Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P40 pro и водоустойчивост
#26

Изобщо не са глупости, @degman е много прав за солената вода, желателно е винаги след като е бил в солена вода, да се измива под чешмата, важи и за Garmin часовниците, които също са за екстремно ползване, какво да говорим за смартфоните, които са много далеч от сертификатите на Casio и Garmin. Щом производителят препоръчва нещо, в този случай, повече от един производител го препоръчва, значи има защо. При рязко потапяне във вода, също може някое уплътнение да глътне вода, например при скачане.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
Аксесоари
#27

Бе то няма проблеми, ама колегата Bavarche сега има на шкафа статуетка за 1000 евро.
Цитирай
#28

Дори се препоръчва разликата в температурата между водата и устройството, да е не повече от 5°..и вода в покой ..дори и на чешмата е струя и пак трябва внимателно да се мие .Smile
Иначе за Касио ..на времето имах един водоустойчив, не скъп ..и си плувах в морето с него ..и още си е жив ..някъде по шкафовете с изтощена батерия ...железен часовник ..
Цитирай
#29

Да,да,аз явно съм супер късметлия ? естествено че си мия телефона на чешмата след солената,както и часовника,ама пък за 15г късметлия... ???

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#30

(2020-08-06, 19:37:47)Sokolchev написа:  Да,да,аз явно съм супер късметлия ? естествено че си мия телефона на чешмата след солената,както и часовника,ама пък за 15г късметлия... ???


Пускай тото  Smile 
Цитирай
#31

(2020-08-02, 13:12:30)Sokolchev написа:  ето ви морска снимка,но не си заслужава снимането защото е мътно[Изображение: IMG-20200802-140824.jpg]

В тази мътна вода няма никакъв смисъл да се снима,се едно да снимаш в гъста мъгла.
Цитирай
#32

Преди да се получи няма как да знаеш без да опиташ, и това си е решение на собственика, и не си този, който определя смисъла на нещата.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#33

Той сам казва че не си заслужава, защото е мътна водата.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#34

(2020-08-06, 19:37:47)Sokolchev написа:  Да,да,аз явно съм супер късметлия ? естествено че си мия телефона на чешмата след солената,както и часовника,ама пък за 15г късметлия... ???
Гледал съм екстремни клипчета със S7 Edge и тогавашния айфон, сертификата си го издържаха няколко пъти отгоре щото ги потапяха много дълбоко в река но в крайна сметка и двата умряха на определена дълбочина. Но както винаги има изключения като едно от тях е вече умряло и темата е за това. Така че твоето изказване е доста несериозно, без значение колко ти си късметлия в случая. Както казах и аз съм мил телефоните си със сертификат на чешмата и съм ги ползвал в проливен дъжд но никога не съм си насилвал късмета в басейн още повече в морето.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#35

(2020-08-06, 21:38:55)degman написа:  Гледал съм екстремни клипчета със S7 Edge и тогавашния айфон, сертификата си го издържаха няколко пъти отгоре щото ги потапяха много дълбоко в река но в крайна сметка и двата умряха на определена дълбочина. Но както винаги има изключения като едно от тях е вече умряло и темата е за това. Така че твоето изказване е доста несериозно, без значение колко ти си късметлия в случая. Както казах и аз съм мил телефоните си със сертификат на чешмата и съм ги ползвал в проливен дъжд но никога не съм си насилвал късмета в басейн още повече в морето.

Sent from my LM-G710

Аз не насилвам нищо,ползвам го по предназначение ,не спя във водата с телефона или да го кисна с часове под вода,снимаш и го изваждаш от горе,след това го изплакваш със сладка вода и е готов

(2020-08-06, 21:05:59)DoryanY написа:  Той сам казва че не си заслужава, защото е мътна водата.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Да в морето не си заслужава,но за пробата става

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#36

Най-голямата глупост която можете да съчините е да влезете във море. ( Солена вода ) Това води до голям проблем при повечето случаи защото самата сол разяжда спойките и медните контактни плочки и други тенолови и медни елементи в телефона! Казвам го защото съм работил във сервиз и съм видял много телефончета и т.нт потапяни за снимки във солена вода ...

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
[-] 1 потребител изказва благодарност на Niksana5 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#37

Е нали водата няма място до тези елементи от телефона ако наистина покрива стандарта. Съгласен съм, че не си струва риска с такива скъпи телефони да се влиза в солена вода за да се правят меко казано излишни снимки.
Цитирай
#38

То въпроса е да не пропусне никаква вода. Че медни пътечки вода и ток и това вече не става за нищо. Някои платки са в лак ама има конектори и абе нищо добро няма да се получи дори сладка вода да влезе.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#39

1. Никъде по света не приемат гаранционно намокрени телефони с какъвто и да е сертификат освен ако изрично производителя не е казал.
2. Сертификата не е за хлорирана вода.
3. Сертификата не е за солена вода.
4. Сертификата е единствено и само да питейна и сладка вода.
5. Сертификата не се отнася за струя или рязко потяпане във вода (Като скачане в басейн или река)
6. Сертификата не е за газирани напитки като (Coca Cola, Fanta и т.н.)
7. Сертификата не е за кафе и други течности където съдържат захар като (Coca Cola, Fanta и т.н.)
8. Сертификата е направен основно и само да си спокоен като разлееш вода или нещо друго на масата.

Ако е разлян с кафе или друга течност която съдържа захар задължително и възможно най-бързо на мивката в питейна вода.

Моя S9+ съм го потапял в река няколко пъти с разлика на температурата над 10 градуса, даже и камерите са се изпотявали от студ но не от проникване на вода.
Не се препоръчва и рязката смяна на температурата но тогава не знаех и все пак нямах проблеми.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • hotblooded, Nikola.Kolew
Цитирай
#40

Философски форум дейва...
Цитирай
#41

Казвам за да не патят хората, това което съм написал е от производителя и по форумите.

Какво да кажа? Да се хваля че съм влизал в море с телефона и да набутам другите ли? Има хора където вече го правят в тая тема.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#42

Имам приятел часовникар който работи в сервиза на TISSOT и от него знам че морската вода е съсипала доста часовници на марката,без значение за колко метра ги дават,разяжда им уплътненията.По добре не си тествайте телефоните в морето.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)