Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P40 pro и водоустойчивост
#1

Бях на Аквапарк с децата. Снимах , да топих го и във водата. И след полвин час умря добичето. Взе да грее яко даже се уплаших да не се запали. След известно време духане и охлаждане явно батерията свърши и се кротна. В камерите имаше видими капки, слота за сим карти беше направо мокър.
Това са фактите. Сега малко пояснения.
От как съществуват, ползвам само IP 68 телефони. Сменил съм над 20 различни и всичките съм ги топил по басейни и са издържали. Едно Sony z5 беше пуснало вода, но ми уважиха гаранцията и го оправиха. Сега Хуваей Германия се опитват да се измъкнат от гаранция, но ще ги спукам от комисии ако трябва. Рекламират продукта като IP 68 , няма измъкване. Това е индустриален стандарт за безопасност във водна среда. Не е просто надпис дето да се слага на кутията и после с някви допълнения да се измъкваш от отговорност. Да видим какво ще стане.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Има си стандарти, запознай се с точния такъв на п40 про и ако ти покрива аква парка - тогава ги съди.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Аз преди като излезе Z1 compact,само веднъж се престрашиш да снимам под вода едни попови лъжички,но нямах проблем,иначе съм го миел на чешмата.Но един колега също като теб на басейн си удави z3 compect,но не беше в гаранция.Сони забраняваха да се снима под вода,защото там се използва хардуерен бутон и с времето от там влиза вода.Този сертификат IP 68 дават1.5m for 30 mins за водоустойчивост, не е гаранция че телефон няма да пропусни вода,по скоро е при инцидентно намокряне да се предпази.Дано да ти уважат гаранцията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

1.5м за 30 Мин не звучи като инцидентно намокряне..пълни измамници ..в камерата има режим под вода, а като влезеш в съветите да четеш, пише гмурнете се под вода като използвате новия Блутут калъф на хуавей ... Иначе. IP68... Глупости Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tix0mir за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Мдамм... [Изображение: 5a06655c1619d51ab6dbccd46830ed47.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

То с калъф за гмуркане може да се гмуркаш с всеки един телефон .. тоя сертификат е само за украса ip68.. да се бием с него по главата Smile)
А колегата как комуникира с хуавей Германия ? В Германия ли си ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tix0mir за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

Колегата е пуснал паралелна нишка в друга тема. Ако може модератор да го обедини за по-лесно проследяване.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#8

Тоя сертификат е по-скоро да си спокоен, че ако изпуснеш телефона в басейна, няма да му стане нищо, както и при дъжд, миене на чешмата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

(2020-07-25, 10:16:42)Bavarche написа:  Бях на Аквапарк с децата. Снимах , да топих го и във водата. И след полвин час умря добичето. Взе да грее яко даже се уплаших да не се запали. След известно време духане и охлаждане явно батерията свърши и се кротна. В камерите имаше видими капки, слота за сим карти беше направо мокър.
Това са фактите. Сега малко пояснения.
От как съществуват, ползвам само IP 68 телефони. Сменил съм над 20 различни и всичките съм ги топил по басейни и са издържали. Едно Sony z5 беше пуснало вода, но ми уважиха гаранцията и го оправиха. Сега Хуваей Германия се опитват да се измъкнат от гаранция, но ще ги спукам от комисии ако трябва. Рекламират продукта като IP 68 , няма измъкване. Това е индустриален стандарт за безопасност във водна среда. Не е просто надпис дето да се слага на кутията и после с някви допълнения да се измъкваш от отговорност. Да видим какво ще стане.
Дават гаранция за IP68 но като Apple и Samsung с ситен шрифт са написали че,, Мокрени телефони не се ремонтират''. Даже и 359 Gsm го предупреждава всеки път..
[-] 1 потребител изказва благодарност на ickata25 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

В басейните не е само вода. Слагат се и доста добавки за дезинфекция и какво ли още не. Общото между тези ху*ни е че увеличават значително електропроводимостта на водата...  Не си мислете че телефона е подводница, през микрофон, високоговорител, порт - си пуска по малко, в случая достатъчно...

LG Gpro 2 32GB    LG G5, Samsung Galaxy Note 8,  Huawei P40pro, Samsung Galaxy Tab S2 - 4G
[-] 1 потребител изказва благодарност на hotblooded за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

Аз нямам смелост да го потапям, ско, ще и IP 600 да има. Но е хубаво все пак да има някаква защита. Врднъж бях забравил телефона на терасата и влезнах да се къпя. Беше го валял дъжд 15-тина минути, но нищо не му стана.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

(2020-07-25, 13:31:14)Tix0mir написа:  То с калъф за гмуркане може да се гмуркаш с всеки един телефон .. тоя сертификат е само за украса ip68.. да се бием с него по главата Smile)
А колегата как комуникира с хуавей Германия ? В Германия ли си ?

За тези които ги е страх!!! Да Ви кажа на всички,че от Самсунг с7 edge, след това p20 pro, както и вече с p40 pro влизам, както в басейн, така и в морето без да се притеснявам и с 3-те телефона със стоковите калъфи!!! Няма абсолютно никакъв проблем да го правите и вие Smile Та като казвам влизам имам предвид, че телефона ми е в джоба примерно докато се къпя без значение дали съм в басейна или морето, като ми се наложи да правя снимки го вадя и правя, без значение дали са над или под водата!!! И 3-те модела правят уникални снимки под вода, естествено си има чалъм как да се правят, вярвам, че тези които се осмелят да влязат във водата с телефона си, ще разберат как стават нещата Smile Но определено няма да съжалявате
Цитирай
#13

Смелчага Wink
Цитирай
#14

Качи някоя снимка да видим?

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#15

(2020-07-31, 07:08:40)jivkojj написа:  Качи някоя снимка да видим?

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цяло лято снимах с p30 pro,вече е на повече от година и работи без проблеми,десетки снимки в басейните съм направил,в морето бях снимал но там 3 кофти водата (мътна,мръсна) и не излизаха хубаво снимките та не ги пазя,тази година и p40 pro ще е плувец,а и с p20 pro съм снимал подводни,без никакви защити загрозяващи телефона
[Изображение: IMG-20190707-145235.jpg]

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • alexbg67, jivkojj
Цитирай
#16

Това ми е единствената подводна снимка със Sony z1 compact IP58 dust proof and water resistant over 1.5 meter and 30 minutes
[Изображение: DSC-0009.jpg] Снимал съм без калъф.
Цитирай
#17

(2020-07-30, 22:01:27)Vasilii-Zaicev написа:  За тези които ги е страх!!! Да Ви кажа на всички,че от Самсунг с7 edge, след това p20 pro, както и вече с p40 pro влизам, както в басейн, така и в морето без да се притеснявам и с 3-те телефона със стоковите калъфи!!! Няма абсолютно никакъв проблем да го правите и вие Smile Та като казвам влизам имам предвид, че телефона ми е в джоба примерно докато се къпя без значение дали съм в басейна или морето, като ми се наложи да правя снимки го вадя и правя, без значение дали са над или под водата!!! И 3-те модела правят уникални снимки под вода, естествено си има чалъм как да се правят, вярвам, че тези които се осмелят да влязат във водата с телефона си, ще разберат как стават нещата Smile Но определено няма да съжалявате
Стокови калъфи ..какво имаш предвид ? Стоков водоустойчив ли ..или с кейс обикновен ??
Цитирай
#18

С него ли се пуска по пързалките? Скача ли с него в басейните?

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#19

ето ви морска снимка,но не си заслужава снимането защото е мътно[Изображение: IMG-20200802-140824.jpg]

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#20

И аз го изпробвах под вода 2 пъти - в морето и в един "аквариум". Единствения начин да снимаш под вода е като използваш "shutter" бутона и не е много удобно.
Също така виждам риск за самото устройство, защото при натискане на бутона е възможно да се наруши цялостта на апарата и да се промъкне вода/влага.

Чисто правно, нямаме никакво основание да търсим каквато и да било гаранция, ако следствие на снимане под вода без създадения за тази цел калъф телефона умре.

Huawei P8 Lite
Huawei P10 Lite
Huawei P20 Lite
Huawei P30
Huawei P40 Pro 
Watch GT 2 46mm
Цитирай
#21

(2020-07-31, 13:58:29)Tix0mir написа:  Стокови калъфи ..какво имаш предвид ? Стоков водоустойчив ли ..или с кейс обикновен ??

Без никакви калъфи! Чистак бърсак голичак
Цитирай
#22

Да си миеш телефона на чешмата и да направиш няколко снимки в басейн съм съгласен да няма проблеми, обаче как решихте някои хора че в морето също няма да има проблеми? Извадете си сим слота и вижте гумичката която предпазва от пропускане на вода. Достатъчно е при слагането на сим картата да се е закачил някакъв боклук там и имате водоустойчивост ама друг път. А за морето - водата е супер агресивна заради солта и стотиците съединения които съдържа, при съхнене кристализира и остават наслоявания по гумените уплътнения. Дори за Касио гшок който е 20АТМ при екстремно ползване тоест морето и гмуркане дават от Касио препоръки за смяна на уплътненията на година точно защото средата там е много агресивна. В един телефон също така има много повече места от които да проникне вода. И определено начина на използване в морето и на басейн има значение. Вълните или пускане на пързалка със сигурност не се покриват от IP 68 сертификата. Ако телефоните бяха поне 5АТМ сертифицирани добре ама 68 е само потапяне на определена дълбочина за някакво време. Никой не е гарантирал пльоскане във солена или друга вода с голяма скорост. Недейте пишете толкова небрежно за тези неща че някой човек със скъп телефон който не знае рисковете да не го натопи и после да има вайкане ама то он умре от един басейн......

Sent from my LM-G710
[-] 3 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • Boby13, DoryanY, Nikola.Kolew
Цитирай
#23

(2020-08-06, 11:08:22)degman написа:  Да си миеш телефона на чешмата и да направиш няколко снимки в басейн съм съгласен да няма проблеми, обаче как решихте някои хора че в морето също няма да има проблеми? Извадете си сим слота и вижте гумичката която предпазва от пропускане на вода. Достатъчно е при слагането на сим картата да се е закачил някакъв боклук там и имате водоустойчивост ама друг път. А за морето - водата е супер агресивна заради солта и стотиците съединения които съдържа, при съхнене кристализира и остават наслоявания по гумените уплътнения. Дори за Касио гшок който е 20АТМ при екстремно ползване тоест морето и гмуркане дават от Касио препоръки за смяна на уплътненията на година точно защото средата там е много агресивна. В един телефон също така има много повече места от които да проникне вода. И определено начина на използване в морето и на басейн има значение. Вълните или пускане на пързалка със сигурност не се покриват от IP 68 сертификата. Ако телефоните бяха поне 5АТМ сертифицирани добре ама 68 е само потапяне на определена дълбочина за някакво време. Никой не е гарантирал пльоскане във солена или друга вода с голяма скорост. Недейте пишете толкова небрежно за тези неща че някой човек със скъп телефон който не знае рисковете да не го натопи и после да има вайкане ама то он умре от един басейн......

Sent from my LM-G710
По смешно изказване не съм чел,ами аз съм само със скъпи телефони от както съществуват смартфони като съм минал през всички флагмани на сони,самсунг и хуавей до момента и нито един не се е удавил,и сега си щракам в морето и ми дреме

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#24

Известно е на всички ни, че ти си изключение Smile
Цитирай
#25

(2020-08-06, 14:22:53)Sokolchev написа:  По смешно изказване не съм чел,ами аз съм само със скъпи телефони от както съществуват смартфони като съм минал през всички флагмани на сони,самсунг и хуавей до момента и нито един не се е удавил,и сега си щракам в морето и ми дреме

Смешно е да твърдиш неща които дори великите Самсунг и хуавей не твърдят за собствените си телефони. Това че досега не си попаднал на телефон който да удавиш не е абсолютно никакъв критерии. Ако някой си намокри бижуто в морето и умре ти ли ще му купиш друг защото реално няма да му уважат гаранцията? Като пишеш нещо такова мисли малко повече. Ако можеш изобщо Wink

Sent from my LM-G710
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)