Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 20 Ultra - Лични впечатления и коментари
#76

(2020-08-24, 19:16:35)NoMaD написа:  Galaxy Note20 Ultra е първият смартфон, който използва новото защитно стъкло Gorilla Glass Victus както при дисплея, така и в покритието на гърба. За повече инфо - Тук

Много инувативно на практика издръжливостта е като на старото , само името е ново.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#77

Е справя се по-добре.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#78

Мен това с конденза в камерите ме отказа нещо... И било нормално... В телефон за 1300 еврака тва в никъв случай не е нормално!
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • ivanov_km, oxuboxu
Цитирай
#79

Новината, че догодина в S21 Ultra от Самсунг може да добавят писалка и същевременно да спрат Ноут серията много ме обнадежди. Това ще е голям плюс за нас потребителите да получим най-доброто от Самсунг в началото на годината, което да е актуално поне година, а не да получаваме претоплена манджа в последното тримесечие която след около само 5 месеца да бъде изместена от нещо наистина ново с по-мощен хардуер и т.н.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 5 потребители изказват благодарност на tonus за това мнение:
  • Dowper, eksoldier, Marto.g, NaniG, oxuboxu
Цитирай
#80

Логично беше, или трябваше да махнат Ултрата или Ноута, те разликите им останаха само 1 писалка. И са взели правилното решение - да извадят модела в началото, а Ноута да отпадне.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Dowper за това мнение:
  • Marto.g, oxuboxu
Цитирай
#81

(2020-08-25, 05:18:05)tonus написа:  Новината, че догодина в  S21 Ultra от Самсунг може да добавят писалка и същевременно да спрат Ноут серията много ме обнадежди. Това ще е голям плюс за нас потребителите да получим най-доброто от Самсунг в началото на годината, което да е актуално поне година, а не да получаваме претоплена манджа в последното тримесечие която след около само 5 месеца да бъде изместена от нещо наистина ново с по-мощен хардуер и т.н.


Стана малко схемата да прехвърляш загубите от едната фирма на другата, или от един модел на друг.  Накрая получаваш А серията с химикалка за училище.Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#82

Galaxy Note 21 ще има, дори и S21 Ultra да използва S Pen: https://twitter.com/UniverseIce/status/1...9264012289

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#83

Проредната глупост от Самсунг , слагането на писалка в S серията автоматично значи по малка батерия.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#84

Да не се измества темата от note 20 ultra...
Има ли фабричен протектор като 10+?
Цитирай
#85

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99995 Ето ви анкета по въпроса.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#86

При някои бройки на Note20 Ultra (версията със Snapdragon) се наблюдава отчетливо позеленяване на екрана при ниски нива на яркост на дисплея. За повече инфо - Тук

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#87

Така се случва, когато се бърза да се пусне технология, без да е тествана достатъчно. Подобно на тия големи pixel binning сензори с недоизпипан софтуер.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu
Цитирай
#88

(2020-08-25, 15:05:50)NoMaD написа:  При някои бройки на Note20 Ultra (версията със Snapdragon) се наблюдава отчетливо позеленяване на екрана при ниски нива на яркост на дисплея. За повече инфо - Тук

Засега при драгона се наблюдава това,ще видим как ще е при ексиноса
Цитирай
#89

(2020-08-25, 07:24:22)Dowper написа:  Логично беше, или трябваше да махнат Ултрата или Ноута, те разликите им останаха само 1 писалка. И са взели правилното решение - да извадят модела в началото, а Ноута да отпадне.
Само писалка? А дисплея? Ноута го взех най-вече заради дисплея и предполагам повечето са така. Защо да не отпадне S-ката, по-грозен е.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


[-] 4 потребители изказват благодарност на Ивайло69 за това мнение:
  • eksoldier, ivanov_km, morsa, oxuboxu
Цитирай
#90

Съгласен с Ивайло. И на мен по-ръбестата форма ми харесва повече.
[-] 3 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • ivanov_km, oxuboxu, Ивайло69
Цитирай
#91

Разбира се, че Note серията винаги е била нещо повече от S серията. По добре е да оставят Note.
[-] 5 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • eksoldier, morsa, oxuboxu, Victormihov, Ивайло69
Цитирай
#92

https://www.youtube.com/watch?v=GGSv5F3vZD8 Ето едно ревю.
https://www.youtube.com/watch?v=tZcRVQ4Rmy4 Ето ревю на български, то по-скоро е представяне.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#93

(2020-08-26, 08:58:22)ivanov_km написа:  Разбира се, че Note серията винаги е била нещо повече от S серията. По добре е да оставят Note.

Хубаво да я оставят, но поне миналата година с Ноута получихме малко по-добър процесор от този на S10, а тази година изобщо дори не си направиха труда а го пуснаха със същият Ексинос като на S20.

Иначе днес го разгледах на живо Ноут 20 ултра и не видях нещо което да ме впечатли че да заеме мястото на Ноут 10+.Блока с камерите ще изисква доста дебел гръб за да не изпъкват и да могат да се предпазят.
Другото което не ми е ясно, а може би аз съм пропуснал е че не намерих начин да пусна екрана на 120 хц при пълната му разделителна способност а бях останал с впечатлението че това ще е новото при Ноут20 ултра спрямо S20 серията.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tonus за това мнение:
  • ivanov_km, oxuboxu
Цитирай
#94

(2020-08-26, 19:35:17)tonus написа:  Хубаво да я оставят, но поне миналата година с Ноута получихме малко по-добър процесор от този на S10, а тази година изобщо дори не си направиха труда а го пуснаха със същият Ексинос като на S20.

Иначе днес го разгледах на живо Ноут 20 ултра и не видях нещо което да ме впечатли че да заеме мястото на Ноут 10+.Блока с камерите ще изисква доста дебел гръб за да не изпъкват и да могат да се предпазят.
Другото което не ми е ясно, а може би аз съм пропуснал е че не намерих начин да пусна екрана на 120 хц при пълната му разделителна способност а бях останал с впечатлението че това ще е новото при Ноут20 ултра спрямо S20 серията.
Не си намерил начин....защото такъв начин няма, хардуерно е заложено и аз очаквам да стане факт с бъдещ ъпдейт, но към днешна дата само на фул ейч ди+ резолюция и то адаптивно, по преценка на апарата се минава на 120 Hz опресняване...

Siemens M55 > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K800i > Sony Ericsson C905 > Sony Ericsson Xperia X10i > Samsung Galaxy SIII Sapphire black > Samsung Galaxy SIII Neo Metalic Blue > Samsung Galaxy SVII Edge Black Onyx > Samsung Galaxy S9+ Midnight black > Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mystic Black with android 12 and ONE UI 4.1 > Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black with android 12 and ONE UI 4.1
[-] 2 потребители изказват благодарност на Fire Crotal за това мнение:
  • oxuboxu, tonus
Цитирай
#95

@tonus Напълно споделям мнението, че смяната на Note 10+ с Note 20 ultra не си заслужава. Практиката показа, че 1 календарна година е малко за някаква революционна разлика в модела Note. На мен също тази изпъкналост на камерата ми действа отблъскващо и дано за напред намерят начин това да не се повтаря. Това с изпотяването на камерите също е доста смущаващо и то при факта, че говорим за водоустойчив телефон покриващ стандарта IP68. Остава да се надяваме, че ще има след година Note 21 или Note 30, който да е по-успешен и с повече нововъведения.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • eksoldier, oxuboxu
Цитирай
#96

Преди малко бях в магазина с голямата нагласа да си го купя. Разцъках го, и викам дай да видя яката камера - цък цък, щрак щрак всичко изглежда екстра, зума не е нещо кой знае какво, но до към х30 има сравнително добра картина. До тук добре, но този телефон точно за минута и половина стана много топъл до камерата и ръба на екрана. Изгасих му камерата и го оставих, и направих крачка в страни пред s20 ултра. Беше нагласен на 60 херца и му направих същото разцъкване, загря на същото място, но не толкова - повечето телефони греят с пусната камера, моят също, но Ноута пареше направо. Същото така, нямаше кал да не забележа, че s20 ултра беше с много ясен и бистър екран спрямо ноута - разбира се издърпах кабела на s20 да го доближа до ноута и разликата беше огромна, уж сложих еднакви настройки, но разликата си остана.
Тръгнах си разочарован, защото много ми харесва телефонът и го чаках много време, щеше да ми е първият Самсунг.
Реално разлика с s20 няма, но дизайна на ноута ме влече много и го предпочитам.
Сагата не е приключила, чакам колежката с s20 ултра да дойде да го тествам по същия начин, защото малко ме съмнява дали не загряха толкова бързо заради зарядното което е боднато към тях, и че светят постоянно.

П.П. златния цвят на живо е доста приятен, и гърбът е матиран - няма да остават отпечатъци и да се пързаля като сапун.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • oxuboxu, PanasonicMobile
Цитирай
#97

(2020-08-28, 13:28:21)Vi70 написа:  Преди малко бях в магазина с голямата нагласа да си го купя. Разцъках го, и викам дай да видя яката камера - цък цък, щрак щрак всичко изглежда екстра, зума не е нещо кой знае какво, но до към х30 има сравнително добра картина. До тук добре, но този телефон точно за минута и половина стана много топъл до камерата и ръба на екрана. Изгасих му камерата и го оставих, и направих крачка в страни пред s20 ултра. Беше нагласен на 60 херца и му направих същото разцъкване, загря на същото място, но не толкова - повечето телефони греят с пусната камера, моят също, но Ноута пареше направо.  Същото така, нямаше кал да не забележа, че s20 ултра беше с много ясен и бистър екран спрямо ноута - разбира се издърпах кабела на s20 да го доближа до ноута и разликата беше огромна, уж сложих еднакви настройки, но разликата си остана.
Тръгнах си разочарован, защото много ми харесва телефонът и го чаках много време, щеше да ми е първият Самсунг.
Реално разлика с s20 няма, но дизайна на ноута ме влече много и го предпочитам.
Сагата не е приключила, чакам колежката с s20 ултра да дойде да го тествам по същия начин, защото малко ме съмнява дали не загряха толкова бързо заради зарядното което е боднато към тях, и че светят постоянно.

П.П. златния цвят на живо е доста приятен, и гърбът е матиран - няма да остават отпечатъци и да се пързаля като сапун.

Не е от зарядното. Греят си телефоните. Не е постоянно явление,но ги има тези моменти. Аз дори го пращах моя S20 plus за проба в сервиз  отговора беше ,че всичко е в норми. Явно 38-40 градуса за тези телефони е нищо ,не им трябва парацетамол.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
[-] 2 потребители изказват благодарност на iliev80 за това мнение:
  • Dowper, oxuboxu
Цитирай
#98

Да, разбрах го. Тествах телефона на колежката и си загрява по същия начин.
Какво пък, идва зима и ще топли ръцете идеално - толкова ме влече, че най вероятно ще се върна в магазина.
Цитирай
#99

tonus, то е ясно, че е водоустойчив, но въпроса е, че ако ти седи в джоба и ти решиш да снимаш нещо, и като го извадиш и камерата е потна, язък му за камерата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Моето лично мнение е ,че Самсунг до сега не са представяли по-слаб Note . Това си е downgrade спрямо S20 Ultra .
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • Dowper, oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)