Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor 20 pro vs Xiaomi mi note 10 или друг телефон до 800лв.
#1

Здравейте, предстои ми закупуване на телефон като бюджета е 800 лв. Спрял съм се на Honor 20 pro и Xiaomi mi note 10. Телефона ще се ползва може би около 2-3 години, естествено ако не го счупя преди това или не покаже някакви дефекти. Ще се използва предимно за сърфиране, имейли, снимки и разговори, ще има някоя и друга игра, но рядко ще бъде включвана. И двата модела имат предимства и съответно недостатъци, но за тези пари трябва да се правят компромиси. Предимствата за мен в Honor са, че е с 8гб рам, значително по-добър процесор и повече вътрешна памет 256гб (за мен и 128гб ще ми свършат работа) като недостатък е по-ниския клас дисплей LCD IPS и големината на батерията (което не съм сигурен дали е точно недостатък, като се има предвид, че процесора и дисплея изразходват по-малко енергия). Относно камерите на двата телефона чета различни мнения, не намерих много информация за качеството на снимките и видеото Honor p20 pro. Съответно Xiaomi-то като предимства има по-добър дисплей, по-добра камера и по-добра батерия по характеристика, недостатъците са по-ниския клас процесор, по-малката рам 6гб. Това което ми направи добро впечатление е, че Xiaomi-то се представи значително по-добре от Honor-а при теста за издръжливост (от JerryRigEverything). 
Споделете ако имате опит с двете устройст, как се справят с ежедневното натоварване, колко издържа батерията и наблюдения от камерите. 
Приемам и други предложения за телефон до 800лв. Друго устройство което също ми допадна е Oneplus Nord, ако някой има преки впечатления нека сподели. 
Благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Huawei P30,добра камера,дисплей и батерия.
Цитирай
#3

Дисплея на ноут-а харчи по-малко батерия. Този хонор още няма оптична стабилизация... Хонора само по бързина го бие... Всичко друго - екран, камера, батерия е по-добро в Шаомито. Има и жак за слушалки... Да не забравим и заключения буутлоудър на хуавей/хонор.

Galaxy S2 > Xperia M4 aqua > Xiaomi Mi5 > Galaxy S9
[-] 2 потребители изказват благодарност на cemkov за това мнение:
  • fifth_root, milss
Цитирай
#4

Добро предложение е и Pocophone F2 Pro. В случая за да се впише в бюджета ще е 6/128.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#5

Телефона няма да се ребуутва, не разбирам от тези неща и не бих се и занимавал. Норд-а отпада за съжаление,  цената за която го предлагат тук в магазините надхвърля с 200 лв, тези  409€ за които може да се купи от официалния им сайт, но не намерих фирма, която да покрива гаранцията в България. 
Видях, че има доста обяви за п30 про в олх с оставаща гаранция от 1г или 1 г и половина, като цената им е около 800лв. 
Заслужава ли си да се вземе п30 про за тази цена с около година и половина оставаща гаранция спрямо нов xiaomi mi note 10?
Цитирай
#6

На Honora екрана си е супер, батерията е бетон и със този процесор няма никакво забавяне и всичко вървирмазно.

Идва и със фабрично сложен протектор но е мноого гадно качество (може и да са го оправили в новите партиди)

Според мен Honor-а е по-сигурния вариант.
Говоря от личен опит.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • niksanvn
Цитирай
#7

Аз бих вземал One Plus Nord. Превъзхожда останалите с 90hZ дисплей, както и Snapdragon-ският процесор. Като добавим също, че само той от изброените е модел 2020, везните много накланят към Nord-a.

А относно Honor-a, моята приятелка има Honor 20 и дисплея хич не ме радва.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#8

(2020-08-10, 10:22:44)st@droid написа:  Телефона няма да се ребуутва, не разбирам от тези неща и не бих се и занимавал. Норд-а отпада за съжаление,  цената за която го предлагат тук в магазините надхвърля с 200 лв, тези  409€ за които може да се купи от официалния им сайт, но не намерих фирма, която да покрива гаранцията в България. 
Видях, че има доста обяви за п30 про в олх с оставаща гаранция от 1г или 1 г и половина, като цената им е около 800лв. 
Заслужава ли си да се вземе п30 про за тази цена с около година и половина оставаща гаранция спрямо нов xiaomi mi note 10?

Ако всичко е наред с п30 про-то, си заслужава. Флагмански процесор, камера и т.н.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)