Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi10 / MI 10 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

Здравейте на всички! Ползвам телефончето от близо седмица и за сега се държи чудесно! Като недостатък намирам - приложението за батерията - не отчита вярно. Друг недостатък липсата на Dual Sim. За целта си пуснах заявка за отключване на BootLoader и мисля да скокна към седмичен ром на Xiaomi.eu, поръчах и сим трей от китайците. Някой има ли впечатления към този тип Ром?

Xiaomi Mi 10 8/128
Цитирай
Аксесоари
#2

А може ли да споделиш батерията как се справя ?

Цитирай
#3

С нормално ползване около 36 часа. Не мога да кажа колко е екрана защото, не е верен брояча. При пълно натоварване 24 часа.

Xiaomi Mi 10 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на denisvelev за това мнение:
  • logmax
Цитирай
#4

Той е верен, просто го отчипа на 24 часа, пре всички телефони е така, преди се отчиташе до когато ти падне батерията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • denisvelev
Цитирай
#5

Не е верен, откачих го от зарядно в 9:40 сутринта ...

[Изображение: 118000816-225700555418628-6837656585881898254-n.jpg]

Xiaomi Mi 10 8/128
Цитирай
#6

(2020-08-16, 14:05:39)denisvelev написа:  Здравейте на всички! Ползвам телефончето от близо седмица и за сега се държи чудесно! Като недостатък намирам - приложението за батерията - не отчита вярно. Друг недостатък липсата на Dual Sim. За целта си пуснах заявка за отключване на BootLoader и мисля да скокна към седмичен ром на Xiaomi.eu, поръчах и сим трей от китайците. Някой има ли впечатления към този тип Ром?
Аз съм със стабилен ром от Xiaomi.eu и за сега нямам абсолютно никакви ядове. От около месец съм и с две сим карти така ,че този проблем е много лесно отстраним. Бонуса е че и двете карти могат да са на 4Г едновременно. За батерия мога да кажа че се движи от 6 до 10 часа на дисплей в зависимост обхвата и дали има Wi-Fi и т.н.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
[-] 2 потребители изказват благодарност на nedkoff за това мнение:
  • denisvelev, milenvn
Цитирай
#7

(2020-08-16, 14:05:39)denisvelev написа:  Здравейте на всички! Ползвам телефончето от близо седмица и за сега се държи чудесно! Като недостатък намирам - приложението за батерията - не отчита вярно. Друг недостатък липсата на Dual Sim. За целта си пуснах заявка за отключване на BootLoader и мисля да скокна към седмичен ром на Xiaomi.eu, поръчах и сим трей от китайците. Някой има ли впечатления към този тип Ром?

Бях със седмичния и нямах проблеми до излизането на миналоседмичната версия (с ъпдейта от тази седмица трябва да са го оправили). Сега съм с xiaomi.eu stable и само едно приложение не ми работи , друго всичко е ток. За проблема с липсата на дуал сим и аз си поръчах двоен "държач" и двете карти си заработиха без проблем. Единственото което липсва и не знам защо по дяволите са го махнали е pocket mode ?! Тази функция беше уникална! Без нея е пребиване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • denisvelev
Цитирай
#8

(2020-08-16, 18:22:32)predator_v_bg написа:  Бях със седмичния и нямах проблеми до излизането на миналоседмичната версия (с ъпдейта от тази седмица трябва да са го оправили). Сега съм с xiaomi.eu stable и само едно приложение не ми работи

Кое приложение не работи ако не е тайна?

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#9

(2020-08-16, 21:35:49)nedkoff написа:  Кое приложение не работи ако не е тайна?

Zedge , то си работи , но не може да се запишат картините и музиката ..... Надявам се скоро с ъпдейт да се реши проблема.
Цитирай
#10

Колеги, на какъв принцип работи отключването на Бутлодъра? Едни колеги не чакат, други си чакат прословутите 168 часа?

Xiaomi Mi 10 8/128
Цитирай
#11

(2020-08-18, 10:54:34)denisvelev написа:  Колеги, на какъв принцип работи отключването на Бутлодъра? Едни колеги не чакат, други си чакат прословутите 168 часа?

Принципа е , че трябва да си ползвал телефона , мисля две седмици , чак след това ти дава възможност за отключване. Поне аз това забелязах. Имам акаунт в mi отдавна, но не повлия при отключването на телефон, който не е ползван.
Цитирай
#12

Аз моя го отключих на 5тия ден ако не се лъжа и акаунта ми беше на толкова защото това е първият ми телефон от тази марка.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#13

(2020-08-18, 22:20:05)predator_v_bg написа:  Принципа е , че трябва да си ползвал телефона , мисля две седмици , чак след това ти дава възможност за отключване.

Последните два телефона от Xiaomi- веднага след пристигането им пускам заявка за отключване и чакам стандартната една седмица. Винаги при мен е било така. Никога не ми е искало да съм ползвал телефона две седмици, за първи път чувам за такова нещо.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#14

Времето за отключване го изписва в часове , не съм твърдял със сигурност, че е две седмици.
Благодаря за точната корекция.
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#15

(2020-08-18, 10:54:34)denisvelev написа:  Колеги, на какъв принцип работи отключването на Бутлодъра? Едни колеги не чакат, други си чакат прословутите 168 часа?

за да не чакаш трябва да имаш права дадени от Xiaomi, които обикновено се получават за заслуги към общността във форума им. Награждават те един вид като пак има ограничения в зависимост от ранга колко отключвания можеш да правиш в рамките на месец
[-] 2 потребители изказват благодарност на k-2 за това мнение:
  • denisvelev, predator_v_bg
Цитирай
#16

Дисплея розовее по краищата на бял фон, особено в горната част. Загрява безпричинно, предната камера е посредствена и няма стабилизация, HDR се пуска когато си иска и на портретен няма HDR. На Европейската версия са прекалили с гуугъл приложенията - Телефон, Съобщения, Календар...и т.н Xiaomi.eu ромовете работят доста по-зле от оригналния.... Батерията не е нищо особено и на стедбай през ноща падат 10 -тина процента.
Цитирай
#17

Кажи честно?!
Шегата на страна , нищо от горепосоченото не съм забелязал! Дори напротив, с xiaomi.eu не мога да кажа, че няма никакви проблеми, но от това което описваш нищо, ама НИЩО не съм забелязал!
Екрана не съм видял да розовее!
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#18

Изследвай по-подробно това, което съм написал и ще ги установиш същите неща, които съм описал.
Цитирай
#19

Вероятно е от извивката на стъкло, което на бяло пречупва светлината. HDR да не е зададен на автоматичен режим, като се включва при необходимост. Не съм виждал HDR в портретен режим от марката, но може и да бъркам

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#20

Искам да ви попитам какви протектори ползвате. Най-важното е пръстовия да работи нормално.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#21

(2020-09-02, 14:15:43)nedkoff написа:  Искам да ви попитам какви протектори ползвате. Най-важното е пръстовия да работи нормално.

Аз лично купих няколко, които се оказаха без лепипо отзад и все още търся хубав. За гърба ползвам прозрачния протектор, който беше в кутията.

Samsung Galaxy S5 Electric Blue --->>> Samsung Galaxy S7 EDGE Gold Platinum --->>> Samsung Galaxy S8 Orchid Grey------>>>Xiaomi MI 10 
Цитирай
#22

(2020-09-02, 14:15:43)nedkoff написа:  Искам да ви попитам какви протектори ползвате. Най-важното е пръстовия да работи нормално.

Чакам да ми пристигнат от aliexpress и ще изкажа мнение (още 1 месец и би трябвало да дойдат ;/ )

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#23

Не ползвам, защото няма да прилепне хубаво и ще ме дразни. Оставил съм фабричния протектор и това е.
Цитирай
#24

Аз на фабричния му разказах играта. Сега сложиш хидрогел но пръстовия работи когато си поиска. За прилепването няма проблем но това с пръстовия направо ме съсипва.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#25

Здравейте от скоро имам xiaomi mi 10 закупен от Теленор и имам проблеми със съобщенията и по точно тяхното получаване.Когато телефона не се ползва не получавам съобщения докато не вляза на начален екран.Пробвах доста неща опцията аутостарт и да спра икономията на батерия за дадено приложение но полза няма.Другият проблем е че по време на разговор телефона се заключва и трябва да го отключа с пръстов отпечатък за да мога да затворя разговора.Четох че трябва да променя опцията на сензора за близост но такава опция няма на указаното място.Ще съм ви благодарен за всяка помощ.
[-] 1 потребител изказва благодарност на blade1980 за това мнение:
  • nikola neikov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)