Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Elephone A6 mini - няма обхват и
#1

Здравейте, телефона е от Али. Андроид 9, версия на операционната система v03_20200103-1049
Постоянно губи обхват. Пробвах 4 карти на всички оператори /вкл. едната я смених при оператора/, смяна на 2G, 3G, 4G, ръчно избиране на оператор, хард ресет, ресет на мрежите, трих кеша на СИМ Толкит, пробвах всичко, което намерих в нета - нищо не помага. Пробвах и слот за СИМ от друг такъв телефон, който си работи без проблем. Не е и от местоположението. От 50 опита за набиране едва 3-4 са успешни. Най-зле е на Виваком, на-добре се държи на Мтел /но само на открито Smile /.
Някакви идеи къде може да е проблема и дали с преинсталиране може да се оправи, въпреки, че не намирам в нета V03, а само V01 и при руснаците някакви техни.
Доста кофти се отваря, иначе се чудя да видя дали кабела е добре хванат.
В един сервиз отказаха да се занимават. Ще пробвам и в друг, но все пак моля за мнение.

Redmi Note 3 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

За мен лично проблема е в дефектна антена! Не бих могъл да знам колко ще струва смяната, и дали ще е успешна. Има вероятност антената да е на основната платка( не съм отварял такъв модел). Ако е така- нова такава( нов телефон).Би трябвало да имаш едногодишна гаранция, ако не е минала го върни на продавача. Не случайно са ти отказали сервиз на това китайче. Не съм привърженик на техните марки, въпреки че ползвам ксаоми продукт. Ако си привърженик на китайските марки вземи ксаоми или хуавей. Ремонта може да ти струва колкото телефона! Не работя в сервиз, но имам някаква представа.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Благодаря!
Този път реших за малката да взема нещо по-евтино, предвид че покрай мен две деца са с такъв и нямат проблеми. Иначе всички в нас сме с Xiaomi и много се чудих. За гаранция не мога да го върна заради несменяемата батерия. А таксата на куриерите, които вземат такива телефони е повече от неговата стойност. Вече водих диспут и ми върнаха половината сума, но бяха големи разправии. В най-лошия случай ще се ползва като таблет.

Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#4

Може да проверите и поддържаните от телефона честоти, за съответните 2g, 3g, 4g. и да ги сравните с използваните от вашия оператор. Ако има несъответствия, проблема не може да се отстрани.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
Цитирай
#5

Не можах да кача снимките, но по късно ще опитам пак. Това беше първото, което проверявах. Мисля, че няма проблем с честотите, и все на едната щеше да стои стабилно. Други два телефона, абсолютно същите нямат проблем с връзката

Ето данните
   
   
   

С карта на Виваком, с различно зададени предпочитания за мрежата


Прикачени файлове Миниатюри
       

Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#6

Да, според снимките използваните честоти отговарят на стандартите, които мобилните оператори в България използват. Изглежда има друг проблем в самия телефон, при положение, че други два еднакви с въпросния работят добре. За сравнение на честотите използвах този източник: https://mobilebulgaria.com/news/na-koi-c...-balgariya.

Има колега от форума, който се занимава професионално с ремонт на мобилни у-ва. Ето линк: http://be6i4.androidbg.com/

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • Be6i4, jane_sk
Цитирай
#7

Може да пробваш по-стар ром, може да има проблем с последния:
https://www.needrom.com/download/elephone-a6-mini/

За съжаление не виждам custom ROMs за този модел.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • BGDropche, jane_sk
Цитирай
#8

Няма V02 никъде, и аз търсих, единствено V01 излезе на две места. Има и къстъм някакъв при руснаците, но не попаднах на отзиви.
Не съм наясно изобщо, но може ли да се свали от друг такъв телефон например. Не се сетих да проверя другите телефончета с каква версия са, но ще питам по-късно.

Питах, другите телефончета са с V02_20191115.
Дали има вариант да се дръпне от тях? Извинявам се за глупавия въпрос

Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#9

Здравейте,
Телефонът не се използва и днес реших да проверя дали случайно няма някакъв ъпдейт. Излезе ми, че има актуализация от 18.07 към V04.
Трябва ли да направя за всеки случай някакъв бекъп/архив на V03, въпреки че няма нищо изтеглено и записано на телефона, освен зададен Гугъл профил?

Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#10

Ъпдейтите не би трябвало да трият нищо от телефона, затова са и OTA updates. (освен ако изрично не пише в него, че ще изтрие).

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • jane_sk
Цитирай
#11

След ъпдейта обхвата е много по-добре. Но на определени места отново не винаги успява да осъществи повикване. И все пак има значително подобрение. Обаче сега имам възможност да го тествам само с карта на Вива, а преди с нея беше чудо, ако успее да се свърже.
Най-накрая продавача ми изпрати по-стара версия на ОС /V02_20191115/ и се чудя дали да пробвам да я сложа. С тази версия са телефоните на мои приятели, които нямат такива проблеми.

Моля да ме ориентирате - трябва ли ми TWRP и да е отключен bootloader-а при положение, че ще слагам стоков ROM? И предполагам, че ще трябва да направя бекъп.

Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#12

Зависи какъв стоков ром са ти изпратили. Ако е стоков ром за преинсталиране с програма на компютър, най-вероятно няма да се наложи да го отключваш. Обаче ако са ти дали зип формат, може да се наложи да го отключиш bootloader и през TWRP да сложиш този ROM.

Преди как го преинсталира?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • jane_sk
Цитирай
#13

Зип е. Мислех със SP Flashtool да го сложа.
Първоначално беше с V03, а после през OTA дойде V04, с която е доста по-добре.
Нищо не съм му преинсталирала "ръчно" до сега.
Ето това ми изпрати
https://mega.nz/file/lZlFGZYT#tDZ4LEnZCv...Nsr-2mhJbw

А снимката е от телефон, който си работи.
   

По име съвпадат точно, но не знам дали може направо да се инсталира

Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#14

Има ли опасност, ако пробвам с SP Flashtools /а реално да не е това начина/, нещо да се прецака?
Или просто няма да може да се качи?

Redmi Note 3 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)