Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 3 - мнения и отзиви
#76

А аз какво чета.... Ужас

При мен А1 ми решиха дилемата. За жалост 45мм е свършил във всичките им физически магазини в София. За това взех 41мм. Но пък пробвах 45мм в Технополис и определено ми стоеше голям на моята ръка. Този пък ми е малък, та няма угодия Това, което мен ме изненадва е, че явно се купува, а никъде не съм намерила отзиви за батерията...
Кой ли знае колко ще се ядосвам с тоя часовник, ама това е положението. Като си навих на пръста и не мирясах, докато не го взех
Цитирай
Аксесоари
#77

(2020-09-16, 20:15:17)any9 написа:   А аз какво чета.... Ужас

При мен А1 ми решиха дилемата. За жалост 45мм е свършил във всичките им физически магазини в София. За това взех 41мм. Но пък пробвах 45мм в Технополис и определено ми стоеше голям на моята ръка. Този пък ми е малък, та няма угодия Това, което мен ме изненадва е, че явно се купува, а никъде не съм намерила отзиви за батерията...
Кой ли знае колко ще се ядосвам с тоя часовник, ама това е положението. Като си навих на пръста и не мирясах, докато не го взех

По принцип батерията му е с еднакъв капацитет като на Watch Active2, съответно предполагам няма да има голяма разлика. Наскоро четох, че има нова актуализация която подобрява батерията... Явно има какво да се подобрява  Big Grin  Иначе и аз не намирам за момента отизви за нея. 

 Galaxy Watch 3 получи актуализация, която подобрява живота на батерията
Цитирай
#78

Samsung Ridge Sport Band

Поръчах си тази каишка на "скромната" цена от 80 лева.

Колкото до подобряването на живота на батерията посредством бъдещи ъпдейти на фърмуера, явно има накъде. Въпреки че батерията е с еднакъв капацитет с тази на Актив 2, тя ми кара по 3 денонощия със спрян AOD и постоянно измерване на пулса, докато при Актив 2 при абсолютно същите условия на ползване изкарваше минимум 4, че дори и 4.5 денонощия.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#79

Моите наблюдения за 5 дни ползване на Watch 3 41mm LTE. Изключе aways on, изключен WiFi и GPS, пулса е на ръчно.
При по-слаба активност и връзка с часовника само с блутут, батерията изкарва 2 дни.
При средна към висока активност с ползване на LTE средно 2ч на ден, батерията прави 1ден и 20ч (плюс минус 2ч). Много бих се радвала да успявам да правя 2 пълни дни с ползване на LTE, дано да има някакви подобрения с новия ъпдейт, който все още не е дошъл. Но като цяло очаквах по-малко, така че аз съм почти доволна на този етап от батерията.
Не мога да сравнявам с Active 2, защото имам по-големия 44мм, а там говориме за друга батерия, но вярвам че 45мм Watch 3 ще се справя като него, с времето.
Продължавам да имам проблем с измерването на кръвното налягане, хваща от 3-тия път, понякога и от 5-тия. Но го отдавам на това, че не е официално пуснат.
Колкото за сравнение между по-стария часовник и този, освен физическия базел, измерването на кислород в кръвта, ЕКГ-то и кръвното налягане, друга разлика аз не намирам. Определено физическия базел си е друго нещо, бях забравила колко е удобен Smile Но дали тези неща си заслужават ъпгрейда? Ще оставя всеки да прецени сам Smile
Мога само да добавя, че кожената каишка на Watch 3 е отвратителна. Изглежда китайска, смених я и аз веднага
Цитирай
#80

RIP с тия батерии, щом ви устройства всичко е наред де. Аз не можах на предния да издържа нито батерията на 42мм нито на 46мм. Много беше досадно постоянно да мисля за батерията и да изключвам функции само и само да спестя батерия. Sad

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#81

Радвай се на живота с Honor-a и нас не ни мисли.

Ето я и каишката, която поръчах. Много лека и удобна, въпреки високата цена си заслужава. Просто трябваше да пуснат часовниците с тези каишки а не с измислените "кожи".
Samsung Ridge Sport Band

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#82

Нещо не ми харесва с тая черта, но ако е удобна.... От къде я поръча?
Цитирай
#83

Samsung Experience Store , ако си от София може да я вземеш директно от магазина им в The Mall.
За 41 мм версия има налична и черна освен сивата.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#84

(2020-09-22, 09:15:49)tonus написа:  Радвай се на живота с Honor-a и нас не ни мисли.

Е аз нещо различно ли мислиш, че правя?  Lol

В Дъ Мол иначе имаше и друга каишка днес като минавах оттам.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#85

(2020-09-26, 16:16:20)nowhere написа:  В Дъ Мол иначе имаше и друга каишка днес като минавах оттам.

Каква друга каишка има за  Watch 3 освен  силиконовата (черна и сива) за 80 лева и кожената с която така или иначе си идва часовника за 99 лева.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#86

Galaxy watch 3 45mm отброява ли етажи?

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай
#87

Отброява, но няма отделен уиджет за изкачените етажи. Като отвориш уиджета за крачките, там освен самите крачки и изминато разстояние в километри изписва и изкачените етажи.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#88

Вчера сравних кръвното налягане на часовника с истински апарат. При мен имаше разлика и то не малка. Часовника ми показваше кръвно 130/90, а апарата 120/80. Някой друг да е сравнявал? Интересно ми е дали само при мен има разминаване?
Цитирай
#89

Първоначалното калибриране на измерването на кръвното налягане със същият апарат ли го прави?

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#90

https://www.youtube.com/watch?v=h68NKFFpDQ0 Ето едно видео.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#91

(2020-09-29, 11:12:06)tonus написа:  Първоначалното калибриране на измерването на кръвното налягане със същият апарат ли го прави?
Не. С друг... От това ли да е проблема?
Цитирай
#92

Една от причините е това, а другата че това мерене на кръвно от часовник на китката изобщо не може да се има за достоверно.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#93

Чудя се дали си заслужава едни 300-400лв разлика спрямо актив2 ?
Цитирай
#94

Според мен "си заслужава" само заради дизайна, иначе не.
Цитирай
#95

Определено е надценен часовника, но сега той е най-новият модел на Самсунг и хората жънат пари с него.
Най-вече ме дразни това че батерията е същата, а кара с ден по-малко от предният ми Актив 2. Надявам се с обещаният ъпдейт на софтуера да я оптимизират.
Очертава се актив 2 да получи най-накрая всички нови функции, които има и Watch 3 така че сам може да си прецени човек тия 300-400 лева отгоре дали си заслужават че и като прибави още 80 лева за спортната силиконова каишка на Самсунг за да замени измислената кожена, която за нищо не става.
 Като става въпрос за надценяване да не забравя да спомена и "титаниевата" версия, която може би ще достигне нашите ширини този месец. Очакваната и цена от 600 и кусур евро е повече от абсурдна особено като се има предвид че титаниев ще е само корпуса на часовника, а верижката ще е от неръждаема стомана.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#96

Много зависи. Като функционалност - не. И двата ще ти вършат една и съща работа и имат почти едни и същи неща. Вече зависи кое ти харесва повече. Дали дигиталния базел на Актив 2 или физическия на 3-ката. В момента и Актив 2 има ЕКГ и кръвно налягане. Недостатъка на Актив 2 за мен е точно физическия базел и най-вече това, че се драска по лесно. Аз не съжалявам, че го взех, но при мен ъпгрейда беше най-вече, заради LTE-то. С две думи си избери външен вид и дали ти се дават повече пари отгоре....
Цитирай
#97

К'во ли го умувам, взимам, нося 3-4 месеца и на пазара Smile
Липсата на въртящ безел ми харесва даже.
GW1 беше адския китюк. За тройката не ми се дават толкоз пари.
Цитирай
#98

Последните 5-6 дни имах възможност да ползвам и новият Apple Watch 6 и да направя директно сравнение с моят  Galaxy Watch3  с опция за евентуална замяна.
Първо батерията на Самсунга изкарва 3 денонощия със спрян AOD срещу 2 денонощия и 8 часа при Аpple. Със пуснат АОД изкарват по 2 денонощия.
Зарежнането от 0-100% при Самсунга отнема 2 часа и 15 минути, докато при Apple само 1 час и 10 минути.
Екрана при Самсунга е по-ярък и с по-наситени цветове.
Като габарити  и тегло Apple изобщо не се усеща на ръката дори и при сън подобно на Active 2.
По функционалността вече при Епъла имаше неща, които ме издразниха и ме отказаха от него.
Едно от тях е че така и не намерих начин да го накарам автоматично да ми открива тренировки като ходене и бягане.
Приложението за следене на съня се базира на движението на тялото, а не на постоянното следене на пулса.
Отчита само спокоен и неспокоен сън, докато при Самсунг е по-пипнато и следи съня на база на пулса и отчита лек, дълбок сън и БДО.
Пулсът няма опция да се отчита постоянно а през определен интервал от време.
Когато се поставят иконки за бърз достъп за пулс, SpO2 и крачки в някой от циферблатите там не се показват променливи стойности докато не ги отвориш.
ЕКГ-то и при Apple e мираж за нашите географски ширини и няма възможност за неофициално активиране.
Единствено измерването на наситеноста на O2 в кръвта ми се видя по-точно докато при Самсунг варират в много широки граници, но четох че от Самсунг са обещали подобрение на точноста на това измерване в следващ ъпдейт.
В общи линии Apple Watch за мен е по-скоро имиджов продукт отколкото спортен часовник.
Той даже е по-надценен и от Watch 3.
В заключение за мен best buy при този вид часовници е Active 2 и малко съжалявам че го продадох.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#99

Геолокация търси епъла, за да се активира екг-то.
С писиар тест и октомврийско море - Гърция.
Без море и писиар - на гости на Дракула - Румъния.  Smile
------
Взех актив2. Сега го разучавам, но темата все пак е за gw3
Цитирай

Титаниевата версия вече я има в Samsung Experience Store в Тhe Mall със скромната цена от 1239 лева.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)