Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Samsung Galaxy Note 20/Note 20 Ultra
#26

И при мен, но няма промяна в положението.

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте и за много години! 
Отдавна не съм търсил съвет тук но сега се налага.
След последния възможен update звука от (bluetooth)  хендсфрито ми звучи едно такова "металическо" ... все едно отсрещния си е заврял главата в тенекия и така ми говори.
Да отбележа, че ползвам хендсфрито от около 4 години ( мисълта ми е, че не е някво ново и сега за първи път да го свързвам), когато го изключа и говоря през телефона всичко е ок, сигурен съм, че е след последния update, защото малко преди това говорих и всичко си беше ок.
До момента съм пробвал :- изтрих хендсфрито и го намерих отново  ... нищо 
"Базиках" настройките на звука ...my sound ... adaptive sound на м@йк@ му г*з* sound и т.н. ... нищо.Ресет
Заводски настройки оставям като последна опция, като дори ако се стигне до нея бая бих се замислил.
За тези които ще ме убеждават, че след всеки (голям) update трябва да се връщат, ще отговоря "да, добре" , но всъщност след S6 EDGE не съм връщал настройките след update и до сега съм нямал проблем. 
Само да вметна, че за мен кофти звука излизащ от хендсфрито е голям проблем, защото съм с него по цял ден и до голяма степен работата ми зависи от това.
В случай, че има значение модела е Plantronics explorer 50.
Пробвах да намеря отговор и в мрежата, но не успях.
Благодаря много на всеки опитал се да помогне !


Прикачени файлове Миниатюри
   

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#28

Само за да изключиш проблем със самото хендсфрии, пробвай го на друг телефон.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#29

Същия проблем го имам и аз, хендсфрито е същото Explorer 50, висок металически звук.

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#30

(2021-01-07, 11:49:15)sminkov написа:  Същия проблем го имам и аз, хендсфрито е същото Explorer 50, висок металически звук.

И при теб ли се появи след update-та ?

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#31

(2021-01-07, 21:41:29)morsa написа:  И при теб ли се появи след update-та ?

Явно да. И според мен проблема е от комуникацията между телефона и слушалката. 

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#32

Текущия ми ром е Firmware SM-N986B THL N986BXXU1CTL5
След приключване на разговор и отделянето на телефона от ухото ми не светва дисплея, а трябва да натисна бутон за да светне. особено ако разговора е бил по-дълъг. Този проблем го имаше и на оригиналния ром с който го купих. На стария note 8 след отделяне на слушалката от ухото ми свегваше веднага. Това ме дразни, защото звъня и на възрастни хора, които почти никога не затварят телефона при приключване на разговора и трябва аз да затворя.

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#33

(2021-01-08, 15:38:26)duron написа:  Текущия ми ром е  Firmware SM-N986B THL    N986BXXU1CTL5
След приключване на разговор и отделянето на телефона от ухото ми не светва дисплея, а трябва да натисна бутон за да светне. особено ако разговора е бил по-дълъг. Този проблем го имаше и на оригиналния ром с който го купих.  На стария note 8 след отделяне на слушалката от ухото ми свегваше веднага.  Това ме дразни, защото звъня и на възрастни хора, които почти никога не затварят телефона при приключване на разговора и трябва аз да затворя.

И аз съм със същия Firmware, и имам абсолютно същия проблем.

Note 20 Ultra
Цитирай
#34

(2021-01-08, 15:38:26)duron написа:  Текущия ми ром е  Firmware SM-N986B THL    N986BXXU1CTL5
След приключване на разговор и отделянето на телефона от ухото ми не светва дисплея, а трябва да натисна бутон за да светне. особено ако разговора е бил по-дълъг. Този проблем го имаше и на оригиналния ром с който го купих.  На стария note 8 след отделяне на слушалката от ухото ми свегваше веднага.  Това ме дразни, защото звъня и на възрастни хора, които почти никога не затварят телефона при приключване на разговора и трябва аз да затворя.

(2021-01-08, 20:53:03)rv_asenov написа:  И аз съм със същия Firmware, и имам абсолютно същия проблем.

И при мен е така даже когато вдигна много пъти като го доближа до ухото не гасне а трябва аз да го угася
Мислих че като получя android 11 ще се оправи но е същото

Ericsson>Simens m55>Sony Ericsson T360>Nokia 6660>Privileg zm90>Nokia n95 8gb>HTC dezire HD>Samsung Galaxy Note>Samsung Galaxy Note 2>Samsung Galaxy Note 3>Samsung Galaxy Note 4>Samsung Galaxy Note 8>Samsung Galaxy Note 10+>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#35

Някой има ли идея как да накарам имената в списъка на скорошно набраните да имат кръгче с буква в началото??

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#36

@sminkov
Интересното е, че като слуша музика / гледам филм /
клип ... и т.н. този проблем го няма.
Сега въпроса е на кой да се оплачем за проблема ?
Арменския Поп се пенсионира вече, така че той не е опция!

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#37

(2021-01-08, 23:40:53)BaksBunny написа:  И при мен е така даже когато вдигна много пъти като го доближа до ухото не гасне а трябва аз да го угася
Мислих че като получя android 11 ще се оправи но е същото

Много е неприятно.  Надявам се проблема да е софтуерен.

Note 20 Ultra
Цитирай
#38

При мен на втория, най-много третия път сработва.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#39

(2021-01-09, 01:04:38)sminkov написа:  Някой има ли идея как да накарам имената в списъка на скорошно набраните да имат кръгче с буква в началото??
Преди при мен си бяха със снимки отпред но сед като се ъпна на 11 изчезнаха
Свикнах със снимки и сега ми е терсене така с гол списък

(2021-01-09, 08:39:00)rv_asenov написа:  Много е неприятно.  Надявам се проблема да е софтуерен.

И аз така се надявам ама откакто го имам телефона съм получил 3-4 ъпдейта + андройд 11 и продължава да е така и надеждата малко по малко умира

Ericsson>Simens m55>Sony Ericsson T360>Nokia 6660>Privileg zm90>Nokia n95 8gb>HTC dezire HD>Samsung Galaxy Note>Samsung Galaxy Note 2>Samsung Galaxy Note 3>Samsung Galaxy Note 4>Samsung Galaxy Note 8>Samsung Galaxy Note 10+>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#40

(2021-01-08, 15:38:26)duron написа:  Текущия ми ром е  Firmware SM-N986B THL    N986BXXU1CTL5
След приключване на разговор и отделянето на телефона от ухото ми не светва дисплея, а трябва да натисна бутон за да светне. особено ако разговора е бил по-дълъг. Този проблем го имаше и на оригиналния ром с който го купих.  На стария note 8 след отделяне на слушалката от ухото ми свегваше веднага.  Това ме дразни, защото звъня и на възрастни хора, които почти никога не затварят телефона при приключване на разговора и трябва аз да затворя.

Възможно ли е протекторите на екрана да оказват влияние?

Note 20 Ultra
Цитирай
#41

Да,при това много често.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#42

(2021-01-09, 11:54:27)rv_asenov написа:  Възможно ли е протекторите на екрана да оказват влияние?

Поне аз съм с оригиналното фолио с което си идва телефона не съм слагал друго

Ericsson>Simens m55>Sony Ericsson T360>Nokia 6660>Privileg zm90>Nokia n95 8gb>HTC dezire HD>Samsung Galaxy Note>Samsung Galaxy Note 2>Samsung Galaxy Note 3>Samsung Galaxy Note 4>Samsung Galaxy Note 8>Samsung Galaxy Note 10+>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#43

Хм, някой да каже дали има същия проблем ако си е махнал фолиото. На моите телефони никога не съм слагал протектор. Тоя скоро се загледах  че му е лепнато нещо на екрана, но не съм го махал. И да, аз също забелязвам че загасването при разговор на екрана е малко шантаво.

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#44

Не мисля, че е от протектора, то ако имаше проблем, те нямаше да го сложат, а и той е найлонов, не те стъклен, за да пречи.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#45

(2021-01-09, 11:54:27)rv_asenov написа:  Възможно ли е протекторите на екрана да оказват влияние?

Не. Махнах фабричния найлон и нямам протектор, а проблема е както го описвате и е супер дразнещ.

Аз не мога да направя хард ресет. Изгледах доста клипове и пробвах всичко със задържане на бутоните, но телефона само се стартира и не влиза в менюто за ресетване.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#46

(2021-01-19, 08:15:30)marinms написа:  Не. Махнах фабричния найлон и нямам протектор, а проблема е както го описвате и е супер дразнещ.

Аз не мога да направя хард ресет. Изгледах доста клипове и пробвах всичко със задържане на бутоните, но телефона само се стартира и не влиза в менюто за ресетване.


Ако вече е с Android 11, за влизане в Recovery трябва да има и нещо включено в USB-C (слушалки, кабел към компютъра, ...).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#47

Здравейте.Въпроса ми е ,може ли да се инсталира български софтуер на Snapdragon ,ще върви ли всичко нормално и дали ще има ъпдейти? Подарък ми е от щатите.Моля дайте съвет,не съм много в нещата.
Цитирай
#48

(2021-01-22, 17:31:33)vdiohy написа:  Здравейте.Въпроса ми е ,може ли да се инсталира български софтуер на Snapdragon ,ще върви ли всичко нормално и дали ще има ъпдейти? Подарък ми е от щатите.Моля дайте съвет,не съм много в нещата.

Какво имаш превид?
Български език на интерфейса има и в Snapdragон модела.
Софтуера за двата модела не може да се инсталира на другия, но функциите им са еднакви.
Освен, ако не е заключен да работи с карти само на даден us операор?

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#49

Модела е SM-N986U1 и е отключен към всичко.В момента съм с А1 без проблем.Има опция за български,но не е на 100% всичко в настрой ките.Та си мислех ,ако му кача бъллгарския какво ще се получи предвид,че те са за EXYNOS,дали ще има проблем с хардуера.Камера,звук и т.н.
Цитирай
#50

Проблема със сензора за близост и несработването му след приключване на разговора остава и след януарския ъпдейт. /тайванския ром/ Кофти

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)