Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Намокрен телефон,проблем с зареждането
#1

Здравейте,имам Самсунг А50 ,преди 2 седмици го изтървах във едно езерце на 1 метър дълбочина.Телефона е стоял около 15-20секунди във водата,изкарах го още работеше,изключих го подсуших го и го сложих в ориз за 48ч.Включих го ,работи си перфектно,единствено има проблем с зареждането ,зарежда ми за 2.30 ч ,а преди зареждаше за час.Какво може да му е станало и как мога да го оправя?
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-вероятно е батерията, след намокряне няма как да е същата, според мен трябва да я смениш, ако те дразни, разбира се. Щом се зарежда, едва ли има проблем с порта. Най-добре посети сервиз. И един съвет за напред - ориза е за готвене, не слагай техника в него.

Edit : Пробвай да почистиш порта, може да е замърсен.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 2 потребители изказват благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • Lenux, poison91
Цитирай
#3

Погледни и опцията за бързо зареждане дали реално се променя времето за заряд.
Аз съм изключил опцията за бързо зареждане, УЖ за да изкара по-дълго време батерията преди да се наложи смяна.
Но и никога не ми е зареждал за 1 час, струва ми се прекалено бързо. Не съм правил проби....
При бавен заряд моя телефон се зарежда за около или под 2 часа. Зависи до колко % съм изхабил батерията, преди да включа телефона в зарядното.
[-] 2 потребители изказват благодарност на rsvr за това мнение:
  • 1984user, poison91
Цитирай
#4

И аз разлях вода върху телефон А71. На нощното шкафче снощи изпуснах чашата, водата не се разля директно върху него. Но се беше поизмокрил. Изключих го извадих сим. Но не сэм го сложила в нищо. Седи си така. Какво да го правя сега? Отпада ли ми гаранцията?
Цитирай
#5

Най вероятно проблема ще е в буксата,почисти я с клечка за зъби,внимателно.Ето една статия по въпроса https://smartnews.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%...%BE%D0%BD/
Цитирай
#6

Изумително е, но А50 и А70 (също А51 и А71, с които са на 90% идентични) са си направо водоустойчиви, без реално да са били произведени като такива Big Grin За справка - потърсете в YouTube видеа от сорта "water test galaxy A50" (или за съответния модел) и ще останете като гръмнати. Работят си и под вода като пичове .. Проблема със зареждането единствено може да идва от порта, който 100% се е напълнил с гадости при потъването, тиня и тн.т. А след това, при първото слагане на зареждащия конектор - и той. А и при двете конектните пинчета са толкова финни и микроскопични, че почистването би било голяма играчка и игра на нерви. Опитай по някакъв начин да почистиш старателно и внимателно и двете със спирт и ще се оправи.

И само да допълня - при изключена опция "бързо зареждане" телефона нормално се зарежда винаги точно за толкова - 2,30ч. А дори и да е включено то, пак няма как само за 1 час да се зареди, освен ако не го зареждаш от 40-50% до 100 Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#7

А колко градуса ви вдига батерията при зареждане?
Моята зй 20 минути в зарядно беше на 30по целзий. Беше станал доста топъл.

А колко градуса ви вдига батерията при зареждане?
Моята зй 20 минути в зарядно беше на 30по целзий. Беше станал доста топъл.
Цитирай
#8

На бързо зарядно и повече от 30 градуса вдига,но в началото до към 80% после градусите спадат.Аз П30 го зареждам с бавно зарядно и вдига 29 градуса и постепенно спада,на 90% вече е 22 градуса.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)