, че е предимно екстра, отколкото необходимост.

През последните седмици ползвах GPS по-често и съм доволен. В планините OsmAnd работи бързо и точно, същото важи и за Gmaps в града. 

Вече е облечен в Spigen Rugged Armor. Доста удобно и качествено калъфче с издадени ръбове над дисплея и камерата. Кейсът от комплекта нямаше предпазване за камерата и сега има леки белези по лайстната/рамката около стъклото. Приятно нововъведение са "грайферите" на двете страни, придават удобство на захвата.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2020-09-30, 12:44:22)totto написа:  През последните седмици ползвах GPS по-често и съм доволен. В планините OsmAnd работи бързо и точно, същото важи и за Gmaps в града. 

Вече е облечен в Spigen Rugged Armor. Доста удобно и качествено калъфче с издадени ръбове над дисплея и камерата. Кейсът от комплекта нямаше предпазване за камерата и сега има леки белези по лайстната/рамката около стъклото. Приятно нововъведение са "грайферите" на двете страни, придават удобство на захвата.

Като каза GPS - почти 2г ползвам Android Auto с предишния си телефон - Huawei Mate 20. Кабелчето е вързано към колата и USB-то на колата и си ползвам Google maps на дисплея на колата. телефона не свети. Никакви грижи. С OP Nord обаче последните 2 пътувания - и 2те над 3ч - телефона изписа че е прекалено загрял и трябва да го охладя. И на пипане беше много топъл. Само от ползване на Android Auto. Видя ми се странно. Дано е само софтуерен бъг.

Иначе и аз ползвам Spiegen Rugged. За пореден път - най-добрия case. може да не е най-красивия но е най-доброто до което съм се докосвал.
Цитирай

Това със лилавият отенък ,при мене е минимално ,но не ползвам Дарик моде .Софтуерен е проблема и трябва да се отстрани
Цитирай

(2020-09-30, 12:52:18)apatrahil написа:  Като каза GPS - почти 2г ползвам Android Auto с предишния си телефон - Huawei Mate 20. Кабелчето е вързано към колата и USB-то на колата и си ползвам Google maps на дисплея на колата. телефона не свети. Никакви грижи. С OP Nord обаче последните 2 пътувания - и 2те над 3ч - телефона изписа че е прекалено загрял и трябва да го охладя. И на пипане беше много топъл. Само от ползване на Android Auto. Видя ми се странно. Дано е само софтуерен бъг.

Иначе и аз ползвам Spiegen Rugged. За пореден път - най-добрия case. може да не е най-красивия но е най-доброто до което съм се докосвал.

Нямам възможността да ползвам Андроид Ауто. При нормално ползване, нямам проблеми с прегряване. Иначе проблемът е в АА, има доста оплаквания от загряване.
Цитирай

Hey everyone,

We are starting to push the incremental roll-out of OxygenOS 10.5.8 [India & Global] for OnePlus Nord now and 10.5.8 [EU] will soon follow.

IN: 10.5.8.AC01DA
EU: 10.5.8.AC01BA
Global: 10.5.8.AC01AA​

Changelog

System
Newly added "Hide silent notifications in status bar" feature to filter unimportant notifications, making the app notification management easier( Route: Settings>Apps & Notifications> Notifications> Advanced> Hide silent notifications in the status bar )
Optimized the expanded screenshot user experience for some scenes
Fixed known issues and improved system stability
Updated Android security patch to 2020.09

Camera
Optimized image stabilization performance

Display
Improved general display calibration

Network
Optimize the network stability


Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

(2020-10-02, 19:00:10)bummer2000 написа:  Hey everyone,

We are starting to push the incremental roll-out of OxygenOS 10.5.8 [India & Global] for OnePlus Nord now and 10.5.8 [EU] will soon follow.

IN: 10.5.8.AC01DA
EU: 10.5.8.AC01BA
Global: 10.5.8.AC01AA​

Changelog

System
Newly added "Hide silent notifications in status bar" feature to filter unimportant notifications, making the app notification management easier( Route: Settings>Apps & Notifications> Notifications> Advanced> Hide silent notifications in the status bar )
Optimized the expanded screenshot user experience for some scenes
Fixed known issues and improved system stability
Updated Android security patch to 2020.09

Camera
Optimized image stabilization performance

Display
Improved general display calibration

Network
Optimize the network stability


Sent from Moon
Мдаааа даже и профил има вече на Виваком, но е доста странен и нямам идея дали ще вървят voice услугите на оператора.

Sent from my Ericsson R320s via WAP browser.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Колеги,някой позва ли смарт устройство към телефона си.Забелязах че когато съм connect Хуавей GT2 към телефона,някой като звъни и мелодията лагва за секунда и пордължава и на часовника му трябва толкова да изпише кой звъни.Мисля че има пробле мс Bluetoth връзката.
Цитирай

Аз съм с ксиомски GTR.
Не съм обръщал внимание, но ще видя да проследя, дали при мен го прави така...

Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

(2020-10-04, 11:48:34)CursedSoN написа:  Колеги,някой позва ли смарт устройство към телефона си.Забелязах че когато съм connect Хуавей GT2 към телефона,някой като звъни и мелодията лагва за секунда и пордължава и на часовника му трябва толкова да изпише кой звъни.Мисля че има пробле мс Bluetoth връзката.

Ползвам Withings Steel HR смарт часовник 24/7. Нямам проблеми с блутута с него. В колата също успешно си се вързва автоматично с колата. Слушам през Xiaomi Mi Buds музика - ОК е връзката. Виж апп-а на Huawei този за часовника да не бива оптимизиран и съответно спиран от ОС.
Цитирай

Не бях се сетил за това но сега ,го направих да видим.мерви колега.

Колега.същата работа и след като дадох на приложението да не е optimise ...

https://www.gsmarena.com/oneplus_nord_lo...w-2175.php ето една статия където ,изрично се казва че тези "дефекти" по дисплейа са SOFTWARE проблеми и с времето ще бъдат изчистени.За това изисква се малко време Smile и търпение все пак това е Oneplus не Xiaomi щом се отнася до Support Smile

https://www.gsmarena.com/oneplus_nord_lo...w-2175.php ето една статия където ,изрично се казва че тези "дефекти" по дисплейа са SOFTWARE проблеми и с времето ще бъдат изчистени.За това изисква се малко време Smile и търпение все пак това е Oneplus не Xiaomi щом се отнася до Support Smile
Цитирай

Бързо го пуснаха и при нас...
[Изображение: 8f71646ee844919510b0c9682eae4583.jpg]

Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Някакви новини за бъдещ ъпдейт оправянето на лилвият отенък на екрана ?
Цитирай

(2020-10-13, 19:54:01)CursedSoN написа:  Някакви новини за бъдещ ъпдейт оправянето на лилвият отенък на екрана ?

Последните два ъпдейта не промениха нищо, спрях да се надявам на решение. Във форума им е пълно с оплаквания и изглежда подобрение няма за момента.

Възползвай се от гаранцията, ако имаш проблем с цветовете. Това си е хардуерен бъг и е малко вероятно да го оправят напълно с пачове и ъпдейти.
Цитирай

Добре ,благодаря за инфото обмислям да го давам за гаранция ,защото дори като гледам видео си личи лилавият отенък и е дразнещо.Дали имат сервиз в България.
Цитирай

Не знам кой е сервизът за България и дали има изобщо. Някой от закупилите телефона от техно-веригите или оператор може да каже, би трябвало да е записано в гаранционната карта. 

Ако си го закупил от oneplus.com, по-добре е да се свържеш с тях. Най-бързо става през чат системата им. Приготви IMEI номер и евентуално снимки на екрана, показващи лилавия цвят. През профила си в сайта им можеш да заявиш връщане, ремонт или каквото е нужно.
Цитирай

От Технополис го взех ,ще изчакам още малко дали няма да пуснат ъпдейт им го връщам за гаранционно обслужване.Иначе писах на спорта им за някой проблеми веднага се свързаха с мене просто железни.Мерси колега за инфото.
Цитирай

Снощи се заиграх, да видя дали и при мен се наблюдава оттенък.
На тъмно, с намалена яркост и фон, който ми се струва, че е тъмно сиво.... долната част е сива, а от средата нагоре ми се струва че е зеленикав оттенък?!
Да не би тъмната тема да е така?
Във Хром и в други програмки го забелязвам.

Отворих и една картинка (тапет), който е черен фон с малка картинка само в центъра. На нея си го дава плътно и хубаво черно... само в програмки го виждам това "сиво-зеленикаво"

Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)