Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Band 5 - първи впечатления
#1

Поиграх малко с гривната. Общо взето нищо кой знае какво ново. Прекалено малко екранче със ситнежи. Крачките ги мери в повече, отколкото реално са. Пулсът горе-долу е верен, въпреки наличието на голям лаг при меренето му. Батерията доста бързо пада по време на тестовете.

С две думи - гривна детска радост . Отива за продажба.

Трябва да похваля Бг пощи. Доставиха пратката до врата. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Моята пристигна също. Качвам 3 аматьорски клипа с коментар и разцъкване в реално време.
Цитирай
#3

Ето обещаните видео материали:



[-] 8 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, bl0odline, bo6o, dgrozev1, dp4u4umi6ev, JOKVN, marincho, milstan
Цитирай
#4

Доволен съм засега, много по-добър дисплей. Не успях само да накарам да ми изписва името на който ми звъни на кирилица, както е в телефона, за момента го транслитерира на латиница. Идея някой?
Цитирай
#5

След аматьорското включване вчера(по време на работа), породило създаването на 3 броя видеоматериал, въпреки че замисълът беше само за 1, дойде моментът, в който да кажа какво мисля 24 часа по-късно.
1. Реално сложих гривната преди не повече от 12 часа, защото ми трябваше часовника и реших да довърша вчерашния ден с него
2. Неудобството от използването на 2 приложения допълнително влоши нещата и ми трябваше време да реша как да изиграя ситуацията така, че все пак да ми е удобно ползването на гривната и телефона.
3. При свързването с Ми фит, за да работи всичко както трябва трябваше да деактивирам Stratos-a и сега Amazfit приложението седи неизползваемо, но поне взима данните от Mi account-a и може да се види всичко, което и в Ми фит, освен ми банд 5, който излиза като Unknown устройство и не може да се види нищо за него, понеже е в статус Connecting.

Така че орязах правата за Autostart, notifications и сега съм с Ми фит.
Първото, което ми прави впечатление, че Блутуут иконата е постоянно в режим като със закачено устройство от типа на слушалките.
С две стрелкички в ляво и в дясно, което явно показва постоянна свързаност.
Причината още не ми е известна. Стига да не влияе много върху батерията на телефона.
Самата гривна пристигна на 17% заряд, а сега е на 11 с при постоянно включен пулс, така че се надявам до довечера да я бутна още малко и да я заредя..
Разцъках всичките настройки.
В самата гривна дори когато не е свързана си има меню с настройки за рестарт, ресет, инфо за фърмуер, мак адрес и т.н
А тези настройки са по-разширени при свързано с ми фит устройство, когато се влезе в меню "More" и има следното:
DND, Alarm, Camera, Music, Stopwatch, Timer, Find device, Silent, AliPay, World Clock, Меню за смяна на циферблатите и гореспоменантите Настройки (Settings), в които пък в дадения момент има:
Brightness: 5 Степени, като няма 0, минимумът е 1, аз я държа на 3
Lockscreen: ако е това, което си мисля (като на Банд 3) просто заключва екрана за паразитни движения, и за да се ползват менютата на гривната трябва да се задържи или потвърди нещо
Auto screen off: колко време да държи светнат преди да се изключи и да се върне на главния екран. Опциите са Default, 6, 7, 8, 9, 10 секунди
Reboot - Има готинка анимация Smile
Factory reset
Regulatory: CMIIT ID 2020D P2356
About: Firmware 1.0.1.16 + bluetooth mac address

Tака че менюто More Заменя голяма част от Widget-Ите и менютата, които имат възможността да бъдат персонализиране и ако помислите малко може да направите така, че да не се повтарят по 2 или 3 пъти, а да си оставите само най-важните за бърз достъп в посока нагоре/надолу, или наляво/надясно.

Това, което реално още ме кара да клоня към часовника е, че по-голямата част от Workout упражненията изисква употребата на GPS-a на телефона, така че не може както със Stratos-a да излезеш да караш колело само с часовника и да си имаш GPS, реална скорост, че и музика да си слушаш.
Хич не ми се иска да правя сравнения, ама като имам двете устройства при себе си няма как. Може за някой да е полезно.

Опцията с дълбокото дишане дава възможност за настройка от 1 до 5 минути, като целта освен да се успокои човек и да си почине малко е и да се намали ускорен пулс. Колко е полезна и вярна информацията - преценете за себе си.
Аз подишах малко, за да видя какво се случва.
Това със стреса е забавно. Интересно ако съм наистина под стрес дали ще се сетя да видя нивата.
Нотификациите си ми излизат на кирилица, вижда се голяма част от текста, което е приятно за окото.

При входящо обаждане си ми излиза на кирилица името на повикващия, за информация - с Xiaomi.eu ром съм, а гривната е китайската версия.

Склонен съм да направя всякакви тестове, които ви интересуват.
Установих, че просто няма как да работят и гривната, и часовника едновременно, защото ще се объркат статистиките при различни данни от двете устройства, но поне опцията с деактивиране на едното устройство е по-задоволителна, но ако човек решава често да ги сменя или трябва да остави двата арр-а да работят едновременно, което да му хаби батерия и може да бърка нотификациите, или да се занимава с ограничаване на права, което пък отнема време и не е приятно, особено ако човек бърза.
Каишката е приятна на допир, цялостно гривната е много лека и не се усеща при сън, батерията определено ще кара доста повече от това, на което съм свикнал.
Докато пишех това и тествах менюто, светване/изгасване на екрана, вибрации от звъненето успях да бутна батерията до 10%.
Ще я сложа май да си получи нужния ток и след това ще следя как се държи при нормална употреба няколко дни.
Но реално трябва да е в работно време, за да се види дали има паразитни отчитания и т.н.

Благодаря за вниманието. На линия съм за въпроси

P.S. "тая" е една продавачка от ОЛХ, която още не ми е писала Big Grin
P.S (2) на 9% сложих гривната да се зарежда в 12:26. Анимацийката е приятна. Зарядното прилепна много добре и я зарязах в другата стая да си се насмуче с нужната енергия.
P.S (3) за по-малко от час и половина се зареди до 100%


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 5 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • alexbg67, emil11, GodPetar, milstan, vesyo
Цитирай
#6

Tест ден 2:

24 часа след пълното зареждане вече е с 10% по-малко батерията.
С постоянно включен пулс (на 30 минути) + по-добро измерване на съня
Другото, което ми направи впечатление е, че като се наложи да изляза навън (нямаше слънце и пряка слънчева светлина)  Brightness-a на 3 ми се видя слаб и го повиших на 4, така че вероятно ще има дни в които и на 5 ще е добре да се увеличава за да е ок от пръв поглед информацията, която искаме да видим. Вероятно зависи и от циферблата.

Второто нещо, което тествах е така наречената "дрямка" понеже днес се оказа дълъг ден и оклюмах около 5 следобед за около час.
Като се събудих гривната беше минала в DND режим, защото е разбрала, че спя, а приложението беше отчело NAP:
   

Другото, което тествах  (и заради което се наложи да се изкъпя - добре че е неделя Big Grin ) Беше дали от пръските на душа се влиза в произволни менюта  се натискат разни неща - ДА. За съжаление се случва и се радвам, че по принцип не влизам с носимата електроника в банята. Все пак ръката иска и малко почивка понякога.
Мисля си, че ако се отиде в behaviour tagging и няколко подредни душа подред се запишат движенията може и да спре да светва екрана по време на баня, но от друга страна водата няма общо със сензорите за движение, а нещата отиват по-скоро до покритието на стъклото, което е чувствително и на други фактори освен пръсти.

Разбира се няма как да пропуснем сравнение с Amazfit Stratos. Kaто получавам известия на гривната, съдържащи emoji-та те са изобразени с питанка в квадратче, което е доста тъпо.
Вероятно може с някакъв шрифт или нещо друго да се оправи тази простотия, ама мисля, че пристъства в стоков вид и на Amazfit bip и по-старите mi band модели.
На Стратос си излизат тези картинки без проблеми.
Говорим за Emoji-ta, а не за стикери, gif-чета и т.н
Така че Mi band 5 си остава много добър като дисплей (не в сравнение със стратоса), лек и удобен за измерване на качеството на съня.
Измерването нивата на стрес, упражненията за дишането, отдалеченото снимане с камерата, управлението на музиката са добре направени и въпреки че може да не са нужни на всеки са неща, които си струва да се споменат и тестват. Не знаете кога ще се наложи да впечатлите някой Smile
Вече е вечер и от зареждането на гривната са минали 30 часа. Зарядът е 86%. С това темпо вероятно ще я бутна за по-малко от 10 дни. Не знам дали съм оставил нещо включено, което да хаби повече, но и не ме интересува в дадения момент.

Готов съм да тествам всичко и да отговоря на въпросите Ви.
Успешна седмица!
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • alexbg67, emil11
Цитирай
#7

То това за спането през деня по-скоро ми се струва, че от Mi fit идва. Аз навремето ползвах 2 ката с алтернативна програма и съвсем точно опррделяше кога спя през деня, докато оригиналната програма не можеше. Отделно от това 2те програми показаха съвсем различни данни за спане, та отказах се да ползвам гривните за нещо. Мери стъпките добре, ама това го прави и телефона. Единство като будилник, да не събуждам около мен останалите.
Аз още чакам да изкарат читав модел да мери кръвно и ЕКГ, ама явно ще ще почакам още.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#8

Далеч съм от мисълта, че показва вярно.
Идеята е да се води по-здравословен живот.
Да се движим повече. Да спим минимум 7-8 часа.
Ако пулсът е горе-долу верен трябва да внимаваме при тренировка да го държим в Аеробен режим максимално
Просто като имаш цели, цифрички, статистики и т.н се събужда състезателния дух. Можете все пак да си следите постижениеята с приятели пак в приложението (сън, крачки, килограми) и така като го превърнеш в игра ти е по-интересно да го правиш.
В руския форум 4pda имаше мнение на едно момиче, което беше написало един дълъг пост как ми банд 2 променил живота ѝ. Беше интересно четиво и дотогава не се бях замислял за нещата по този начин, но да не се отклоняваме от темата.
Aко го намеря ще оставя линк в този пост
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#9

И от мене малко впечатления - вчера основно с кола обикалях и не съм минал пеша повече от 2км - по гривна почти 8 Smile
Гривната съм я настроил да светва само от бутона, обаче цяла нощ свети като се докосне някъде - може би трябва с вдигната ръка да спя Smile
Стреса го мери и отчита много странно и когато си иска и не разбирам защо в колата, телефона предпочита да се върже към нейния блутуут и изхвърля гривната.
И поне на мен не ми е удобна, ама часовник не съм слагал от 30 години...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#10

(2020-07-27, 06:49:41)bo6o написа:  Гривната съм я настроил да светва само от бутона, обаче цяла нощ свети като се докосне някъде - може би трябва с вдигната ръка да спя Smile

Отчитането на сън също е едно към гьотере.  Показа дълбок съм само 32 минути. Lol Другата година ще има фикс. Толкова от чарколяци за 5$

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#11

Както казах, съня го определя софтуера на телефона, а не идва от гривната. Гривната доставя само данните от акселерометъра.
Най оптималният вариант за сън е да закачиш гривната за Sleep as android. Там вече има читави алгоритми плюс много статистики, отделно ползва микрофона да ти следи дишането за апнея, а дъщо може да вибрира гривната ако захъркаш.
Аз бях го направил като го сложа телефона на безжичното зарядно, Tasker да пали програмата и си ставаше заедно с гривната като много добър монитор за сън.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#12

Toва с микрофона е малко нож с две остриета. А ако държиш да го имаш може да ползваш Mi Health, която също поддържа тази функционалност. Зависи на кой developer имаш повече доверие, защото при всички случаи не знаеш къде отиват данните и дали само те слушат как и дали спиш Smile
А това със съня мога да кажа, че не винаги е от софтуера. Например часовника ми може да не се връзва изобщо към телефона и пак да си видиш данни за съня на него.
Цитирай
#13

Впечатления от пряка слънчева светлина:


И последно: разликата в крачките след цял ден ползване
   

Само да уточня, че в следобедните часове превключих на стратос и може от там да идва по-голямата разлика.
До преди 16:00 даваше около 100 крачки отклонение.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • roni952, ronnie72
Цитирай
#14

За кой часовник говориш, банд 5 ли? Щото аз именно за гривните говоря, че те не правят оценка на съня.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#15

Аз до колкото знам, гривните абсолютно нищо не правят, освен да четат сензорите и да предават данните на програма(която и да е), която по някакви алгоритми да прави анализ на данните и това е логично, щото тея въшки нямат възможности за анализ и изчисления, ИИ, връзка с нета и т.н. Съня при мене мога да твърдя, че е що годе верен анализа - спя кофти и китайците го знаят вече Wink
Цитирай
#16

(2020-07-27, 18:01:41)jivkojj написа:  За кой часовник говориш, банд 5 ли? Щото аз именно за гривните говоря, че те не правят оценка на съня.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

За Amazfit Stratos, ама той е с Android OS и е нормално да може да работи по-самостоятелно
Цитирай
#17

Здравейте, колега @suffer мисля че за да свържите приложението и гривната, трябва да задържите пръст върху екрана на гривната (предполагам с цел потвърждение), аз същщо като вас си поиграх известно време докато стигна до това заключение.
Имам въпрос свързан с паметта на тази гривна, в интернет намерих че паметта и е 16мб. Колко време може да запазва информацията в себе си, докато реша да я свържа с дивайса?
[-] 1 потребител изказва благодарност на bukvach0 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#18

Благодаря за информацията. Гривната не я ползвам още от миналия вторник. Не знам за колко време пази информацията.
А за свързването не съм имал проблеми. Имах проблеми при свързване с Amazfit watch app-a, Който работи с 4ката, но още няма поддръжка на 5цата. Нещата не опираха до умения в случая.
Цитирай
#19

Здравейте,

Първите ми впечатления изобщо не са "ОК", голяма греда с нотификациите, Mi Fit нещо не подържа съобщения за Viber, сложих  Notify for Mi band, но тегава работа през 2 приложения. 
Имате ли някакво решение за този проблем?
Цитирай
#20

Ми фит поддържа известия за Вайбър, но във Вайбър трябва да настроиш да не ти светва екрана, или да не излиза pop-up.
за справка пост 5 имам даже снимка от работещо вайбър известие
https://forum.androidbg.com/attachment.php?aid=30219
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, Luscious, ronnie72
Цитирай
#21

Колега аз също ползвам 2 програми-Mi Fit и Master for mi band.Проблем с нотификаций не съм имал.В момента съм с Mi band 5 преди това бях с Mi band 4.
Цитирай
#22

Аз ползвам Notify for Mi band Pro самостоятелно . За целта първо трябва да се инсталира Mi Fit модифицирана версия , която запазва един код в папка на телефона след запознаването с гривната и който код се ползва после от Notify for Mi band за да се свържи и продължи да работи с гривната без наличието на Mi Fit .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#23

(2021-03-08, 10:30:52)trabucco написа:  Колега аз също ползвам 2 програми-Mi Fit и Master for mi band.Проблем с нотификаций не съм имал.В момента съм с Mi band 5 преди това бях с Mi band 4.

И аз ползвам -Mi Fit и от време на време ми изчезват нотификациите и алармите. Разкачам гривната, закачам и всичко тръгва . Но е досадно ...
Цитирай
#24

Нотификациите могат да изчезнат ако ми фит не е с права за автостарт и да не го убива системата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Crazy_hatteR
Цитирай
#25

Най вероятно става въпрос за дефектна бройка.Другия вариант е да е включен режим за следене на пулс или нещо друго.Нормално кара около 10 дни.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)