Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 30 Ultra- новият хит във високият среден клас!
#1

Предлагам тук да събираме информация относно новият хит във високият среден клас от Xiaomi- Redmi K 30 Ultra. Ключови характеристики:


> Mediatek Dimensity 1000+
> 120Hz AMOLED Samsung True Full screen Display, supports HDR10+ and 1200 nit brightness
> 64 MP Main Camera
> Video sound zoom
> 4500mAh battery, 33W fast charging
> Stereo speakers


The Redmi K30 Ultra sports a 6.67-inch Samsung AMOLED display with an FHD+ resolution of 2400×1080 pixels. The display also comes with up to 1,200nits of brightness, 5,000,000:1 contrast ratio, 100% coverage DCI-P3 color gamut, and HDR10+ support, to guarantee a vivid and colorful viewing experience. The display supports 120Hz refresh rate and 240Hz touch sampling rate, enabling ultra-smooth and responsive high frame-rate gaming and video viewing. The device also optimizes battery consumption by automatically switching between 60Hz/120Hz frame rates. The phone also comes with a  pop-up front camera which ensures no notches blemish the front display giving it a 92.7% screen ratio.


[Изображение: 31317538.jpg]


Redmi K 30 Ultra използва флагмански процесор от Медиатек- Dimencity 1000+ 5G. Произведен по 7 nm технология и съдържащ високопроизводителни ARM Cortex-A77 and Mali-G77 ядра. AnTuTu точките са над 530 000!! Чипа поддържа всички видове 5G мрежи и dual 5G standby. Чипсета поддържа и специализирани AI задачи и е класиран първи в  ETH Zurich AI-Benchmark ranking.

Специалната оптимизация за игри и голямата изпарителна камера с площ от 3,495mm² гарантират, че ще можете да се наслаждавате дълго време на любимите си игри без да има спадане във фрейм рейта.

Камерите: For photography, the Redmi K30 Ultra features a quad rear camera setup at the rear, consisting of a 64MP high-resolution main camera, a 13MP ultra-wide-angle camera, a 5MP telemacro camera, and a 2MP portrait depth sensor. The 64MP high-resolution main camera supports four-in-one 1.6μm large pixels, allowing the hardware to combine four smaller pixels to output 64MP ultra-clear images with large pixels. Meanwhile, the 119° ultra-wide-angle lens makes room for stunning landscape snaps, while the portrait depth sensor lens combined with the main camera takes beautiful portraits with natural background blurring.
The telemacro lens boasts a 50mm equivalent focal length, twice the length of the standard smartphone macro lens on the market. It allows images to be taken from much further afield than usual while avoiding disturbance to the objects being photographed. This significantly increases the number of scenarios in which the macro lens can be used.
For videos, Redmi K30 Ultra comes with Audio Zoom support. Unlike ordinary dual-mic phones, Redmi K30 Ultra has three microphones, which allows it to “zoom” in on the sound along with the image and capture clear audio even from further away, considerably improving sound reception during filming.

[Изображение: 31318363.jpg]

Телефона предлага и голяма батерия от 4 500 mAh, която може да бъде заредена изцяло за един час с включеното 33W бързо зарядно. Модела има всички останали екстри, като NFC, IR, stereo speakers, вграден в дисплея сензор за отпечатъци, 3 MIC Audio Zoom. Цветовете, в които ще се предлага: Moonlight White, Midnight Black, Mint Green.

Като един истински наследник на MI 9T от миналата година, телефона стартира със същата начална цена, въпреки повечето екстри, новият много по-мощен процесор и новата стартова база за вътрешната памет от 128 GB- увеличение спрямо миналогодишната от 64 GB:

> 6GB/128GB - 290$ / 490 лв.

Източници: https://www.gizmochina.com/2020/08/11/re...-official/
https://www.gizchina.com/2020/08/11/redm...nge-price/
https://www.gsmarena.com/redmi_k30_ultra...-44700.php
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_k3...-10349.php



[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, kalin.krasimirov, ronnie72, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

Накрая на презентацията казаха, че глобално пак ще е популярен като Poco
Цитирай
#3

Първите оферти за най-нетърпеливите фенове се появиха! Цените са 899 долара за Mi 10 Ultra и едва 349 долара за Redmi K 30 Ultra! Разгледайте ги като информация и нека все пак изчакаме офертите от добре познатите ни магазини в Алиекспрес с доставка с DHL без митница:

Xiaomi MI 10 Ultra: https://www.giztop.com/xiaomi-mi-10-ultra.html

Xiaomi Redmi K 30 Ultra: https://www.giztop.com/xiaomi-redmi-k30-ultra.html


Цитирай
#4

Лошото е, че няма да има xiaomi.eu за к30 ultra, заради чипа..

Sent from my Huawei P30 Pro using Tapatalk
Цитирай
#5

Според мен ще има докато не брикнат няколко устройства.
Все пак redmi note 6 също беше Медиатек и беше само глобална версия и въпреки това имаше xiaomi.eu.
Просто нещо се омаза при ноут 8 про, но вярвам, че е единичен случай да прекратят поддръжка на модел заради чипа
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, ronnie72
Цитирай
#6

Аз също смятам, че ще има xiaomi.eu ром за модела, който се очаква да стане доста популярен. Освен това ще бъдат налични глобален и (да се надяваме) индонезийски ром, така че феновете ще имат избор.

Нека видим и видео отзиви от развълнуваният Frankie Tech Smile




Цитирай
#7

Как е този процесор по бързина?
Като 865 ли е?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#8

(2020-08-12, 05:02:05)Victormihov написа:  Как е този процесор по бързина?
Като 865 ли е?

Dimensity 1000 е флагмански процесор. Изключително близо по резултати до Snap 865, на практика на едно ниво с него.


[Изображение: 31319215.png]


[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, kalin.krasimirov, logmax, Victormihov
Цитирай
#9

(2020-08-12, 05:07:22)milenvn написа:  Dimensity 1000 е флагмански процесор. Изключително близо по резултати до Snap 865, на практика на едно ниво с него.


[Изображение: 31319215.png]

Anandtech имат много хубаво сравнение между Snapdragon 765 и Dimensity 1000. Като цяло чипсета на MediaTek се представя екстра, но докато не пуснат нормалните версии засега е в средния сегмент. Нищо лошо няма в това, защото хем е по-добър от SD765, хем е по-евтин.

Цитат:Although MediaTek has positioned the D1000 as a flagship SoC, to date we still haven’t seen the release of a device with the full-featured chipset at its maximum frequencies, and even the Reno3 5G that we’ve tested today only featured a lower-binned variant in the form of the D1000L.
Цитирай
#10

Но все пак е mediatek. Което определено е компромис.
Цитирай
#11

(2020-08-11, 22:34:16)milenvn написа:  Xiaomi Redmi K 30 Ultra: https://www.giztop.com/xiaomi-redmi-k30-ultra.html

Това с глобален ром ли е?  Гледам пише :Multi-language Supported

Offers English, Chinese, Spanish, Portuguese, German, Italian, Arabic, Russian, and more.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#12

Xiaomi Mi 10 Ultra и Redmi K30 Ultra може и да не излязат от Китай

https://mobilebulgaria.com/news/xiaomi-m...t-ot-kitay

Samsung A52s 5G
Цитирай
#13

k30 ще е някакво поко. Спокойно. Казаха го на презентацията
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

Казали са, че няма да се появи като Poco. /поне така казват от gsmarenа/. Но дали ще е така са само догадки.
Цитирай
#15

Досега не бях виждал такъв интерес към нов модел от Xiaomi. За по-малко от 24 часа вече има 10 коментара от заинтересувани купувачи в магазина към  giztop.com, който е доста малък сайт. Впечатляващо. Основно се пита дали е налична зелената версия и за рома, който е само китайски засега и поддържа английски език. За съжаление нямат доставка без митница до БГ, в противен случай да бях поръчал вече Smile

https://www.giztop.com/xiaomi-redmi-k30-ultra.html

Колкото до статията в GSM Arena, че нямало да бъде достъпен навън: според мен просто не искат да си намаляват продажбите на настоящите модели, заради големият интерес към двете Ultra предложения.

За Медиатек- новите процесори на компанията са изключително успешни и нямат нищо общо със старите. За пример може да се погледне и Note 8 Pro- успешен модел на Xiaomi с процесор от среден клас на Медиатек и много хвален от своите собственици. Една година по-късно продължава да се търси и купува.


Цитирай
#16

Тук го има с ДХЛ #Aliexpress US $399.00 | Origianl Xiaomi Redmi K30 Ultra Smartphone 6GB RAM 128GB ROM MTK Dimensity 1000+ Octa Core 120Hz 6.67" AMOLED Display Cellphone
https://a.aliexpress.com/_d88psOe

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#17

Ънбоксинг и първи гейм тест, всичко е много плавно и без пропадания на кадри, без загряване:



Цитирай
#18

(2020-08-12, 22:27:02)airbus написа:  Тук го има с ДХЛ #Aliexpress US $399.00 | Origianl Xiaomi Redmi K30 Ultra Smartphone 6GB RAM 128GB ROM MTK Dimensity 1000+ Octa Core 120Hz  6.67" AMOLED Display Cellphone
https://a.aliexpress.com/_d88psOe

Благодаря, но това е обикновенният DHL, с който директно отивате на митница. Все пак бързата поява на модела в Алиекспрес е добър знак, очакваме го скоро и в добре познатите ни магазини с DHL без митница.


Цитирай
#19

Преди седмица ми доставиха без митница през УК.

Hi friend,
DHL ship to EU country will be no tax duty, cause we ship to UK first.
K

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 2 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • alexbg67, milenvn
Цитирай
#20

^ Мерси, това е много добра новина, ако са започнали да работят по същият начин като Goldway и Mi Global store. Веднага им пиша съобщение да видим какво ще ми кажат Smile

Още два обзора на телефона:



[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus, kalin.krasimirov
Цитирай
#21

(2020-08-12, 21:58:45)milenvn написа:  Колкото до статията в GSM Arena, че нямало да бъде достъпен навън: според мен просто не искат да си намаляват продажбите на настоящите модели, заради големият интерес към двете Ultra предложения.
Обявяват модел, но няма да го продават, защото е толкова търсен, че може да прецака продажбите на по-старите модели? Ако е така защо го обявяват? За пръв път чувам мнение, че някой няма да продава нещо ново, защото може да продаде много от него.

(2020-08-12, 21:58:45)milenvn написа:  За Медиатек- новите процесори на компанията са изключително успешни и нямат нищо общо със старите. За пример може да се погледне и Note 8 Pro- успешен модел на Xiaomi с процесор от среден клас на Медиатек и много хвален от своите собственици. Една година по-късно продължава да се търси и купува.
Въпросният модел получил ли е нова версия на Андроид? Критиките към Медиатек са откъм поддръжка и липсата на ъпдейти за телефоните с тях.


Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#22

С китайски ром може ли да се премахнат китайските приложения и интеграции в системата, или остават да се появяват? Има ли някакво ръководство.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#23

Като за 500 лв е добър телефон, ако не броим въпросителните около процесора и бъдещи евентуални липси на ъпдейти.
Цитирай
#24

(2020-08-13, 03:51:11)kayovas написа:  Обявяват модел, но няма да го продават, защото е толкова търсен, че може да прецака продажбите на по-старите модели? Ако е така защо го обявяват? За пръв път чувам мнение, че някой няма да продава нещо ново, защото може да продаде много от него.

Въпросният модел получил ли е нова версия на Андроид? Критиките към Медиатек са откъм поддръжка и липсата на ъпдейти за телефоните с тях.


Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Приеми ги като юбилейни модели.
А това, че ние сме гледали презентацията извън Китай не означава, че имаме право да купим модела Smile
За тук си гледайте глобалните презентации и няма да има недоразумения
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#25

(2020-08-11, 22:34:16)milenvn написа:  Първите оферти за най-нетърпеливите фенове се появиха! Цените са 899 долара за Mi 10 Ultra и едва 349 долара за Redmi K 30 Ultra! Разгледайте ги като информация и нека все пак изчакаме офертите от добре познатите ни магазини в Алиекспрес с доставка с DHL без митница:

Xiaomi MI 10 Ultra: https://www.giztop.com/xiaomi-mi-10-ultra.html

Xiaomi Redmi K 30 Ultra: https://www.giztop.com/xiaomi-redmi-k30-ultra.html

Извинявам се за офф-топик-а, някой може ли да препоръча giztop като читав сайт за поръчка, предвид гаранцията и доставката, която твърдят?

Благодаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)