Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung обеща да осигури до три години актуализации на Android
#1

Днес в края на представянето на Galaxy Note20 и на другите нови продукти от Samsung обявиха, че разбират желанието на хората да употребяват телефоните си по-дълго и ще осигурят до 3 основни ъпдейта на операционната система.

[Изображение: d83e76243f5d.jpg]

С малък шрифт върху екрана се вижда, че обещаните ъпдейти са именно за флагманските устройства на компанията и се отнасят за моделите от Galaxy S10 насам. Поднасянето на новината остави място за интерпретация какво точно иска да каже компанията с думите "OS updated up to 3 generations", но най-вероятно те означават, че само избрани телефони на Samsung ще получат до три ъпдейта до основни версии на Android. Това предполага, че Galaxy S10 и Note10, които бяха пуснати с Android 9, ще бъдат обновени до Android 12, а Galaxy S20 и Note20 се очаква да бъдат обновени до Android 13.
Източник: >>>>>>

 
[-] 4 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper, Hss20e, ivanov_km, NaniG
Цитирай
Аксесоари
#2

Време си беше. Сега гугъл да вдигнат до 4 или 5 за Pixel.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#3

Доста добър ход от страна на Самсунг. Надявам се и другите конкуренти да последват примера им и тази конкуренция да доведе до по-дълга поддръжка на устройствата. И без това теелфоните взеха да стават абсурдно скъпи, поне да знаем, че може да ги ползваме 3 години без проблем.
[-] 6 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Dowper, fifth_root, Hss20e, NaniG, OliQueenBG, VikeZ
Цитирай
#4

(2020-08-06, 05:54:04)gurcayy написа:  Доста добър ход от страна на Самсунг. Надявам се и другите конкуренти да последват примера им и тази конкуренция да доведе до по-дълга поддръжка на устройствата. И без това теелфоните взеха да стават абсурдно скъпи, поне да знаем, че може да ги ползваме 3 години без проблем.
Huawei с мейт 10 направиха подобно нещо. Излезна с 8, ъпдейт до 9, после до 9.1 и 10ка сега. Ще видим с мейт 20 докъде ще я докарат. Но като цяло и не е толкова оферта защото 10тката я получихме с над 6месеца забавяне

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#5

Пич, аз също използвам Мейт 10 про от 2 години, та мнението ти не е много на място. Тук говорим за официално становище, което гарантира 2 големи ъпдейта. При нас беше късмет, никъде нищо не са обещавали от Хуавей.
Цитирай
#6

Струва ми се, че тази идея е калкулираха в Нот 20. Едва ли тази поддръжка ще е безплатна Smile.
Цитирай
#7

(2020-08-06, 16:28:44)nastykb написа:  Huawei с мейт 10 направиха подобно нещо. Излезна с 8, ъпдейт до 9, после до 9.1 и 10ка сега. Ще видим с мейт 20 докъде ще я докарат. Но като цяло и не е толкова оферта защото 10тката я получихме с над 6месеца забавяне

Huawei Mate 10

В много голяма грешка си. EMUI 9.1 не е Андроид 9.1, защото такъв с номер 9.1 не съществува. Потребителския интерфейс EMUI 9.1 е базиран на Андроид 9. 
По твоята логика излиза, че повечето Xiaomi-та получават по 4-5 големи ъпдейта, ако броим обновленията и на MIUI. 
Така излиза, че и Note 10 и S10 сериите вече са с два големи ъпдейта - един до Андроид10 и един до OneUI 2.1.
Тук се говори за 3 ъпдейта до по-горна версия на Андроид, никой не говори за UI.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • martoo, NaniG, vargala81
Цитирай
#8

(2020-08-06, 16:37:49)gurcayy написа:  Пич, аз също използвам Мейт 10 про от 2 години, та мнението ти не е много на място. Тук говорим за официално становище, което гарантира 2 големи ъпдейта. При нас беше късмет, никъде нищо не са обещавали от Хуавей.
Така, но на днешно време едно обещават, а накрая друго става. При нас можеха да не го пуснат заради корона вируса, но си направиха малко добър пр за мен. Иначе за нота май сега имаше някакъв режим за снимане дето го обявяват, но после с малък шрифт казват, че чак края на годината ще се получи с ъпдейт... И п40про имаше нещо подобно. Та повече е ще обещаем, ама дали се изпълни ще е според ситуацията.

Huawei Mate 10

(2020-08-06, 17:45:24)milss написа:  В много голяма грешка си. EMUI 9.1 не е Андроид 9.1, защото такъв с номер 9.1 не съществува. Потребителския интерфейс EMUI 9.1 е базиран на Андроид 9. 
По твоята логика излиза, че повечето Xiaomi-та получават по 4-5 големи ъпдейта, ако броим обновленията и на MIUI. 
Така излиза, че и Note 10 и S10 сериите вече са с два големи ъпдейта - един до Андроид10 и един до OneUI 2.1.
Тук се говори за 3 ъпдейта до по-горна версия на Андроид, никой не говори за UI.
Прав си, моя грешка за 9.1

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на nastykb за това мнение:
  • losh1
Цитирай
#9

"...че разбират желанието на хората да употребяват телефоните си по-дълго и ще осигурят до 3 основни ъпдейта."

И какво пречи да се ползват телефоните по-дълго и без ъпдейтчета?
Айде някой да ми обясни кое ще пречи на един Note 10 или S20 да се ползва в следващите 7-8 години без ъпдейти?
Цитирай
#10

Веднага ти давам пресен пример. Моят С10 снима много по-добре от С10 който не беше ъпдейтван от Август 2019. Все едно не бяха 2 едни и същи телефона. Като не ъпдейтвания момичето имаше оплаквания, че дори и забива от време на време и лаги сериозно. Да не пречи, но си има подобрения които се пускат от производителите и от самия гугъл чрез ъпдейтите, които явно излиза, че са си много важни.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#11

Чакай сега. Това, че някои си пускат ъпдейти, за да направят телефона да работи, както е трябвало да работи от самото начало, си е проблем на производителя. Идеален пример е С20 Ултра, пуснат с 1000 недостатъка само в камерата. Моят С8 - същата работа. Преди пай беше пушка. След него SOT падна от 5-6 часа на 4, а не съм забелязал апаратът да е станал по-добър в нещо.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • airbus, Dowper, greensmoke7777, vargala81
Цитирай
#12

Ключовата дума е "до" три големи ъпдейта!
Значи може и два, може и един.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#13

(2020-08-07, 14:28:18)Pelikana написа:  Веднага ти давам пресен пример. Моят С10 снима много по-добре от С10 който не беше ъпдейтван от Август 2019. Все едно не бяха 2 едни и същи телефона. Като не ъпдейтвания момичето имаше оплаквания, че дори и забива от време на време и лаги сериозно. Да не пречи, но си има подобрения които се пускат от производителите и от самия гугъл чрез ъпдейтите, които явно излиза, че са си много важни.

Ами явно живеем в два коренно различни свята , защото с моите LG-та ,които не получават ъпдейти ,всичко си им работи отлично. 
И затова зададох този въпрос, а твоя отговор направо ме шокира. Два различни телефона-толкова ли е зле положението? И това доказва, че колкото е по-калпав даден телефон, толкова повече има нужда от чести ъпдейти. Които чести ъпдейти е просто смешно да се дават като нещо велико, защото е точно обратното. Аз съм свикнал без ъпдейти всичко да ми работи като пушка, затова харесвам LG, а не да ми идва осран телефон със 100 кусура, че да чакам ъпдейти да го оправят. И да викам после "Ох, ама еди кои си колко са велики-дойдоха ми 16 ъпдейта, най-накрая камерата ми снима, може и да фокусира, не се рестартира, цветовете ми се оправиха, батерията и тя пада по-малко, а в смешните LG и един ъпдейт не е дошъл". Ами не идват, щото няма нужда, всичко си му е изпипано. Смешна работа!
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#14

Явно ти живееш в свой собствен, различен от останалите. Няма да ти обяснявам нещо, което явно не разбираш от горе написаното. Ама нека ти споделя една тема за Великите ЛГ......https://support.google.com/android/thread/25379450?hl=en

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 4 потребители изказват благодарност на Pelikana за това мнение:
  • borandi, martoo, milss, OliQueenBG
Цитирай
#15

Ъпдейтите не са свързани само с отстраняване на бъгове в системата, но и за кръпки в сигурността. И за да не кажеш, че пак ти пиша на контра ето най-пресния пример. Великите Qualcomm нещо са се осрали.
https://www.digital.bg/otkriha-problem-s...44185.html
Сега да видим другите велики марки които използват техни процесори колко са загрижени за потребителите.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • martoo, OliQueenBG, Pelikana
Цитирай
#16

(2020-08-10, 10:04:08)Pelikana написа:  Явно ти живееш в свой собствен, различен от останалите. Няма да ти обяснявам нещо, което явно не разбираш от горе написаното. Ама нека ти споделя една тема за Великите ЛГ......https://support.google.com/android/thread/25379450?hl=en

Това изглежда е изолиран случай, за разлика от: https://www.reddit.com/r/Android/comment...scam_that/
И ноут 9 далеч не е единственият модел, страдащ от проблема.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Harbinger за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#17

Не изглежда като изолиран случай на фона на продажбите. Шега - не искам да има обидени.
Зеления обърна и тази тема с главата надолу. Става въпрос за брой големи ъпдейти на Андроид при Самсунг, а не за проблеми след тях.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • borandi, OliQueenBG
Цитирай
#18

https://www.androidauthority.com/lg-g7-p...es-878777/

Ето ти не изолиран случай за Bleeding display и проблеми с Wifi/Bluetooth които се наблюдават явно във всички ЛГ. Нищо изолирано не виждаш, че има доста теми с проблема след актуализация на ЛГ до андроид 10. Или ако искаш да ти намеся и великите ЛГ дисплей, които напраскаха на Хахавей и зеленееха като за световно? Или и това е изолиран случай?

Като и в статията с която започва поста ми на повечето проблеми си пише, че ще бъдат фиксната чрез ЪПДЕЙТ. Хайде спрете да опитвате да правите ЛГ мега велики и такива каквито нито са, нито някога ще бъдат. Всяка марка страда от проблеми и софтуерни и хардуерни и това няма да се промени. Добре е в случая, че повечето проблеми са софтуерни и могат да бъдат оправени значително по лесно и безболезнено за потребителя.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 3 потребители изказват благодарност на Pelikana за това мнение:
  • borandi, OliQueenBG, TNTKZ
Цитирай
#19

(2020-08-07, 14:39:37)Harbinger написа:  Чакай сега. Това, че някои си пускат ъпдейти, за да направят телефона да работи, както е трябвало да работи от самото начало, си е проблем на производителя. Идеален пример е С20 Ултра, пуснат с 1000 недостатъка само в камерата. Моят С8 - същата работа. Преди пай беше пушка. След него SOT падна от 5-6 часа на 4, а не съм забелязал апаратът да е станал по-добър в нещо.

Абсолютно точно !
Няма какво повече да се обсъжда тая тема!
Цитирай
#20

Изключение правят телефоните на Google, което си е изключително предимство и удоволствие да ги ползваш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#21

Не е важно дали ще са чести ъпдейтите или не, а важното е, като ги обяват актуализациите да идват навреме, както и проблемите да се решават навреме.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

Ако ще и четири обновявания да има, консумацията става огромна и батерия не издържа. Кел файда. Пълна щета стана S7 с андроид 7 и 8

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • rikob
Цитирай
#23

Така е, S7 Edge беше телефон с невероятна батерия. Преди първия голям ъпдейт. След втория стана трагично положението. Но сега съм с LG, в момента дори след втори голям ъпдейт батерията държи колкото когато го купих. Тоест няма промяна. Предполагам че Самсунг нарочно си прецакват старите телефони. Ама това си е мое мнение.

Sent from my LM-G710
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • Dowper, ganchev
Цитирай
#24

По принцип не ме вълнува преминаване на по-нова версия андроид, щом всичко работи. Двата пъти се нахендрях на по-нова след посещение в сервиз.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#25

(2020-08-10, 20:42:51)degman написа:  Предполагам че Самсунг нарочно си прецакват старите телефони. Ама това си е мое мнение.

Sent from my LM-G710

Това си беше политика на Епъл на по-старите телефони батерията им да се скапва след ъпдейт и самата работа с устройствата да става по-тегава. Трябва и тук да се разсмърдят нещата за да се откажат Самсунг да следват челният пример.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)