Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не стартира и зацикля на лого при пълна вътрешна памет, 7.1.2 (Nougat), MIU
#1

Драги приятели, моля за помощ, защото при консултациия с различни сервизи в София, единственото, което можаха да кажат е, че проблемът се среща често и могат само да направят Factory Reset (Wipe All Data). Това не ме устройва, защото са записани безценни моменти с детето и се надявам да ги спасим.


Телефонът е купен нов, не е рутван, Xiaomi Redmi 4X, Android 7.1.2 (Nougat), MIUI 11. Никога не е давал проблеми, не е удрян или ремонтиран. По време на почивка, вътрешната памет се напълни от снимки и видео на детето. Изписа ми, че няма място в паметта и аз затворих всички приложения и софтуерно рестартирах телефона. След това той повече не можа да стартира, като си стоеше на логото Mi и отдолу иконката Андроид, със зареждащи се точки и надпис Powered by Android. Така си стоя 20 минути и го рестартирах с бутона, след това пак зарежда безкрайно, стоя цяла нощ и пак не зареди. Зацикля на това положение.


Приятел, който работи в сервиз, с който изчетохме много форуми, смята, че можело да се изтрие системния кеш, за да се освободи малко място и така да успее да стартира. Изводът на повечето хора във форумите е, че заради запълнената памет, телефонът не може да стартира. Само че в тази версия на менюто Mi има само опция "Wipe All data", което ще изтрие всичко и няма "Wipe system Cache". Със софтуера Mi Suite, не може да се свърже и не разпознава телефона през usb кабел, въпреки че влизаме в правилния режим. На някои телефони може да извикаш Андроид меню, където има опция "Wipe System Cache", например Самсунг, има ли такава възможност и тук?


Информацията в телефона ми е много ценна и бих искал да я спася. Моята грешка да нямам сд карта си я знам и тя е, защото имам 2 сим карти и при този модел не може 2 сим, заедно с sd карта. Идеалният вариант е ако има някой специалист, който да успее да свали вътрешната памет и после да го "излъже" да стартира и зареди, за да не се губи нищо, което би се загубило при други положения.

Благодаря предварително за мнения и съм готов да заплатя, ако някой е решавал подобен казус, знае и може да реши проблема. Имам и втори, абсолютно същия телефон, ако е нужно нещо хардуерно.

Успешен и хубав ден на всички!
Цитирай
Аксесоари
#2

Мисля, че може да се изтрие кеша през Fastboot

fastboot erase cache трябва да е командата.
И все пак ако се опре до ресет - ползвайте карти памет, облаци и други начини за съхраняване на информацията следващия път, за да не се стига до подобни ситуации.
Все пак техниката е преходна, а софтуерът - непредсказуем.
Силно се надявам да успеете да го докарате до работещ вид.
Може да проверите случайно дали не е отключен буутлоудъра:

fastboot oem device-info
(но обикновено има надпис unlocked) Още при стартиране на телефона, така че вероятно е заключен.
За закачане с USB може да се опита програмата Mi flash pro, Но единствено виждам флаш на ром през рекавъри режим и изтриване на всичките данни, така за кешът и с нея няма да може да се изтрие
Цитирай
#3

Ако се опита да се стартира в сейф мод https://www.youtube.com/watch?v=EebiaaT4_ao
Цитирай
#4

Снимките и видеото не са ли и в някой облак, освен на телефона ?
Цитирай
#5

Четох в една статия за подобен проблем,трябва да пробваш да го заредиш през лаптопа,да стои така поне 5 часа.Казват че се е стартирал.
Цитирай
#6

На теория - трябва firehose (и евентуално rawprogram0.xml, и patch0.xml ) и TWRP.

В линковете би трябвало да е същия телефон. Явно има firehose и rawprogram0.xml:
https://forum.xda-developers.com/xiaomi-...k-t3788484
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry92016292

Това би трябвало да е точното TWRP:
https://dl.twrp.me/santoni/

TWRP трябва да може да декриптира, ако потребителската част има криптиране (би трябвало да има).

~~~~
Не съм работил по Xiaomi със Snapdragon. Ако при първо стартиране, след инсталиране на TWRP, форматира потребителската част (reset) - то няма смисъл.
~~~~

Инсталиране на TWRP примерно с edl.py (python3 edl.py -loader prog_emmc_firehose_8937_ddr.mbn -w recovery TWRP.img) или с QFIL (тогава трябва и rawprogram0.xml, и patch0.xml). След това през файловия мениджър на TWRP прехвърляш каквото има в телефона на карта памет или компютър.

Sent from my Ericsson T68
Цитирай
#7

няма как да няма гугъл ски акаунт... а там пи дефоулт е включена синхронизация с облака... влез в гугълския и провери дали не са там..

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай
#8

Здравейте, приятели, след 2 седмици ходене по мъките, бих искал да ви разкажа сагата и да видим дали има някой майстор, метод или идея да се излъже да стартира телефона, без да се прави ресет и да се форматира диска.
Става дума за 20GB снимки и видео и няма бекъп или облак. Затова се налага да се спаси каквото е вътре в телефона.

Опитах внимателно с "безопасните" методи, като зареждане през лаптоп - не става. Това е решение за проблем с батерията, давам тема за хората, на които може да е полезна: https://www.ifixit.com/Answers/View/2752...turning+on...
Също и не може да зареди в "Safe Mode".

Дадох го на един известен сервиз в София и след доста държане там, се оказа, че опитвали да му пускат електроимулси и да го събудят да стартира с много опити, чак ми го върнаха с паднала батерия. Телефонът зацикля на логото на Mi и върти точките на "Powered by Android" с часове, без да може да стартира. Информацията си е вътре и твърдят, че заради паролата с точките, не можели да влязат през Mi Suite и че могат само да форматират всичко, тоест да загубят информацията. Или срещу 1200 лева, да се опитат да разпоят паметта и да я източат. Това не е ли много, знаете ли за фирми, които се занимават с памет на телефони и успешно се справят с енкриптирането? Дори ми дадоха идея да търся руски хакери за софтуерно решение, явно са уважавани корифеи... Ксиаоми България казаха, че имали подобен случай и нищо не можели да направят при забиване на лого, дори информацията била енкриптирана и ако се разпои паметта, нямало да може да се чете после. Нямали специализиран сервизен софтуер и гаранционно или извънгаранционно, не могат да направят нищо повече от фабрично нулиране и презаписване на софтуера.

От идеите, изложени тук, остават методите на уважаемите "suffer" и "ahaf". С цел свеждане на риска до нула, имам абсолютно същия модел телефон, който може да ползваме като опитно зайче, за да видим дали ще се форматира и изтрие, или не.

Драги Suffer, виждал съм как флашват и зареждат цели файлове през fastboot, как може да му задам команди, като "erase cache"?
Драги afaf, ще проуча написаното от вас, знам за сантони twrp и ще ви пиша допълнително. Може да се пробва на резервния телефон "опитното зайче" и ако проработи - и на този.
Ако има още идеи или да ми препоръчате някой софтуерен гуру или сервиз, който разбира - благодаря ви. Остава паричната награда при решението на задачата. Не ми се дават 1200 лева, да разпоят и унищожат телефона и не е гарантирано, че информацията ще се изтегли и чете.
Благодаря ви!
Цитирай
#9

Навремето търсих някой за компютърен хард. И на мен ми казаха за голяма сума без гаранция и така си останах без снимки! От тогава на дискове и облаци, дисковете съм ги отписал вече, защото са малко машините с четящи устройства. Ще ми е интересно как и кой ще реши казуса ти. Не знам дали си пробвал в официалния сервиз, но аз на твое място бих пуснал по едно запитване на всички партньори и сервизи за ксаоми. Пари поне за питане няма да ти взематSmile, пък не се знае, може би някой ще свърши работа.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

(2020-08-03, 14:34:36)miandroid написа:  Здравейте, приятели, след 2 седмици ходене по мъките, бих искал да ви разкажа сагата и да видим дали има някой майстор, метод или идея да се излъже да стартира телефона, без да се прави ресет и да се форматира диска.
Става дума за 20GB снимки и видео и няма бекъп или облак. Затова се налага да се спаси каквото е вътре в телефона.

Опитах внимателно с "безопасните" методи, като зареждане през лаптоп - не става. Това е решение за проблем с батерията, давам тема за хората, на които може да е полезна: https://www.ifixit.com/Answers/View/2752...turning+on...
Също и не може да зареди в "Safe Mode".

Дадох го на един известен сервиз в София и след доста държане там, се оказа, че опитвали да му пускат електроимулси и да го събудят да стартира с много опити, чак ми го върнаха с паднала батерия. Телефонът зацикля на логото на Mi и върти точките на "Powered by Android" с часове, без да може да стартира. Информацията си е вътре и твърдят, че заради паролата с точките, не можели да влязат през Mi Suite и че могат само да форматират всичко, тоест да загубят информацията. Или срещу 1200 лева, да се опитат да разпоят паметта и да я източат. Това не е ли много, знаете ли за фирми, които се занимават с памет на телефони и успешно се справят с енкриптирането? Дори ми дадоха идея да търся руски хакери за софтуерно решение, явно са уважавани корифеи... Ксиаоми България казаха, че имали подобен случай и нищо не можели да направят при забиване на лого, дори информацията била енкриптирана и ако се разпои паметта, нямало да може да се чете после. Нямали специализиран сервизен софтуер и гаранционно или извънгаранционно, не могат да направят нищо повече от фабрично нулиране и презаписване на софтуера.

От идеите, изложени тук, остават методите на уважаемите "suffer" и "ahaf". С цел свеждане на риска до нула, имам абсолютно същия модел телефон, който може да ползваме като опитно зайче, за да видим дали ще се форматира и изтрие, или не.

Драги Suffer, виждал съм как флашват и зареждат цели файлове през fastboot, как може да му задам команди, като "erase cache"?
Драги afaf, ще проуча написаното от вас, знам за сантони twrp и ще ви пиша допълнително. Може да се пробва на резервния телефон "опитното зайче" и ако проработи - и на този.
Ако има още идеи или да ми препоръчате някой софтуерен гуру или сервиз, който разбира - благодаря ви. Остава паричната награда при решението на задачата. Не ми се дават 1200 лева, да разпоят и унищожат телефона и не е гарантирано, че информацията ще се изтегли и чете.
Благодаря ви!

С тая програма се надявам да стане, преди това си инсталираш JAVA

https://forum.xda-developers.com/android...l-t3417155

Ето част от командите

- if "Fastboot" is selected the dropdown will contain lots of Fastboot commands :
fastboot devices -l
fastboot reboot-bootloader
fastboot erase system
fastboot erase data
fastboot erase cache
fastboot flash
fastboot flash recovery
fastboot flash boot
fastboot flash system
fastboot flash data
fastboot flash cache
fastboot flash userdata
fastboot flash bootloader
fastboot flash radio
fastboot help


Успех.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)