Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy Note 20/Note 20 Ultra

(2022-11-12, 08:11:18)batproho написа:  ........ Просто ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се препоръчва factory reset след това......

Задължително или препоръчително? Никъде не съм прочел от Самсунг да пишат за задължителен factory reset след голям ъпдейт. Factory reset се прави ако имаш проблеми след ъпдейта, а това се случва при много малко потребители. Последните години съм имал Note 8, Note 10, а сега съм със S22 Ultra и никога не съм правил factory reset след голям ъпдейт, но това не значи, че в бъдеще няма да ми се наложи.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
Аксесоари

(2022-11-12, 08:11:18)batproho написа:  Добре де, виждам че и при S21 и S22 са доволни колегите след обновлението до 13-та. Просто ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се препоръчва factory reset след това, а честно казано, нито имам излишно време, нито като цяло ми се занимава да настройвам после цял ден, приложения и настройки по телефона...

Още нещо невярно ще напишеш ли? Никога ненсъм правил Factory Reset след ъпдейт на телефон, а да не ти разправям колко са ми минали през ръцете от 97ма насам.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

Това, че никога не си правил reset на устройството си, съвсем не означава, че твоето мнение е най-меродавно и най-правилното. В повечето случаи ресетът винаги се препоръчва при преминаване към по-високата версия на ОС, за да тръгне системата на устройството след такъв голям ъпдейт "на чисто". А това дали да се прави или не, нека да си е лична преценка на всеки един от нас.

 
Цитирай

Честно казано и аз никога не съм правил ресет след ъпдейт. Не съм срещал и в упътванията на телефоните или в забележките към ъпдейтите да се изисква това. Смятам , че след ъпдейта телефона при рестартирането сам прави някакъв мини-ресет и изчиства кешове и други остатъци, защото почти винаги след ъпдейт дори при "почистен" телефон , се освобождава около 1Гб пространство. Поне досега не съм имал проблеми след ъпдейтите.
Цитирай

Между ъпдейт и ъпдейт все пак си има разлика. Сред всяка месечна актуализация и аз не правя такъв.

 
Цитирай

(2022-11-12, 16:53:21)NoMaD написа:  Това, че никога не си правил reset на устройството си, съвсем не означава, че твоето мнение е най-меродавно и най-правилното. В повечето случаи ресетът винаги се препоръчва при преминаване към по-високата версия на ОС, за да тръгне системата на устройството след такъв голям ъпдейт "на чисто". А това дали да се прави или не, нека да си е лична преценка на всеки един от нас.

Кой го препоръчва? Форумните разбирачи? Линк, нещо?

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на AOne за това мнение:
  • martoo, milss, scorceni
Цитирай

Имам Samsung S10 - скоро ще стане на 4г. и мина през Андроид 10 , 11 и 12 без ресет.
Цитирай

(2022-11-12, 15:41:08)AOne написа:  Още нещо невярно ще напишеш ли? Никога ненсъм правил Factory Reset след ъпдейт на телефон, а да не ти разправям колко са ми минали през ръцете от 97ма насам.

Хайде малко да си успокоите нервите и да успокоите този тон. Това че някой нещо е правил или не, не означава че то непременно е правилно. Естествено след месечните обновления, няма особен смисъл от Factory Reset, не съм и твърдял друго, говорех конкретно за преминаване към по-горна версия на Андроид.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2022-11-13, 08:46:41)batproho написа:  Хайде малко да си успокоите нервите и да успокоите този тон. Това че някой нещо е правил или не, не означава че то непременно е правилно. Естествено след месечните обновления, няма особен смисъл от Factory Reset, не съм и твърдял друго, говорех конкретно за преминаване към по-горна версия на Андроид.

Спокоен съм. Изобщо не съм се ядосвал, че не си или си правил  factory reset.
Питаш - отговаря ти се - ти си решаваш какво ще правиш. Покажи малко уважение към хората, които ти дават информация от личен опит.
Моля сподели кое е правилно да се направи след преминаване към по-горна версия на Андроид. Къде от Самсунг твърдят, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се направи factory reset?

1916 
Цитирай

(2022-11-13, 09:38:43)milss написа:  Спокоен съм. Изобщо не съм се ядосвал, че не си или си правил  factory reset.
Питаш - отговаря ти се - ти си решаваш какво ще правиш. Покажи малко уважение към хората, които ти дават информация от личен опит.
Моля сподели кое е правилно да се направи след преминаване към по-горна версия на Андроид. Къде от Самсунг твърдят, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се направи factory reset?

Аз също съм спокоен, просто много тестостерон лети из форума Smile. Принципно нищо не съм питал, а изразих впечатления и мнение. Колкото до уважението, то се гради на базата на доста фактори, и да към доста членове тук го имам.

И накрая за да успокоим топката, и аз вчера обнових до 13-та, без да нулирам нищо, и за сега всичко е ОК.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2022-11-13, 09:50:47)batproho написа:  ........

И накрая за да успокоим топката, и аз вчера обнових до 13-та, без да нулирам нищо, и за сега всичко е ОК.

Честито. Дано да няма проблеми. Ако има - знаеш решението  Smile .

1916 
Цитирай

Каквото скочихте с тия reset-и, ще набиете човека...

Reset се прави когато имаш проблем с у-вото. Давам за пример S20+. Дойде с One UI 2.1, мина на 2.5 и нямаше проблеми. После и големия ъпдейт до 3.0 и пак нямаше проблеми. Един малък 3.1 направи камерата лагваща и неизползваема и се оправи след reset. Та с една дума - прави се при нужда. Ако такава няма - не се прави.
Цитирай

Телефоните са лични и всеки нека прави това, което го учи главата Smile. Спрете този спор с ресета, който разбрал, разбрал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • milss
Цитирай

При мен се появи дразнещ проблем, скенера почна да не разпознава отпечатъците. Примерно 5-8 пъти грешно. Някой друг забелязал ли е нещо такова?

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай

(2022-11-13, 09:38:43)milss написа:  Къде от Самсунг твърдят, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се направи factory reset?

В сервизните бюлетини на Самсунг, до които естествено ти нямаш достъп.

Защо ли като се прави ремонт, Самсунг изискват телефона да се свърже към "нещо" и да си го форматира това "нещо" ?
Цитирай

(2022-11-13, 21:32:14)emzo написа:  В сервизните бюлетини на Самсунг, до които естествено ти нямаш достъп.

Защо ли като се прави ремонт, Самсунг изискват телефона да се свърже към "нещо" и да си го форматира това "нещо" ?

Чукча не читател, чукча писател.
Става въпрос за преминаване към по-горна версия на Андроид, а не за ремонт. Щом аз нямам достъп до "сервизните бюлетини" на Самсунг, значи не се отнася за мен, защото аз съм потребител, не техник в сервиз.

Защо ли в Андроид 13 (OneUI 5) в телефоните на Самсунг има "Режим на поддръжка"? Явно за да не се нулира телефона когато е в сервиз.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • AOne, martoo
Цитирай

Позачистил съм леко, мерете си приказките и спазвайте добрия тон!Следващия път, ще раздавам банани!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

(2022-11-14, 13:51:35)vlaf написа:  Позачистил съм леко, мерете си приказките и спазвайте добрия тон!Следващия път, ще раздавам банани!

Еххх, тъкмо стана интересно в поне една от темите за Note 20 Smile
Това с хард ресета след ъпдейт си е тема за спор още от зората на Note серията, а и не само, разбира се – вероятно оттогава е и останало като навик да се прави от хората, които го правят.
Само неангажиращо никого ще кажа, че хард ресет на Note телефон съм правил само преди да го продам или предам на жената/децата след вярна безхардресетова служба от поне 2-3 години Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на bbaev за това мнение:
  • AOne
Цитирай

В крайна сметка, имах леко бъгче след обновлението на Андроида. Bluetooth на телефона уж се връзваше с навигацията в колата ми, но при опит за телефонно обаждане, веднага ме изхвърляше. Все пак в случая реших да нулирам сдвояването в самото нави, и да го свържа отново с телефона, и ооо чудо, нещата се оправиха и не се наложи връщане на настройки на самия телефон.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

[-] 1 потребител изказва благодарност на batproho за това мнение:
  • bbaev
Цитирай

Декемврийско секюрити


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на bbaev за това мнение:
  • AOne, mathur
Цитирай

Що така няма ъпдейт още? Половината януари мина. Някой чувал ли е нещо?

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

Айде, налазвайте!

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
[-] 2 потребители изказват благодарност на stamo1911 за това мнение:
  • AOne, mathur
Цитирай

Да, и аз още Сряда вечерта получих януарския UP.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Хелоу, банда.
UI5.1 дойде и при нас!
Натискайте и споделете впечатление.

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
[-] 2 потребители изказват благодарност на stamo1911 за това мнение:
  • AOne, Mikk
Цитирай

Получих го и аз вчера. Необичайно доста ми загря телефона, докато се теглеше.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)