Анкета: Изключвате ли телефона от зарядното, когато телефона се зареди на 100%? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Винаги
26.67%
16
26.67%
Когато се сетя
36.67%
22
36.67%
Не
36.67%
22
36.67%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изключвате /сваляте/ ли телефона от зарядното, когато телефона се
#1

Изключвате /сваляте/ли телефона от зарядното, когато телефона се зареди или не се занимавате с него ?
[-] 2 потребители изказват благодарност на anatol06 за това мнение:
  • Be6i4, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Разбира се, че го изключвам Smile.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Не разбира се, включвам вечер телефона и сутринта му вадя кабела..

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на bullyboy за това мнение:
  • jhoro, valkov2
Цитирай
#4

Да.Изключвам го.

Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgieff21 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Ползвам безжични зарядни, стоят постоянно включени.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dardanov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Изключвам го.
Освен ако не заспя непредвидено и съм забравил.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#7

ако съм го включил някъде където ще се зареди за час и не бързам бих го изключил на 100
ако бързам го махам на колкото е
През нощта, ако го зареждам е бавно в усб-то на компа
или не го зареждам нощем, а малко преди да тръгна му вкарвам ток
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#8

Трябваше в анкетата да има отговор:

* Не, защото го оставям на безжичното Big Grin

[Изображение: Original-Samsung-EP-N6100TBEGWW-Wireless...8-01-p.jpg]
Иначе преди с жичното (когато все още нямаше по него време безжично зареждане) всяка вечер на зарядно до сутринта, докато се събудя.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#9

(2020-08-13, 22:03:59)centur написа:  Трябваше в анкетата да има отговор:

* Не, защото го оставям на безжичното Big Grin


Иначе преди с жичното (когато все още нямаше по него време безжично зареждане) всяка вечер на зарядно до сутринта, докато се събудя.
Изключваш от usb или сваляш от безжичното зарядно. Има се предвид едно и също.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • venko1407
Цитирай
#10

(2020-08-13, 21:20:25)bullyboy написа:  Не разбира се, включвам вечер телефона и сутринта му вадя кабела..

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
Действам по същия начин. Освен това при LG отдавна е известно, че телефонът достигайки 100% всъщност не е на толкова. Оставяйки го още 20 мин. (г.д) на зарядно, си гарантираш поне 20-30 мин. повече SoT. Тоест от 100 до 99% ще падне за около 40 мин. SoT, а ако го извадиш веднага след достигане до 100, ще падне за 10 мин.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

Изключвам но не го следя кога е стигнал 100%,постоява повече,много рядко го оставям цяла нощ.
Цитирай
#12

Включвам го преди лягане и го изключвам сутринта, ако обаче съм буден и се е заредил го изключвам на 100%
Цитирай
#13

И аз така правя като vargala, като е на 100%, го оставям още малко, иначе ако го включа вечерта когато лягам, си седи до сутринта.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

Не,когато ми потрябва за излизане,тогава

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#15

Както падне принципно.

Понякога правя 20-80% схемата иначе го остявам в зарядното цяла вечер, също така ако имам 20% и ще излизам или ще правя нещо го вадя на колкото и да е.

Телефоните се сменят най-често на 2 години и батерията ще издържи 2 години каквото и да става, та така че не мисля да робувам на батерията.
Свикнах с мисълта че няма как да имам всеки ден по 6-7часа екран с моето използване и затова винаги си нося преносима батерия и го ползвам докато се зарежда даже.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#16

Когато видя, че е зареден, което всъщност клони към отговор "винаги". И не заради/въпреки т.нар. "отживели схващания" за батерията, а обикновено от зор - с все по-късите кабелчета за зареждане употребата за телефон в контакта не е първо удобство.
Цитирай
#17

Зарядното ми е интелигентно и при достигане на 100% се самоизключва. Видно е от дисплея който има, а и там си следя зарядния ток.






Определи езика
undefined

undefined









Звуковата функция е ограничена до 200 символа

Зарядното ми е интелигентно и при достигане на 100% се самоизключва. Видно е от дисплея който има, а и там си следя зарядния ток.

Samsung Galaxy Tab 3 SM-T210
Samsung Core Duos GT-i8262
Samsung Galaxy J3(2016)duos
Samsung Galaxy J6(2018)
Samsung Galaxy M22
Цитирай
#18

Стига да го забележа.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#19

Никога не оставям батерията да се зареди до 100%, така че, отговорът ми е - не.

 
Цитирай
#20

Стои на заряд докато не ми потрябва телефона,включвам го когато се сетя и го махам също когато се сетя,може и по 10 пъти в деня,хич не ми пука за батерията

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#21

(2021-07-28, 10:38:38)Sokolchev написа:  Стои на заряд докато не ми потрябва телефона,включвам го когато се сетя и го махам също когато се сетя,може и по 10 пъти в деня,хич не ми пука за батерията

Като добавя (моята част), че апарата е физически на 3,5 години, а морално - на 4,5 (модел 2017) ...

Не ми пука за нищо - телефон, батерия, зарядно! Когато се скапе - ще купя друго!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)