Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Note 9 Pro или Mi note 10 lite?
#1

Здрaвейте, 
Колебая се между 9pro и mi note 10 lite.
Може ли съвет?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не са много разликите:
Redmi note 9 pro e По-голям и по-тежък, но за сметка на това е с малко по-слаб процесор и по-малка батерия.
За мен е плюс страничния скенер за отпечатъци, а е минус, че е Редми Smile
Освен това е IPS дисплей, а Mi note 10 lite e АМОЛЕД
Цитирай
#3

Mi им се води по-висок клас от redmi, бих взел Mi 10 lite, заради дисплея и процесора. ( разликите са малки, но са факт. )

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#4

(2020-07-29, 10:31:04)Nikola.Kolew написа:  Mi им се води по-висок клас от redmi, бих взел Mi 10 lite, заради дисплея и процесора. ( разликите са малки, но са факт. )

Четох че 10 lite имал някакъв сензорен проблем . А бях на прага на покупка... И вече се обърках Smile
Цитирай
#5

Сензорът за близост е много субективно понятие.
Хората са свикнали стария телефон с големите рамки да хваща отвсякъде, а сега сензорът е някъде скрит и е много по-малък и съответно работи както трябва за размера и местоположението си, но не и както се очаква ако си свикнал на друго.
Така че този проблем може да се окаже "проблем".
Трябва да се прочете по-внимателно по въпроса и да се види дали глобално се говори за дефект или просто някой не може да се оправи с новия си телефон.
Извинявам се предварително ако някой се е засегнал от думите ми, но историята показва достатъчно примери за проблем именно в в човека, така че сме длъжни да споменем и тази възможност
И двата телефона не съм ги виждал на живо и не трябва думите ми да се приемат за чиста монета. Просто не смятам, че няколко отрицателни поста трябва да откажат човек от даден телефон.
За всяка марка във всеки форум има по няколко отрицателни поста.
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • alexbg67, Be6i4, lora90, Wild bear
Цитирай
#6

Mi note 10 lite със заобления дисплей отстрани изглежда по-премиум. Няма слот за карта, така че ако трябва пространство да се има предвид. Камерата е Sony IMX686 Exmor RS, докато Redmi note 9 pro идва със Samsung S5KGW1. Mi е пред Redmi по принцип при ъпдейти и качество, но .. . Разликата в цената на една бърза проверка в БГ за 64GB версия с 6 GB RAM при двете устройства, е 110 лв. Ако тя не е проблем и вътрешната памет - изборът е note 10 lite. При 128 GB версия цената минава 600 лв
[-] 2 потребители изказват благодарност на k-2 за това мнение:
  • lora90, suffer
Цитирай
#7

Mi серията е по-висок клас от Redmi. Дисплеят му е ips, и камерата не му е по-добра на това Redmi. 
.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • lora90
Цитирай
#8

(2020-07-29, 14:13:34)hazART написа:  Дисплеят му е ips, и камерата не му е по-добра на това Redmi. 
.

Ко каза ко? На кого дисплеят е IPS  и кой е твърдял, че това Redmi има по-добра камера?
Дисплеят е коментиран още на 2ри пост
Цитирай
#9

За Redmi става въпрос, това с кото се изтърка, измисли нещо друго.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Нот 9 про имали известия при заключен екран?
Цитирай
#11

Няма логика да няма. Те са си заложени в MIUI
Цитирай
#12

От седмица насам съм с Redmi Note 9 Pro и грам не съжалявам,взех го за 210 британски паунда от Amazon UK и ми го доставиха само за един ден,6 RAM,128 GB памет.Устройството изглежда и се усеща в ръката много добре,сглобката и материалите са на ниво,телефона си е предостатъчно пъргав,а камерата с Gcam прави истински чудеса.А батерията...ах,батерията...за нея мога да говоря цял ден...представяте ли си каква неистова радост е тя за мен предвид факта,че идвам от лагера на Samsung...Да обобщя - определено получих повече, отколкото платих.
За Mi 10 Lite чувам само хубави неща,та който е склонен да се раздели с малко повече пари да го поръчва смело,лично за мен липсата на слот за допълнителна памет е голям минус и поради това не е моя телефон.Втори минус поне според мен е извития дисплей,имал съм такива и определено не ме радват.
Който има парите да го вземе и гореизброените неща не го бъркат нека го вземе,машинката определено си заслужава.

(2020-07-29, 22:24:08)choki написа:  Нот 9 про имали известия при заключен екран?

Има даже и светодиоден индикатор за пропуснати събития Wink

::Google Pixel 3a White::
[-] 4 потребители изказват благодарност на ivo777 за това мнение:
  • choki, lora90, master89q, suffer
Цитирай
#13

Само да вметна че процесора на Ми ноут 10 лайт НЕ е по-силен от този на редми ноут 9 про,напротив.
Цитирай
#14

По коя логика 720 е по-добре от 730?
Цитирай
#15

По същатата по която СД 665 не е с по-висока производителност от СД 660....
https://youtu.be/QfULfJ9A71M
Ако не ти се гледа цялото превърти си до 13:50....
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivan_GT за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#16

Изгледах го. Още в GSMARENA Забелязах Clock-a на 2.3 Гхц при Редмито, но в случая пак бих избрал Mi серията, независимо от липсата на разлики в производителността
Цитирай
#17

Ами аз също избрах точно ми ноут 10 лайт,единствено заради амолед екрана.Заобления екран обаче изобщо не ми е удобен за сега.Другото е че не се усеща толкова "премиум" колкото очаквах,гърба го усещам като пластмаса или плексиглас въпреки че пише че е стъкло...
Цитирай
#18

Още една разлика,която забравих да спомена по-горе е,че тактилния виброотклик при Redmi Note 9 Pro е на изключително. високо ниво,може да се каже,че е същия,както при флагманите от най-висока серия.
Гледах доста руски ревюта,където сравняват двата телефона и учудващо камерата на Redmi Note 10 Lite се справя по-добре от тази в Mi Note 10 Lite, по-нататък с някой софтуерен ъпдейт може и да се промени статуквото,но към днешен момент е такова положението.
Батерията в 10 Lite се справя с една идея по-добре спрямо Redmi-то.
За който му е важно Lite-a има и Always on Display.
Иначе аз не съжалявам за избора си да взема Redmi-то,но всеки човек има различни изисквания.

::Google Pixel 3a White::
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivo777 за това мнение:
  • didkoslawow, Ivan_GT
Цитирай
#19

(2020-07-31, 23:22:29)ivo777 написа:  Гледах доста руски ревюта,където сравняват двата телефона и учудващо камерата на Redmi Note 10 Lite се справя по-добре от тази в Mi Note 10 Lite
само за протокола, може би се има предвид Redmi Note 9 Pro, тъй като може би все още такъв модел като Redmi note 10 lite няма
Цитирай
#20

(2020-08-01, 09:44:52)k-2 написа:  Redmi note 10 lite няма

Грешка в бързината,ще бъде коригирана.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)