Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moto G 5G plus
#1

Здравейте,искам да попитам този модел с android one ли е,че съм му хвърлил око. Отварям нова тема,защото няма никъде дискусия за конкретния модел. И заслужава ли си миграция от mi note 10 към моторолата. Да спомена,че и чистия андроид ми харесва.

Изпратено от моят 5028D_EEA с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е с андроид 1. И на мен ми харесва, но още няма много отзиви за него.
Цитирай
#3

Да ,изглежда хубав ,90 херца екран и т.н . Обаче ме притеснява ,факта,че G серията винаги получава по 1 голяма актуалицазия,и до там. Дали тук ще е изключение не знам. Иначе гледах ревюта,камерата изглежда прилична.

Изпратено от моят 5028D_EEA с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Да, от към актуализации не си дават зор. До сега все слагаха сравнително стари процесори, но тук се вижда по добро отношение. Не е гаранция, че ще го поддържат дълго, но има надежда.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • nikiberk89
Цитирай
#5

Ами,ще видим. Чудя се утре да ида до технополис,да го видя. Ако много ме грабне,още утре ще съм с него.

Изпратено от моят 5028D_EEA с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Тъкмо ще изкажеш впечатление - аз нямам много време да ходя по магазини.
На мен ми трябва втори телефон, и ако го пуснат в Теленор ще го взема. Имам опит с Мото G5s plus и бях доволен, още е в семейството и работи без грижи.
Цитирай
#7

Ами и ние имаме един G8 power,но е при баща ми. Ще видим утре,като го видя на живо,дали ще ми допадне.

Изпратено от моят 5028D_EEA с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Според мен не си заслужава да сменяш сегашния си телефон с този. Въпреки, че имам Моторола, аз не бих го направил.
Моторола са малко зле от към актуализации, особено ако не е Андроид 1. А и самата "програма" Андроид 1 на Гугъл се срина, заради Гугъл.

"The Android One program isn’t synonymous with quick updates any more. Since Google handed over the updates part to the OEMs, the Android One program has gone down the drain."

Та и затова вече май никой не иска да прави Андроид 1 телефони. И Моторола май се отказват официално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • nikiberk89
Цитирай
#9

Ясно,четох някъде ,че и xiaomi се отказват от android 1 . Mi a3,ще бъде последния им модел с android one. В моторолата ме блазни това ,че е 90 хц екран и по-добър процесор. За камерата не знам. Иначе далаверата е следната,предлагат ми,да си продам mi note 10 ,и с парите да си взема нещо друго. В момента телефона ми е на сервиз де.

Изпратено от моят 5028D_EEA с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Ясно, разбирам. Но след сервиза защо не си го запазиш? 
А иначе точно тази Моторола е много добра, просто не се разочаровай ако не получаваш много ъпдейти и следващата версия на Андроид се забави много.
Цитирай
#11

Ясно,вие с кой модел мото сте ? А колкото до шаомито,ще видя като дойде,че вече 15 дена го няма,от както е на сервиз.. Иначе днес го гледах телефона,повече ми допадна друга моторола и взех нея. Въпреки,че няма 5g и 90hz екран.

Изпратено от моят motorola one fusion+ с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Аз съм с One Vision. Добър телефон за парите си. И един от последните с Андроид 1.
Твоят избор е много добър според мен, особено за парите си. С кой секюрити пач си?
Цитирай
#13

Е сега погледнах ,от 1ви април е.. телефона ми се струва доста пъргав,дори от mi note 10..

Изпратено от моят motorola one fusion+ с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Това е някаква първоаприлска шега сигурно. Сега сме Август и още няма нито един ъпдейт. Затова ти говорих. Аз поне засега получавам всеки месец.
Цитирай
#15

Ясно,иначе до телефончето,супер е . Върви мазно без ,лагове и т.н . Надявам се ,да го актуализират скоро.

Изпратено от моят motorola one fusion+ с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

(2020-08-06, 06:33:52)XAn4ETO написа:  Според мен не си заслужава да сменяш сегашния си телефон с този. Въпреки, че имам Моторола, аз не бих го направил.
Моторола са малко зле от към актуализации, особено ако не е Андроид 1. А и самата "програма" Андроид 1 на Гугъл се срина, заради Гугъл.

"The Android One program isn’t synonymous with quick updates any more. Since Google handed over the updates part to the OEMs, the Android One program has gone down the drain."

Та и затова вече май никой не иска да прави Андроид 1 телефони. И Моторола май се отказват официално.
Май само Нокия остават с андроид 1на телефоните си за момента. Но я продължават и в настоящите си модели, така че се надявам да не е приключила напълно.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#17

https://www.youtube.com/watch?v=C2DaJ-celFY Ето ревю на български.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

Аз имам Motorola g 5G plus. Засега впечатленията са смесени. На всеки 6 месеца сменям телефона - минал съм през всякакви марки - Huawei, Xiaomi, Lenovo, Nokia, Microsoft, Samsung, Sony Xperia. Като го поизползвам още известно време ще опиша наблюдения. Последно бях с Huawei Nova 5T.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

Щом отсега са ти смесени чувствата, значи по-добри няма да станат ?
Реално за цената си е доста добър телефон. Но бих жертвал 90 херцовия екран за Ксиомито с Олед екран.
Цитирай
#20

Мога да споделя първоначалните. Първо ще подчертая, че преди 7 месеца бях с Xiaomi Mi9T, който беше с Amoled екран, след това минах на Huawei Nova 5T, който беше с IPS LCD екран. Защо го споменавам - защото сте споменали OLED с Xiaomi. Екрана е важен според нуждите на потребителя. Moto g 5G plus се води с LTPS IPS LCD. Ако човек иска да чете и гледа по-дълго време, без да се натоварват много очите, то това е един прекрасен екран. Честотата от 90 Hz е приятна, особено като се постави автоматично избиране на опресняването. Много са удобни Moto добавките от Motorola MY UX, който е добавен към почти чист Андроид. Специфичният формат на екрана 21:9 е много удобен за четене, гледане и държане на 6.7 инча. Батерията е доста издръжлива, при закупуването на телефона беше на 50%, изкара почти 6 часа на екран. Има и доста още добри страни, но ще стане дълго описание.
Има и негативи, които са минимални и отчитам, защото сравнявам с глезотийките във фирмените обвивки MIUI и EMUI - например не мога да открия видео запис на екрана. Не откривам опция за планирано изключване и включване на устройството и т.н.

Може много да се пише, но ако искате може да питате и аз ще проверя и ще кажа как е дадено нещо, защото има доста аспекти.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай
#21

Може ли да споделиш,как снима телефона ? И да щракнеш няколко снимки,за да имаме някаква представа.

Изпратено от моят SM-A805F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

Това е при използване на батерията до 50%.
[Изображение: 34e68a9fcb34d17960861869ee489bfe.jpg]

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk

(2020-08-22, 09:26:20)nikiberk89 написа:  Може ли да споделиш,как снима телефона ? И да щракнеш няколко снимки,за да имаме някаква представа.

Изпратено от моят SM-A805F с помощта на Tapatalk
Не мога да преценя какво ще е директното качване тук, но пускам.

Стандартна камера
[Изображение: 4409ea0d386f445c9dc6d239346208a6.jpg]

Широкоъгълен обектив
[Изображение: efd9c979ab22bdc598034c440bb08216.jpg]

Близък план

[Изображение: b74a6cbce66ae38bd8f14c538a77aeee.jpg]

Макро

[Изображение: 350f234a4f43f46244706cb1cbaa9dde.jpg]

Снимане на разстояние
[Изображение: 1cd8e725e0d79d3f8f4667d4d6a5f291.jpg]

Дигитален зуум около 6 пъти

[Изображение: 6cf5b77ad60a11ea1eb61d4f91b71ae5.jpg]

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • nikiberk89, XAn4ETO
Цитирай
#23

А можеш ли да споделиш дали реално се усеща разликата с тези 90 херца?
Преди време, много време, имаше статии за компютърните игри, как 60 кадъра били напълно достатъчни, защото човешкото око не правило разлика над тези кадри. Един вид това му е лимита.
Жалко само, че не са му сложили оптична стабилизация, като при One Vision.
Цитирай
#24

Аз работя доста часове на компютър. Поради тази причина, очите ми са чувствителни и лесно мога да уловя разликите.
Ще спомена нещо като мое лично наблюдение за мен.
Използвал съм телефони с Amoled и Oled дисплеи. Според изчетена информация, поради спецификата на органичните течни кристали, които излъчват собствена светлина се получават интензивни трептения, които при по-ниска яркост предизвикват по-силно натоварване на очите за по-кратко време.
При IPS LCD това е значително по-малко, заради подсветката и отразената светлина от кристалите.

От мои наблюдения - при 60 Hz се забавя образа при скролването и на екрана е леко по-мътен, сякаш контраста и фокусирането са по-слаби. Когато се смени на 90 Hz - всичко това намалява значително - при скролване образа е добър, контраста и фокуса се повишават. Реално зрителното възприемане се улеснява.
За съжаление, знаете, че по-високата честота на опресняване изисква и повече енергия. Това изтощава батерията по-бързо. Но има опция автоматично опресняване и системата сама решава кога да сменя между 60 и 90 Hz, което намалява разхода и определено успява да поддържа образа приятен.

Относно камерата, споменава се, че за видеото има електронна стабилизация. Жена ми е с One Vision - зоната на камерата там е сравнително по-голяма.
Определено ще трябва да се държи стабилно ръката при снимане на снимки с Moto g 5G plus


Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай
#25

Колеги , някой да е преборил баджовете , т.е вместо сините точки да е направил да му излизат баджове с цифри при пропуснати или нотификации като при останалите модели ? Никъде няма опция в телефона да го направиш с баджове , което е доста дразнещо .

П.с - камерата е леш , ако наистина така снима .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)