Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F2 Pro Актуализации и бъгове

Здравейте, преди известно време дойде актуализация на MIUI и се появи опцията за запис на разговор и реших да я пробвам и уж започва запис, но след 10сек изписва, "Записа не може да започне заради системен проблем". Това заради РОМ-а ли е или някаква друга гимнастика трябва да се направи?

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
Аксесоари

(2021-08-24, 08:06:08)simeonov_74 написа:  Здравейте, преди известно време дойде актуализация на MIUI и се появи опцията за запис на разговор и реших да я пробвам и уж започва запис, но след 10сек изписва, "Записа не може да започне заради системен проблем". Това заради РОМ-а ли е или някаква друга гимнастика трябва да се направи?
Всички с гугълските приложения за контакти и обаждания сте ограничени относно запис на разговорите. Ако държиш само на това - префлашване на индонезийски ром и получаваш MIUI приложенията и съотв. запис. Ако искаш още благинки и най-новите опции от китайския ром - кастъм рекавери + xiaomi.eu.

Изпратено от моят Redmi K30 Pro с помощта на Tapatalk

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай

Предположих, че е заради ограниченията. За сега не ми се занимава с префлаш, защото като се сетя че всички настройки трябва наново да ги правя, ми става лошо.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

(2021-08-16, 16:38:30)kayovas написа:  MIUI 12.5 Enhanced Edition e обявен за Redmi K30 Pro, което означава и за нашия телефон. Мернех като дата 27 август, но не съм се задълбавал. 

За някои от моделите в Европа би трябвало да е пуснато обновление. Гледам, че и Xiaomi.eu имат нова стабилна версия от тия дни... (HMK30Pro: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download)

P.S. Качих обновлението. Май не е ЕЕ. Приятна екстра е, че вече мога да слайдвам между двете "щори", докато са пуснати. Това е полезно, в случай, че искам да пусна една, а пусна другата. Телефонът се държи много добре за момента.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Ако някой се интересува:

Devices in Internal Beta of Android 12

Redmi K30 Pro / Redmi K30 Zoom / POCO F2 Pro


Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • logmax
Цитирай

Нова версия на xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.5.5.0.RJKCNXM_v12-11.zip от 07 септември. Инсталирах като ъпдейт и за момента нямам проблеми. Последните два ъпдейта нямах проблеми. Надявам се да продължат в същия дух...

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Здравейте, докато бях със стоковият Ром, започна да ми прекъсва по време на разговор без видима причина. Отключи бутлоудара и боднах xiaomi.eu и възстановиха телефон от архива, но проблема си остана. Дори днес в рамките на 30мин. след като набера или ме наберат, разговора прекъсваше точно на 6-тата секунда. Рестартирах го и се пооправи, като прекъсваше по веднъж в разговора. Другият проблем който имаше и си остана е, по време на разговор ако ме търсят на втора линия им казва, че съм извън обхват. Единственото което се сещам да  направя е да му върна фабричните настройки. Имате ли друга идея или предположение от какво може да е? Дали е хардуерен проблем или е от оператора? На Виваком съм.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Moже да е дефектна сим карта. Просто пробвай само с една, а може и с две, но не с твоите. За да ги изключиш като вероятен причинител.
Ако е хардуерно - Трябва да видиш какво става при прекъсването на разговора: Рязко изчезнване на сигнала, или иска да мине на 3г, 2г, а може и прост да си на място с обхват, който е достатъчно зле, че да повлияе на работата на точно този модел.
Цитирай

Аз го ползвам с една карта. Досега мислех че от обхвата, защото го прави като пътувам, но това с прекъсването на 6-те секунди ме озадачи. Ако е от обхвата мисля, че трябва да "заглъхва" като начало, а разговора приключва все едно съм натиснал червената слушалка

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Върни фабрични и не го възстановявай от архив а го настрой като нов. И го пробвай преди да сложиш приложенията, които ползваш, може да е от някое от тях.
Цитирай

И на мен само това ми идва на ум

Дадох ми "Format data" през TWRP и ще видим дали ще се оправи. Да попитам, през TWRP трие ли всичко, защото папките с IGO и Sygik си стоят в вътрешната памет?

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Някой сложи ли си новия ъпдейт 12.5.5.0.RJKMIXM (330MB) ? Интересува ме има ли бъгове или да го скипна ?
Цитирай

Вече с А12 от Xiaomi.eu Smile. Засега много плавна и бърза работа. Като че ли батерията е по-оптимизирана. Иначе визуално почти нищо ново (няма суперуолпейпър с времето, добавен воден знак в камерата). Готвим се за MIUI 13 към средата на месеца Wink [Изображение: c8749275cf73a73b6e82bced4b6b57a7.jpg]

Изпратено от моят Redmi K30 Pro с помощта на Tapatalk

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
[-] 2 потребители изказват благодарност на gabarko за това мнение:
  • kayovas, suffer
Цитирай

За много години, колеги!
Нова Година, нова MIUI 13
Всъщност засега си е почти същата като 12.5, може би една идея по-оптимизирана като работа и батерия. Засега ги няма новите уиджети и контрол център. Има няколко нови динамични тапета (науката под микроскоп) и новия шрифт MiSans. Казват, че и OK Google работи на заключен екран, но тъй като не го ползвам, не мога да потвърдя. [Изображение: 1974e1fd10e7a02c200d30135584c480.jpg]

Изпратено от моят Redmi K30 Pro с помощта на Tapatalk

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай

След няколко месеца ще пуснат stable версията на MIUI 13 за F2 Pro. После ще има няколко месеца оправяне на бъгове, така че след средата на година ще става за ползване за всекидневна работа.

Това, което можех да видя е, че най-интересната за мен функционалност от MaterialYou липсва или е прекалено ограничена в MIUI, а именно промяната на цветовете интерфейса според основните цветове на тапета... Копирането на iOS откъм Widgets за мен е  Tooth

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Излезе MIUI 13, a ние все още чакаме 12.5 Enhanced Edition представен преди 5месеца (август 2021) Sad
Цитирай

Със нея сме от месец поне.
Цитирай

(2022-01-12, 10:09:15)rumends написа:  Със нея сме от месец поне.

Ако сте с тази версия.....това НЕ е ENHANCED EDITION! Все пак липсват основни функции като: Liquid storage, Atomized memory, Focused algorithms и всички други благинки. За сега само в Индонезия е пусната според тракерите. Ако случайно сте с въпросната подобрена версия моля споделете регионалната си версия и screenshot.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

   
Това ми дава,ако нещо бъркам се извинявам че съм ви подвел.
Цитирай

(2022-01-21, 15:30:23)rumends написа:  Това ми дава,ако нещо бъркам се извинявам че съм ви подвел.

При мен е същото за съжаление. Като цъкнем на "Какво ново" и излиза че няма оптимизациите на "Enhanced edition", но пък имаме хубав wallpaper на въпросното и очаквано обновление.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Ясно.На пързалката сме засега Visslar
Цитирай

Уж до края на месеца трябва да има стабилна версия на MIUI 13 за К30 Pro. Да видим...

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Някой с проблем бързо падаща батерия с global stable 12.5.5?
Factory reset направих поради друга причина. Не съм гледал за приложения, които да хабят повече, но са същите, които ползвах и преди ресета. Това ме навява на мисълта, че може да е от ъпдейта.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай

Все пак проверете приложенията. Понякога се случва някое от тях да лийква яко. Преди, като ползвах Action launcher, поради тoва, че не бях достъп до нещо си, яко точеше батерията.

Аз съм с Xiaomi 12.5.7 и отдавна не съм имал толкова добра батерия. Ползвам системния launcher.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Видях си грешката. Бях дал на повече чат приложения разрешения да са без рестрикция и заключени в бекграунда. Сега всичко е наред.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)