Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пробелм с мобилните данни и sms - Samsung A7
#1

Здравейте, преди няколко часа изведнъж мобилните данни спряха да работят.
Интернета спря и иконата на дисплея за мобилни дани изчезна. В плъзгащото се меню иконата е активна. Изключих ги и пак ги пуснах - иконата отново е активна,но горе на дисплея не се появява и нямам нет. 

Рестартирах телефона, ресетнах мобилните настройки, вадих и слагах сим картата - нищо не става. Също така вече не мога да изпращам и смс-и. Разговори входящи и изходящи нямам проблеми. С оригиналния софтуер съм. Бихте ли ме насочили къде другаде да търся проблема.

П.С. Също така не ми дава да влезна в рековъри режим - с power бутона и volume up нищо не става - телефона си стартира нормално. 

Предварително Ви Благодаря.

CAT B15
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-вероятно нямаш APN (Access Point Name). Провери в настройки за мобилен интернет и ако няма добави според оператора си.
За смс по същия начин, изчезнал е може би номера за SMC Center. Пак зависи от оператора ти кой да добавиш.

Ако не е това тествай тази сим карта дали има с нея мобилен интернет на друг телефон.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Оказа се гадина троянец. Изпращал е смс-и ( 17лв) от виваком са се усетили и ограничили данните. Странното е,че веднага като изчезна нета и рестарт не помогна проверих с няколко антивирусни и нищо не откриха. Сега като ми казаха каква е причината пробвах с Bitdefender и откри гадинката. Те тая

Trojan.SmsSpy.ABB

Въпреки,че в нета точно за този троянец нищо не намирам.

CAT B15
Цитирай
#4

Аз затова с код съм спрял изходящите смс-и! Дори и в друг апарат да се сложи картата - остава си блокирана за изходящи.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Точно и аз мисля това да направя, дори в мометна търся този код. Би ли ми го дал ?

CAT B15
Цитирай
#6

Ако си на вивата,
*33*0000*16# зелена слушалка - за блокиране
#33*0000*16# зелена слушалка - за отблокиране

ако си на магистралата Smile 33 го заместваш с 35

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Be6i4, tsvetan24
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)