Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Samsung Galaxy Note 20/Note 20 Ultra
#51

От ден първи, на моменти ми лагва мощно при скролване в Google Chrome. Сякаш някои определени реклами му разказват играта. Някой с подобен проблем или решение за него? Motion Smoothnes e в Adaptive (т.е. 120 Hz). Много ме дразни. Сякаш това го нямаше с предишните ноутове.
Edit: Отдавна не бях ползвал самсунгският интернет експлорър и се оказа, че и там е същото. Когато някоя страница започва с повече текст, всичко е ОК, обаче когато стигна в края и почнат линковете със снимките към други страници, става страшно, чак негледаемо. В Chrome всъщност се държи много по-добре. 
Ето и пример за такъв сайт:
https://www.google.com/amp/s/www.republi...sktop.html

Ако се задържа в горната част на страницата, нещата са ОК. Също са ОК и ако се задържа в долният край. Скролна ли обаче бързо от горната в долната част е трагедия. Сякаш не му стига кеш/рам или там каквото ползва да задържа информацията, изпразва го бързо и му трябва време отново да зареди същите изображения.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
Аксесоари
#52

Копирах линка, тествах но при мен всичко е ОК. След съобщение за разрешение за уведомления,които забраних всичко е ок и стреницата се скролва гладко и бързо. Ползвам като добавка AdBlock for Samusng Internet.

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
[-] 1 потребител изказва благодарност на duron за това мнение:
  • mathur
Цитирай
#53

(2021-01-08, 15:38:26)duron написа:  Текущия ми ром е  Firmware SM-N986B THL    N986BXXU1CTL5
След приключване на разговор и отделянето на телефона от ухото ми не светва дисплея, а трябва да натисна бутон за да светне. особено ако разговора е бил по-дълъг. Този проблем го имаше и на оригиналния ром с който го купих.  На стария note 8 след отделяне на слушалката от ухото ми свегваше веднага.  Това ме дразни, защото звъня и на възрастни хора, които почти никога не затварят телефона при приключване на разговора и трябва аз да затворя.

Много е дразнещ проблема. Вече си мисля, че проблема не е софтуерен, а сме попаднали на дефектни бройки

Note 20 Ultra
Цитирай
#54

това един път се случва, един път не. при всички положения е срамно за такъв клас телефон. то това е от най-базовите неща
Цитирай
#55

(2021-01-30, 20:00:16)henshiro написа:  това един път се случва, един път не. при всички положения е срамно за такъв клас телефон. то това е от най-базовите неща

Така е, но явно проблема не е при всички бройки.

Note 20 Ultra
Цитирай
#56

не е много софтуер ама... вашите телефони тракат ли като ги раздвижите малко? тоя свнзор на камерата трака като луд
Цитирай
#57

(2021-01-31, 14:50:37)henshiro написа:  не е много софтуер ама... вашите телефони тракат ли като ги раздвижите малко? тоя свнзор на камерата трака като луд
Виж тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=88842
Цитирай
#58

(2021-01-31, 14:50:37)henshiro написа:  не е много софтуер ама... вашите телефони тракат ли като ги раздвижите малко? тоя свнзор на камерата трака като луд

Всеки телефон с истинска стабилизация на камерата трака. За това не е хубаво да се хвърля върху диван, примерно.

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#59

Не мога да вляза в менюто за да направя хард ресет. Изгледах много клипове, но не става. Изключвам, натискам едновременно бутоните за вкл. и усилване. Като се появи логото пускам бутона за вкл. и продължавам да държа този за усилване. Обаче извибрира и се включва телефона. Моля ако някой е правил хард ресет да каже къде греша.
Цитирай
#60

Включи слушалките в порта и пробвай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anko85 за това мнение:
  • dinko
Цитирай
#61

(2021-02-15, 16:55:55)dinko написа:  Не мога да вляза в менюто за да направя хард ресет. Изгледах много клипове, но не става. Изключвам, натискам едновременно бутоните за вкл. и усилване. Като се появи логото пускам бутона за вкл. и продължавам да държа този за усилване. Обаче извибрира и се включва телефона. Моля ако някой е правил хард ресет да каже къде греша.
Трябва да е включен към зарядно или компютър. И аз бая се озорих, докато вдяна. От Андроид 11-ката е.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на AOne за това мнение:
  • dinko
Цитирай
#62

Не става със вкл. зарядно. Компютър нямам. Ще търся слушалки ,че моите бяха подарени.
Цитирай
#63

Само кабела ръгни и опитай.Или от менюто за нулиране мисля същата работа върши.
Цитирай
#64

Пробвах само с кабела но не.
Цитирай
#65

(2021-02-15, 18:29:39)dinko написа:  Не става със вкл. зарядно. Компютър нямам. Ще търся слушалки ,че моите бяха подарени.

Е, значи нещо не правиш правилно.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#66

Здравейте, от скоро съм с Galaxy Note 20 Ultra, закупен от Германия и имам проблем с активацията на VoWiFi. На Виваком съм. VoLTE се активира без проблем чрез СМС на 1701, но за VoWiFi казва, че не може да бъде активирано. Да не би проблема да е, че телефонът е от Германия т.е с немски CSC код и да се налага да се промени на български CSC? В момента е с последната версия на софтуера: Android 11, One UI 3.1. Погледнах настройките за VoWiFi в сайта на Виваком -> Настройки -> Връзки -> Wi-Fi разговори е включено -> Предпочитание за мрежа: Wi-Fi.

Благодарско!
Цитирай
#67

Звъниш на виваком и им казваш, че си с някой от поддържаните апарати и искаш да ти активират VoWifi.

Ако твоя го няма в списъка в сайта им, си харесай някой и им кажи, че си с такъв апарат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • NaSk0'
Цитирай
#68

(2021-03-26, 17:54:07)emzo написа:  Звъниш на виваком и им казваш, че си с някой от поддържаните апарати и искаш да ти активират VoWifi.

Ако твоя го няма в списъка в сайта им, си харесай някой и им кажи, че си с такъв апарат.

Благодаря за съвета, колега! Обадих се на Виваком и им казах да ми активират VoWiFi. Казаха ми, че имало "несъвместимост" с абонаментния ми план и трябва да потърся акаунт мениджъра за разрешаването на проблема. Картата ми е на фирма и най вероятно затова не става. Засега явно ще си карам само на VoLTE  Big Grin
Поздрави!
Цитирай
#69

Пак звъниш и на друг оператор му казваш същото.
Звъни директно на 121.
Моята също е служебна и ми е активиран.
Цитирай
#70

Здравейте група , имам голям проблем с влизането и със създаването на папка в OBB папкага за да кача кеша на някоя игра примерно , четох гледах клипчета но нищо не намирам а няма как да няма вариант без рут на телефона , ако някой може да ми кажа как да се справя с този софтуерен проблем породен явно от андроид 11 ще съм много благодарен !
Цитирай
#71

Добър ден. Вчера вечерта докати си лежах и цъках фацебука екрана на телефона изгасна и по никакъв начим неможах да го включа. Рестартирах телефона няколко пъти от бутоните но никаква промяна, включвам го да се зарежда вибрира си зарежда се изглежда всичко си работи но дисплея не се включва. Оставих го така и съм заспал сутринта като се събудих дисплея си работеше всичко си беше наред. Някой имал ли е този проблем или знае ли на какво може да се дължи?
Цитирай
#72

Някой има ли следния проблем, като разклати телефона от към камерата се чува едно тракане все едно има нещо окачено вътре и трапа в корпуса

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай
#73

Всички са с този "проблем". Оптиката на камерата тропа, не се притеснвяй.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • barmatador
Цитирай
#74

Хем искате оптична стабилизация, хем да не тропа

Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullyboy за това мнение:
  • barmatador
Цитирай
#75

Здравейте, питах се, дали може адресната лента от Самсунг браузера да се направи да е долу?

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)