Анкета: Работи ли при вас Google Pay - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да. Xiaomi.eu без ROOT
35.00%
7
35.00%
Да. Xiaomi.eu + Magisk
5.00%
1
5.00%
Да. Стоков ром, заключен буутлоудър
25.00%
5
25.00%
Да. Стоков ром, отключен буутлоудър, без Root
0%
0
0%
Да. Стоков, отключен+Magisk
5.00%
1
5.00%
Не. Xiaomi.eu без Root
5.00%
1
5.00%
Не. Xiaomi.eu + Magisk
5.00%
1
5.00%
Не. Стоков ром, заключен буутлоудър
5.00%
1
5.00%
Не. Стоков, отключен, без Root
15.00%
3
15.00%
Не. Стоков, отключен + Magisk
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay на отключен буутлоудър?
#1
Question 

Здравейте.

Водят се малко спорове къде и дали работи google pay заедно с другите арр-ове за безконтактно плащане от типа на:
1. банковите ПИБ, Райфайзен, УниКредит
2. Phyre, a1 wallet, vivapay, icard

Дълго се чудех как да го формулирам затова ще разделя нещата на няколко ситуации и който иска да си вади изводите като сборува резултатите от пунктовете, които го интересуват.

Моите наблюдения са:

Китайски телефон с глобален ром (отключен буутлоудър, защото при заключен се бриква телефона) дава несертифициран Плейстор и съответно не работи google pay
Отключен буутлоудър със всякакъв стоков ром би трябвало да прави същото - несертифициран плейстор и неработещ гугъл пей, а останалите арр-ове са според настроението и могъществото на разработчиците Smile

С Root Нещата се получават за фикс на сейфти нет, но дори да се скрие Magisk арр-ове от типа на Phyre хващат пробива в устройството и като краен резултат се изисква Patch-нат boot.img, което вече става доста голяма занимавка.

До вчера си мислех, че xiaomi.eu е еднакъв за всички и редовете
SafetyNet passed (Google Pay)
Play Store Certified
важат за всички, но явно не е така.
Точно поради тази причина пускам и анкетата.
Надявам се да е формулирана по начин, по който да можете да си извадите правилните изводи и винаги имайте едно на ум, че без изключения не може

Oставям опцията за многобройни отговори, за да можете да маркирате всичко, което сте тествали.
ако съм пропуснал ситуация можете да ми кажете и ще я добавя
Цитирай
Аксесоари
#2

Инсталирал съм си ICard и Revolut и няма проблеми с отключен Bootloader както при плащане на терминала така и със самата програма !
Телефона не е root-ван .Не знам, и не разбирам защо на някой телефони им иска Google Pay а на други не, както и не разбирам защо не е подходяща програмата Google Pay да се инсталира на телефона ми Xiaomi Redmi Note 9 PRO от google playstore

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

По принцип не се поддържа официално за България.
Тези, които я ползваме сме закачили Curve допълнително и към кърв нужните за плащане карти.
Описано е как става тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98196

Удобно е защото не е нужно да се пълнят портфейли, а директно взима от закачената за Кърв карта
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Compare, milenvn
Цитирай
#4

Redmi Note 9 Pro,Xiaomi.eu,отключен Bootloader,без Root.
Банковите апликации работят нормално (в моя случай Barklays,Metro Bank и HSBC).
Google Pay НЕ работи, абсолютно и твърдо НЕ работи.
Телефона НЕ преминава успешно Safety Net проверката (CTS - Failed).

След инсталиране на TWRP и инсталиране на Gpay Patch (взет между другото от Mi 9) Google Pay заработва,но телефона продължава да НЕ преминава SafetyNet Check (CTS - Failed).

След флашване на официалния индонезийски ROM за модела и Re-Lock на Bootloader-a:
- Bank apps - fully working
- Google Pay - fully working
- SaferyNet Check - PASSED

Barklays картата ми е основната (на нея всяка седмица ми превеждат заплатата), но от банката нямат сключено споразумение с Google Pay.По принцип от самото приложение може да се плаща безконтактно,но за да се случи това трябва да сте логнати в приложението и всички около вас ще видят баланса по сметката ви,което,съгласете се най-малкото не е safety...
В Google Pay слагам Metro Bank картата си,нейния най-голям плюс е,че при разплащане с нея в почти целия Европейски съюз (включително и България) няма абсолютно никакви такси и чарджове,а и превалутирането е по отличен курс - централния на БНБ за деня,лично тествано в държави като България и Холандия.
Ползвал съм и HSBC Bank през Gpay,преди време имаше една много приятна промоция на банката и правеха 1% Cashback от абсолютно ВСЯКО едно разплащане с нея,по спомени тази акция важеше цели 2 месеца.
Когато бях с iPhone XS ползвах директно основната си карта на Barklays за безконтактни разплащания,но естествено това се случваше през Apple Pay системата.

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#5

Google Pay си работи при мен. Преди имах и root, и си работеше дори тогава.
Сега нямам root (смених телефон), но bootloader е отключен с Xiaomi EU и си работи gpay.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 3 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • Compare, milenvn, suffer
Цитирай
#6

И сега какво излиза - или съм най-големия лъжец или най-големия карък...
Както и да,аз така или иначе повече няма да посегна към Xiaomi.eu,индонезийчето ми дава 100% от нещата от които имам нужда и отсъстват каквито и да е бъгове,така,че...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#7

Има ли начин да работи google pay без да включвам защитите на телефона (пръстов отпетък, ПИН) ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)