Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xaiomi Note 10 Lite - много слаб звук в слушалката
#1

Купих си нов Xaiomi Note 10 Lite, всичко си му е наред, но при разговор се оказа, че е много слаб и неясен звука в слушалката. Четох доста и пробвах много без успех, като правих региона на Бразилия вместо на България, активирах VoLTE, слагах еквилайзер и саунд бууст, и нищо не се получи. Да правя опити да го сменя при продавача или всички такива телефони имат този проблем? 
Ако можете да ми помогнете да усиля звука в слушалката ще съм много благодарен. 
Останалия звук е хубав (музика от ю тюб, мр3).
Дайте съвет. какво да правя?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не ми изглежда нормално. Смени го най-добре.

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Искам да му влезна в инженерното меню, имало някакъв код но пробвах с един и не стана.
Та от там се усилвал звука в слушалката. Сега, когато е на Бразилия като регион е малко по-силно. И все пак това е най тихият телефон на слушалка който съм имал.
За смяната, ще видя дали ще ми го сменят, май на много телефони от тази марка са тихи високоговорителите при разговор.
Цитирай
#4

Не се занимавай според мен ,като си има гаранция или може да се върне ,действай!
Оригинално ли беше запечатан телефона ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#5

На тази китайска марка звукът от слушалката излиза нормален, когато ухото не е точно в средата където е говорителя. Пада се малко вляво. Иначе го притискате с ухото и не се чува добре. Пробвайте. Ако не смяна и задължително тест.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#6

Мисля си че беше запечатан плътно с тънко найлонче, вътре лепенката на екрана също ме се видя точно както трябва.... Да, видях на решетката на високоговорителчето видях че наистина леко в ляво е отворчето. Въпреки че решетката е поставена на средата.

Сега като направя сравнение при разговори с телефони откривам че от 1 - 2 само се чува най-заглъхнало. От други се чува добре. Това пък ме навежда на мисълта че може да е от апаратите на тези хора с които не е добър звука при мен. Жалкото е че са ми най-честите за разговори. Но, наистина има и други с които добре ги чувам.
Как мислите?
Цитирай
#7

Сигурно няма значение, но все пак да попитам, с която версия на MIUI e телефона. Трябва да бъде нещо като MIUI 11.1.XX.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#8

Версията на MIUI е 11.0.10
Цитирай
#9

Update до MIUI 11.1.2 , ако е note 10 lite .

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#10

Mi Note 10 Lite е телефонът. Като опитам да ъпдейтна версията на MIUI, ми казва, че няма нова версия. Има ли начин да я изтегля отнякъде?
Цитирай
#11

Би трябвало да си го намери и да изтегли.

От тук се тегли zip файла, за правилния телефон:

https://c.mi.com/oc/miuidownload/index

Настройки> За телефона> Актуализация на системата и кликнете върху логото на MIUI 7-8 пъти, за да получите достъп до опциите за възстановяване. Оставайки на същия екран, кликнете върху менюто с три точки в горния десен ъгъл и отидете на Изберете пакет за актуализиране. Сега, отворете вашия ROM, изберете. zip файл и натиснете OK, когато бъдете подканени.


MIUI-V11.0.11.0.QFNEUXM явно е актуална версия.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#12

Да, сега проверих и тази версия 11.1.2 е само за Pro модела. Lite моделът е с MIUI-V11.0.11.0.QFNEUXM, която е в случая при мен. Благодаря все пак за информацията.
Цитирай
#13

(2020-07-30, 21:24:27)abracadabraabrac написа:  Да, сега проверих и тази версия 11.1.2 е само за Pro модела. Lite моделът е с MIUI-V11.0.11.0.QFNEUXM, която е в случая при мен. Благодаря все пак за информацията.
Поне опитахме. При мен звукът е силен и съм намалил до последно. Телефоните са същите, нямам идея.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#14

Явно е дефектен модела ти, защото аз съм със същия и прекрасно се чува, дори по-добре от айфона ми, който е стерео. Сменяй бройката.
Цитирай
#15

(2020-07-28, 00:23:15)abracadabraabrac написа:  Купих си нов Xaiomi Note 10 Lite, всичко си му е наред, но при разговор се оказа, че е много слаб и неясен звука в слушалката. Четох доста и пробвах много без успех, като правих региона на Бразилия вместо на България, активирах VoLTE, слагах еквилайзер и саунд бууст, и нищо не се получи. Да правя опити да го сменя при продавача или всички такива телефони имат този проблем? 
Ако можете да ми помогнете да усиля звука в слушалката ще съм много благодарен. 
Останалия звук е хубав (музика от ю тюб, мр3).
Дайте съвет. какво да правя?
Инсталирайте приложението activity launcher, минете на регион България и потърсете настройки, speaker clean и направете т.н. продухване на говорителите. Дано помогне, но при мен след година и нещо вярна служба, редми ноте 7 не иска да си усили звука при разговор и може би е за смяна на говорител...

Не, оказа се че съм намалила звука от бутоните и сега всичко е наред.
Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Lenovo A3000 harga
Lenovo A536
Lenovo Р70
Xiaomi Redmi Note 4 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)