Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F2 Pro Актуализации и бъгове
#1

Здравейте,

Ясно е, че всички вече сме с MIUI 12. Лично аз съм с глобалния ром 12.0.1.0 Stable. 

За момента като бъг намерих само в Battery usage stats. Състои се в това, че до даден момент отчита правилно SOT, но след 4:30-5ч вместо да се увеличава започва да намалява SOTa. Честно казано не съм търсил по XDA дали има нещо по въпроса.

От тук нататък явно ще чакаме андроид 11.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Да повдигна малко темата и да попитам колко човека ползват Xiaomi.eu? По-добър ли е от глобалната версия? Въобще всякаква информация би била полезна.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#3

(2020-08-10, 16:53:56)hamilcar написа:  Xiaomi.eu? По-добър ли е от глобалната версия? 
Може и да е до конкретен модел,но специално на Redmi Note 9 положението с Xiaomi.eu е плачевно,с глобалния ROM телефона си работи перфектно.
Изброявам:
- с Xiaomi.eu батерията си заминава със скорост 10% на час,с глобалния с около 5
- Facebook по никакъв начин не получава нотификации
- не работи Google Pay
- звука на слушалки е смешно и неприемливо тих
- може би има и още бъгни,но не издържах и го разкарах след по-малко от 24 часа ползване

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#4

Явно нещо при конкретният модел е объркано, защото с Redmi Note 9s с Xiaomi.eu ром нямам никой от описаните проблеми.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#5

12.0.2  около 360 Мб. Нищо сериозно. Секюрити пач за юли и тук там по нещо. За сега върви нормално.
Цитирай
#6

И при мен дойде вчера, като че ли батерията се държи малко по-добре. Но като цяло няма промени.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#7

Някой който е сложил EU или индонезийския ром? Ако има нека даде мнение.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#8

Днес сутринта отключих бутлоудъра и довечера ще мъча инсталирането на TWRP и xiaomi.eu. Ако не успея, ще е уикенда.

Cognosce te ipsum!
[-] 4 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • extremee13, hamilcar, milenvn, suffer
Цитирай
#9

Вече съм със xiaomi.eu. Идва със суперуолпапера на Сатурн. Инсталирането не мина без премеждия: рестартираше постоянно в TWRP. Добре, че прочетох, че изтриването да data помага. После се наложи и да ресетна, защото се прецакаха жестовете. При тъмна тема бутоните за рестарт и изключване стават черни и на тъмен уолпейпър не се виждат.

За момента нямам кой знае какви други впечатления. Трябва да прехвърля всичко и да почна да синхронизирам всичко, за да мога да дам мнение относно батерията. Като цяло MIUI 12 ме оставя със смесени впечатления. Трябва да го закрепят още, после ще дойде време за новото MIUI.

Две неща, които забелязах от сутринта:
1.Появи се това съобщение за процес/приложение, което върви в бекграунд. Като кликна на него нищо не се случва.
2. App vault-ът ми се струва много платен: по спомен, тъй като винаги съм ползвал Action launcher и много малко MIUI, можех да сложа често използвани приложения и контакти. В момента е абсолютно неизползваем за мен. Не използвам вградените бележки, а календарите са ми вързани към Outlook. [Изображение: af085604096b1037e47ab3e1574ffa25.jpg]

Изпратено от моят Redmi K30 Pro с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
[-] 4 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • hamilcar, hana, milenvn, ronnie72
Цитирай
#10

Коя версия на xiaomi.eu сложи, че последната е с андроид 11 и аз още изчаквам за бъгове?

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай
#11

Stable V12.1.2.0.RJKCNXM - последната излязла.

Изпратено от моят Redmi K30 Pro с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#12

Някой с отзив за индонезийския ром?Интересува ме дали е имал трудности  с инсталирането  и как оценява самия ром?

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на stivyo за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#13

(2020-09-12, 02:06:39)kayovas написа:  Stable V12.1.2.0.RJKCNXM - последната излязла.

Изпратено от моят Redmi K30 Pro с помощта на Tapatalk

Така, да кажа да НЕ се ползва горния ROM. Много Бъгове и проблеми, до степен да е абсолютно неизползваем!!! Ето само някои от тях:

Цитат:* You will experience call issues, after the call connects you won't hear the other party, they won't hear you too. A reboot will fix the issue temporarily.
* Explorer apps won't recognize Internal storage.
* You have to use the alternative method for rooting, flashing Magisk won't do. SafetyNet may fail.
* Some apps are not supported for Android 11 yet so there can be some issues.
* You may not be able to flash the previous twrp backup, there can be errors

При мен спираха да работят жестовете и много приложения почнаха да крашват.

***

Препоръчват да се ползва xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.8.0.QJKCNXM_v12-10.

Флашнах го, за момента няма проблеми и се надявам да си остане така. Ако се появят проблеми, които пречат на нормалната работа, веднага минавам на стоков. Ползвам телефона за личен и за служебен, нямам време да следя кой какви експерименти си прави. Очаквам от Xiaomi.eu Stable наистина да е стабилен, а не някаква неизползваема алфа версия.

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • hamilcar, ronnie72
Цитирай
#14

Здравейте,
Изключително много ме дразни сензора за отключване. Супер бавно става и повечето пъти изобщо не ми разпознава пръста. Няколко пъти трих и настройвах и все същият резултат. Старите капацитивни отзад бяха много по-качествени. Дали може да е от стъкления протектор? Как е при вас сензора? Със global rom 12.0.2 съм.
Цитирай
#15

(2020-09-15, 21:14:52)referbg написа:  Здравейте,
Изключително много ме дразни сензора за отключване. Супер бавно става и повечето пъти изобщо не ми разпознава пръста. Няколко пъти трих и настройвах и все същият резултат. Старите капацитивни отзад бяха много по-качествени. Дали може да е от стъкления протектор? Как е при вас сензора? Със global rom 12.0.2 съм.

Като цяло добре, но на моменти изпитвам твоите проблеми. Просто не му обръщам внимание вече.

Надявам се да го оптимизират по някакъв начин.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#16

Здравейте, имам проблем с инсталацията на xiaomi.eu
Инстслирах twrp и стабилната на версия на xiaomi eu с xiaomi tool.
Но след рестарта ми излиза miui логото и до там. Мога да влизам в twrp без проблем. Изтрих и cache/dalvik.

Какво не съм направил както трябва?
Благодаря предварително.


Sent from my Huawei P30 Pro using Tapatalk
Цитирай
#17

Най-вероятно Format data не е направен преди флаша. Важи почти за всички нови модели.
Инструкция на руски.
Може да иска регистрация.
[-] 2 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • extremee13, milenvn
Цитирай
#18

Благодаря ти много колега. След като направих format data тръгна.

Sent from my Huawei P30 Pro using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на extremee13 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#19

Видях, че е излязла актуализация на Xiaomi. eu с номер 12.1.3 и базирана на Android 11. Четох, че все още има проблеми. Ако някой я е инсталирал и има наблюдения, моля да сподели.

За момента оставам на последния ROM, базиран на Android 10. Стабилен е и не ми прави проблеми.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#20

Здравейте,вчера флашнах чрез fastboot и miflashPro индонезийския,обнових до 12.04,изтрих гугълските даялери и указатели и останах на фирмените.Тази сутрин са ми звъняли няколко пъти , а не съм ги чул,след това при друг разговор не ме чуваха,повече проблеми не съм имал с телефона оттогава.Дали е свързано с това ,че смених рома и останах с фирмения даялер?Благодаря за отговорите!

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
Цитирай
#21

(2020-09-30, 11:04:10)kayovas написа:  Видях, че е излязла актуализация на Xiaomi. eu с номер 12.1.3 и базирана на Android 11. Четох, че все още има проблеми. Ако някой я е инсталирал и има наблюдения, моля да сподели.

За момента оставам на последния ROM, базиран на Android 10. Стабилен е и не ми прави проблеми.

Изпратено от POCO F2 Pro

Аз от две седмици съм на седмичната пак е Андроид 11 и също нямам проблеми. Имаше една несъвместима програма с 11-ката ама се актуализира и се оправи.
Цитирай
#22

Колега, с последната версия ли си на седмичния ром? Щом няма бъгове и аз ще го пробвам Smile Предполагам ще трябва да изтрия данните, че съм със стабилния на xiaomi. Eu?

Sent from my POCO F2 PRO using Tapatalk
Цитирай
#23

Днес получих ъпдейт до MIUI v12.0.3.0 stable 550мб.
Включва и септемврийския патч + поправки в камерата.

iPhone 12 Pro

[-] 3 потребители изказват благодарност на jordan00 за това мнение:
  • hamilcar, hglr123, milenvn
Цитирай
#24

(2020-10-09, 13:06:38)jordan00 написа:  Днес получих ъпдейт до MIUI v12.0.3.0 stable 550мб.
Включва и септемврийския патч + поправки в камерата.

Как е ъпдейта? Води ли до някакви бъгове?

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#25

Засега се държи добре, но не съм имал време да го ръчкам. Единсъвеното което забелязах е в менюто за ъпдейт=> ъпдейт сетингс ме изхвърля от менюто.
Засега не съм забелязал друго.

iPhone 12 Pro

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)